Nowe oprogramowanie do TV Philips serii od 6**7 do 9**7.

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja z ustawieniami pod siebie walczyłem dwa długie wieczory i co jakiś czas w miarę oglądania, wprowadzałem pewne korekty:) i teraz mam najlepszy obraz pod siebie na wieczorne i nocne oglądanie. Teraz muszę sobie dostosować ustawienia na dzienne oglądanie:)
 

chief

New member
no właśnie jak mi się podoba to żonie nie i chciałem porównać to z 3 osobą najlepiej bez teatru
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
mi ustawienia zgubił raz, parę miesięcy temu na starym sofcie. Od tamtego momentu nic się dziwnego nie wydarzyło. Może to być spowodowane moim sposobem użytkowania. Ja nie siedzę w tv i nie szperam stale. TV służy u mnie jako monitor, on tylko wyświetla obraz jaki mu jest podany i to wszystko za pośrednictwem amplitunera. Po prostu włączam, oglądam i wyłączam hehe:). Ale nie przeczę że jak bym go traktował jak większość, czyli służył by mi do wszystkiego i wszystko robił bym za jego pośrednictwem to też bym miał problemy. No ale TV ma mi dawać dobry obraz i to wszystko od reszty mam inne rzeczy:). Czy bym miał tv z super softem i multimedialnością to i tak bym użytkował tak jak obecnie użytkuję philipsa. Czyli i tak płacę za coś czego nie używam, czy to był by samsung czy sony, czy panas:)
 

Zielony_M

Member
Ja bym chętnie też włączył, zobaczył co mam zobaczyć i wyłączył TV. Ale na dzieńdobry muszę wejść w ustawienia które nie są pod palcem aby wyłączyć HDMN oraz zmienić profil obrazu na dzienny/wieczorny*. Więc to nie moje widzimisie tylko TV mnie do tego zmusza. A jak już zresetuje ustawienia to w ogóle żal dupę ściska.

*Nasunał mi się w tym momencie pomysł na ficzer - ustawienie czasowe danego profilu obrazu; np godz. 8-18 profil dzienny.
 

murzyn997

New member
Ja bym chętnie też włączył, zobaczył co mam zobaczyć i wyłączył TV. Ale na dzieńdobry muszę wejść w ustawienia które nie są pod palcem aby wyłączyć HDMN oraz zmienić profil obrazu na dzienny/wieczorny*. Więc to nie moje widzimisie tylko TV mnie do tego zmusza. A jak już zresetuje ustawienia to w ogóle żal dupę ściska.

*Nasunał mi się w tym momencie pomysł na ficzer - ustawienie czasowe danego profilu obrazu; np godz. 8-18 profil dzienny.

Pomysl fajny tylko watpie zeby goscie z philipsa byli w stanie ogarnac to;)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
jeszcze nigdzie czegoś takiego nie ogarneli :). Ja też zmieniam sobie profile i nie powoduje to u mnie jakiś utraceń czy coś innego:)
 

chief

New member
To może niech każdy wpisze jakie ma ustawienia np. na oglądanie w nocy i wtedy podyskutujemy dlaczego tak a nie inaczej.
 

Zielony_M

Member
Pisałem wcześniej. Ja na wieczór/noc korzystam z kalibracji Jurasko a na dzień (bo matryca jest glossy, a mam bardzo jasny salon) zmodyfikowałem Kontrast Funkcji Backlight na 100, jasność na 90, kontrast wideo na 100 i ostatnio dałem Gamma na 3-4 bo lepsza czerń po podkręceniu tej jasności wychodzi.

Natknąłem się na szybsze przełączanie profili:
Options->Ustawienia Ekologiczne->Oszcz.Energii->profil.
Na dodatek menu jest "przewijalne" więc można skoczyć z pierwszej pozycji Osobiste na ostatnią Własne (pisałem o tym wcześniej - czemu tak nie jest w całym menu? :-/)
Po kliknięciu Options, TV pamięta, że korzystaliśmy z zakładki Ust.Ekologiczne więc nie trza dodatkowo po zakładkach klikać następnym razem.
 
Ostatnia edycja:

Zielony_M

Member
Ad. ramy czasowe dla profili obrazu.

Pomysl fajny tylko watpie zeby goscie z philipsa byli w stanie ogarnac to;)

jeszcze nigdzie czegoś takiego nie ogarneli :). Ja też zmieniam sobie profile i nie powoduje to u mnie jakiś utraceń czy coś innego:)

Są ramy czasowe dla szybszego WŁączenia TV (ktoś korzysta? BTW po kiego grzyba jest to w menu pod pozycją Ogólne->Skrócona instrukcja obsługi? Chyba z nazewnictwem coś nie tak bo mi się to kojarzyło z instrukcją telewizora [Pomocą] więc tam nigdy nie zaglądałem; powinno być np. Szybkie Uruchamianie. Swoją drogą z tym chyba jest jak z HDMN bo mam to WYłączone a czasem mi się WŁącza TV 'migiem' bez loga Philips) więc dla profili nie było by problemem to zrobić zamiast np. głupiego czujnika oświetlenia. Kurcze, trzeba spróbować na ang forum im to podrzucić.

Wkurza mnie też to, że przy próbie oglądania zdjęć z USB, TV sam mi przełącza profil na 'Zdjęcia'. Po kiego grzyba jak mam Osobisty? Osobisty to osobisty i niech się nie wtrąca ;-) zmuszając mnie do wchodzenia i zmieniania ponownie profilu.
 
Ostatnia edycja:

jenson

Banned
Natknąłem się na szybsze przełączanie profili:
Options->Ustawienia Ekologiczne->Oszcz.Energii->profil.
Na dodatek menu jest "przewijalne" więc można skoczyć z pierwszej pozycji Osobiste na ostatnią Własne (pisałem o tym wcześniej - czemu tak nie jest w całym menu? :-/)
Po kliknięciu Options, TV pamięta, że korzystaliśmy z zakładki Ust.Ekologiczne więc nie trza dodatkowo po zakładkach klikać następnym razem.

najszybciej to nacisnąć zielony przycisk na pilocie -> oszcz. energii. Jeśli po wł TV włącza się HDMN wystarczy tam wejść zmienić***profil na z HDMN i wrócić na ten bez HDMN
 

Zielony_M

Member
najszybciej to nacisnąć zielony przycisk na pilocie -> oszcz. energii.

O, dzięki! :) Zielony powiadasz? ;-)

Jeśli po wł TV włącza się HDMN wystarczy tam wejść zmienić***profil na z HDMN i wrócić na ten bez HDMN

Problem w tym, że mam wyłączone HDMN we wszystkich profilach. Dziś np. włączył się bez HDMN z rana. Będę obserwował problem, może to nowy soft, może przypadek.
Nie chce mi się już wałkować tego zagadnienia.

Ktoś wyczaił za co dokładnie odpowiada funkcja Clear LCD?
 

phips

New member
Ktoś wyczaił za co dokładnie odpowiada funkcja Clear LCD?

Nie całkiem dokładnie, raczej marketingowo - z manuala do 6008:
"Wyraźny ekran LCD
Opcja Wyraźny ekran LCD zapewnia doskonałą ostrość ruchu,
lepszy poziom czerni, wyższy kontrast spokojnego obrazu bez
migotania oraz szerszy kąt widzenia"

Czyli nie nadaje się do "obrazu niespokojnego"
Polecam manuale do tegorocznego miotu telewizorów. Dodali trochę wyjaśnień. Niektóre są przydatne.

Pozdrawiam
 

yahimo

New member
witam,
na stronie philipsa pojawiło się nowa aktualizacja oprogramowanie Wersja: 000.150.087.000 dodana 22 maja, nestety po ściągnięciu, rozpakowaniu, zgraniu na pena tv (8007) go nie widzi??
Do tej pory nie było problemu z aktualizacją, wersja jaką posiadam to QF1EU-0.150.87.0_bld28a z 10.04.2013 - ktoś podpowie o co chodzi??
 

spec-naz1

New member
U mnie 6007 też nie widzi, a zaznaczę że nie po raz pierwszy wgrywam. Po 2 próbach dałem sobie spokój bo zapewne i tak nic się nie zmieni:p

A Jedyne co zauważyłem .upg jest z 10.04.
 
Ostatnia edycja:

yahimo

New member
czyżby ta końcówka mnie zmyliła 0_bld28a?, jeśli jest to ta sama wersja to po co wrzucać ją jeszcze raz?
 

phips

New member
jeśli jest to ta sama wersja to po co wrzucać ją jeszcze raz?

Czasami, przed podjęciem decyzji o zakupie TV, spryciarze zaglądają na stronę producenta, żeby zobaczyć jak często wypuszcza aktualizacje. Taki trick marketingowy producenta. Spotkałem tę sztuczkę u producentów innych urządzeń, np. routerów nie aktualizowanych przez rok.

pozdrawiam
 
Do góry