Nowe oprogramowanie do TV Philips serii od 6**7 do 9**7.

jaro1972

New member
"Pendrive włożyć do TV i włączyć telewizor" ... WŁĄCZYĆ TELEWIZOR, tego fragmentu w instrukcji nie mam, a zapewne o to chodzi, ja zostawiałem telewizor włączony.
bobiwr, dziękuję za pomoc, wrócę z pracy i sprawdzę, oczywiście dam znać

Pozdrawiam Jarek
 

Dj Darecki

New member
Witam.
Od kilku dni mam problem ze Smart TV
odpalam go i wyskakuje przez chwile napis rejestracja a potem nie znaleziono serwera Philips.
TV połączony przez Wifi z routerem .
Po sieci odtwarza pliki z kompa
W routerze go widać i widać że odbiera i wysyła pakiety .
Serwer Philipsa padł czy co?

Model tv 6007
 

jaro1972

New member
bobiwr, jednak nie czyta, mam dwa peny i na każdym fat32 (1gb i 16gb)
Kiedy uruchomię TV pen zaczyna migac, a na tv przez moment przelatuje niebieska kreska odczytu, po chwili wszystko milknie i ... nic
 

maniek530

Banned
Witam.
Od kilku dni mam problem ze Smart TV
odpalam go i wyskakuje przez chwile napis rejestracja a potem nie znaleziono serwera Philips.
TV połączony przez Wifi z routerem .
Po sieci odtwarza pliki z kompa
W routerze go widać i widać że odbiera i wysyła pakiety .
Serwer Philipsa padł czy co?

Model tv 6007

U mnie aktualnie leci bajka na YT i dzieciaki się gapią ;-) - smart dziala
choc tv zapomnial i musialem sie logowac do sieci
 

emer

Member
Bez reklam
spróbuj powyłączać HDNM w kazdym stylu obrazu, niezaleznie który używasz, oraz włącz clear LCD.
 

emer

Member
Bez reklam
kuur*a ... próbuję innym udzielać "rad", a u mnie od dzisiaj HDNM też nie trzyma ustawień :D
Wyłączone w menu, ale jednak ZAŁĄCZONE - więc trzeba zrobić zał i potem wył to cholerstwo.
Najchętniej to usunąłbym ten HDNM kompletnie !
HDNM = wstręęętny nienaturalny obraz oraz artefakty - dziwie sie każdemu któ mówi o hyhy "płynności" w HDNM - HDNM jest zaprzeczeniem płynności !
 

R-X

New member
Moje zadowolenie z PLF6907K powoli mija, a ostatnio TV mnie wq... Od wgrania SW 083, a szczególnie 085 dzieją się dziwne rzeczy.

Po pierwsze straszliwe problemy z nagrywaniem na podstawie przewodnika TV, szczególnie wtedy gdy program zaczyna sie kilka godzin po przełączeniu TV w stan czuwania. Np. dzień po "teoretycznym" nagrywaniu włączam TV i.. :

1. Na dysku nie ma zadnych nowych nagrań, znikają też ustawione nagrania na nastepne dni
2. Widze "rozpołowione" czerwone kołko i informacje "nieznany błąd". To chyba rozpracowalem, mianowicie TV gubi czas jesli korzystam z dekodera przez HDMI. Po przelaczeniu z HDMI na naziemna DTV czas wskazywany przez TV jest "cofniety" i nie nastawi sie sam, poki nie wejdzie sie w menu "zegar" (błąd TV i to poważny)
3. A teraz rzecz najbardziej komiczna i wkurzająca - na drugi dzien znow na liscie nagran rozpolowione kolko, ale blad o zabawnej tresci "nie mozna uzyć tego dysku USB"... Jak to nie mozna uzyc, skoro w tym samym momencie moge ustawic dowolne nagranie, moge wstrzymywac i wznawiac ogladanie, a wszystko dziala bez zarzutu!
4. I coś co może było, może zauważyłem to teraz, a moze się pojawiło - otóż ustawiam sobie kilka nagrań, wchodzę na listę nagrań i wszystko jest na swoim miejscu, ale wyłączam TV całkowicie, np przyciskiem z tyłu lub wyłączam wtyczkę z gniazdka, włączam TV, wchodzę na nagrania, a tam niczego nie ma, wszystkie planowanie nagrania znikają... To bez sensu, przecież ewentualne zaniki napięcia sieciowego są naturalne i nie rozumiem czemu każdy zanik napięcia ma skutkować usunięciem planowanych nagrań?

Wyglada na to, ze z nienaznego powodu TV nie potrafi nagrywac audycji, ktore zaczynaja sie jakies 2 lub 3 godziny lub później od przejscia w stan czuwania. Jesli przełącze w stan czuwania mniej wiecej godzine przed nagraniem, to nagra sie wszystko... Moze o czyms nie wiem, moze dysk HDD sie wyłącza? Dodam że w ustawieniach TV opcje typu "automatyczne wyłączanie" mam wyłączone!

Potwierdzam cyrki z samoczynnym właczaniem się HDMN! Włącza się samo i to za każdym razem!

No i plamę odkryłem - jasniejsze podswietlenie, ktore na poczatku bralem za odbicie światła z zewnątrz. Widac to szczeglolnie na meczach piłkarskich - na zielonej trawie biega sobie jasniejsza plamka...

Tą plamkę to bym chętnie reklamował, tylko jaką mam pewność, ze po "naprawie" będzie lepiej (lepsza matryca?)
 
Ostatnia edycja:

szybal

Banned
Moje zadowolenie z PLF6907K powoli mija, a ostatnio TV mnie wq... Od wgrania SW 083, a szczególnie 085 dzieją się dziwne rzeczy.

Po pierwsze straszliwe problemy z nagrywaniem na podstawie przewodnika TV, szczególnie wtedy gdy program zaczyna sie kilka godzin po przełączeniu TV w stan czuwania. Np. dzień po "teoretycznym" nagrywaniu włączam TV i.. :

1. Na dysku nie ma zadnych nowych nagrań, znikają też ustawione nagrania na nastepne dni
2. Widze "rozpołowione" czerwone kołko i informacje "nieznany błąd". To chyba rozpracowalem, mianowicie TV gubi czas jesli korzystam z dekodera przez HDMI. Po przelaczeniu z HDMI na naziemna DTV czas wskazywany przez TV jest "cofniety" i nie nastawi sie sam, poki nie wejdzie sie w menu "zegar" (błąd TV i to poważny)
3. A teraz rzecz najbardziej komiczna i wkurzająca - na drugi dzien znow na liscie nagran rozpolowione kolko, ale blad o zabawnej tresci "nie mozna uzyć tego dysku USB"... Jak to nie mozna uzyc, skoro w tym samym momencie moge ustawic dowolne nagranie, moge wstrzymywac i wznawiac ogladanie, a wszystko dziala bez zarzutu!
4. I coś co może było, może zauważyłem to teraz, a moze się pojawiło - otóż ustawiam sobie kilka nagrań, wchodzę na listę nagrań i wszystko jest na swoim miejscu, ale wyłączam TV całkowicie, np przyciskiem z tyłu lub wyłączam wtyczkę z gniazdka, włączam TV, wchodzę na nagrania, a tam niczego nie ma, wszystkie planowanie nagrania znikają... To bez sensu, przecież ewentualne zaniki napięcia sieciowego są naturalne i nie rozumiem czemu każdy zanik napięcia ma skutkować usunięciem planowanych nagrań?

Wyglada na to, ze z nienaznego powodu TV nie potrafi nagrywac audycji, ktore zaczynaja sie jakies 2 lub 3 godziny lub później od przejscia w stan czuwania. Jesli przełącze w stan czuwania mniej wiecej godzine przed nagraniem, to nagra sie wszystko... Moze o czyms nie wiem, moze dysk HDD sie wyłącza? Dodam że w ustawieniach TV opcje typu "automatyczne wyłączanie" mam wyłączone!

Potwierdzam cyrki z samoczynnym właczaniem się HDMN! Włącza się samo i to za każdym razem!

No i plamę odkryłem - jasniejsze podswietlenie, ktore na poczatku bralem za odbicie światła z zewnątrz. Widac to szczeglolnie na meczach piłkarskich - na zielonej trawie biega sobie jasniejsza plamka...

Tą plamkę to bym chętnie reklamował, tylko jaką mam pewność, ze po "naprawie" będzie lepiej (lepsza matryca?)
Ja miałem kilka szarych kółek reklamowałem wymienili matryce warto.
 

R-X

New member
Koszmaru z nagrywanie ciąg dalszy...

Wymyśliłem sztuczkę, która miałaby częściowo zapewnić nagrywanie filmu nadawanego w późnej porze - bo skoro TV nie ma problemów z nagrywaniem programu po niecałej od przełączenia na czuwanie, to pomyślałem, że ustawię nagrywanie czegokolwiek przed właściwym filmem, tak by dysk ciągle pracował a TV ciągle nagrywał. Tyle że...

Godzina 18:30 - ustawiam nagrywanie czegokolwiek od 20:30 do czasu rozpoczęcia docelowego nagrania filmu. W sumie na liście jest 3 pozycje do nagrania. O 18:55 przełączam TV w tryb czuwania, a o 19:30 włączam sobie Wiadomości, które na początku oglądam z anteny, a potem przez dekoder na HDMI. Jest godzina 20:20 - o 20:30 mam się rozpocząć nagrywanie.. Wchodzę na listę nagrań i... co? I NIC! Zniknęły wszystkie planowane nagrania! Są tylko na szczęście poprzednio nagrane pozycje!

Paranoja po prostu!
Nie wiem co mam robić, wgrać jakiś stary soft? Skąd ściągnąć starsze wersje? Myślałem o zrobieniu resetu fabrycznego, tyle że będę musiał sobie pozapisywać wszystkie ustawienia, które zmieniałem, a jest ich sporo...
 

Tika

New member
Bez reklam
reset fabryczny nic Ci nie da, ustawisz wszystko od nowa i znowu będziesz mieć to samo, tylko stracisz czas, co do softu to trudno powiedzieć, musisz sam poeksperymentować, linki znajdziesz w wątku dotyczący modelu 42PFL6007
 

R-X

New member
reset fabryczny nic Ci nie da, ustawisz wszystko od nowa i znowu będziesz mieć to samo, tylko stracisz czas, co do softu to trudno powiedzieć, musisz sam poeksperymentować, linki znajdziesz w wątku dotyczący modelu 42PFL6007

Nie masz racji o czym niżej.

Skoro nikt nie chciał pomóc i doradzić :niewiem:, to poradziłem sobie sam, ale wnioski opiszę co by inni mogli sobie poradzić :mrgreen:.

Otóż TV od pewnego czasu zaczął żyć własnym życiem w stanie czuwania, mało tego nawet można go było posądzić o posiadanie inteligencji! Postanowiłem sprawdzić, po jakim czasie w stanie czuwania zniknie lista ustawionych nagrań. Ustawiłem więc nagrywanie programu nadawanego 2 godziny później i przełączyłem TV w stan czuwania. Zrobiłem sobie herbatę i usiadłem przez TV. Aż tu po 15 minutach... TV do mnie zamrugał! Włączył na kilka sekund Ambilitght i wyłączył, tak jakby chciał mi coś powiedzieć! Przypominam, że był w stanie czuwania. Włączyłem więc TV i sprawdziłem listę nagrań... no i ustawione wcześniej nagranie zniknęło! Tak więc TV całkiem inteligentnie dał mi do zrozumienia, że coś się stało - skubany!.

Na drugi dzień powtórzyłem eksperyment, tym razem już nie siedziałem przed TV. Po ok. godzinie ustawione nagranie znów zniknęło z listy, tak jakbym nigdy niczego do nagrywania nie ustawiał. Przypominam również, że włączała się samoczynnie funkcja HDMN mimo że mam w używanym stylu "Film" wyłączoną, oraz że lista przyszłych nagrań znikała sama zarówno w stanie czuwania, jak i po krótkim wyłączeniu TV z zasilania.

Dowgrade softwaru ze 150.85 do 150.48 nie zmienił niczego. Żadne z niewłaściwych zachowań nie zniknęło. Postanowiłem więc zrobić reset fabryczny (opcja "ustawienie fabryczne" o ile pamiętam) zapisując sobie wcześniej w notesie wszystkie ważniejsze ustawienia obrazu. TV informował, że lista kanałów zostaje, co mnie trochę zaniepokoiło. Po resecie sprawdziłem listę nagrań na HDD - ciągle były choć spodziewałem się, że mogą zniknąć. Skoro lista programów została, a lista nagrań ciągle była w pamięci, to stwierdziłem, że ten typ resetu to za mało - no bo skoro część plików w została, to mogły też zostać i te prawdopodobnie uszkodzone, które chrzaniły działanie TV.

Wybrałem więc opcję ponownej instalacji. TV poinformował wreszcie, że usunie listę programów, co mnie ucieszyło, bo to znaczyło że usunie w końcu wszystko. No i wreszcie tak zrobił! Po instalacji znów wgrałem najnowszy soft 150.85, uruchomiłem wyszukanie programów naziemnej HDTV oraz mozolnie przeklepałem z notesu wszystkie ustawienia.

Niestety straciłem wszystkie nagrane filmy. Okazuje się, że TV trzyma listę nagrań nie na dysku zewnętrznym, a we własnej pamięci i usunięcie tych informacji z TV powoduje, że potem nie widzi żadnych na nim nagrań i na nowo zaczyna formatować dysk... Cóż... Zdaje się że w menu serwisowym można zrobić kopię wszystkich ustawień na np. na pendrivie USB, może gdybym to zrobił, to filmy ciągle byłyby widoczne, ale w z drugiej strony, jeśli TV zrobiłby kopie skaszanionych plików, to co mi po takiej kopii?

Efekty? HDMN już się samo nie włącza. Lista przyszłych nagrań nie znika sama, ani w stanie czuwania, ani po wyłączeniu TV z napięcia zasilającego. Czyli TV niemal uzdrowiony - "niemal" ponieważ nie sprawdzałem jeszcze nagrywania po kilku godzinach od przełączenia na czuwanie. Tylko cholernie szkoda mi kilkunastu filmów :???:

Podsumowując - jeśli komuś zaczynają szwankować różne funkcje, np. włącza się samoczynnie teatr lub występują problemy z nagrywaniem, to jedynym ratunkiem jest wybranie ponownej instalacji, która kasuje wszystko. Prawdopodobnie wykonuje się również to co jest w opcji Ustawienia fabryczne, ale można profilaktycznie wybrać obie opcje.

No i warto spróbować wejść do menu serwisowego i zrobić sobie kopię wszystkich ustawień. A nuż się uda z tego coś odzyskać i nie będzie to kopia uszkodzonych plików.

TV i tak będę reklamował na wspomnianą w poście wyżej jaśniejszą plamę, choć nie wiem jeszcze kiedy. Jeśli znów schrzani się system i nastąpi podobna wykładka, to niczego nie będę już resetował, tylko zareklamuję w stanie "wyłożonym", przynajmniej będzie na co narzekać przy opisie usterek.

Tyle.
 

Dj Darecki

New member
Usra..łeś się z tym nagrywaniem , jak by to była najważniejsza funkcja tego tv .
Ciesz sie z oglądania na żywo .
kup zewnętrzny jakiś tuner co nagrywa , lub tuner z dyskiem ..........
 

R-X

New member
Usra..łeś się z tym nagrywaniem , jak by to była najważniejsza funkcja tego tv .
Ciesz sie z oglądania na żywo .
kup zewnętrzny jakiś tuner co nagrywa , lub tuner z dyskiem ..........

Dla mnie najważniejsza, jeśli się to komuś nie podoba, to niech mi zasponsoruje zakup tunera. Ja nie mam zamiaru dokładać ani złotówki.
 

Tika

New member
Bez reklam
za kilka dni znowu Ci się "skaszani" i będzie "od nowa Polska ludowa", kupiłeś bubla to reklamuj
 
Ostatnia edycja:

R-X

New member
za kilka dni znowu Ci się "skaszani" i będzie "od nowa Polska ludowa" (...)

Dziękuję za świąteczne życzenie ;-)

Ale poważniej i konkretniej. Tego typu "wykładka" może wg mnie świadczyć o dwóch rzeczach:
- wada sprzętowa, a ściślej problemy z pamięciami
- wada softwarowa, czyli słabo zabezpieczony system plików.

Wniosek przychodzi mi do głowy nieciekawy, ale mam wielką nadzieję, że się mylę i że to są wyjątki. Wyjątków niestety jest sporo, trzeba by policzyć ilość osób, którym sprawia lub sprawiała problemu samoczynna aktywacja HDMN - trochę takich wpisów na forum było, a ta przypadłość jak już pisałem jest jednym z objawów wykładki systemu w TV.

A co to za wniosek...?

Ano taki, że może się to zdarzyć każdemu kto używa TV Philipsa inaczej niż tylko jako pasywnego monitora do wyświetlania obrazu z zewnętrznego źródła - np. dekodera. "Pasywnego" w takim rozumieniu, że nie są zmieniane żadne ustawienia - TV ma wyświetlać obraz i już, nie grzebiemy w menu, nie zmieniamy stylów obrazu, nie dodajemy kanałów SAT i HDTV, nie zmieniamy ulubionych list itd.

Jeśli zaś ktoś używa wielu funkcji, np. często nagrywa, często grzebie w ustawieniach obrazu, stylów, kolorów, grzebie w HD Pixel Cośtam, aktualizuje wersje SW w nadziei że niektóre mankamenty zostaną poprawione to...., hmmm..., no właśnie.

Jeszcze raz podkreślam, że mam wielką nadzieję, że to dotyczy tylko egzemplarzy wadliwych, być może takich jak mój.

Miłego oglądania TV oraz Zdrowych i Wesołych Świąt Wielkiej Nocy dla Wszystkich :)
 
Do góry