Nowe oprogramowanie do TV Philips serii od 6**7 do 9**7.

R-X

New member
Wygląda to tak:
1. nagranie z TV (SAT) zawsze odtwarza od miejsca zatrzymania, niezależnie czy TV wprowadzi się w tryb gotowości, czy się użytkuje.

Nie do końca niestety czyli nie zawsze. Spróbuj zatrzymać odtwarzanie przyciskiem II oraz przejść na oglądanie TV używając przycisku "Home" i wybierając TV lub SAT - do tego byłem przyzwyczajony i to jest właśnie błąd który popełniłem.

Otóż zbadałem sprawę i wyszło, że TV nie zapamięta momentu zatrzymania jeśli nie użyje się przycisku "cofnij" (tego na środku pilota) przy wychodzeniu z odtwarzacza. Wciśnięcie "cofnij" jest tu warunkiem koniecznym, przynajmniej w SW150.81 (może w 82 jest inaczej)
 
Ostatnia edycja:

miet55

Member
Bez reklam
Nie do końca niestety czyli nie zawsze. Spróbuj zatrzymać odtwarzanie przyciskiem II oraz przejść na oglądanie TV używając przycisku "Home" i wybierając TV lub SAT - do tego byłem przyzwyczajony i to jest właśnie błąd który popełniłem.

Otóż zbadałem sprawę i wyszło, że TV nie zapamięta momentu zatrzymania jeśli nie użyje się przycisku "cofnij" (tego na środku pilota) przy wychodzeniu z odtwarzacza. Wciśnięcie "cofnij" jest tu warunkiem koniecznym, przynajmniej w SW150.81 (może w 82 jest inaczej)
od przyzwyczajeń idzie się odzwyczaić... :)
I po co tak sobie komplikować?
Naciskam STOP po czym TV, a że oglądam tylko SAT, więc powracam do poprzednio oglądanego źródła. Dalej jak wcześniej pisałem :)
 

miet55

Member
Bez reklam
a o tvn player dalej cisza, ponowiam jeszcze raz pytanie o test modułów CI+ czy ktoś sprawdzał polsat, cyfre itd
@chief, czytałeś o moich problemach z nagrywaniem? Drążę ten wątek od pewnego czasu i jakoś nie mogę rozwiązać. Ostatnio zacząłem podejrzewać, że może to być właśnie przyczyna modułu. Używam Moduł Conax Neotion CAM i kartę SMART HD ze stajni TNK.
Problem polega na odtworzeniu materiału nagranego z częstotliwości: 12.188V (AXN) 12.265V (TVP2 HD i Polsat HD) i 12.284H (Polsat Sport News). Dostawcą programów na tych częstotliwościach jest Cyfrowy Polsat. Na wszystkich innych programach idzie poprawnie nagrać. Na wymienionych proces nagrywania przebiega OK! jednak nie idzie odtworzyć. Wydaje mi się też, że na wymienionych programach TV potrafi się czasami "wyłożyć".
 
Ostatnia edycja:

jarekzon

New member
Witam. Mam Philipsa 7007K. Sam zaproponował mi aktualizację, dałem ok, pobrał oprogramowanie, zweryfikował, zainstalował, następnie się wyłączył i uruchomił. Odczekałem chwilę wyłączyłem go i dla pewności wyciągnąłem wtyczkę z gniazdka na 1 minutę. Po uruchomieniu wszystko ok, telewizor włącza się i wył. poprawnie. Co się zmieniło ? Menu działa znacznie szybciej, trzaski przy przejściu z kanałów SD na HD nadal są, ale jakby cichsze. Poza tym nie widzę większych zmian, mam dziwne odczucie, że obraz jest bardziej miękki, ale to pewni tylko wrażenie. Wszyscy piszą, że aktualizacja musi być z pena, a nie z internetu, a tu proszę - udało się.
 

ElTomeko

New member
jarekzon- potwierdzam
Duzo osób pisało na tym forum ze lepiej i bezpeczniej jest robic aktualizacje z pena ale sam ostatnio zrobiłem przez neta z wifi i wszytsko ok. Jak ma sie stałe łącze które nie przerwie nam połączenia w trakcie instalacji to nie ma problemów.
 

play007

New member
Bez reklam
Ja miałem w Philipsie 3 aktualizacje oprogramowania od 1 listopada do dziś licząc .Wszystkie z neta nie z pena.Tv ma wi-fi cały czas i wszystko bajka chodzi.
 

emer

Member
Bez reklam
ja też robiłem i z neta i z pendrive - bez różnic.
I na pewno są zabezpieczenia dotyczące intsalacji z neta - najpierw ściąga plik FW, potem może jakie sprawdzenie MD5, check sum i poootem dopiero instalacja. Bez przesady żeby przerwa jakaś, wynikająca z niestabilności neta miała zaszkodzić czy uwalić TV.
Natomiast dziwne są problemy co do trzymania ustawień, które uzytkownik ustawia w menu - potrafią znikać niektóre po np wył TV pilotem.
Wg infa na ekranie po instalacji nowego FW, ma sie zrobić banalne wył/zał TV i ma byc OK.
Natomiast jak sie czyta (nie pseudo porady jakiś uzytkowników), ale porady adminów na źródłowym forum Philipsa, czy readme (historia) zmian w poszczególnych wersjach softu, należy przejść ostrzejszą procedurę po instalacji, włącznie z wyciągnięciem wtyczki z TV i odczekania 1-2min ...
Myslę że tu jest problem późniejszego nie trzymania ustawień indywidualnych - niektórzy to mają niektórzy nie , więc to chyba nie bug w sofcie.

Co do neta, stabilności - co to za reguła że stałe IP jest lepsze niż np jakas neostrada czy cos w tym stylu ? Owszem, jakieś bezprzewodowe łącza - zgodzę się, ale czy stałe IP czy nie stałe - bez róznicy, i tu i tu mogą pojawić się jakieś problemy.
 

ElTomeko

New member
EMER - jak Ci przerwie neta podczas instalacji oprogramowania to nie wiem czy tak "nic" sie nie stanie...u mnie co jakis czas wyskakuje łączenie z wifi i nie wiam dlaczego...
 
Ostatnia edycja:

emer

Member
Bez reklam
jak Ci "przerwie łączenie", to Ci przerwie pobieranie pliku, a nie "instalacji oprogramowania" - wyraźna jest faza pobierania pliku a POTEM instalowanie tego co pobrał.
Czyli podczas instalacji tego co pobrał nie potrzebny juz jest Ci internet.
Nawet w instrukcji masz, że gdyyyyby przypadkiem był zanik prądu podczas instalacji oprogramowania, to NIC sie nie stanie, tylko NIC nie robić, nie wyłączać, czekać aż prąd przyjdzie i TV dokończy sobie update.
 

Tika

New member
Bez reklam
ja też robiłem i z neta i z pendrive - bez różnic.
I na pewno są zabezpieczenia dotyczące intsalacji z neta - najpierw ściąga plik FW, potem może jakie sprawdzenie MD5, check sum i poootem dopiero instalacja. Bez przesady żeby przerwa jakaś, wynikająca z niestabilności neta miała zaszkodzić czy uwalić TV.
Natomiast dziwne są problemy co do trzymania ustawień, które uzytkownik ustawia w menu - potrafią znikać niektóre po np wył TV pilotem.
Wg infa na ekranie po instalacji nowego FW, ma sie zrobić banalne wył/zał TV i ma byc OK.
Natomiast jak sie czyta (nie pseudo porady jakiś uzytkowników), ale porady adminów na źródłowym forum Philipsa, czy readme (historia) zmian w poszczególnych wersjach softu, należy przejść ostrzejszą procedurę po instalacji, włącznie z wyciągnięciem wtyczki z TV i odczekania 1-2min ...
Myslę że tu jest problem późniejszego nie trzymania ustawień indywidualnych - niektórzy to mają niektórzy nie , więc to chyba nie bug w sofcie.

Co do neta, stabilności - co to za reguła że stałe IP jest lepsze niż np jakas neostrada czy cos w tym stylu ? Owszem, jakieś bezprzewodowe łącza - zgodzę się, ale czy stałe IP czy nie stałe - bez róznicy, i tu i tu mogą pojawić się jakieś problemy.

ja robię update wg. instrukcji i nie ma problemu w moim TV z trzymaniem ustawień
 

ElTomeko

New member
Tika- ja na poczatku tez robiłem instalki z pena i wszytsko jak Bóg przykazał ale To HDNM za kazdym razem jak włacze tv to mimo iz jest ustawione na wyłączone to i tak widac ze jest włączone i trzeba za kazdym razem wyłączac...Ty tak nie masz??

Emer mi chodziło własnie o to ze jak ściąga te pliki i wtedy jak straci połączenie to moze byc problem ale chyba rzeczywiscie nie szkodzi to w niczym...
 

emer

Member
Bez reklam
a tak przy okazji problemów z funkcjami TV - ambilight i Lounge light - nie mogę włączyć gdy TV jest wyłączony i nie wiem nawet od kiedy tak sie stało ... używałem wcześniej, a przynajmniej na poprzednich wersjach FW
 

maniek530

Banned
No i wszystko wróciło do normy po aktualizacji softu czyli teatr pojawia się po wył. i wł. tv :( - szlag by to trafił :cry: !!! Trzeba znów lawirować po stylach obrazu.
Jedyne co na plus to szybciej działające menu i brak tego dziwnego paseczka na górze ekranu przy ekranie powitalnym.
Na minus też to iz po wł. menu czasami ikonki sie schodkują ku górze ekranu - dziwne.
Więcej zmian jak narazie nie widzę.

Czary-mary !!! Teatru znów nie ma po załączeniu TV :D:D:D
 

maniek530

Banned
Teatru nie ma ale skopali dynamiczne podświetlenie - trzeba wył. aby w przejsciach z ciemnego na jasny obraz nie pojawiały się na ułamek sekundy poziome ciemniejsze pasy po środku ekranu - miejmy nadzieje ze nowy soft to naprawi !
 
Ostatnia edycja:

Zielony_M

Member
Ktoś się orientuje z jakiej racji od paru dni nie działa u mnie Smart TV? Do tej pory nie było problemu, teraz wyskakuje jakaś plansza i komunikat: "nie znaleziono serwera Philips, spróbuj później"
Mam najnowszy soft, resetowałem pamięć internetu w TV, oraz połączenie z routerem. Może coś poradzicie skutecznego zanim zacznę wertować zagraniczne fora?

Pozdrawiam!
 
Do góry