Nowe oprogramowanie do TV Philips serii od 6**7 do 9**7.

jurasko

New member
Znalazłem sposób u mnie na pozbycie się "teatru" :)
Jako główne źródło sygnału mam dekoder satelitarny z wieloma mozliwościami zmiany charakteru wyjścia sygnałau na TV.
Próbowałem - jak jeden z userów pisał - zmienić w dekoderze 1080i na 720p, ale niestety u mnie dalej był "teatr".
Wyłączenie HDNM powoduje niestety pogorszenie ostrości.
Kombinowałem z ustawieniem "częstotliwości odświerzania" na moim dekoderze - w opcjach mam "multi", "50Hz" i "60Hz".
Miałem "multi" (ustawiało mi 50Hz), zmieniłem na sztywno na 60Hz i ... "teatr" zniknął !
Obraz i ostry i bez teatru !
Ale wiadomo - róży bez kolców nie ma ... miiiiiinimalnie pasek TVN24 przesywający się drga (ale zdecydowanie mniej niz jak wyłączy sie HDNM).
]

Zmiana z 1080i na 720p nie ma za zadanie zniesienia lub zmniejszenia efektu teatru...tylko ma poprawić płynność w obrazie.
Niestety nie mam w dekoderze opcji zmiany z 50Hz na 60Hz ale z tego co mi się orientuję to w Polsce nie ma programów nadawanych na 60Hz.Ale skoro zmiana pomaga to czemu nie :)
 
Ostatnia edycja:

emer

Member
Bez reklam
"natężenia sieci. W Polsce jest póki co 50Hz."

dziiiwne słowa ... szczególnie te o "natężeniu sieci" ;)
Pisałem dokładnie - "odświeżanie częstotliwości"
Z takimi opcjami mój dekoder potrafi wypluwać sygnał - i to wszystko co odbiera, czyli sobie przetwarza jakoś i puszcza po HDMI co chcę (również i czy to ma byc 1080i czy 720p czy np 576p i inne).
Widocznie gdy ustawiam te 60Hz, to TV i jego HDNM jakos inaczej to obrabia niż 50Hz i nie ma "teatru".
 

grzet

New member
Hej - czy u was po włączeniu Perfect Natural Motion są takie cyrki: 46pfl8007 - YouTube 46pfl8007 1 - YouTube

Ja chyba będę reklamował to, już 3 aktualizacje robiłem - a te artefakty (czy jak to nazwać) coraz bardziej widać.

Wcześniej też ambilight się sam włączał przy wyłączonym TV (o losowych porach) i przy okazji włączał amplituner przez hdmi cec- po ostatniej aktualizacji już ambilight się nie włącza, a z amplitunerem różnie jest - potrafi jeszcze nieraz włączyć.

Aha i po każdym włączeniu TV działa PNM - mimo że jest wyłączony - trzeba włączyć i wyłączyć w ustawieniach.

Co do menu - chodzi teraz trochę szybciej, ale i tak w TV za ponad 6 tysiaków to jest żenada.
 

yahimo

New member
kolego grzet ja mam to samo w 55pfl8007, dla mnie też jest to rzenada - teraz rozumiem czemu tego tv nie można zobaczyć w żadnym sklepie. Gdyby został wystawiony to nikt tego bubla by nie kupił - dziwią mnie głosy na formum zachwalające "pod niebiosa" ten tv, dla mnie to banda k.... której dobrze robi świadomość że inni też się dali wyrolować.

Teksty typu super czerń, równomierne podświetlanie - pytam co mi z tego skoro dostaję bubla na którym w każdej szybszej scenie mam na akranie całą masę artefaktów. Jak porównam ten tv do 37pfl8605 kupionego 2 lata temu to jest przepaść - chyba nie muszę pisać na którego niekorzyść.

Tak że drodzy forumowicze - odradzam zakup tego tv, jeśli chcecie spać spokojnie dajcie sobie spokój z PHILIPSEM jest prszecież tyle innych fajnych tv (Sony, Tosia, Panas). I na koniec według mnie nie liczyłbym na to że nowe oprogramowanie coś w tej materii zmieni, tv miało swoją premierę kilka miesięcy temu i do dziś nie zostało nic w tym temacie poprawione.

Szkoda tylko że nie ma żadnych wyróżnień dla największych bubli roku - myślę że cała seria philipsa na rok 2012 spokojnie by go dostała.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
to poczytaj wątki na temat innych marek. Jakie też mają kwiatki :). Nie kupiłem tv dla teatru więc ja u siebie artefaktów nie mam
 

yahimo

New member
kolego FFooXX5 dla mnie teatr też nie jest ważny, tyle tylko że jeśli wyłącze Perfect Natural Motion to obraz bardzo skacze (oczywiście podczas ruchu kamery) co jest dla mnie bardziej uciążliwe niż artefakty.
Chyba że pozbyłeś się artefaktów poprzez inne opcję, byłbym Ci bardzo wdzięczny gdybyś podał mi swoje uestawienia (chodzi mi tylko o te ulepszacze).

pozdrawiam
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
jak będę przed tv to podam jak mam ustawione. U mnie artefakty pojawiają się tylko przy włączonym HDNM. Gdy mam wyłączone to nie widzę żadnego skakania obrazu. Płynność jest normalna, bez żadnych przeskoków i rwań
 

Tika

New member
Bez reklam
Hej - czy u was po włączeniu Perfect Natural Motion są takie cyrki: 46pfl8007 - YouTube 46pfl8007 1 - YouTube

Ja chyba będę reklamował to, już 3 aktualizacje robiłem - a te artefakty (czy jak to nazwać) coraz bardziej widać.

Wcześniej też ambilight się sam włączał przy wyłączonym TV (o losowych porach) i przy okazji włączał amplituner przez hdmi cec- po ostatniej aktualizacji już ambilight się nie włącza, a z amplitunerem różnie jest - potrafi jeszcze nieraz włączyć.

Aha i po każdym włączeniu TV działa PNM - mimo że jest wyłączony - trzeba włączyć i wyłączyć w ustawieniach.

Co do menu - chodzi teraz trochę szybciej, ale i tak w TV za ponad 6 tysiaków to jest żenada.

u mnie na 6007 nie ma takich cyrków, może te tańsze modele lepiej dopracowali
 

europa777

New member
U mnie (PFL6007) artefakty podczas oglądania TV nie występują. Gorzej jest przy filmach (mkv/avi). Ale to też rządzi się swoimi prawami. Niektórych nie da się oglądać, ale w niektórych artefakty występują bardzo rzadko.
 

europa777

New member
Ale ogólnie się zgadzam, że w tych czasach to trochę żenada z tymi artefaktami. I jestem bardzo ciekawy czy będą w stanie to naprawić. Liczę na to bo poza tym TV jest bardzo dobry.
 

yahimo

New member
kolego emer zapewniam cię że to nie wina materiału, dziś przeniosłem z drugiego pokoju starego philipsa 37pfl8605 i żadnych artefaktów nie zauważyłem.
W 8007 są "bardzo" widoczne podczas szybkiego ruchu kamery (szczególnie na konturach postaci jak również na logach stacji). Jeszcze jedna sprawa, nigdy nie miałem problemu z napisami (zaznaczam iż fimy uruchamiam na kompie z poprzez hdmi idzie na ampli) a mianowicie w przypadku kiedy napisy nachodzą na film robi się kaszana - oczywiście podczas ruchu.
Zastanawia mnie ile philips płaci za bzdury jakie co po niekturzy wypisują na temat tych urządzeń, taki szajs to powinien być sprzedawany za 3,5 koła a nie za 8.
 

WojtR

Member
Bez reklam
hmm z tym materiałem dziwne sprawdzałem 6007 z mkv ostatni batman 2 GB plik i odtwarzał perfekcyjnie , srt też tylko polskie znaki były pokrzaczone ale pewnie wystarczyło zmienić kodowanie
 

yahimo

New member
kolego tu nie chodzi o polskie znaki, miałem na myśli atrefakty w miejscach napisów (jeśli są na tle filmu) podczas szybkiego ruchu kamery

filmy mkv które odtwarzałem to w większości pliki o pojemności około 20 giga - czyli dzwięk dts-hd lub truehd i jakość obrazu na najwyższym poziomie
 

Tika

New member
Bez reklam
u mnie filmy działają dobrze, nawet te mieszczące się na jednym CD nie sprawiają żadnych problemów z wyświetlaniem
 

yahimo

New member
kolego Tika wszystkie nowe philipsy tak mają (rozmawiałem z kilkoma osobami posiadającymi to tv i u wszystkich jest to widoczne), prawdą jest że nie wszyscy to zauważają (moja żona nic nie widzi złego w obrazie) ja natomiast jak sobie pomyśle ile dałem kasy za tv który takie cyrki wyprawia (tv sprzed 2 lat tego nie ma) to mnie szlak trafia. Zastanawiam się jak można tak spiepszony sprzet wypuścić na rynek?
 
Do góry