Nowe oprogramowanie do TV Philips serii od 6**7 do 9**7.

marsid

New member

Tu ten głos ;p

Bo w zasadzie to po co wrzucają na polską wersję strony Philipsa aktualizację która nas nie dotyczy ? Do tego ten plik ma dopisek _pol ...
 

emer

Member
Bez reklam
Dzisiejsze TV, oprócz swych standardowych zadań mają za zadanie być "smartTV", łączenia się z internetem, odtwarzac jakieś pliki, jakiegos formaty zdjęć, filmów, "iple" i inne, czasem specyficzne dla danego kraju zadania (np dla Polski np iple tvnplayery).
Przeciez nie będzie Philips robił 77 wersji oprogramowań dla każdego kraju.
poszczególnych krajów.
Cośtam poprawili dla "nordic" krajów i TYLE.
Chcesz instaluj, nie chcesz nie instaluj - NIC to nie zmieni dla nas. (No chyba że zrobili przy okazji jakiego buga).
A że ktostam dopisał "pl" ? Że słuchasz "głosów" - Twoja sprawa ;)
Ja czytam źródła i czytam co pisze admin źródłowego forum Philipsa, czyli "Philips-Benedickte" ...
IMHO ma on największa wiedzę, większą niż "głosy" .
 

ElTomeko

New member
Mogliby przynajmniej naprawic to ze jak masz wyłączone HDNM i wyłączysz tv a potem znowu załączysz to widac ze jest włączone pomimo ze jest ustawione na wył.
 

bady87

Member
Więc tutaj: 42PFL6007K/12 Philips 6000 series Telewizor LED Smart 42PFL6007K 107***cm (42") Easy 3D DVB T/C/S2 z technologią Ambilight Spectra 2 i Pixel Precise HD - Philips Support powinni dawać jakiś dopisek do tego typu aktualizacji: Nie dotyczy PL czy coś w tym stylu a nie jeszcze na końcu dają _pol i takie coś myli ludzi. Nie każdy przecież musi czytać "u źródła". Po to jest ta polska strona.

Witam .Wgrałem soft z 19.12 ze strony philipsa do 55 cali bez problemów
 

Jarek.N.

Member
a mi niezależnie od wersji softu menu główne otwiera się na pozycji oglądanie telewizji, mam model 6007H

Dokładnie, tak to jest też w 42PFL6057K. A poza tym, odnośnie aktualizacji z USB, to telewizor prowadzi za rączkę i po przeprowadzonej aktualizacji informuje po polsku, żeby wyłączyć wtyczkę z gniazdka, odczekać 1 minutę i załączyć ją z powrotem. Tak robię, od razu po pomyślnej aktualizacji wyłączam z gniazdka wtyczkę, czekam dobrą minutę i załączam. Ostatnia aktualizacja software 000.150.082.000 w każdym bądź razie nie zaszkodziła, a mam wrażenie jakby menu było jeszcze płynniejsze;-)
 

emer

Member
Bez reklam
sratki pierdatki ... sorki - ale średnio kumaty interneofita potrafi tak KLIKNĄĆ tak aby wszystko wiedzieć ..
A skąd Ty Kolego Szanowny wiesz co kto ... klika ? ;)
Kliknij w ten link , który podał "marsid" i przekonaj się czy Ci wyskoczy okienko zaaapisz ;)
 

Jarek.N.

Member
Z reguły, jak człowiek wchodzi na stronach Philipsa na stronę z pobraniem aktualnego oprogramowania do swojego modelu (czyli ten link który podał marsid i ja wcześniej do swojego modelu), to kilka na plik do pobrania oprogramowania *.zip
42pfl6007k_12_fus_pol.zip



Kliknij i zobacz co ci wyskoczy...
 
Ostatnia edycja:

emer

Member
Bez reklam
no wiesz ... ja najpierw klikam, aby dowiedzieć się co i jak, po co, co mi to da ... staram się kota w worku nie kupować.
A i marsid - skoro pytał - to interesowało go , co ta wersja FW mu da :)
Ściągną sobie mozna to jedno, a zobaczyć changelog to dwa.
I to TY piszesz o konkretnym linku marsida, a nie tym teraz - podajesz prosty link do zassania.
 

Jarek.N.

Member
W międzyczasie edytowałem swoją odpowiedź i w nawiasach odniosłem się do linku marsida i takiegoż adekwatnego mojego wcześniejszego. Zgadzam się, że jedna sprawa to pobierać, a druga to dobrze wiedzieć, co zawierają zmiany. Ale czasami najpierw człowiek pobiera aktualizację, a dopiero później się interesuje, co ona wnosi. Nie ma co tego ciągnąć. Jedno jest pewne, że każda następna aktualizacja zapisze poprzednią i co byś nie miał wcześniej, już mieć tego nie będziesz.
 

marsid

New member
@emer

Zawsze sprawdzałem czy jest nowy soft na polskiej stronce philipsa z tego linku który podałem. I tam najpierw pojawia się oprogramowanie. Po kliknięciu w komunikaty pokazuje się lista zmian ale nie jest ona aktualizowana. Linku historia szczerze mówiąc nie zauważyłem wcześniej - mój błąd ;) Tak czy siak informacja odnośnie tego do jakich użytkowników przeznaczona jest dana aktualizacją powinna być na wierzchu, a tutaj jeszcze dopisek _pol - zupełnie bez sensu...
 

emer

Member
Bez reklam
noooo ... my tu mądrzymy się, co Ty chcesz, co widzisz, a TY wszystko wiesz i widzisz ;)
wesołych Świąt i wesołego Alleluje i mokrego .... aaaa - to chyba nie ten changelog :D
 

Tika

New member
Bez reklam
każdy soft jest taki sam dla tegorocznej serii 6000, 7000 i 8000 dla krajów europejskich, dopisek pol nic nie znaczy, taka podpucha Philipsa
 

maniek530

Banned
Nie wiem jak u Was ale u mnie po ściągnięciu odpowiedniej aplikacji z App i sparowaniu mojego tv z SGS II menu poprostu śmiga jak żyleta z pozycji smartfona - też ktoś się w to bawił i to zauważył ?
 

emer

Member
Bez reklam
Znalazłem sposób u mnie na pozbycie się "teatru" :)
Jako główne źródło sygnału mam dekoder satelitarny z wieloma mozliwościami zmiany charakteru wyjścia sygnałau na TV.
Próbowałem - jak jeden z userów pisał - zmienić w dekoderze 1080i na 720p, ale niestety u mnie dalej był "teatr".
Wyłączenie HDNM powoduje niestety pogorszenie ostrości.
Kombinowałem z ustawieniem "częstotliwości odświerzania" na moim dekoderze - w opcjach mam "multi", "50Hz" i "60Hz".
Miałem "multi" (ustawiało mi 50Hz), zmieniłem na sztywno na 60Hz i ... "teatr" zniknął !
Obraz i ostry i bez teatru !
Ale wiadomo - róży bez kolców nie ma ... miiiiiinimalnie pasek TVN24 przesywający się drga (ale zdecydowanie mniej niz jak wyłączy sie HDNM).
 
Ostatnia edycja:

Sanjuro

New member
Nie wiem jak u Was, ale u mnie po aktualizacji lubi się TV wyłączyć czasami np przy szybkim przełączanie kanałów sat za pomocą CH+/-, czy szybko przeglądając z poziomu listy, a dziś nawet podczas próby zgrania listy kanałów na USB :/
 

maniek530

Banned
Znalazłem sposób u mnie na pozbycie się "teatru" :)
Jako główne źródło sygnału mam dekoder satelitarny z wieloma mozliwościami zmiany charakteru wyjścia sygnałau na TV.
Próbowałem - jak jeden z userów pisał - zmienić w dekoderze 1080i na 720p, ale niestety u mnie dalej był "teatr".
Wyłączenie HDNM powoduje niestety pogorszenie ostrości.
Kombinowałem z ustawieniem "częstotliwości odświerzania" na moim dekoderze - w opcjach mam "multi", "50Hz" i "60Hz".
Miałem "multi" (ustawiało mi 50Hz), zmieniłem na sztywno na 60Hz i ... "teatr" zniknął !
Obraz i ostry i bez teatru !
Ale wiadomo - róży bez kolców nie ma ... miiiiiinimalnie pasek TVN24 przesywający się drga (ale zdecydowanie mniej niz jak wyłączy sie HDNM).


Jaki masz dekoder ?
 
Do góry