Nowe Onkyo - CENY!!!

CuoreRosso

New member
Na europejskiej stronie www firmy Onkyo można poczytać specyfikacje nowych ampli - 706 & 806. Mnie nurtuje jedno zagadnienie - a mianowicie wróżenie z fusuów nt. cen tych zabawek.
Dziś można 805 "wyjąć" z dwuletnią gwarancją za ok. 2700 pln. Patrząc na sytuację cenową z modelami 605 i 606, kiedy to nowszy model był znacznie tańszy, liczę że 806 chcąc zawojować rynek, wyjdzie w Polsce za 3500 pln.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
CuoreRosso napisał:
.... Mnie nurtuje jedno zagadnienie - a mianowicie wróżenie z fusuów nt. cen tych zabawek.
Dziś można 805 "wyjąć" z dwuletnią gwarancją za ok. 2700 pln. Patrząc na sytuację cenową z modelami 605 i 606, kiedy to nowszy model był znacznie tańszy, ....


Ceny nowych modeli lokomotyw, słupów wysokiego napięcia, podkładów kolejowych i amplitunerów zawsze będą nizsze od cen modeli z roku poprzedniego :grin:
 

pejotpe

New member
Bez reklam
806 powinna mieć niższą cenę, bo... będzie nieco wykastrowaną 805 (bez Burr Brownów - cięcie kosztów). Oczywiście jako "nowość" nie musi by prawdą obniżenie ceny - zwłaszcza w Polsce...
 

mobor

Banned
no a ja mam 9 urządzen z tym wyjsciem
Nie bronię nowej linii ale znajdując ułomnosci w nowej serii trzeba umiec tez dostrzec i elementy pozytywne
Na tym polega obiektywizm
 

CuoreRosso

New member
Gucio50 napisał:
Ceny nowych modeli lokomotyw, słupów wysokiego napięcia, podkładów kolejowych i amplitunerów zawsze będą nizsze od cen modeli z roku poprzedniego :grin:

No to się kolega poślizgnął... Nie ma analogii pomiędzy sprzętem RTV a taborem PKP.
 

an2lec

New member
no wiesz... z jednej strony bez BurrBrownów ale z drugiej strony z 4 portowym switchem HDMI ...

Jak to bez BurrBrownów?
Z linku podanego przez Deimosa wynika że ma przetworniki BurrBrown.
"192kHz/24bit Burr Brown DACs (PCM1796) for all channels"
 

mobor

Banned
Tak sie wlasnie zastanawiam. Co lepiej wybrać
Onkyo 805 czy dołorzyć tysiaka i Denona 3808 - o niebo lepiej wyposarzonego...

Wiecej dokładac już nie zamierzam - w planie zakup TV 52"
 

BoDeX

New member
mobor napisał:
Tak sie wlasnie zastanawiam. Co lepiej wybrać
Onkyo 805 czy dołorzyć tysiaka i Denona 3808 - o niebo lepiej wyposarzonego...

Wiecej dokładac już nie zamierzam - w planie zakup TV 52"


Brrrrr.... proponuję za zaoszczędzone parę groszy zakupić ... wiesz co ! :)

ps. nie mogłem się powstrzymać - gęsia skórka !

ps. 2 - jak można dokonywać wyboru bez słuchania ? - gęsia skórka 2 ! :)
 

an2lec

New member
Z informacji podanych na amerykańskiej stronie Onkyo wynika że odchudzili także zasilacz :(
X-SR806 - max pobór prądu 7,8A(przy 120V) waga 17 kg.
X-SR805 - max pobór prądu 9,5A(przy 120V) waga 23,1 kg.
 

mobor

Banned
Bodex - e tam, czepiasz się ;) Wiem że jeśli odmienia się orzez "k" ouszemy ż itp - miałem mózgownicę zaprzątniętą czymś innym

Co do słuchania- zgadzam się. Po prostu chciałbym poznać opinię uzytkowników jednego i drugiego modelu. Jako że sprzet jest systematycznie "odchudzany" a mimo to w cudowny sposób watów przybywa- postanowiłem zakupić coś z tegorocznych modeli - póki jeszcze są
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Ja też.

805 za 2700 PLN to atrakcyjna cena w porównaniu z frycowym za "nowość", która ma tor audio gorszy od zeszłorocznego produktu. Obawiam się, że Onkyo nie będzie chciało sobie strzelić samobója i przestanie wkrótce produkować 805, by nie robić sobie konkurencji.
 
Do góry