Nowe modele yamaha/onkyo/denon - odsłuchy

lukasek5

New member
Witam,

przymierzam się do zakupu jednego z nowych modeli aplitunerów yamaha rx-v681/onkyo tx-nr656/denon x2300. W salonie w którym chciałem odsłuchać kilku konfiguracji usłyszałem, że nie mają i w najbliższym czasie nie będzie ww aplitunerów do odsłuchu. Czy przy wyborze mogę kierować się odsłuchem poprzednich modeli tych aplitunerów, czy różnica w dźwięku jest na tyle duża, że trzeba posłuchać nowych modeli? Z góry bardzo dziękuje za pomoc.
 

zbyniu4

New member
Osobiście radził bym posłuchać każdego w różnych konfiguracjach. To prawda że dźwięk w nowych ampkach niewiele się różni od starszych modeli ale jednak!!!!!!!!!!!
Wydać ok 3k kasy w ciemno nie radzę.
 

lukasek5

New member
Dzięki, tak właśnie chciałem zrobić. Tylko sprzedawca usilnie starał się, wytłumaczyć mi, że nie będzie żadnej różnicy między starszymi i nowszymi modelami jeżeli chodzi o dźwięk.

BTW. który z tych trzech aplitunerów najlepiej nadawałby się do kina domowego (muzyki słucham bardzo sporadycznie)?
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Dzięki, tak właśnie chciałem zrobić. Tylko sprzedawca usilnie starał się, wytłumaczyć mi, że nie będzie żadnej różnicy między starszymi i nowszymi modelami jeżeli chodzi o dźwięk.

BTW. który z tych trzech aplitunerów najlepiej nadawałby się do kina domowego (muzyki słucham bardzo sporadycznie)?

Kino to onkyo ale kazdy z nich ma swoja barwe i np onkyo moze ci niepasowac. Ja bym odsluchal i wtedy wybral.

Pzdr
 

lukasek5

New member
Kilka dni temu byłem z żoną na odsłuchu. Przesłuchaliśmy amplitunery onkyo tx-nr646, denon avr-2200w oraz yamaha rx-v669, a także kolumny monitor audio bronze 6, dali zensor 7 i klipsch Reference Premiere RP-260F. Jeżeli chodzi o amplitunery najbardziej spodobał nam się dźwięk onkyo (dla mnie niewiele gorzej zagrała yamaha - brakowało jej trochę niskich tonów, ale dzięki temu dźwięk był bardziej naturalny). W przypadku kolumn klipsche zagrały dla nas zdecydowanie zbyt agresywnie (zwłaszcza w połączeniu z onkyo, dźwięk po dłuższym słuchaniu byłby męczący). Natomiast MA i dali zagrały podobnie, ale dźwięk MA był bardziej analityczny, co przekonało nas do tych kolumn.

W przyszłym tygodniu wybieram się jeszcze raz na odsłuch. Zdecydowałem się jeszcze przesłuchać kolumny z wyższej serii monitor audio silver 8 oraz focal chorus (te zaproponował sprzedawca). Zastanawiam się czy warto przesłuchać jeszcze amplituner onkyo tx-rz800 (apetyt rośnie w miarę jedzenia :) ). Czy między onkyo tx-nr656 a modelem rz800 będzie słyszalna duża różnica w przypadku kolumn MA bronze, silver i tego focala? Czy warto kupować model zeszłoroczny wyższej serii czy lepiej kupić ten z serii niższej ale za to z tego roku? Nie zależy mi specjalnie na nowych funkcjach typu fireconnect czy google cast, ale już na dts: x oraz dolby atmos tak.

Tak jak pisałem wcześniej zależy mi głównie na kinie, a dokładniej na jak najlepszej jakości dźwięku przestrzennym (jeżeli ktoś będzie słuchał muzyki stereo to raczej żona, a ona skłania się w stronę onkyo). Dużo czytałem o tym, że najlepiej przestrzeń potrafi zbudować yamaha, niestety nie mam możliwości odsłuchu amplitunerów onkyo i yamahy w konfiguracji 5.0 czy 5.1 więc nie mogę sam tego stwierdzić. Bardzo proszę osoby które mogły posłuchać zarówno amplitunera yamahy jak i onkyo w kinie domowym o opinię na temat przestrzeni jaką można uzyskać dzięki amplitunerom tych producentów. Bardzo dziękuje za każdą pomoc i sugestię.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki za opis. Na pewno się komuś przyda. Jeśli chodzi o Onkyo to modele 8xx zawsze grały sporo lepiej niż 6xx. Przekonasz się na odsłuchu. Szczególnie w kinie domowym odczujesz różnice. Przy obciążeniu amplitunera pięcioma kolumnami lepsze zasilanie się przyda.

Daj znać jak wypadnie porównanie serii Bronze i Silver. Jeśli nic się nie zmieniło względem poprzedników (czyli BX6 vs RX6, RX8 ) to różnica nie będzie bardzo duża. Na pewno stolarka lepsza w wyższej serii.
 
Ostatnia edycja:

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Jestem ciekaw jak były przeprowadzone te odsłuchy . Każdy system był kalibrowany ?
Pamiętaj , że salon AV, a Twój to dwa różne światy. Posłuchaj jeszcze raz Klipsch z Onkyo RZ 900 . Mam starsze Klipsch RF 62II z RZ 900 i nie ma mowy o zmęczeniu . A w filmie to jest jazda bez trzymanki:)
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Proponuje :

Odsluchac onkyo rz 800 - jak wspomnial PawelSz roznica jest spora w jakosci reprodukowanego dzwieku in plus.

Dobrze zeby podlaczyl sprzedawca dobre zrodlo jaki CD to pokaze co ampli potrafi.

Co do glosnikow polecam swoje Tannoy bo mi przypadly do gustu w polaczeniu z Onkyo ew. Wyzsza serie.

Pzdr
 

lukasek5

New member
Przy mnie nic nie było kalibrowane, wydaje mi się, że wszystko było ustawiane już wcześniej. Ma ktoś na forum amplituner yamahy (z serii aventage) i mógłby się na jego temat wypowiedzieć (jak wypada w kinie domowym)?
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Przy mnie nic nie było kalibrowane, wydaje mi się, że wszystko było ustawiane już wcześniej. Ma ktoś na forum amplituner yamahy (z serii aventage) i mógłby się na jego temat wypowiedzieć (jak wypada w kinie domowym)?

Słuchałeś kilka zestawień w jednym pomieszczeniu ?
Mieli wszystko podpięte i przygotowane do odsłuchu ?
 
Miałem podobny dylemat jakie kino, jakie kolumny itp.
Zakupiłem Denon AVR-X3200W a w kolumny Dali Zensor7/vokal/Zenso1 sub Dali E12F, sytem mam ustawiony w konfiguracji 7.1, tylne kolumny mam na podstawkach, ja jestem bardzo zadowolony z takiego zestawu i mam nadzieje że na jakiś czas starczy :) Kupując subwoofer to w tym samym czasie pokazały się nowe modele AV Denona i taki jak ja mam 3200 to na ten rok ma oznaczenie 3300, z ciekawości zapytałem się sprzedawcy jaka jest różnica oprócz ceny, on mi odpowiedział że prawie żadna, po powrocie do domu odpaliłem w necie stronę Denona i porównałem te dwa modele i faktycznie są dodane jedna lub dwie opcje a tak niczym się nie różnią chyba że cena około 1tyś zł różnicy :)
Kolega tu ma problem jakie kino ale tak jak mi mówili tu na forum koledzy to to samo powtórzę do czego ma być sprzęt czy do muzyki czy do filmów??? U mnie to 50/50 praktycznie cały dzien muzyka sobie leci a wieczorami z rodziną filmy, pokój mam około 35m2 ale w literę "L" i tu był problem z ustawieniem wszystkiego opcje w AV oraz same kolumny, po miesiącu no prawie dwóch wszystko ustawione i gra pięknie. Jak dla mnie Denon+Dali to fajne zestawienie i polecam :)
Jeśli zaś chodzi o filmy w formacie DOLBY ATMOS czy DTS:X to hmmm....bardzooooo mało tytułów w Polsce można dostać, np. w MediaMarkt w Dolby Atmos:
1.Snajper
2.Everest
3.Jupiter: Intronizacjia
4.Terminator Genisys
5.Mad Max: Na drodze gniewu
6.Transformers : wiek zagłady
7.Piotruś: wyprawa do Nibylandii
8.Szubienica
9.Mission Impossible: Rouge Nation
10.San Andreas
11.W samym sercu morza
12.Kryptonim U.N.C.L.E.
13.Gra o Tron sezon 5
a DTS:X
1.Big short
2.Wzgórza krwi
3.Tata kontra tata
4.Zoolander2
5.Łowca i kraina lodu
6.Sufreżystka
7.American gangster
8.Jarhead3
9.Mumia powraca
10.Battleship
 

lukasek5

New member
Sprzęt będzie wykorzystywany w 80% do filmów, a w 20 do muzyki. Pokój ma ok 15m2, ale jest otwarty na kuchnię i przedpokój co daje razem około 30m2.

Przesłuchałem dzisiaj onkyo tx-nr656 i onkyo rz900 (sprzedawca nie miał już modelu rz800) z kolumnami MA bronze 6, MA silver 8 i focal chorus (te ostatnie miały dziwnie przytłumiony dźwięk, który nie przypadł mi do gustu, w związku z czym od razu je skreśliłem). Jeżeli chodzi o amplitunery to (co było do przewidzenia) model rz900 zagrał dużo lepiej, od niższego modelu (dla mnie bajka), jednak ze względów finansowych to dla mnie za wysoka półka (już decydując się na model rz800 muszę sporo dołożyć). Czy modelowi rz800 będzie bliżej do rz900 czy jednak do 656 (a może zamiast rz800 zainteresować się rz710)? Jeżeli chodzi o kolumny to najprawdopodobniej zdecyduje się na MA silver - moim zdaniem będą lepiej grały w kinie domowym od serii bronze.

Podsumowując, który z tych amplitunerów najlepiej zagra z kolumnami MA silver 8 (tzn chodzi mi o stosunek jakości do ceny, bo wiadomo, że z tych trzech modeli najlepszy jest rz800)? Obawiam się też czy onkyo rz800 nie będzie miało zbyt dużej mocy jak na wielkość mojego pokoju - dodam że kolumny będą oddalone około 2-2,5m od kanapy (pokój ma wymiary 3m x 5m). Nie chciałbym uzyskać efektu dudnienia, a im mocniejszy amplituner tym większe jest prawdopodobieństwo jego wystąpienia.
 
Do góry