Nowe modele projektorów Full HD

coper_pl

New member
Jest tak jak pisze skalmen... HC3800 daje naprawdę świetny obraz, choć mam małe zastrzeżenia co do czerni - mój "stary" HC3100 w tym aspekcie wypada lepiej, ale tu akurat mam DC3, a 3800 ma na pewno DC2 (no i salka na IFA'ie nie była do końca zaciemniona...). Niemniej zupełnie nie przeszkadza to oglądaniu, poza tym jest bardzo jasny.
HC6800 może i ma lepszą czerń, ale jednak kolejny raz przekonałem się, że LCD to nie dla mnie... Obraz tu jest zdecydowanie mniej naturalny, jakby sztuczny... Szkoda kasy...
 

maracz

New member
coper_pl->A jak byś ocenił obraz HC 3800 w porównaniu do HC 3100 ale w kwestii rozdzielczości , duża jest różnica w szczegółowości obrazu?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
086_DSC_5454.JPG

Na koniec warto zaprezentować nowy projektor o modelu PTA 4000.​

088_DSC_5466.JPG
Nowy Panasonic:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=43488

=======================================

Sony:
Natomiast aby w pełni cieszyć się dzwiękiem i obrazem, mamy możliwość doposażenia całości w odtwarzacz CD z HDMI.

037_DSC_5168.JPG

Oraz jeden z gamy projektorów.​

039_DSC_5170.JPG


http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=43460

=============================================

JVC:
Zaczniemy od perełek JVC, czyli projektorów DLA-HD950 i DLA-HD550. Nowy model utrzymał bardzo wysoką stopę kontrastu natywnego na poziomie 50000:1 i pozostał przy bardzo korzystnym rozwiązaniu braku przysłony. JVC dodatkowo, po raz pierwszy zdecydowało się zaimplementować, znany ze swoich telewizorów system Clear Motion Drive, który w połączeniu z układem Inverse telecine (reverse 2-3 pulldown) ma za zadanie znacznie poprawić płynność, minimalizując efekt judderingu i wszelkiego rodzaju rozmyć.
022_DSC_5811.JPG


Tworząc 950-kę, JVC postawiło sobie za cel poprawienie niedociągnięć spójności kolorów w niższych i poprzednich modelach projektorów i jak twierdzą inżynierowie - to się udało. (Wspomniane niedociągnięcia na hali to m.in prezentacja możliwości modelu DLA-HD950 - a dokładnie jej brak).
023_DSC_5812.JPG


http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=43495
========================================

inne wkrótce:D
 

coper_pl

New member
-> maracz
Hm, jeśli chodzi o szczegółowość obrazu to wielkiej różnicy nie widziałem. To nie jest przeskok z DVD na 720p, natomiast Full HD powoduje, że można siedzieć bliżej ekranu, a obraz nadal jest ostry i nie widać matrycy. U mnie przy odległości od ekranu (podstawa 2 m) nieco ponad 3 m czasami bywa różnie. W przypadku HC3800 nic takiego nie zauważyłem, pomimo, że salka była nieduża i siedziałem naprawdę blisko.

Znalazłem go za 1390 Euro na pipro.de. Nieźle... Aż się zastanawiam czy już czas na zmiany:)
 

Marl

New member
Kupowałem w tym sklepie HC5500 ale mi nie pasował i go odesłałem, zwrócili pieniądze bez problemu. W polskim sklepie chyba byłoby to niemożliwe.
 

coper_pl

New member
Najbardziej z nowych projektorów FullHD podoba mi się (choć go niestety nie widziałem i pewnie nie zobaczę dopóki nie kupię) Sharp XV Z15000 czy tam jego europejski odpowiednik 18000, który w niemczech kosztuje ok. 7500 euro - wiem, przesada.
Z15000 ma świetna recenzję na projectorreviews, świetną cenę w stanach - ok. 2000 $. Nawet znalazłem go w polskim sklepie za 8,5 tys. złotych.
Naprawde nie rozumiem polityki cenowej Sharp'a.
Poważnie myślę o zmianie właśnie na niego...
 

maracz

New member
coper_pl->Też jestem posiadaczem HC 3100 i też przez moment zacząłem się zastanawiać nad jego wymianą na HC 3800 ale po tym jak poczytałem jak stwierdziłeś że w nowym Mitsu czerń jest gorszej jakości niż w HC 3100 to trochę przystopowałem z tą zmianą, gdyż wolę lepszą czerń w modelu HD Ready niż słabszą w modelu Full HD i tak sobie myślę że jeżeli w końcu dojrzeję do zmiany to będę chciał wskoczyć na o wiele wyższą półkę.

Apropo tej czerni w HC 3800, to czy była ona mniej szczegółowa w ciemnych scenach czy też ogólnie była mniej ciemna niż w HC 3100?
 

coper_pl

New member
-> maracz

Czerń wydała mi się nie tak czarna jak w 3100, ale na usprawiedliwienie trzeba napisać, o czym już wcześniej wspomniałem, że salka nie była dobrze zaciemniona. Owszem ściany i sufit były czarne, ale w jednym z rogów stała lampa dająca niewielkie światło, ale jednak zawsze. Poza tym może moje oczekiwania były zbyt wygórowane…W linku podanym w temacie o HC3800 na zdjęciach porównawczych z Optomą HD20 wypada bardzo dobrze, trzeba poczekać na pełną recenzję… Nie żebym sugerował się w 100% recenzjami, ale jakieś wnioski można wyciągnąć.

Też myślę o wyższej półce, ale mocno się waham. No bo tak – z hc3100 jestem/byłem zadowolony przez całe dwa lata i nie interesowało mnie specjalnie co tam się w „branży” dzieje… Mam już 700 h wyświecone i myślę, że to musi wpływać na spadek jasności, której zaczyna mi brakować i właściwie to jest jedyna rzecz, która mi tak naprawdę przeszkadza. Czerń jak czerń, raz lepiej raz gorzej, zależy od filmu. Źle nie jest, dobrze wcale;)
Jednak chętnie kupiłbym coś nowego i tu zaczynają się schodyJ Bo tak – można kupić coś „taniego” – powiedzmy tego HC3800, czy w podobnej cenie teraz Benq W5000, trochę wyżej w okolicach 7 – 9 tys. jest Sharp z15000 i pewnie parę innych by się znalazło, no ale jak ma to wyższa półka to dołóżmy jeszcze trochę i mamy Optomę HD82, o której też poważnie myślę, ale jeśli wydajemy już 12 tys. to może dołożyć jeszcze trochę i mamy JVC HD350, który powinien troszkę stanieć po wejściu nowego modelu. Gdybym był ograniczony (no może jestem w jakimś innym sensie;) finansowo do powiedzmy 6500 zł to sprawa byłaby prosta, a tak to d.... Z drugiej strony nie uśmiecha mi się wydawanie 15000 na projektor i za dwa, trzy lata kolejne 15000, tym bardziej, że niedługo będą dostępne projektory z LED DLP, a to już powinien być jakiś przełom. I do takiego przełomu chciałem doczekać z HC3100. Poza tym 15000 to jednak sporo kasy jest! Ehh...
Może po prostu kupie nową lampę i zobaczę jak jest…
Napisz mi, może na priva, żeby nie robić tu wątku posiadaczy HC3100;), jakie masz źródło obrazu (DVD, komp. 720p, itd.), ile godzin wyświecone, czy oglądasz z zamkniętą czy otwartą przesłoną, jaka wielkość ekranu, jaki materiał – biały/szary i takie tamJ
 

Fanek

New member
Bez reklam
coper ->

masz hc 3100 tak, zgodnie z tymi danymi ? czy to jest 1280 ?

1024x768 1000 lum. Kontrast 4500:1
ja zdecydowąłbym sie na wymiane, ludzie piszą że te mitsu 5500 fajnie świecą
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
coper, maracz - piszcie właśnie na otwartym forum. Tu i tak topicow jest mało więc jako pogadacie otwarcie o HC3100 to nikomu nic się nie stanie :)
 
Ostatnia edycja:

coper_pl

New member
Nie ma sprawy Tidus:)

-> Fanek

Jest tak jak piszesz DC3, 4500 kontrast, 1000 lumenów, 1280x768.
A ten Mitsu 5500 to LCD, a do LCD już nie wrócę - nawet się rymło;)

Miałem takiego epsona jak Ty, mimo wszystko nie polecam...

Może model ten nie pasuje do tego tematu, bo akurat nie najmłodszy, ale w sumie jakby go teraz kupić to będzie nowy:) Chodzi mi o Benq W5000 - za taką cenę myślę, że może być ciężko znaleźć coś lepszego... Może ktoś go ma/widział w akcji/porównywał i napisze parę zdań. Bardzo jestem ciekawy...
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
A tymczasem Mitsubishi "z cichacza" wprowadza dwa nowe projektory, HC3200 i HC3900.
HC3200 | Projectors - MITSUBISHI ELECTRIC
HC3900 | Projectors - MITSUBISHI ELECTRIC

O ile HC-3900 w oczywisty sposób jest mniej przydatne do kina - większa jasność uzyskana za pomocą innej konstrukcji koła barwnego, co owocuje większą widocznością efektu tęczy, słabszym kontrastem i gorszym odwzorowaniem kolorów, o tyle ciekawe na ile HC-3200 jest słabszy od HC-3800? Póki co google nic nie zdradza, cena i data wprowadzenia do sprzedaży nieznane...
 
Do góry