Nowe modele projektorów Full HD

wiatrak

Active member
Bez reklam
To co siedzi w Viviteku to nie są takie zwykłe LED-y; zdaje się że w topicu o projektorze bez lampy dawałem link do strony Luminusa. Temperatura barwowa ma OGROMNE i podstawowe znaczenie. :)
Lampa ma oczywiście także nie do końca właściwą temperaturę, ale po to są filtry coby wydobyć z niej składowe RGB... Poza tym sama żarówka ma dużo większą jasność niż projektor, kupa światła marnuje się właśnie na filtrach, polaryzatorach czy kole barwnym. I kwestia odpowiedniego skupienia wiązki światła na niewielkiej powierzchni przetwornika obrazowego. Gdyby to było takie proste już dawno lampy trafiłyby do lamusa.

A w DLP brak lampy to naprawdę ogromny przełom. Brak koła barwnego i efektu tęczy oraz niektórych artefaktów DLP, związanych właśnie z tym kołem. Możliwość modulacji jasności diod (z ogromną szybkością) pozwala na zwiększenie kontrastu przetwornika obrazowego bez ubocznych efektów pompowania najczęściej związanych z zastosowaniem mechanicznej dynamicznej przesłony. Chociaż niektórzy twierdzą że przysłona (ale ustawiana ręcznie) by się i tak przydała... Do tego trwałość, nie tylko resurs urządzenia, ale przede wszystkim brak utraty jasności i stała temperatura barwowa LED-ów, czyli jednorazowa kalibracja projektora!

edit:

>>maracz
HC6800 to będzie LCD. ;)
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
Bo za 1500 euro nie kupisz projektora 1080p z DC3. Zobacz ile kosztują projektory 1080p z DC3: Infocus IN82, Optoma HD81, Optoma HD86, Benq W20000, Planar PD8150.
 

timonek

Member
Bez reklam
Zastanawia mnie jedna rzecz jak to wreszcie bedzie z tymi cenami jezeli chodiz np. o optome hd20 ( to samo tyczy sie projektora vivitek ) raz czytam i widze ze ma kosztowac 1000$ a innym razem ze 1000euro a to jest dosc znaczaca roznica w cenie po przeliczeniu jak mialaby wejsc do polski, w przypadku pierwszej wersji bylo by to 3000zl a w przypadku drugiej to juz ponad 4000zla tysiac zlotych droga nie chodiz i mozna za to kupic jescze dobry ekran. Jak ktos wie dokladniej cos to niech napisze bo juz nie wiem po ile ma byc.
 

maracz

New member
Mam pytanie do bardziej znających się na projektorach: gdybym zechciał wymienić mojego Mitsu HC3100 na jakiś nowy, mający się pojawić dopiero na rynku budżetowy, kosztujący tych powiedzmy, 1000 euro projektor Full HD, to czy zyskałbym cokolwiek na takiej wymianie, poza rozdzielczością, bo to jest oczywiste?
 

BoDeX

New member
Pewnie bebechy takie same ? A testu porównawczego nikt nie przeprowadzi !



Jest też pewna reguła - im lżejszy, tym ma większy kontrast ! ! ! :)
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Redcoon ma na stronie nowego Acera za 4905 PLN (wkrótce dostępny, czyli pewnie koniec września jak u innych), piszą że jest DC2. To mogłoby po części tłumaczyć ów spory kontrast... Lampa na full, przesłona na maksa, biała plansza i pomiar lumenów. Potem lampa na low, przesłona na minimum, czarna plansza i pomiar lumenów. Ale żeby iloraz był aż 40 000.... :roll: ;)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Evan Powell miał przez chwilkę nowe Mitsu w rękach, ustawione razem z testowaną Optomą HD20.

http://www.projectorcentral.com/pro...-Mitsubishi-HC3800----Smokin-Hot&entry_id=286

"The Mitsubishi HC3800, anticipated to retail for $1,495 upon release, has outstanding picture quality for the money. We set it up yesterday against the Optoma HD20, another high-profile 1080p model that is getting a lot of attention due to its aggressive price of $999. These are both DLP projectors with 4x speed, RGBRGB color wheels. So one might presume they'd have similar picture quality dynamics. They don't. When seen side by side the HC3800 has an evident advantage in image sharpness, color saturation, contrast, and three-dimensionality.

This is not to disparage the HD20 in any way. The HD20 delivers a very impressive picture for $999. As one of the first 1080p projectors to go under the magic $1000 price point, we expect it to be selling like hotcakes as well. If you are on a tight budget and want to get into 1080p for the first time, the Optoma HD20 will give you excellent value for the limited expenditure."
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=43184 - warto poczytać
Obiektyw: 21,3 - 42,6 mm (2:1) zoomem / Focus z napędem silnikowym H / lens shift V
Źródło światła lampy 200-watowa lampa lampa rtęciowa
051_P1230039.JPG


Szereg kryteriów dla kina domowego takich jak luminancja, gama kolorów, skala szarości, kontrast, itp. zostały ustalone przez program z certyfikatem THX Display, w celu zapewnienia wyjątkowej wydajności wyświetlacza tak , że fani kina domowego będą bardzo zadowoleni .
042_P1230030.JPG


DLA-HD750 przenosi projekcje Full HD do domu z branży najwyższych wyświetlaczy profesjonalnych.
027_P1230005.JPG


http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=43184
 

BoDeX

New member
Tak , tylko wartałoby dopisać ile za takiego JVC można kupić Optom HD20:)

A najfajniej gdyby ktoś kompetentny mógł zrobić podobny filmik
z JVC vs. Optoma - w wysokiej jakości i bez kombinowania. :)
http://www.youtube.com/watch?v=UCmLe1M3x_w

BTW:

Trochę może off top , ale warto byłoby wiedzieć, który producent zapewnia gwarancje w polsce na produkt
zakupiony w innym kraju (domyślnie USA) Kiedyś miałem przygodę z IBM i miłe rozczarowanie - naprawę gwarancyjną
sprzętu zakupionego w USA.

Jak więc wygląda sprawa w świecie producentów projektorów, bo import trochę kusi do zmian.
smile.gif
 

azbest84

New member
BoDeX napisał:
Epson TW980 zjechał także do 1000 $ - czy to nie lepszy wybór od optomy HD20 ???

Gdzie taki można jeszcze kupić, bo wszędzie gdzie planowałem wykupili już. Widzę ogólnie, że trzeba zaczekać na nowe modele, a mi się budżet na mieszkanie zamyka za miesiąc i długo nie będę miał juz pieniędzy. Chyba skończę z z700. Jak ktoś wie gdzie jest ten epson w dobrej cenie, lub sanyo z700 to proszę o radę. Może ktoś może polecic jakiś sklep za granicą.
 

skalmen

New member
Kolego zaczekaj z tą z700, widziałem tego mitsubishi na IFIE ma wejśc do sprzedazy w tymmiesiącu ,swieci naprawde super ma zoom1,5 i podobno koszt w europie to 1300 Euro, porównując go np do HC 6800 za 2 razy tyle w życiu bym nie dopłacił bo obraz jest może gorszy o 1/20, z700 ma słaba czerń a tu maosz naprawde superastą,więc jesli ie masz choroby pod tytułem efekt tęczy to jest to pojektor naprawde godny uwagi
 
Do góry