Nowe modele Panasonic 2011 (seria TX-L32/37/42E30)

Mam już tego Panasonica w domu, ale jeszcze nie miałem czasu go potestować. Jednak już wiele osób pisało o tym że Panasonic sam bardzo dobrze ustawia obraz automatycznie i nie trzeba samemu się tym bawić. Jeśli będę miał dzisiaj czas to napiszę wieczorem jak to naprawde wygląda.
 
@LARGO - Kupiłem 37 cali bo koniecznie chciałem się zmieścić do 2.500zł a i wymiary miałem ograniczone. Oczywiście tak jak pisałem jak się Nim pobawie to napisze swoje wrażenia ale nie obiecuje że będzie to jeszcze dzisiaj.

Pozdrawiam
 

BeBop

New member
Witam

Właśnie kupiłem Panasa TX-L32E30E i muszę stwierdzić, że na daną chwilę (testów) jestem średnio zadowolony.

Jakość obrazu nie jest specjalnie powalająca, korzystam z Vectry cyfrowej...

następna rzecz to to, iż ogladjąc jakiś film z pena, nie wyświetla mi polskich znaków, przetestowałem już wszystkie kodowania napisów w TV i lipton...

nie odtwarza mi wszystkich formatów z pena, a w popularnym i szalenie ważnym mp4 - nie ma dźwięku...!

w drugim pokoju starszy samsung LCD łyknął wszystkie te formaty bez zająknięcia...

mam też dziwne problemy z podłączeniem go do lapka przez HDMI...ale to już kwestia ustawień...natomiast sam obraz, żyletą nie jest, choć wymagający nie jestem...

subiektywnie odczucia na plus to bardzo dobre głośniki, w porównaniu do innych TV, z którymi miałem stycznośc, naprawde ok...

co do netu, podłączyłem tv do routera i skonfigurował się Net w kilka sekund, prosto i szybko... natomiast denerwuje mnie np serwis Youtube, nijak nie mogę tam wybrać jakości odtwarzanych filmów, pomimo, że są dostępne w wersji 1080P i 720P to TV zawsze wybiera najniższą jakość...


potestuje go jeszcze troche, ale mam możliwość wymiany go na inny model w razie czego...
 
Ostatnia edycja:

lukasz_gl

New member
Napisy

Wie kto może jak zmienić wielkość wyświetlanych napisów i czy wogóle da się to zmienić? nigdzie w ustawieniach nic takiego nie dostrzegłem....Z góry dzięki:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
niestety nie można zwiększyć wielkości czcionki.

YouTube , to YouTube - ja oglądam w małym okienku komputera i nawet nie otwieram większego .
Szukaj materiałów w HD - ale nie licz na wiele.
Jak wprowadzą dobry sygnał to będzie płatny. Takie przymiarki już są. I oczywiście słusznie , bo przecież za darmo niczego nie dostają .
 

largo00

New member
Wczoraj kupiłem TX-L32E30E i jestem bardzo z niego zadowolony, świetny obraz, podłaczyłem go do internetu i wszystko super działa, aktualizacja szybko przebiegła.

Jedyny mankament to taki ze jak podlaczam zestaw glosników 2.1 przez wejscie słychawkowe to musze tv wyciszyć a podglaszać mogę tylko w menu suwakiem do głośności słuchawek trochę to męczące, nie wiem czy da się zrobić by tv wysyłał dźwięk tylko do zestawu i by można było regulować poziom głośności używając klawiszy do reg głośności w pilocie a nie w menu.

Poza tym wszystko super dlatego polecam ten telewizor
 

gamperek

New member
Witam

Właśnie kupiłem Panasa TX-L32E30E i muszę stwierdzić, że na daną chwilę (testów) jestem średnio zadowolony.

Jakość obrazu nie jest specjalnie powalająca, korzystam z Vectry cyfrowej...

następna rzecz to to, iż ogladjąc jakiś film z pena, nie wyświetla mi polskich znaków, przetestowałem już wszystkie kodowania napisów w TV i lipton...

nie odtwarza mi wszystkich formatów z pena, a w popularnym i szalenie ważnym mp4 - nie ma dźwięku...!

w drugim pokoju starszy samsung LCD łyknął wszystkie te formaty bez zająknięcia...

mam też dziwne problemy z podłączeniem go do lapka przez HDMI...ale to już kwestia ustawień...natomiast sam obraz, żyletą nie jest, choć wymagający nie jestem...

subiektywnie odczucia na plus to bardzo dobre głośniki, w porównaniu do innych TV, z którymi miałem stycznośc, naprawde ok...

co do netu, podłączyłem tv do routera i skonfigurował się Net w kilka sekund, prosto i szybko... natomiast denerwuje mnie np serwis Youtube, nijak nie mogę tam wybrać jakości odtwarzanych filmów, pomimo, że są dostępne w wersji 1080P i 720P to TV zawsze wybiera najniższą jakość...


potestuje go jeszcze troche, ale mam możliwość wymiany go na inny model w razie czego...

Co do napisów to nie wiem bo mnie to nie interesuje natomiast mp4 wyświetlił mi bez problemu zarówno obraz jak i dzwięk. Testowa miałem teledysk BlueCafe jakby co i wszystko gra!
 

rafanox

New member
Nie żebym był bardzo zmartwiony ale;

Quick time .mov chodzi bez dzwięku
MP4 bez dźwięku
Pozostałe divixy bez poprawnych polskich napisów.

Czy jest to kwestia karty SD HC Sandisk, czy niedopracowania softu w nowym Panasonicu?
 

BeBop

New member
Nie żebym był bardzo zmartwiony ale;

Quick time .mov chodzi bez dzwięku
MP4 bez dźwięku
Pozostałe divixy bez poprawnych polskich napisów.

Czy jest to kwestia karty SD HC Sandisk, czy niedopracowania softu w nowym Panasonicu?

rafanox, czytaj moją wypowiedź kilka postó wcześniej, u mnie to samo dokładnie, nie mam pojęcia czy sytuację uratuje wypuszczenie nowego softu, może ktoś z bardziej doświadczonych podpowie...

dodam jeszzce od siebie,że....

bardzo łatwo przebiegła usługa skonfigurowania DLNA, plus...

podczas odtwarzania plików .mkv nie ma możliwości pauzy, dotknięcie pilota powoduje całkowity restart filmu, napisy też podrafią wariować podczas użytkowania tego formatu...tu troche żal...

wyjściem jest po prostu oglądanie multimediów poprzez konekt z laptopem, funkcja DLNA chodzi fajnie, ale też jest okrojona o sporo formatów...

kolejna rzecz, którą spostrzegłem, a której nie rozumiem jest iż podczas oglądania filmu (HD, ale to bez znaczenia) w ciemnych scenach skacze mi jasność? obrazu; wygląda to tak, że oglądamy ciemną scenę i telewizor jakby sam podnosił jej jasność o kilka stopni; takie cyk i ekran delikatnie jaśniejszy...może jest to kwestia jakichś zautomatyzowanych ustawień...jednak nie doszedłęm jakich narazie...

ciągle jeszcze TV testuje, dodam później jeszcze moje ewentualne uwagi...

pozdrawiam
 

rafanox

New member
Czyli jest to ewidentnie wina fachmanów z Panasonica. No ale myślę że trzeba dać im trochę czasu w końcu to nowy model.

Bo na razie to się nie nadaje do normalnego oglądania.
 

Kriso81

Member
TX-L42E30 brak sychnronizacji obrazu z dźwiękiem MKV

zauważyłem w niektórych filmach mkv, że dźwięk jest opóźniony w stosunku do ruchu ust aktorów, czy ktoś ma ten sam problem?
 

djzwierzak

New member
Potrzebuje pomocy od wlascicieli 37 cali.
Bo kupilem mocowanie do powieszenia i musze wiedziec czy otwory vesa sa centralnie na srodku. Czyli dajmy nato tv ma 50 cm wysokosci to vesa ma 20 wiec gora i dol jest po 15 cm. Potrzebuje taka informacje ile od gory i od boku jest tv.
Potrzebuje to dlatego ze pod powieszonym tv beda staly inne pierdoly i musze wynierzyc dokladnie jak sie wbic w sciane. Prosze o pilna odpowiedz bo jestem w czasie remontu a tv dopiero moze w srode bede mial bo transport tak przyjedzie do wroclawia :(
 

mazbog

Member
do otworów od bocznej krawędzi jest 34 cm, od górnej do otworów 11,5 cm a od dolnej krawędzi do otworów 21cm
 

gamperek

New member
Jak się nazywa w menu opcja 100hz bo chcę sprawdzić obraz z wyłączeniem tej opcji i nie wiem jak ona jest oznaczona?
 

melons

New member
A Kiki obiecywał, obiecywał aż w końcu zapomniał o publikacji testu modelu 42e30. Zapewne miał takie wyniki, że Panasonikowi zależało aby test został na dysku Kikiego. Kiki "kupili" Cię czy co ???
 

pedro1

New member
Dokładnie, też liczyłem na test 42", niby to samo co 37", ale jednak większa matryca jest bardziej wymagająca co do podświetlenia.
Minusem matryc ips jest wysoki punkt czerni i tutaj z chęcią bym widział porównanie na wprost jak i pod kątami w przyciemnionym pomieszczeniu z innymi LCD np Sony/Samsung oczywiście po kalibracji.
 
Do góry