Nowe modele Panasonic 2011 (seria TX-L32/37/42E30)

lukislaw

New member
Pogrzebałem trochę w instrukcji i zmieniłem serwer na TwonkyMedia. Pliki MKV odtwarza poprawnie, widzi więcej niz jedna sciezke audio oraz napisy. Co do Divx to napisy czyta, problem jest jednak z polskimi znakami. Probowalem zmieniac kodowanie Latin1/Latin2/Unicode i nic to nie dało. Probowalem tez dodac do plikow mkv polskie napisy za pomoca Mkvmerge jednak w TV juz taki plik nie chciał działać a na komputerze wszystko było ok. Moze ktos jest bardziej w temacie i wie czy trzeba cos przestawic zeby Tv odtworzyl taki plik ?

Pozdr
Luk
 

albert438

New member
Może to zły dział ale mam taki problem. Brat poprosił mnie o rade w kupnie telewizora i poradziłem mu TV Panasonic 37E30, gdyż stanowczo wzbraniał się przed plazmą. Dzisiaj odebraliśmy TV, podłączyliśmy pod dekoder UPC (Katowice) no i niemiłe rozczarowanie. Obraz dla mnie jako posiadacza plazmy 42pv80 + "telewizja n" nie do przyjęcia. U niego obraz np Polsatu Sport HD jest taki jak u mnie z TVP2. Kabel HDMI u mnie i u niego taki sam (1,2 metra, czerwone wtyczki, pozłacane końcówki, producenta nie pamiętam). Wydaje mi się że to wina dostarczanego sygnału z kablówki UPC. Coś można samemu poradzić, czy dzwonić od razu z pretensjami do UPC? Ewentualnie poprosić ich technika, żeby zbadał sprawę?
 

pawlito777

New member
Może to zły dział ale mam taki problem. Brat poprosił mnie o rade w kupnie telewizora i poradziłem mu TV Panasonic 37E30, gdyż stanowczo wzbraniał się przed plazmą. Dzisiaj odebraliśmy TV, podłączyliśmy pod dekoder UPC (Katowice) no i niemiłe rozczarowanie. Obraz dla mnie jako posiadacza plazmy 42pv80 + "telewizja n" nie do przyjęcia. U niego obraz np Polsatu Sport HD jest taki jak u mnie z TVP2. Kabel HDMI u mnie i u niego taki sam (1,2 metra, czerwone wtyczki, pozłacane końcówki, producenta nie pamiętam). Wydaje mi się że to wina dostarczanego sygnału z kablówki UPC. Coś można samemu poradzić, czy dzwonić od razu z pretensjami do UPC? Ewentualnie poprosić ich technika, żeby zbadał sprawę?

Ja mam podpięty pod cyfrową kablówke Inea. Kanały Hd są doskonałej jakości. Podejżewam, że w ustawieniach jest coś namieszane lub rzeczywiście wina jest po stronie sygnału.
 

stawisz

New member
VIERA cast ma Iplex -jakies 1200 filmikow, dzieki podpowiedziom kolegow za co dziekuje kupilem zamiennik NETGERA wifi (150 zł) - za co dziekuje. Smiga fajnie. Jezeli chodzi o viera cast to oceniam przedsiewziecie jako faze "w powijakach". cos mozna pogrzebac sobie i wybrac. Portale spolecznosciowe mnie srednio interesuja to i moja ocena pewnie nizsza z tego powodu. Pozytwnie oceniam Iplex - jak nic nie ma w TV to zawsze jakis film sie znajdze wart zerkniecia. Na Ipex jest mozliwosc wybrania filmu z napisami i niektorych z lektorem. Brak mozliwosci wyboru jakosci odtwarzania. Jakosc wideo jest bardzo zadowalajaca. Strona techniczna jest bez zarzutu . Telewizor przy uzyciu Netgera laczy sie migiem i wszystko co trzeba wyswietla sie bez problemu na ekranie. Dzwiek i napisy ok. Przed zakupem wifi polecam zerknac co oferuje Viera cast zeby sie nie rozczarowac szerokoscia oferty.
pozdrawiam
 

Choco

New member
Potrzebuję pilnie informacji, więc i tu ją zamieszczę:

Sam mam do czynienia z modelem 37 calowym. Po kilku dniach użytkowania mam pytania.
Mianowicie:

- Dlaczego niektóre pliki w formacie MKV są nie odczytywane, kiedy inne bez problemu tak, czasem nawet te o tych samych kodekach (na kompie wszystko hula).

- Podobnie ze zdjęciami w JPEG. Niektóre z folderu nie są czytane - dlaczego?

Oczywiście mowa tutaj o zewnętrznym dysku sformatowanym do NTFS oraz Pendrivie FAT32.
Jest to dosyć irytujące, ponieważ nie mogę zlokalizować problemu. O głupim wyświetlaniu (np. zdjęcie 134.jpg, wyświetlane szybciej niż 3.jpg nie wspominam, bo miałem to już w poprzednim TV, szkoda, że nie czyta po kolei jak na komputerze...). Czy nowy firmware coś zmieni?
 

Andrew55

New member
Prawdopodobnie ten z E i bez to to samo,model tv na Europę kontynentalną,wynika to raczej z braku konsekwencji w pisaniu, specyfikacja TX-L32E30 jest na stronie Panasonica jako model TX-L32E30
a jak klikniesz na instukcję obsługi to wyswietla TX-L32E30E
Ważne ,żeby nie miał na końcu B, bo to model na rynek brytyjski z innym tunerem DVB-T2.
Ja kupowalem na necie jako model z E na koncu i z taką też literą na koncu jest instr. obsługi i płytka do tego tv.
Napisy jakie mi się udało odczytac z tyłu matrycy to:
TZDVX01PQUE
22.01.11
TBMOE2493
serial No:
NN-1160932
Czech Republic
 

wojks

New member
Prawdopodobnie ten z E i bez to to samo,model tv na Europę kontynentalną,wynika to raczej z braku konsekwencji w pisaniu, specyfikacja TX-L32E30 jest na stronie Panasonica jako model TX-L32E30
a jak klikniesz na instukcję obsługi to wyswietla TX-L32E30E
Ważne ,żeby nie miał na końcu B, bo to model na rynek brytyjski z innym tunerem DVB-T2.
Ja kupowalem na necie jako model z E na koncu i z taką też literą na koncu jest instr. obsługi i płytka do tego tv.
Napisy jakie mi się udało odczytac z tyłu matrycy to:
TZDVX01PQUE
22.01.11
TBMOE2493
serial No:
NN-1160932
Czech Republic


Jeżeli jeszcze ktoś pamięta serię "10" tam występowały na końcu literki Y i E.
Y oznaczało brak tunera DVB-T
E oznaczało że jest tuner DVB-T.
A teraz część sklepów piszę E albo nie pisze. Ale ogólnie są to te same modele :)
 

lukasz_gl

New member
Panasocnic albo LG POMOCY !!!

Jestem na kupnie TV i mam taki proble. Chciałbym kupić TV LED i zastanawiam się nad LG LE5500 ale natomiast zainteresował mnie model Panasonic tx-l37e303. Pytanie mam takie ten panasonic to LED czy LCD?? który mam wybrać POMÓŻCIE PLISS
 

lukasz_gl

New member
@lukasz_gl, stary nie ma czegoś takiego jak telewizor LED. Ten panasonic to LCD z podświetleniem LED EDGE, czyli krawędziowym.


To dlaczego ten TV Panasonica jest tak gruby?? ma on 75mm(tyle samo co zwykły LCD) a LG 35mm. I nadal proszę o pomoc wyborze który model PAnasonic tx-l37e30e czy LG le 5500 a może coś z sharpa??
 

wojks

New member
To dlaczego ten TV Panasonica jest tak gruby?? ma on 75mm(tyle samo co zwykły LCD) a LG 35mm. I nadal proszę o pomoc wyborze który model PAnasonic tx-l37e30e czy LG le 5500 a może coś z sharpa??


Widzisz, 75mm ma na dole, a matryca ma 41mm.
Na dole masz głośniki, żebyś miał w miarę ok dźwięk muszą być głośniki :).
W 37 calach z Sharpa nic ciekawego nie ma.
A porównująć LG do Panasonica, to Panasonic wypada o wiele lepiej
 

djzwierzak

New member
No wlasnie ja sie zastanawiam nad tym tx-l32e30 tylko ciekawe jak sie on sprawuje. Nie potrzeboje za duzego tv bo jak na pokoj 3 na 3 metry taki starczy chyba :) Za ciekawa cene mozna go wyrwac a naprawde jest wiele mozliwosci :) Tylko pytanko czy on nadaje sie do powieszenia czy nie za bardzo ?:)
 

djzwierzak

New member
Wszystko spoko. Tylko ze ja chce wieszak z wyciegnikiem zebym mogl cos do neigo podlaczyc jeszcze keidys a nie zeby wisial tylko na scianie. A napewno mocowania za 400 zl mi nie zamontuja :) tylko dadza jakies mizerne i tyle :)
 
Do góry