Nowe modele LED Toshiba SL733 i VL733

Webblaster

New member
Witam,

Zauważyłem, że na ceneo pojawiły się nowe modele TV Toshiby z podświetleniem LED. Mam na myśli modele SL733 oraz VL733. Czy ktoś z Was orientuje się jakim rodzajem podświetlenie LED będą te modele dysponowały ? Czy będzie to podświetlenie krawędziowe (edge led), czy może coś lepszego ?
W sieci można znaleźć jedynie szczątkowe, sprzeczne informacje na ten temat. Nie udało mi się również ustalić, czym poza wyglądem owe modele będą się od siebie różnić. Model 40 SL 733 wg ceneo, można mieć już za 3299zł, jest to dość atrakcyjna cena "na wyjściu", więc uznałem, że warto się tym tematem zainteresować. :smile: Jeśli ktoś ma jakieś informacje dotyczące powyższych modeli, byłbym wdzięczny gdyby się wpisał w tym temacie. Pozdrawiam. ;)
 

MAJK_30

New member
dołączam do prośby, chce kupić 40 Sharp LE705EV a tu prosze bardzo Toshiba mnie zaskoczyła nowościami, czy ktos już ma lub coś wie na temat tych tv ??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mamy sample - ale testy będą robione na modelach produkcyjnych.
Zbyt duże różnice są między nimi.
 

frodo998

New member
obie serie podświetlone LED EDGE, SL733 kontrast dynamiczny 4000000:1 stat. 5000:1 czas reakcji 4ms, USB - JPEG, Karta SD - JPEG, DLNA, wireless ready,

seria VL733 dyn. 5000000:1 stat 5000:1, 5ms, wireless (przystawka in box), DLNA, dostęp do YouTube, USB - JPEG, MP3, VIDEO (tylko SD), Karta SD - JPEG

obie serie produkowane 32, 40, 46 - posiadają meta brain, resolution +, autoview, Dolby digital plus, dolby volume, sound navi, audyssey EQ.
 

RAISER

New member
Hmmm niby wszystko fajnie ale przez ten EDGE LED obawiam się o clouding :( Chyba bezpieczniejszym zakupem będzie jednak LED'owy Philips z serii 5000 z bezpośrednim podświetleniem FULL LED. Tylko że będzie raczej droższy niż Toshiba...
 
40LV733G 45.000:1 DVB-T/C
40RV733G 50.000:1 Resolution + DVB-T/C DLNA CI+
40XV733G 50.000:1 100Hz Resolution + DVB-T/C DLNA WiFi SD-Card USB-JPEG /MP3 CI+
40SL733G 3.000.000:1 100Hz Resolution + DVB-T/C SD-Card DLNA CI+
40VL733G 3.000.000:1 100Hz Resolution + DVB-T/C DLNA WiFi+Wireless Dongle USB-JPEG /MP3 /DivX SD-Card CI+
40SL736G 3.000.000:1 100Hz Resolution + DVB-T/C DLNA WiFi SD-Card USB-JPEG CI+

http://www.toshiba.de/consumer/index.php?option=com_content&view=article&id=2299&Itemid=259
 

Horhe Ortega

New member
Uuu...Obecność kolegi j.w. to dobra wróżba.Chyba że to tylko taki jednorazowy "napad" w nagłym spontanicznym porywie inicjatywy:)Pozdrawiam z wyrazami uznania!
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Należy dodać, że tylko telewizory Toshiba posiadają certyfikat: "Kompatybilny z Windows 7"
 

hlmzhlmz

New member
Właśni blisko mnie jest Model 46 SL733 w cenie 3999 zł. Ponieważ mam ciężki dostęp do modelu żeby był od ręki-dokładnie chodzi o 47ZV635D - na stronie producenta toshiby jest komunikat : o awaryjnych przypadłościach informacja dla użytkowników serii 635D i 685D - Toshiba-av.pl
to sobie darują jednak.
Teraz od ręki znalazłem 2 modele : właśnie SL733 i samsunga C650.Obydwie 46tki.
Widzę jednak że nikt nie zaryzykował żeby kupić :)

http://www.ceneo.pl/2479875
 

pjanet

New member
Kupilem wlasnie Toshibe 46VL733. Czekam na kuriera i juz niedlugo bede mogl sie podzielic wrazeniami.
Niestety bede wykonywac testy na BLU-RAY poniewaz niemam dostepu do sygnalu z satki ( jak narazie ).

O awaryjnosci poprzednich modeli czytalem, jednak sadze ze Toshiba nie powieli tego samego bledu w nowych modelach. Czytalem tez ze Toshiba byla najlepsza zeszlej gwiazdki :) Kazdy zauwaza tylko potkniecia producenta ( kazdemu moze zdarzyc sie potkniecie ). Wg mnie serwis jest pod reka tak wiec moge pozwolic sobie na zakup sprzetu ktory spelnil moje oczekiwania co do wymagan wzgledem TV.
Ja dalem Toshibie druga szanse i mam nadzieje nie rozczaruje sie moim wyborem.

Piotrek
 
Ostatnia edycja:

ShadowXXL

New member
Witam!
Posiadam SL 733, który dostałem z wymiany gwarancyjnej mojej ZF i niestety to nie jest to, wady podobnie jak w Samsungach z Edge LED, czarny pod kątem bocznym wchodzi w fiolet, z góry troche lepiej, na wprost jest ok, ale za to mamy ładne chmurki w narożnikach. Ramka strasznie szeroka, podstawa tandetna (na szczęście jej nie używam), wyjście złącz na wprost a nie do dołu jak w ZF, także możecie zapomnieć o przyleganiu do ściany, no i na koniec pilot, który kojarzy mi się z telefonami z sieci ojca Rydzyka, przyciski wielkie jak dla niewidomych, zdecydowanie większy niż od amplitunera, na którym jest znacznie więcej funkcji, na szczęście telewizorek ładnie działa pod pilotem od ampli więc to wielkie coś wędruje do szafy. Telewizor może i ma więcej opcji do ustawiania i to nowsza technologia, ale mimo wszystko obraz na ZF znacznie lepiej mi odpowiadał, no i brakuje mi matowej matrycy.
 

BartekBorys

New member
JA zastanawiam się nad Toshibą 40 SL733 oraz Sharpem 40 LE810 moglibyście coś doradzić w tej sprawie , przeznaczony byłby głównie do oglądania filmów i sportu w pomieszczeniu praktycznie bez słońca pokój 5mx5m
 
Do góry