Nowe kolumny do KD 7.0

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na tyły BX2, nigdy nie oszczędzaj na tylnych. Do systemu 7.1 (surround back) mogą już być BX1.
Pamiętaj, żeby jeszcze to czymś napędzić, w przeciwnym wypadku będzie lipa.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Dziś w jednym ze sklepów o którym nawet nie wiedziałem wcześniej, w pomieszczeniu odsłuchowym posłuchałem Monitor Audio BX2 i po prostu szczena mi opadła. To jest to co mi potrzeba.
Grały pod Denon F107 jak pamiętam (taki mini wzmacniacz z CD) i w pomieszczeniu gabarytów spokojnie takim jak ja mam a nawet większym grało rewelacja.
Jako komplet 5.0 zaproponowano mi :
Monitor Audio BX2 na przody
Monitor Audio BX Center
Monitor Audio BX1 na tyły

A dodatkowe BX1 na surround back dokupię gdzieś za miesiąc.

Zastanawiam się tylko czy jest sens aby na tyły dać może jednak BX2

Zależy czy filmy oglądasz na prawdę głośno (np jak w kinie). Wtedy lepiej większe boki (nie tyły bo te dopiero w 7.1 masz). Wiem z doświadczenia że na wysokich poziomach głośności w pewnych sytuacjach na małych głośnikach dochodzi do kompresji powietrza i niektóre efekty powodują lekkie "pierdzenie".
 

Morcine

New member
Klamka dziś zapadła.
Docelowo na razie 5.0 i zmiana nastąpiła na tyłach.Posłuchałem kolumn typowo na tyły BxFx i efekty wyrywają z kapci. Zestaw zamówiony bo nie mieli czarnych. W środę mam mieć odbiór.

Monitor Audio BX2
Monitor Audio BX Center
Monitor Audio BxFx

Po nowym roku chyba że wyrobie się wcześniej dodatkowe 4 kolumny na kanały surround back i front wide.
 

Morcine

New member
Kolumienki już dotarły teraz mam dylemat co do podstaw pod BX2. W sklepie mi powiedzieli że najlepsze są ciężkie metalowe ale nie sprecyzowane zostało czy jest spora różnica w dźwięku miedzy metalowymi a aluminiowymi. Oczywiście aluminiowe zasypane jakimś balastem.
Dlaczego aluminiowe ? ponieważ mam dostęp do sporej oferty różnych kształtowników i cięcia wodą oraz łatwość obróbki na małej frezarce. Myślę o profilu 100x200x8 i podstawy grubości 20mm dół i 10mm góra.
Co o tym myślicie ?
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Kolumienki już dotarły teraz mam dylemat co do podstaw pod BX2. W sklepie mi powiedzieli że najlepsze są ciężkie metalowe ale nie sprecyzowane zostało czy jest spora różnica w dźwięku miedzy metalowymi a aluminiowymi. Oczywiście aluminiowe zasypane jakimś balastem.
Dlaczego aluminiowe ? ponieważ mam dostęp do sporej oferty różnych kształtowników i cięcia wodą oraz łatwość obróbki na małej frezarce. Myślę o profilu 100x200x8 i podstawy grubości 20mm dół i 10mm góra.
Co o tym myślicie ?

Witaj,

Jak już zrobisz podstawki dedykowane pod BX2 na kolcach itd... to daj znać... chętnie zakupię drugą parę do moich nowych BX2...
 
Do góry