Nowe kamery od Sony !!!

fkaczmarek

New member
Szanowni forumowicze!

może warto już nie pisać w tym wątku o nowych kamerach Sony ale z roku 2010, czyli np. XR-550, i założyć nowy!!

Zrobił się straszny galimatias!! Zawsze będą nowe kamery Sony ....... i za rok także.

pozdrawiam, może administrator ma jakiś pomysł.
 

slimak

New member
Bez reklam
Fakt, że nie potrzebny przy niej jest już konwerter szerokokątny, ponieważ w ciasnych pomieszczeniach będzie wręcz idealna, lecz braknie nam zoomu

Wszystkim nie dogodzisz, tak jak pisałem dla mnie szeroki kąt widzenia 29,8 to prawdziwa rewelacja.

Nowe sony mają aktywnych 4M pikseli, po odjęciu 1M na elektroniczną stabilizację zostaje 3M. Więc z precyzyjnym zoomem cyfrowym można uzyskać bez strat 1.5x298=447mm. Czyli różnica już nie jest duża w porównaniu do xr520(516mm), a biorąc pod uwagę, że super stabilizacja w xr520 w Tele działa tak samo słabo jak w kamerach z 2008r to 516mm w xr520 przestaje w ogóle być zaletą.

Sony xx550 – „Lepsza stabilizacja obrazu w całym zakresie ogniskowych”
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Szanowni forumowicze!

może warto już nie pisać w tym wątku o nowych kamerach Sony ale z roku 2010, czyli np. XR-550, i założyć nowy!!

Zrobił się straszny galimatias!! Zawsze będą nowe kamery Sony ....... i za rok także.

pozdrawiam, może administrator ma jakiś pomysł.


dla mnie osobiscie nie ma sensu i tak wiecej osob bedzie przy starszym modelu, bo z tego co teraz widac nie wymienia na nowa (w kazdym razie tak mi sie wydaje), a Ci co sa i czytaja to tutaj, a nowi co wchodza to tylko zadac pytanie i znikaja (co kupic i sruu)

Ten watek mimo ze jest gigant jest dla mnie najciekawszy, jak sie sledzi regularnie to nie ma problemu, a jak cos bylo mozna zawsze powtorzyc i tak zaraz powstanie dziesiec innych watkow czy warto kupic kamere sraka i owaka.


Ciekawe jest to co slimak pisze, ale troche juz sie pogubilem :)
Wiem ze jak pare osob bedzie ja mialo w reku bedzie cos moglo wiecej napisac i na to czekam, choc sam czekam by ja zobaczyc na wlasne oczy.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Sony HDR-XR550V 240GB $1,399.99
Sony HDR-CX550V 64GB $1,299.99

Sony HDR-XR520V 240GB $1,059.95 tu roznie bywa ale do 1300$
Sony HDR-XR500V 120GB $ 950-1000
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
bawilem sie troche XR i CX, CX nie za bardzo mi sie podoba (wyglad i lata w reku)
na dzisiaj wygrywa XR, tutaj mam pytanie jak mamy nagrane pare roznych rzeczy i chce zgrac sobie np dwa nagrania na karte jak ona to zapisuje, robi nowa strukture AVCHD czy tylko przenosi pliki?
 

jakubr73

New member
HDR-CX505 a nowe modele

Witam serdecznie na forum,

wczoraj i dziś czytałem Wasze informację dotyczące tych i innych kamer SONY (z dyskiem lub na kartę).
Ja mam innej natury problem i proszę o poradę.
Chcę kupić kamerę cyfrową ze względu na wyjazd całej rodziny w góry, chcemy tam przez kilka dni nauczyć się jeździć na nartach, pomyślałem, że zakup kamery i jednocześnie utrwalenie tych dni będzie idealnym posunięciem ale ... no i właśnie pomyślałem sobie o tym o czym w ostatnich postach pisaliście a mianowicie o nowych modelach. Z jednej strony chciałbym mieć już kamerę z drugiej strony żal nie kupić nowego modelu (zoom optyczny ma być x 25). Niestety dział handlowy SONY poinformował mnie, że kamery bedą dostepne dopiero w marcu, sklepy internetowe mówią, że raczej w lutym a ja wyjazd mam jeszcze w styczniu. Co robić ? Czy poczekać, czy może zakupić oferowane modele XR520 lub CX505? Chciałem też pożyczyć ale jest z tym problem.
Pozdrawiam
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
na razie chcialbym nie mowic, zeby nie przechylac szali w ktoras strone, nagrania sa dosc zblizone ale oczywiscie nie bylo mozliwosci na lepsze testy.
 

jaguar81

Member
czy warto

Witam szanownych forumowiczów.na wstępie wielkie DZIĘKUJE za to forum.było troche czytania ale na prawde warto.dzieki Wam nie tylko to forum ale CCI,slashcam,swiat obrazu fora polskie i zagraniczne...... były odwiedzane przeze mnie wiele razy.wydaje się czytając Wasze opinie o xr500 że nie ma co się zastanawiać tylko kupować, ale ....?no własnie

ten sprzęt nie chce w ogóle tanieć :( 3900zl
mam więc następujący dylemat.

kupić sanyo xacti cg10 800zl i poczekać do lata aż wejdą nowe modele Sony i dokupić xr500.

lub

kupić Canon legria HF200 za 2200zł

w przypadku opcji nr 1 bede mial kamere kieszonkowa i sony xr (troche pozniej)

w przypadku opcji nr 2 bede miał kamere niezłej klasy ale niestety model xr nie wchodzi w gre.

Z góry wielkie Dzięki!

P.S.starałem się wyszukać jak najwięcej wad xr 500 WSZĘDZIE gdzie to możliwe.

nie było łatwo;)

-kilka osób musiało z własnej kasy zapłacić za naprawe kiedy przyczyną była awria dysku (w USA)

-Canon hf100 na zewnątrz bez zbliżeń lepiej wygląda (kolor- subiektywna opinia)

-focus też w porównaniu do canona
 

jaguar81

Member
nie uparłem się na stary model, ale ile droższy będzie nowy? wydaje mi się, że przeskok technologii w kamerze xr500 w stosunku do starszego modelu sr11 jest o wiele większy niż xr550 do xr500.natomiast cena 2200zl za Canona HF200 jest na prawdę przystępna.dlatego pytam o radę szczególnie użytkowników Canon/Sony którzy w przeszłości mieli jedną z tych marek i przesiedli się na drugą.z jakich powodów?
 

Shinzon

New member
moze ktos porownac te nagrania i opowiedziec cos o nich, szczegolnie licze na mojego "guru" :)

00011,00012,00013
http://wyslijplik.pl/download.php?sid=z5z5vOwN
http://wyslijplik.pl/download.php?sid=eg5Wo2SA
http://wyslijplik.pl/download.php?sid=wQxH19EB



porownujac z tymi
00000, 00001
http://wyslijplik.pl/download.php?sid=G1NguzzM
http://wyslijplik.pl/download.php?sid=GeBo3LbL




pliki malej wielkosci, tylko pierwszy jest kolo 100MB (z hakiem)


Seba, przepraszam że tyle to trwało ale byłem ostatnio bardzo zajęty i nie miałem czasu aby na spokojnie usiąść do kompa. Pliki 00000 i 00001 są wyraźnie ostrzejsze niż 00011 i 00012. Również stabilizacja jest słabsza w 00011 i 00012 (więcej drgań przenosi się na nagranie). Plik 00013 jest dość, krótki aby dobrze ocenić to nagranie, jednak wydaje się być dość słabe. Szczególnie w 00013 widać dziwne migotania.

Wydaje mi się, że pliki 00000 i 00001 były nagrane kamerami najlepszymi czyli XR500/520 i CX505/520. W 00001 stabilizacja wydaje mi się najlepsza i obstawiam, że to model CX. Pliki 00011, 00012 i 00013 to pewnie modele XR200 i CX105.

Bardzo jestem ciekaw jakie rzeczywiście to były kamery, a więc Seba napisz.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
spoko nie pali sie, wiesz ze mi sie nie spieszy :)

to byla XR albo CX juz zapomnialem :( i moja, ja na 40 calach nie widze duzej roznicy
trzeba tez pamietac, ze to byly dosc kiepskie testy nie bylo warunkow, jakis gowniany kabelek mi wisial i kamera jedna na drugie co bylo nie wygodne i jedna bardziej latala od drugiej, a nie mialem jakies deski zeby zamocowac dwie, jeszcze sobie kiedys zrobie jakis test, ale w lepszych warunkach, niestety w sklepie mi nie dadza z nia wyjsc na zewnatrz, moglbym nie wrocic :)

dzieki za poswiecenie.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
mam maly problem
mam baterie w sony, mialem 50% naladowana, ale chcialem doladowac i dupa nic sie nie dzieje, wiec odpalilem kamere ponagrywalem troche do rozladowania baterii i mowie sobie jak sie rozladuje to naladuje i klops, rozladowala sie do konca i nie chce sie naladowac, fuck,
jakies pomysly, reset kamery byl, kabel ladujacy wyglada OK na nim kamera dziala, moze do lodowki go?
 

siwyyy77

Member
Beterie

Dokonałem zakupu oryginalnej baterii jak i ładowarki do naszych kamer na ebay'u, pozwole sobie zareklamowac gościa, bo bateria jak i ładowarka wyglądają na oryginalne (choć expertem nie jestem) a cena niezła :) czekałem na przesyłke 12dni (więc nie jest źle)

NP-FH70 Battery + BC-TRP Charger F Sony HC62 HC52 SX40 (aukcja 170430063306) - aukcje eBay.pl | Zakupy bez granic!

To link do aukcji na której dokonałem zakupu, na innych ma też inne baterie (mocniejsze)

Ps. Kamera pokazuje procent wyczerpania jak i pozostaly czas, czego podobno nie robią zamienniki
 
Do góry