Nowe kamery od Sony !!!

Seba_Fan

New member
Bez reklam

nagdob

Member
Bez reklam
Wg mnie w pliku 00011 w porównaniu do 00000 jest duże migotanie obrazu. Co do stabilizacji jest chyba podobnie, ale mam wrażenie, że ruchy kamery w przypadku pliku 00011 są minimalnie wolniejsze.
 

anetka25

New member
odp Nowe kamery od Sony !!!

Mam nadzieję, że watek się jeszcze nie skończył, bo przecież technika idzie tak do przodu, że skoda by było przerywać tą dyskusję... Jestem ciekawa nowości na 2010 r. Jestem też ciekawa za ile gdzie będzie można kupić te nowinki technologiczne;)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
nagdob ciekawe ciekawe
dodam ze robione wiadomo w sklepie gdzie nie mozna bylo isc sobie z kamera itd

a co do obrazu, jakosc ta sama.


anetka25
chwilowo mnie wzilo jakby automat pisal, albo pracownik Sony :)

nowinki sa zawsze, cena sa zawsze (rozne)
 

nagdob

Member
Bez reklam
SebaFan
Nie wiem czy pytasz czy twierdzisz cyt. "a co do obrazu, jakosc ta sama"
Bo oczywiście oprócz powyższych są drobne różnice jeśli chodzi o kolory, ale dla mnie do przyjęcia. Kwestia ewentualnej regulacji TV przy oglądaniu.
 

sonyhd

New member
Przeczytajcie ten artykul.
http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2357789,00.asp

Po angielsku, ale tam pisza ze Sony bedzie mial nowe kamery ktore nagrywaja z 24Mbit/s.

Wazna czesc przetlumaczona z google

Sony zaprezentował również parę tradycyjnych kamer HD konsumentów. Flagowego modelu, Sony Handycam HDR-XR550V przechwytuje wideo wysokiej rozdzielczości na 1920 x 1080 interlaced 60 klatek na sekundę (1080i60) w formacie AVCHD (do 24Mbit / s). W porównaniu z rokiem modeli oferuje większy 3,5-calowy, dotykowy panel LCD, dodaje geotagging możliwości poprawy jakości obrazu, wydajności w warunkach słabego oświetlenia oraz lepsze optycznej stabilizacji obrazu (szczególnie w pozycji tele). Kamera zapisuje wideo na karcie pamięci Memory Stick Pro Duo, SDHC, lub 240GB dysk twardy. HDR-XR550V będzie sprzedawać za 1.399 dolarów i będzie dostępny na wiosnę. Mniejsze HDR-CX550V ma takie same funkcje jak HDR-XR550V, ale jest wyposażony w 64GB pamięci flash. Będzie detalicznych za 1.299 dolarów na wiosnę.

Fajnie po znow bedzie 3.5 calowy ekran, jeszcze lepsza stabilizacja i jakosc bo bedzie 24Mbit/s. I bedzie w dwoch wersja z dyskiem i flashem.


A tu artykul z camcorder.info.
http://www.camcorderinfo.com/conten...ams--The-HDR-XR550V-and-HDR-CX550V-37462.htm#
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
No to już miej więcej wiadomo jak rozwinęły się kamery Sony na 2010 rok.
Ogólnie to samo, co w zeszłym roku plus we wszystkich kamerach:
Exmor R
24Mbps
Memory Stick PRO/ SD/SDHC cards.

---------------------------

W xr/cx 550 dodano ręczne sterowanie
shutter spead, iris/gain, white balance

oraz NightShot.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
czyli duzo zmian nie ma
24Mbps czy bedzie roznica, czytalem kiedys o Canon i pisali ze nie mia roznicy miedzy wyzszym a nizszym

Memory Stick PRO/ SD/SDHC cards. a fuck Sony dalo karte SD nice, choc i tak mam dwie karty memory stick

shutter spead to mi w tej chwili nic nie mowi

troszeczke myslalem ze bedzie wiecej zmian, liczylem nawet na inna rozdzielczosc 720p, ale jesli stabilizacja jeszcze lepsza to fajnie, jak widac w kamerach amatorskich doszlismy do konca.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam



czy ja dobrze widze, przod jest inny, hm czy jest 37mm czy mniej, bo jak tak to dodatki nie beda pasowac
OK wyglada podobnie, pewnie tez 37mm (choc musze dobaczyc parametry)
nie wiem czy to u mnie, ale jakis taki przod hm mniej mi sie podoba, jakos ten dysk tak do gory wystaje.

Porownywalem ostatnio CX6 do tych nowych CX i musze powiedziec ze CX6 CX7 jest lepiej wykonana, te nowe 2009 jakos wygladaja tandetnie



  • Twardy dysk o ogromnej pojemności 240 GB na maksymalnie 101 godzin filmu Full HD; możliwość zapisu dodatkowego materiału na oferowanej oddzielnie karcie Stick™
  • Wyjątkowo czuły przetwornik Exmor R™ CMOS typu 1/2,8 – duża efektywność i duże rozmiary matrycy przetwornika obrazu umożliwiające rejestrację szczegółowych filmów i fotografii z mniejszymi szumami, zwłaszcza w słabym świetle
  • Szerokokątny obiektyw G Lens z zoomem optycznym 10x, odznaczający się doskonałymi parametrami optycznymi: szeroki kąt widzenia (26,3 mm przy fotografowaniu / 29,8 mm przy filmowaniu), znakomicie ułatwiający zdjęcia grupowe, krajobrazowe itp.
  • Optyczny stabilizator obrazu SteadyShot z „aktywnym” trybem i kompensacją drgań w trzech kierunkach – stabilność obrazu nawet przy filmowaniu w marszu. Lepsza stabilizacja obrazu w całym zakresie ogniskowych
  • Tryb zapisu 24 Mb/s – nagrywanie filmu Full HD 1920 x 1080 (w formacie AVCHD) przy maksymalnej przepływności, zapewniającej większą szczegółowość i czystość
  • Fotografie o rozdzielczości do 12 megapikseli – wykonywanie zdjęć o wysokiej jakości nawet w czasie kręcenia filmu
  • Ekran Xtra Fine LCD 8,8 cm / 3,5" i elektroniczny wizjer – przyjemność oglądania realistycznego obrazu na panoramicznym, dotykowym ekranie o rozdzielczości 921 tys. punktów oraz wizjer dla zaawansowanych użytkowników
  • Pierścień ręcznej regulacji ostrości / ekspozycji – jeszcze lepsza kontrola nad każdą sceną dzięki pierścieniom do ręcznego nastawiania ostrości i ekspozycji
  • Tryb inteligentnej automatyki (iAUTO) – inteligentne połączenie rozpoznawania twarzy z 11 trybami tematycznymi i trybem zdjęć z ręki / ze statywu: dobór ustawień zapewniających optymalne efekty
  • Zintegrowany GPS / Mapa z indeksem miejsc – automatyczny zapis danych geolokalizacyjnych w ujęciach filmowych i fotografiach przez GPS: możliwość sprawdzenia, skąd pochodzi dane ujęcie, na wbudowanej mapie wyświetlanej na ekranie LCD
  • Nagrywanie 5.1 kanałów dźwięku przestrzennego – cyfrowy zapis wielokanałowego dźwięku przestrzennego i kierunkowy mikrofon zapewniający czystszy zapis dialogów i dźwięków z głębi sceny
  • Gniazda zewnętrznego mikrofonu i słuchawek – możliwość połączenia oferowanego oddzielnie, zewnętrznego mikrofonu w celu poprawy jakości dźwięku oraz słuchawek do monitorowania nagrania
  • Procesor BIONZ – szybkie przetwarzanie obrazu, lepsza jakość i większa szybkość działania
  • Tryb zdjęć golfa – automatyczna rejestracja serii zdjęć w celu „zamrożenia” szybkiego ruchu w optymalnym momencie
  • Rozpoznawanie twarzy i „migawka na uśmiech” – wykonywanie wyraźnych, naturalnie wyglądających portretów: automatyczne fotografowanie uśmiechniętych twarzy podczas nagrywania filmu
  • Optymalizacja zakresu dynamicznego (D-Range Optimiser) – korygowanie ekspozycji scen o dużym kontraście w celu zrównoważenia naświetlenia zdjęć wykonywanych pod światło
  • Odtwarzanie głównych scen nagrania – automatyczne wybieranie najistotniejszych ujęć i ich odtwarzanie z podkładem dźwiękowym i przejściami między scenami
  • Funkcje indeksu twarzy i indeksu zawartości filmu – łatwe, szybkie przeszukiwanie materiału z kamery w celu odnalezienia właściwej sceny
  • Bezpośrednie kopiowanie – przesyłanie materiału filmowego bezpośrednio na zewnętrzny twardy dysk, bez użycia komputera: odtwarzanie z użyciem efektów dostępnych w kamerze
  • Zgodność z nagrywarkami DVDirect Express – nagrywanie płyt DVD w formacie AVCHD lub standardowej rozdzielczości przy użyciu kompatybilnej nagrywarki Sony DVDirect Express, bez komputera
  • Wyjście HDMI™ – wyświetlanie obrazu z kamery na każdym telewizorze HD ready
  • Technologia BRAVIA Sync – sterowanie funkcjami odtwarzania w kamerze za pomocą pilota od podłączonego telewizora BRAVIA
  • Łatwe przesyłanie materiału przy użyciu oprogramowania PMB – łatwe w użyciu oprogramowanie komputerowe PMB do zarządzania filmami i zdjęciami w trybie widoku kalendarza oraz do przesyłania materiałów do serwisów internetowych, takich jak YouTube™

dane techniczne

icoMinus.gif
Dźwięk
System dźwięku
Dolby® Digital 5.1
Dogrywanie dźwięku (12 bitów)
NIE
Wbudowany mikrofon
Dźwięk przestrzenny i mikrofon kierunkowy
Wbudowany głośnik
TAK
Nagrywanie dźwięku przestrzennego
TAK


icoMinus.gif
Kamera
Przetwornik obrazu: Wielkość
Przetwornik obrazu Exmor™ R CMOS 6,3 mm (typ 1/2,9)
14-bitowy przetwornik DXP
NIE
Technologia ClearVid
TAK
Technologia Exmor
TAK
Technologia Advanced HAD
NIE
Procesor obrazu
BIONZ
x.v.Colour
TAK
Liczba pikseli brutto (tys.)
6631
Efektywna liczba pikseli w trybie kamery (tys.)
Tryb 16:9: 4150 / Tryb 4:3: 3110
Efektywna liczba pikseli w trybie aparatu (tys.)
Tryb 16:9: 4500 / Tryb 4:3: 6000
Nastawianie ostrości: Automatyka w pełnym zakresie
TAK
Nastawianie ostrości: Ręczny
TAK
Przycisk ręcznego nastawiania ostrości
Panel / Pokrętło
Nastawianie ostrości na wskazany punkt (panel dotykowy)
TAK
Światłomierz punktowy
TAK
Minimalne oświetlenie (lux)
Standardowe: 11 luksów (czas otwarcia migawki 1/50) / tryb słabego oświetlenia: 3 luksy (czas otwarcia migawki 1/30)
Minimalne oświetlenie przy użyciu funkcji NightShot (lux)
0
Stabilizator obrazu SteadyShot
Optyczny stabilizator obrazu SteadyShot
Rozpoznawanie twarzy
TAK
Wyzwalanie migawki po rozpoznaniu uśmiechu na twarzy
TAK
Optymalizacja zakresu dynamicznego
TAK
System NightShot
TAK
Redukcja szumów
TAK
Czas otwarcia migawki
1/6 – 1/10000 (ręczna regulacja)
Balans bieli
Automatyczny / Plener / Pomieszczenia / Zapamiętywanie po naciśnięciu
Tryby tematyczne
Zmierzch, Portret o zmierzchu (tylko fotografia), Wschód lub zachód słońca, Ognie sztuczne, Krajobraz, Portret, Reflektory, Plaża, Śnieg
Inteligentna automatyka (iAUTO)
TAK
Tryb zdjęć golfa
TAK
Funkcja automatycznego wydłużania czasu otwarcia migawki (Auto Slow Shutter)
TAK
Kompensacja światła w tle (Backlight)
TAK
Płynne nagrywanie w zwolnionym tempie
TAK
Nagrywanie okresowe
NIE
Wprowadzanie i wygaszanie obrazu
Czerń / biel
Teleobiektyw makro
TAK


icoMinus.gif
Wymiary
Głębokość (mm)
143
Wysokość (mm)
74
Szerokość (mm)
70
Waga bez taśmy / akumulatora (g)
510


icoMinus.gif
Lampa błyskowa / Lampa wideo
Lampa błyskowa
TAK
Lampa wideo
NIE
Tryb lampy błyskowej: Zalecana odległość (tryb fotografii) (m)
0,3 – 2
Hologram AF
NIE
Kolorowe zdjęcia w ciemności (Night Framing)
NIE


icoMinus.gif
Gniazda
Wejście audio
TAK
Wyjście audio
TAK
Wejście wideo
NIE
Wyjście wideo
TAK
Wejście S-Video
NIE
Wyjście S-Video
TAK
Wejście i.LINK™ (DV)
NIE
Wyjście i.LINK™ (DV)
NIE
Wejście USB
TAK (USB2.0 Hi-Speed)
Wyjście USB
TAK (USB2.0 Hi-Speed)
Komponentowe wyjście wideo
TAK
Wyjście HDMI™
TAK
Wejście zewnętrznego mikrofonu
TAK
Gniazdo słuchawkowe
TAK


icoMinus.gif
Obiektyw / Zoom
Obiektyw
Obiektyw G firmy Sony
F
1,8 – 3,4
f (ogniskowa) (mm)
3,8 – 38
f (w przeliczeniu na format 35 mm): Tryb kamery (mm)
Tryb 16:9: 29,8 – 298 / Tryb 4:3: 36,5 – 365
f (w przeliczeniu na format 35 mm): Tryb aparatu (mm)
Tryb 16:9: 28,7 – 287 / Tryb 4:3: 26,3 – 263
Obiektyw szerokokątny
TAK
Średnica filtra (mm)
37
Krotność zoomu (optycznego)
10
Krotność zoomu (cyfrowego)
120
Precyzyjny zoom cyfrowy
TAK
Przycisk zoomu
Dźwignia / przycisk na ekranie LCD (ekran dotykowy)


icoMinus.gif
Zapis fotografii
Zapis fotografii na karcie Memory Stick
TAK
Zapis fotografii na wewnętrznym twardym dysku
TAK
Kompresja obrazu fotograficznego
JPEG
Rozmiar obrazu: Maks.
Tryb 16:9: 4000 x 2250 (9M) / Tryb 4:3: 4000 x 3000 (12M)
Rozmiar obrazu: VGA
640 x 480
Automatyczny bracketing ekspozycji (AEB) w trybie zdjęć seryjnych
NIE
Zapis serii 9 zdjęć
NIE
Wyświetlanie indeksu
TAK
Miksowanie obrazu z karty pamięci z obrazem filmowym (Memory Mix)
NIE
Zgodność z PictBridge
TAK
Wykonywanie zdjęć podczas nagrywania filmu (Dual Rec)
TAK (8,3 M, bez ograniczeń)


icoMinus.gif
Inne
Szybkie włączanie
TAK
Nagrywanie w trybie panoramicznym 16:9 (pełnym)
TAK
Przycisk rozpoczynania / zatrzymywania nagrania na ramce ekranu LCD
TAK
Przycisk zoomu na ramce ekranu LCD
TAK
Automatyczny zapis danych geolokalizacyjnych przez GPS
TAK
BRAVIA Sync
TAK
Odtwarzanie progresywnych nagrań Full HD
TAK
Stopka akcesoriów
TAK
Wskaźnik stanu akumulatora (funkcja Battery Info)
TAK
Tryb pokazu
TAK
System InfoLITHUM
TAK
Efekty w obrazie
NIE
Cyfrowe efekty w obrazie
NIE
Pobór mocy: LCD (W)
3,5
Czas ciągłego nagrywania przy użyciu wizjera i zasilaniu z dostarczonego akumulatora (w minutach)
105
Maks. czas ciągłego nagrywania przy użyciu wizjera i oferowanego oddzielnie akumulatora (w minutach)
440
Tryb zapisu kolejnoliniowego (progresywnego)
NIE
Strumieniowa transmisja USB
NIE
Tryb Easy Handycam
TAK


icoMinus.gif
Dostarczane wyposażenie
Zasilacz sieciowy
AC-L200
Przewód AV
Multi (bez kabla S)
Akumulator
NP-FV50
Stacja dokująca Handycam Station
NIE
Przewód USB
TAK
Sterownik USB
TAK
Oprogramowanie edycyjne
Picture Motion Browser (PMB)
Rysik
NIE
Pas na ramię
NIE
Pasek na przegub dłoni
NIE
Kaseta / Taśma czyszcząca
NIE
Bezprzewodowy pilot
RMT-835
21-stykowa przejściówka
NIE


icoMinus.gif
Wizjer / Monitor LCD
Typ matrycy LCD
Xtra Fine LCD
Hybrydowy wyświetlacz LCD
TAK
LCD: Wielkość
8,8 cm / 3,5"
Ekran LCD: Piksele (punkty)
921600
Panel dotykowy
TAK
Wizjer
0,5 cm / 0,2" Xtra Fine
Wizjer: Piksele (tysiące punktów)
201600


icoMinus.gif
Nagrywanie / odtwarzanie
Format filmu
High Definition, AVCHD (1920 x 1080, 1440 x 1080) / Standardowa rozdzielczość, MPEG2
Nośniki
Twardy dysk 240 GB, Memory Stick PRO Duo Mark II, Memory Stick PRO-HG Duo, SD / SDHC (klasa 4 lub wyższa)
Jakość filmu
HD: FX (1920x1080i, 24 Mb/s) / FH (1920x1080i, 16 Mb/s) / HQ (9 Mb/s) / LP (5 Mb/s) , SD: HQ (9 Mb/s) / SP (6 Mb/s) / LP (3 Mb/s)
Indeks wizualny
TAK
Indeks twarzy
TAK
Indeks zawartości filmu
TAK
Mapa z indeksem
TAK
Edycja playlisty
Dodawanie, usuwanie, przenoszenie
Edycja oryginału
Kasowanie
Odtwarzanie głównych scen nagrania
TAK
Bezpośrednie kopiowanie
TAK
Przycisk nagrywania płyty
TAK
Przycisk kopiowania
NIE
Zgodność z DVDirect
TAK (DVD AVCHD lub redukcja do DVD o standardowej rozdzielczości)
Powiększanie wyświetlanego obrazu
TAK


niestety nie znalazlem jeszcze instrukcji, a chcialem sobie poczytac, no nic trzeba poczekac
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
High Definition, AVCHD (1920 x 1080, 1440 x 1080) / Standardowa rozdzielczość, MPEG2
Nośniki
Twardy dysk 240 GB, Memory Stick PRO Duo Mark II, Memory Stick PRO-HG Duo, SD / SDHC (klasa 4 lub wyższa)
Jakość filmu

HD: FX (1920x1080i, 24 Mb/s) / FH (1920x1080i, 16 Mb/s) / HQ (9 Mb/s) / LP (5 Mb/s) , SD: HQ (9 Mb/s) / SP (6 Mb/s) / LP (3 Mb/s)


zastanawia mnie to, w XR z tego co wiem nagrywa przy 9 Mb/s w 1440x1080, w tej nowej nie moge sie doczytac przy ilu nagrywa w mniejszej rozdzielczosci, powinno byc przy HQ, ale nie ma.
szkoda ze nie ma 720p


W CX550 postarali sie beda dwie kamery jednoczesnie na dysk i na karty i z tego co wyczytalem takie same

 

Matti8

New member
sony CX505

Po pierwsze to chciałem się ze wszystkimi przywitać gdyż jest to mój pierwszy post na forum.
Mam 2 pytania może trochę off topicowe ale dotyczące kamery sony i chciałem je zadać w miejscu często odwiedzanym.
Od pewnego czasu mam zamiar zakupić kamerkę sony CX505 i:
1. Czy da się zrobić takie połączenie: Kamera do tv przez hdmi-->do niej dysk twardy przez usb żeby poprzez kamerę na telewizorze dało się odtworzyć pliki AVCHD zapisane na dysku twardym.
2. Pytanie to kieruje do użytkowników tejże kamery: jakie są jej wady które wyszły "w praniu", czyli których nie znajde na papierze oraz po 15 min zabawie w MM.

Pragnę nadmienić, iż przedzierałem sie przez forum używając opcji szukaj i po przeczytaniu pewnie setek postów nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Z góry dzięki za odpowiedź
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
1. Czy da się zrobić takie połączenie: Kamera do tv przez hdmi-->do niej dysk twardy przez usb żeby poprzez kamerę na telewizorze dało się odtworzyć pliki AVCHD zapisane na dysku twardym.
2. Pytanie to kieruje do użytkowników tejże kamery: jakie są jej wady które wyszły "w praniu", czyli których nie znajde na papierze oraz po 15 min zabawie w MM.

Pragnę nadmienić, iż przedzierałem sie przez forum używając opcji szukaj i po przeczytaniu pewnie setek postów nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Z góry dzięki za odpowiedź
odp1 nie, te usb jest do czegos innego, kamera to nie odtwarzacz multimedialny, do odtwarzania filmow z kamery najlepszy jest odtwarzacz blu ray
odp 2 w tym fatki jest napisane, ogolnie nie wydaje sie kamer zeby byly wadliwe, ja jak sie bawie nie szukam na sile wad, dla jednego cos bedzie wada dla innego zaleta.


cena sugerowana to jest czyste strzelanie, to jak ludzie strzelaja ile bedzie mial WIG20 (Indeks akcji najwiekszych u nas) na koniec roku
ile bedzie tyle bedzie, prawidlowo mniej niz XR500 jak wchodzila.
 

jackpe

New member
Xr550ve

Moim zdaniem Sony trochę niepotrzebnie namieszało z obiektywem przy XR550VE aż tak bardzo skracając ogniskową.
XR550VE
f (w przeliczeniu na format 35 mm): Tryb kamery (mm)
Tryb 16:9: 29,8 – 298 / Tryb 4:3: 36,5 – 365
f (w przeliczeniu na format 35 mm): Tryb aparatu (mm)
Tryb 16:9: 28,7 – 287 / Tryb 4:3: 26,3 – 263

XR520VE
f (w przeliczeniu na format 35 mm): Tryb kamery (mm)
Tryb 16:9: 43 – 516 / Tryb 4:3: 52 – 624
f (w przeliczeniu na format 35 mm): Tryb aparatu (mm)
Tryb 16:9: 41 – 492 / Tryb 4:3: 38 – 456
Fakt, że nie potrzebny przy niej jest już konwerter szerokokątny, ponieważ w ciasnych pomieszczeniach będzie wręcz idealna, lecz braknie nam zoomu a konwertery tele są o dużo droższe o szerokokątnych i byle czego nie założymy chcąc utrzymać wysoką jakość obrazu. Mnie osobiści odpowiada o wiele bardziej jednak ogniskowa XR520VE. Trochę mnie dziwi postawa Sony, bo takie eksperymenty ze skracaniem ogniskowej nigdy nie wychodziły firmą na dobre. Np. Canon przy G9, lub Panasonic przy LX3 chyba.
Przynajmniej w XR550VX zwiększyli zakres czasu otwarcia migawki :
1/6 – 1/10000 (ręczna regulacja) w porównaniu do
1/2 – 1/800 (z uwzględnieniem trybów tematycznych) w XR520VE. Za bardzo nie wiem co nam da sam dół, czyli 1/2 ale jakaś różnica jest na + :) Ciekawe, czy przywrócili zebrę,lub dodali coś w manualu ?
Sony pewnie czeka już na jakieś ruchy z 3D a musiało coś zaprezentować w nowościach na 2010r. Zmienili trochę obudowę, małe zmiany w ogniskowych i już mamy nowy model, wg mnie gorszy od starego. Z tego też względu się cieszę z mojej XR500VX i nie będę zazdrośnie spoglądał na nowości nabijając sobie niepotrzebnie głowę o wymianie kamery. Przynajmniej w 2010roku :)

Aha.Niewątpliwym plusem jest zastosowanie gniazda na karty SD. Ale ja i tak nie używam kart w kamerze bo przy HDD jakoś nie widzę potrzeby dublowania nośników pamięci i nigdy mi tego nie brakowało.
 
Ostatnia edycja:
Do góry