Nowe kamery od Sony !!!

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ale to nie kupujacy powinien ocenia co dobre a co zle, sprzedawca oferuje dobry produkt i tak ma byc, a nie podrobe, ja nie musze sie znac.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Seba_Fan + sony statyw napisał:
... ... ale to nie kupujacy powinien ocenia co dobre a co zle, sprzedawca oferuje dobry produkt i tak ma byc, a nie podrobe, ja nie musze sie znac.

Brak wiedzy szkodzi. Zdanie sie na sprzedwacę, jest dobre jeżeli chodzi o trumny.
Kamerę dobrze jest umieć wybrać samemu, za pomocą kolegów z forum albo znajomego.
Też się mozna naciąć.

Słyszałem jak w MM doradca tłumaczył kupującej, że rozdzielczość HD jest bez sensu, żaden telewizor jej w całości nie pokaze. Nie słuchałem dalej, ale ... ...

Uważam, że niema takiego sklepu, za wyjątkiem w Hotelu Sheraton, gdzie sprzedawca, rzeczywiście doradzi dobrze i bezstronnie.

Warto wiedzieć dwie rzeczy.
Ile chce się wydać i co się chce kupić.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
oj Gucio50 czy czytales o czym my pisalismy?
pisalismy o bateriach lewych i tych dobrych, sprzedawca twierdzi ze to oryginalny a tak nie jest. Przeciez idac do sklepu jestes przekonany ze to oryginalny, nie musisz wiedziec jak rozronic ten dobry od zlego.
Tak wiec Gucio czytaj z rozwaga.
Pisalismy o bateri
 

Shinzon

New member
SONY XR500VE można już w okolicach 3.700 zł kupić w niektórych sklepach internetowych ...

http://www.ceneo.pl/2119269

To już prawie 1.000 zł taniej niż ja dałem :(

No cóż nowości kosztują, jednak mimo wszystko nie żałuję ani trochę wydanych pieniędzy na XR500. Tyle nagrań HD, które zrobiłem już moją XR500 to nie zrobiłem swoją CX-6 i SR11 razem wziętymi. Po prostu łapię swoją XR500 i nagrywam i muszę powiedzieć, że niewiele ujęć (czasem wcale) nie muszę obcinać, czy wyrzucać. Mało tego kamerę łapie również moja żona jak mnie nie ma w domu i nagrywa i filmy są super. Przy poprzednich kamerach ze względu na słabą stabilizację filmy żonie wychodziły takie sobie, ale przy SONY XR500 nie ma z tym żadnego problemu.
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
Seba_Fan napisał:
oj Gucio50 czy czytales o czym my pisalismy?
pisalismy o bateriach lewych i tych dobrych, sprzedawca twierdzi ze to oryginalny a tak nie jest. Przeciez idac do sklepu jestes przekonany ze to oryginalny, nie musisz wiedziec jak rozronic ten dobry od zlego.
Tak wiec Gucio czytaj z rozwaga.
Pisalismy o bateri

Czytam z rozwagą. Posty, bez cytowania i niewiadomo do któregi innego postu dotyczą.

Ale chyba mnie nie zatłuczesz. :sad:

Pisałem o akumulatorach, kamerach, wannach i rowerach.
Sprzedawcy, za wyjatkiem kilku sklepów, gadaja to co sami wiedzą. Nie mówię że są nierzetelni. Po prostu to wiedzą, od tego sa premiowani.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
oj Gucio nie o to chodzi, idac do sklepu i kupujac jestes przekonany ze to oryginalny tu nie chodzi co nam sprzedawca chce wcisnac czy ta kamere czy inna, bo nie musi sie znac, nie ma takiego nakazu i tak jest u nas lepiej niz sprzedawcy w USA w takim bestbay gdzie nie maja pojecia o niczym.
No dobrze piszmy o kamerach i dodatkach, bo pewnie niebawem powstanie nowy temat nowe kamery sony 2010
 

redlum

New member
Bez reklam
Shinzon napisał:
SONY XR500VE można już w okolicach 3.700 zł kupić w niektórych sklepach internetowych ...

http://www.ceneo.pl/2119269

To już prawie 1.000 zł taniej niż ja dałem :(

No cóż nowości kosztują, jednak mimo wszystko nie żałuję ani trochę wydanych pieniędzy na XR500. Tyle nagrań HD, które zrobiłem już moją XR500 to nie zrobiłem swoją CX-6 i SR11 razem wziętymi. Po prostu łapię swoją XR500 i nagrywam i muszę powiedzieć, że niewiele ujęć (czasem wcale) nie muszę obcinać, czy wyrzucać. Mało tego kamerę łapie również moja żona jak mnie nie ma w domu i nagrywa i filmy są super. Przy poprzednich kamerach ze względu na słabą stabilizację filmy żonie wychodziły takie sobie, ale przy SONY XR500 nie ma z tym żadnego problemu.

mam zamówiona cx505 z euroagd - tylko nie wiadomo kiedy przyjdzie. Wiec zaczynam się zastanawiać czy nie dopłacić z 350zł do XR500. Niby słabsza stabilizacja - ale za to HDD, większy ekran LCD, lepsza ergonomia, itp
 

michal cryer

New member
z euro agd zrezygnowałem bo 28 dni trza czekać i nie wiadomo kiedy przyjdzie wziąłem w rtv media i przyszła po 24 h kurierem !!!! Jestem super zadowolony dzisiaj nagrałem 1 płytkę avchd bezpośrednio z kamerki - mój ps3 czyta ją bez problemu !!!! Jakość powala. Najważniejsze że żona zadowolona z kamerki !!!!
 

abcaa

New member
Jestem tak pozytywnie zaskoczony XR-500 że jak mam wyciągać z walizki kamerę, to się zastanawiam którą i filmować. Po zmontowaniu materiału koledzy nie mają zielonego pojęcia że to była właśnie 500, a jak im mówię że to właśnie 500,....... są w szoku. Niektóre materiały idą w TV i powiem że ludzie odpowiedzialni za emisję są zaskoczeni.

Pozdrawiam
 

MetalMania

New member
proszę Was o pomoc. w końcu zostały mi do wyboru dwie. pewnie przesadziłem z wyborem, bo ma to być kamera dla zony, do "filmowania wakacji i imprez". ja raczej w zdjęciach gustuję. może i odpowiednie byłoby coś za 2-2,5tys, ale wybór padł na CX520 lub droższy XR500.
Która z nich będzie lepsza do domowego zastosowania. CX jest nowsza i lżejsza, ale XR ma lepszy LCD i wizjer, z którego i tak pewnie małżonka korzystać nie będzie. z tego co się dowiedziałem, przetwornik mają taki sam...
POMOCY !!! !!! !!!
 

Shinzon

New member
MetalMania napisał:
proszę Was o pomoc. w końcu zostały mi do wyboru dwie. pewnie przesadziłem z wyborem, bo ma to być kamera dla zony, do "filmowania wakacji i imprez". ja raczej w zdjęciach gustuję. może i odpowiednie byłoby coś za 2-2,5tys, ale wybór padł na CX520 lub droższy XR500.
Która z nich będzie lepsza do domowego zastosowania. CX jest nowsza i lżejsza, ale XR ma lepszy LCD i wizjer, z którego i tak pewnie małżonka korzystać nie będzie. z tego co się dowiedziałem, przetwornik mają taki sam...
POMOCY !!! !!! !!!

SONY XR500 przez to że ma dysk twardy jest trochę ciężkawa. Jak się ją długo trzyma w ręku to można się trochę zmęczyć. Ja ostatnio wybrałem się na wyjazd za granicę i tak sobie zwiedzałem spacerując i kręcąc przez parę godzin jednego dnia i muszę przyznać, że czułem spore zmęczenie od trzymania kamery. Stąd szczególnie dla kobiety wydaje mi się, że CX520 będzie lepsza bo jest mniejsza i lżejsza. CX520 ma pamięć wbudowaną 64GB. Przy najwyższej jakości (16Mbit/sec) można nią nagrać 8 godzin filmu bez konieczności korzystania z dodatkowych kart pamięci.
 

BelYaal

New member
Shinzon napisał:
SONY XR500 przez to że ma dysk twardy jest trochę ciężkawa.

To wez na wakacje lustrzanke jak raz wzialem :D pierwszy raz czulem zazdrosc gdy ludzie z kieszeni wyjmowali male aparaciki ;)
Teraz wole brac swoja 500, przy lustrze jest to puszek :)
 

MetalMania

New member
BelYaal napisał:
To wez na wakacje lustrzanke jak raz wzialem :D pierwszy raz czulem zazdrosc gdy ludzie z kieszeni wyjmowali male aparaciki ;)
Teraz wole brac swoja 500, przy lustrze jest to puszek :)

tylko lustrzanka, a do tego jakoś nigdy nie mogę zdecydować się, który obiektyw odłożyć, więc mam przy sobie lustro z 4 szkłami... to waży...

dzięki za pomoc :)
 
Do góry