Nowe kamery od Sony !!!

Artur_K

New member
Przecież to chyba z grubsza jest to samo tylko że zamiast dysku jest pamięć wewnętrzna flash.
Ciekawe kiedy te CX będą dostepne w sklepach w Polsce i czy warto na nie czekać.
 

posejdon82

New member
xr 500

Mam nadzieje ze jesli jda nowe kamery bedzie mozna sie spocziewac spadku ceny poprzednich...mam taka cicha nadzieje:)jesli cena spadnie mozna sie postarac kupic na firme wtedy to bedzie mial sens..w 2010 Sony pewnie znow cos nowego wypusci i juz bedziemy sie zastanawiali czy nie darowac sobie xr 500 i poczekac jak nowa z 2010 roku stanieje ...bledne kolo:) ja poczekam jak spadna ceny kupuje kamere i juz nie mam zamiaru gonic za postepem...chyba ze za 7 lat zmienie na nowy przeskok technologiczny
 

Shinzon

New member
Posejdon, pewnie w kolejnych modelach SONY na 2010 znowu coś wymyślą. Ciekawe tylko co. Pewnie bitrate 24Mbit zamiast 16Mbit jak teraz. Pojemność dysku pewnie jeszcze wzrośnie, chociaż 240GB to i tak mało kto zapełni, no ale musi być szum marketingowy. Coś tam pewnie jeszcze ulepszą ze stabilizacją i nagrywaniem w słabym świetle. Dodadzą pewnie jeszcze jakieś bajery.

W sumie to dziwię się, że w SONY CX500/CX520 nie dali bitrate 24Mbit, ale pewnie zostawili sobie na następny rok.
 

seneka

Member
Możliwości ulepszania kamer są jeszcze spore, ja np. czekam na kamerę 1080/50p albo jeszcze lepiej 1080/100p, może się kiedyś doczekam.
 

BelYaal

New member
A mi styknal by szerszy kat bez koniecznosci montowania konwerterow i z zachowaniem tele. bez obcinki jakosci obiektywu :) ,plus jeszcze ciut lepsiejsza stabilizacja na tele, bo lapy mi jednak strasznie lataja :), choc ta jest juz naprawde dobra , ale jest jeden jeszcze najwazniejszy punkt... to jednak poprawic AF i wtedy to co mam w 500 plus te moje zyczonka daja mi kamerke jaka tygryski lubia najbardziej, ktora kupuje bez czekania na obnizki ;)
 

LCC

New member
Z pewnością będzie wbudowane Wi-Fi z możliwością bezpośredniego połączenia z netem i wysyłania plików wideo na np. youtube. Zwiększy się zoom optyczny do 20x tak jak w aparacie hx1.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
moze wypisac wszystko co chcemy i wyslac do sony :)

co do konwertera, to jednak jesli uzyjemy UV nie musimy nic obcinac.
 

Shinzon

New member
Z SONY to pewnie i nasze forum czytają, ale mają też swoją strategię i zmiany wprowadzają po trochu, nie wszystko na raz ... bo powstałaby idealna kamera i nikt by już jej na nową nie zmieniał :D :D :D
 

seneka

Member
Podstawowa zasada producentów od 30 lat: nie wprowadzaj wszystkich swoich ulepszeń od razu, bo za rok będziesz bankrutem.
I jeszcze jedna: dołóż element, który napewno rozwali się po kilku latach a najlepiej od razu po upłynięciu gwarancji.
 
Ostatnia edycja:

Alcatraz

New member
Osobiście myśle, że w 2010 roku Sony wprowadzi wreszcie tryb zapisu 1080p i właśnie to oprócz podwyższonego bitrate byłoby sensowną zmianą.
Nie mogę jednak zrozumieć "polityki demontowania wizjerów". Kto to wymyśla? Kamera bez wizjera to jednak poważne ograniczenie - chociaż pewnie odezwą się głosy, że filmowanie na lcd jest fajniejsze, lepsze itd. No ale idąc dalej tą drogą już wkrótce będziemy filmowali patrząc w 42 telewizor - bo najnowsze kamery będą pozbawione zbędnego wizjera i energochłonnego lcd :)
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ja uwazam ze nie!
mi osobiscie wizjer nie jest potrzebny, nagrywalem w ostrym sloncu i w sniegu zero problemow, przeciez wizjer masz wiec w czym problem, w kamerach na karty robia mniej rzeczy ktorych nie potrzeba, a mysle ze wlasnie w nich nie ma takiej potrzeby ma byc mala i juz.
 

Alcatraz

New member
przeciez wizjer masz wiec w czym problem
No jak mam jak nie mam? Mówimy własnie o sytuacji gdzie jest tylko ekran lcd. A to już nie wizjer. Zależy do czego stosuje się kamerę i w jakich warunkach się pracuje. Oczywiście jesli patrzeć czysto amatorsko to największym wzięciem cieszą się malutkie kamerki bez wizjera które można zamknąć w dłoni:) Osobiście oczekuję jednak zupełnie czegoś innego poniewąz dawno wyrosłem z miniaturyzacji. Wracając jednak do nowości na 2010 rok - stawiam na 1080p + zwiększony bitrate.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
troszeczke przekrecilem slowa, chodzilo mi ze XR ma :)
no ale chyba swiadomie kupiles bez

jestem za, rozne rozdzielczosci, 1080p i 720p, + nagrywanie w zwolnionym tempie nie wiem ile moze byc klatek no niech bedzie 500 :)

zwiększony bitrate nie wiem czy jest taka potrzeba do tego, ale czemu nie
 

Alcatraz

New member
Moja kamera posiada wizjer i następne także będą go miały:D Myślę, że zwiększony bitrate nie jest aż tak potrzebny jak 1080p / 720p. Te dwa tryby nagrywania to byłoby coś! A XR500 nie ma nagrywania "slomo" przy zwiększonej liczbie kaltek na sekundę?
 

epwa33

New member
Witam ponownie!

XR520VE coraz bardziej mi się podoba i muszę powiedzieć, że nie mam żadnych zastrzeżeń, poza już oczywistą winietą. :)
Mam jednak pewne pytanie. Czy da się zrobić z niej kamerę internetową? To znaczy udostępnić obraz np. w serwisie ustream.tv, lub na własnej stronie za pomocą skryptu? Niestety z tego co wyczytałem kabla firewire ta kamera nie obsługuje! :shock: Da się jakoś? :(

Mieszkam w dość specyficznym miejscu, pod ścieżką podejścia do pasa startowego w Okęciu. Jestem tego pewny, że fani lotnictwa byliby zadowoleni tym, że przez cały dzień byłby transmitowany obraz nisko przelatujących, lądujących samolotów w dobrej jakości, bo sam się tym pasjonuję i brakuje czegoś takiego u nas. Niestety nie widzę jakichkolwiek szans bez kabla firewire...

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

BelYaal

New member
Nie interesowalem sie taka mozliwoscia, wiec Ci nie odpowiem, tylko chyba smiglo mi, ze sie raczej nie da, ale nie dam sobie nic ucinac za ta wypowiedz.
Wracajac do wizjera, to raczej jestem nim bardziej zawiedziony, niz zadowolony z niego, to maly gowniany ekranik siedzacy w srodku praktycznie, ktory tak wlasciwie nie daje mi jakiegos znaczacego skoku w oszczedzaniu baterii, sa to gora 4 minuty moze przy standardowej baterii. Gdyby to byl zwykly optyczny wizjer jak w lustrzankach, plus opisy na okolo... to co innego, bo tak naprawde na tym malym gowienku prawie nic nie widze (regulowalem dioptrie :p) , a dwa to raczej nie odczulem do konca poprawy stabilnosci, bo wlasciwie wizjer jest taki, ze nie przycisniesz tego do oka, a idac jeszcze mozna sobie je wybic, nie wspomne juz, ze zwykly LCD bije jakoscia, rozdzielczoscia, kolorami, a tym samym widocznoscia to gowienko w srodku
 

jackpe

New member
epwa33 napisał:
Witam ponownie!
Mam jednak pewne pytanie. Czy da się zrobić z niej kamerę internetową? To znaczy udostępnić obraz np. w serwisie ustream.tv, lub na własnej stronie za pomocą skryptu? Niestety z tego co wyczytałem kabla firewire ta kamera nie obsługuje! :shock: Da się jakoś? :(
Pozdrawiam.

Z tego co gdzieś czytałem to nie ma takiej możliwości, tym bardziej, że jeżeli kamera nie jest w trybie nagrywania, to po chwili wyłącza się zasilanie.
No i chyba trochę jej szkoda na taką ciągłą pracę. Nie lepiej do tego zastosować jakąś kamerkę którą dodatkowo można wpiąć w sieć wi-fi?
Kiedyś bawiłem się taką firmy Intellinet chyba i bardzo fajny obraz dawała. Do tego gotowe oprogramowanie do transmisji. Ok. 3-4 lat temu kosztowała ok 1000zł. Myślę, że teraz jest dużo większy wybór.
A tak z ciekawości zapytam. Udało Ci się ją jakoś zamocować i nagrać coś podczas tych tragicznie zakończonych pokazów w Krakowie?
Pozdr.
 

epwa33

New member
Automatyczne wyłączanie kamery przy bezczynności można wyłączyć. Kamerę można również na stałe podłączyć do zasilacza, tak żeby bateria się nie wyczerpała w czasie transmisji. Zapytałem na forum, bo widziałem kilka transmisji nawet w jakości HD, więc jakoś ktoś musiał podpiąć, chyba że to była kamera internetowa w HD o ile taka istnieje.

Co do filmów, o które pytasz to z lotów prywatnych nagram dopiero jak znajdę odpowiedni statyw na fotel. Podczas pokazów w Krakowie nagrałem trochę filmów, ale niestety dopiero w domu zauważyłem, że miałem źle ustawioną kamerę. Dokładniej opcja "ostrość na odległe obiekty" była włączona, co raczej sprawdza się dobrze jeśli między kamerą, a scenerią coś się znajduje, np. drzewo, płot, itp... Więc trochę przez to traci ostrość w niektórych ujęciach. Nauczka na przyszłość. :)
Poza tym Nie mogę dobrać odpowiedniego formatu/kodeka i bitrate dla YouTube przez co widoczna jest kompresja, oryginał wygląda o wiele, wiele lepiej. Podaję niżej link do profilu, proszę się nie sugerować jakością, ta kamera potrafi więcej! :) Jeśli będą chętni to pokaz Żelaznych i Skybolta 300 mogę wysłać w pełnej rozdzielczości na rapidshare.com, waga jednego pliku około 2,3GB. :roll: Najprędzej mogę wrzucić jutro lub pojutrze.

youtube.com/user/Przemekpilot - po prawej stronie 5 pierwszych filmów jest z Krakowa. Jak uda mi się dojść do dobrego formatu w YT to na pewno wrzucę kolejne. Jak ktoś ma doświadczenie, które kodeki i ustawienia HD dla YT są najlepsze to proszę o PW, będę wdzięczny za pomoc. Aktualnie używam .mpg/MPEG-2 bitrate 15000 (testowałem mniejsze), 1280x720. Trochę wyszedłem z tematu. :)

No cóż, powracając... Będzie trzeba pomyśleć o jakiejś dobrej kamerze internetowej. Też wątpiłem w to, firewire by się przydał w tej Sony.
 
Ostatnia edycja:
Do góry