Nowe kable onkyo i klipsch

norbert1983

Member
Witam jestem właśnie w trakcie zakupu głośników tj. Klipsch rp-280f, zastanawiam się tylko nad tym jakie kable dokupić amplituner jaki posiadam to onkyo rz830 może ma ktoś podobny zestaw i robił testy. Cena około 90zl/m +/-
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz na PW - dostaniesz ofertę specjalną do potrzeb .
Ale masz za mało informacji - jakie warunki ?
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Witam jestem właśnie w trakcie zakupu głośników tj. Klipsch rp-280f, zastanawiam się tylko nad tym jakie kable dokupić amplituner jaki posiadam to onkyo rz830 może ma ktoś podobny zestaw i robił testy. Cena około 90zl/m +/-

Nie twierdzę, że nie można znaleźć kogoś ,kto testował kable na podobnym zestawie jak Twój.Ale może być trudno.
Jeśli masz jak to sprawdź sobie Chord Clearway.Słuchany u kolegi.
I to już chyba niemal klasyka- Clearwater od Van den Hul.Miałem osobiście.
No i kabel o którym pisał armanig,czyli AudioQuest SLiP-DB 14/4
Wszystkie te trzy kable mają dobrą relację cena-jakość a różnią się raczej drobnymi niuansami.
 

norbert1983

Member
Dziekuje i sprawdze ww propozycje kolejne moje pytanie dotyczy głośników SBR I SBL chciałbym dokupić Klipsch RP-260f w podłodze mam kabel jamo 2x1.5 czy on wystarczy czy będę musiał wymienić go na inny, jest to trochę problematyczne stąd moje pytanie
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Dziekuje i sprawdze ww propozycje kolejne moje pytanie dotyczy głośników SBR I SBL chciałbym dokupić Klipsch RP-260f w podłodze mam kabel jamo 2x1.5 czy on wystarczy czy będę musiał wymienić go na inny, jest to trochę problematyczne stąd moje pytanie

Skoro tak czy inaczej jesteś zdecydowany na zakup głośników to...po prostu je kup .Podłącz do posiadanych kabli i sam oceń ,czy to co słyszysz odpowiada Ci czy nie .I zrób sobie co najmniej kilka ,jeśli nie kilkanaście testów .Nie spiesz się .Dobrze ustaw głośniki. Bo czasem to jest właśnie wina tego że coś jest nie tak a nie kable,wtyki itp. Szkoda od razu pruć podłogi.
Gdyby chodziło o klasyczne stereo to mam prosty i bardzo efektywny sposób na ustawienie głośników .Kino domowe ma jednak nieco inne wymagania.
Gdyby jednak kable były do wymiany to dostałeś propozycje A może ktoś jeszcze doda coś od siebie w temacie kabli? Więc wybór masz.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Z kablami jest stosukowo prosta sprawa można je wypożyczyć za kaucją i posłuchać na własnym systemie i to jest najlepsza opcja
Kable modyfikują dźwięk - wpływa na to wiele czynników rodzaj przewodnika ,rodzaj dielektryka czy budowa samego kabla ,cena też nie jest głównym wyznacznikiem jakości
 

norbert1983

Member
Chciałbym jeszcze poprosić o pomoc w wyborze głośnika centralnego, mam już kupione froty Klipsch RP-260f i chciałbym dokupić głośnik centralny biorę tylko pod uwagę używany Rp-450c i Rp-504c czy między tymi modelami będzie różnica w kinie domowym biorąc pod uwagę że mam fronty RP-260? i czy w/w głośniki centralne mogą stać wewnątrz szafki rtv?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Różnice są (niewielkie), ale w Twoim wypadku i tak brałbym do serii, czyli RP450c. W teorii, w szafce nie powinien być central, w praktyce włóż i sprawdż, być może nie usłyszysz różnic. Kwestia też jak bardzo będzie ściśnięty (tył ma bass relfex) i wypadałoby, żeby "oddychał".
 

norbert1983

Member
Nie do końca mam możliwość sprawdzenia jakości grania głośnika centralnego w szafce bo żeby go tam wsadzić muszę przerobic szafkę rtv wcześniej miałem głośniki wharfedale i wyglądało to tak. Dlatego zastanawi się czy nie szukać innego rozwiązania?
 

Attachments

  • Screenshot_20220426-212558_Messenger.jpg
    Screenshot_20220426-212558_Messenger.jpg
    86,8 KB · Wyś: 27

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W idealnym świecie, central ląduje na szafce, a tv na ścianie.
Tak powinna wyglądać publiczna rada na forum audio/video.

Natomiast zwyczajnie, po ludzku - jak Ci bardzo zależy, to możesz go tam wcisnąć, istotne jest to, żeby mu pleców centralnie nie zasłonić z uwagi na swoją konstrukcje i nie zabudowywałbym boków. Wyciągnij lub przytnij te dwie deski przy obecnym centralu i postaw nad ampli, licując front centrala z szafką bez wciskania jak masz obecnie. Głębokość to ok. 37cm + ew. 4-5cm banany, jeżeli z nich korzystasz.
Będziesz musiał się pozbyć tych szyb i sprzętów na nich, 450C ma 80cm szerokości.
 
Ostatnia edycja:

norbert1983

Member
Tak wiem że idealnie było by powiesić tv na ścianie a głośnik centralny postawic na szafce jednak ze względu na to że jest to poddasze i skos na suficie to jest to bardzo utrudnione telewizor musiałby być na wysięgniku około 70cm natomiast mógłbym przerobić szafkę rtv żeby umieścić głośnik 450C tak jak na zdieciu, był umiesczony Wharfedale (oczywiscie nie tak gleboko wepchniety) wnęka po przerobieniu miała by wymiary szerokosc 90-100cm wysokosc bez zmian 22cm i glebokosc 60-70cm wymiary glosnika to 80x37x17? Czy poprostu lepsze będzie tak jak napisałeś usunąć 2 boki i postawić głośnik swobodnie? Z góry dziękuję
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Generalnie wymiary się zgadzają, aczkolwiek dokładne to:
79.5
35.5 głębokość (bez maskownicy)
17.5 wysokość
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak wiem że idealnie było by powiesić tv na ścianie a głośnik centralny postawic na szafce jednak ze względu na to że jest to poddasze i skos na suficie to jest to bardzo utrudnione telewizor musiałby być na wysięgniku około 70cm natomiast mógłbym przerobić szafkę rtv żeby umieścić głośnik 450C tak jak na zdieciu, był umiesczony Wharfedale (oczywiscie nie tak gleboko wepchniety) wnęka po przerobieniu miała by wymiary szerokosc 90-100cm wysokosc bez zmian 22cm i glebokosc 60-70cm wymiary glosnika to 80x37x17? Czy poprostu lepsze będzie tak jak napisałeś usunąć 2 boki i postawić głośnik swobodnie? Z góry dziękuję

Jeżeli zrobisz wnękę 90-100cm, a szerokość centrala to 80cm, to zostanie Ci po bokach wolnego miejsca po 5 lub 10cm.
Bo rozumiem, że te pionowe deski przesuniesz i ponownie zabudujesz głośnik.
Tak jak wspomniałem, w teorii lepiej pozbyć się tych pionowych desek i zwyczajnie położyć centrala lużno, wówczas po bokach nie będzie zabudowany.

Natomiast jeżeli Ci bardzo zależy, żeby te deski pionowe były, to też nie powinno być tragedii.
Rozumiesz, że to nie są referencyjne warunki, ale też nie dajmy się zwariować.
Central dalej będzie sobie dobrze radził, to nie jest tak, że nagle go zdławisz i spadnie jego skuteczność o 50%. Bez testów też nikt jasnowidzem nie jest, a akustyka rządzi się swoimi prawami, aczkolwiek jest cała masa takich instalacji (nawet tu na forum) i dalej się żyje ; )
Co innego fronty, ale to zupełnie inny temat.

Tak to będzie mniej więcej wyglądać, uwzględniłem faktyczne proporcje względem ampli.
Te środkowe głośniki w realu są praktycznie na szerokość amplitunera - czyli 43.5cm

 

norbert1983

Member
Wielki dzięki za pomoc, teraz wiem już jak to zrobić wstawię fotę jak już będzie gotowe. Musze jeszcze tylko znaleźć gdzieś rp-450C co okazuje sie ze.nie jest proste. Znalazlem 504C w dobrej cenie tj 2000zł No i mocno się zastanawiam
 

norbert1983

Member
Udało mi się już prawie wszystko skompletować zestaw Klipsch RP-280f, RP-450C, RP-260F, RP-250S oraz R-115SW, zastanawiam się czy jest sens wymieniać moje obecne głośniki atmosowe monitor audio CT 26IDC na Klipsch jeśli tak, to jakie by pasowały do tego zestawu?
Kolejne pytanie to czy 2 subwoofery
R-115SW to nie przesada poddasze 40m?
Z góry dziękuję
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kwestia do czego dążysz, 2 suby będą lepsze i nie będzie przesadą, szczególnie na 40m2.
To jest w ogóle temat na osobną dyskusje, bo dochodzi argument czy jeden lepszy, czy dwa gorsze.
Najlepiej przetestować na miejscu, w konkretnych warunkach lokalowych, sprawdzić jak ta charakterystyka się zmienia, ciśnienie, fale itd.

Co do sufitowych, to Klipsch ma w ofercie, kiedyś podawałem modele i pewnie charakterystyką brzmienia byłoby to najlepszym rozwiązaniem, ale czy czegoś obecnie Ci brakuje?
Ja i tak uważam, że najlepszym rozwiązaniem do sufitowych są duże konkretne monitory. W salonie odpada, ale w dedykowanej salce aż się prosi o takie bezkompromisowe rozwiązanie.
 
Do góry