Nowe i stare TV na stronie panasonic.pl

Boguszch

New member
No właśnie.
Przymierzam się do 42GT30 ale baaaardzo mnie kusi poczekać na 42ST50 - bo to chyba podobne jakościowo modele...?
Różnią się chyba tylko 1000Hz w ST50 (w GT30 - 600Hz) - dobrze myślę ?
 

wojt88

Guest
Ja tam widzę przełom w 2D - o ile tabelki funkcji się sprawdzą.
Porównując np. VT30 z VT50: całkiem nowy panel plazmowy v.15, lepszy filtr, kontrast i większa gradacja kolorów, szybsze luminofory i szybszy procesor.

Na targach Panasi twierdzą iż wpłynie to na ostrzejszy obraz, i jaśniejszy ekran w dzień o 30%
http://www.panasonic.net/avc/viera/eu2012/product/vt_plasma.html#picturequality

Dlatego wstrzymuję zakup 50VT30 i czekam na nową serię :D
 
Ostatnia edycja:

MaciekMR

New member
No właśnie.
Przymierzam się do 42GT30 ale baaaardzo mnie kusi poczekać na 42ST50 - bo to chyba podobne jakościowo modele...?
Różnią się chyba tylko 1000Hz w ST50 (w GT30 - 600Hz) - dobrze myślę ?

Wg. informacji z AV Forum to jakość obrazu z ST50 jest lepsza nawet niż w VT30...

"D-Nice - "I just completed 5.5 hours of additional calibration time with the ST50 and it is truly a beast. Its colors are better than last year's VT30 (I got the colors to look very close to my reference PRO-101FD), blacks are inky and due to the additional brightness in certain APLs, the blacks actually look blacker than they actually measure. I recommend getting the ST50 and use the saved money to get it calibrated.""

Pozdr.
MR
 

gzyms

New member
Dlatego wstrzymuję zakup 50VT30 i czekam na nową serię :D
A ja już miałem kupić 50gt30 (cena spadła poniżej 3500 zł). Czy zatem jest sens czekać, bo tak to może na modele z przyszłego roku warto poczekać. Podobno w Japonii 4'ka nie jest szczęśliwa dlatego nie powstała seria 40 tylko od razu 50 (ale faktycznie jest to 40) :grin:, może zatem będzie pechowa:confused:. Cholera. Ciekawe ile droższe będzie to 50st50?
 
Ostatnia edycja:

MaciekMR

New member
A ja już miałem kupić 50gt30 (cena spadła poniżej 3500 zł). Czy zatem jest sens czekać, bo tak to może na modele z przyszłego roku warto poczekać. Podobno w Japonii 4'ka nie jest szczęśliwa dlatego nie powstała seria 40 tylko od razu 50 (ale faktycznie jest to 40) :grin:, może zatem będzie pechowa:confused:. Cholera. Ciekawe ile droższe będzie to 50st50?

Serii 4 (40) nie ma, bo AFAIR 4 po japońsku to "śmierć" :)
Ceny masz na tym forum podane, poszukaj. Sądzę, że realnie 50ST50 powinien kosztować koło 4,5k PLN.

Pozdr.
MR
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Wg. informacji z AV Forum to jakość obrazu z ST50 jest lepsza nawet niż w VT30...

"D-Nice - "I just completed 5.5 hours of additional calibration time with the ST50 and it is truly a beast. Its colors are better than last year's VT30 (I got the colors to look very close to my reference PRO-101FD), blacks are inky and due to the additional brightness in certain APLs, the blacks actually look blacker than they actually measure. I recommend getting the ST50 and use the saved money to get it calibrated.""

Pozdr.
MR

A linka mozesz wkleic do tego testu .
 

gzyms

New member
Już niedługo @gzyms, warto czekać! Może być grubo
Czekam już ponad rok, to kilka tygodni nie zbawi :razz: Ale czy warto? Ceny będą wyższe (na początku jakieś 1kzł pewnie w stosunku do 50gt30). Tv kupuję na jakieś 10 lat (mam nadzieję) ale nie mogę odkładać decyzji i czekać, czekać ... Ehh gdzie te czasy jak człowiek stał w kolejce po tv, nie było dylematów bo słońce, bo technologia, bo jaka czerń ;) Chyba wezmę u kikiego ten pokaz w domu (w końcu to samo miasto, ale cena ta sama :) i może wtedy wybiorę. Napaliłem się na plazmę ale może lcd ... ehhhh
 
Do góry