Nowe głośniki do Yamaha RX-V473

bird71

New member
Dzień dobry,
Potrzebuje pomocy i porady przy wyborze nowych głośników do w/w ampli.Jak go kupiłem to po jakimś czasie miałem zakupić do niego odpowiednie kolumny ale jakoś tak wyszło i cały czas grały w nim głośniki od starej wieży Sony.Niestety zdjęcia ich na razie nie mogę wstawić bo nie mam 5 postów:(
I teraz moje pytanie,czy jest sens wymieniać tego starego "grata" na coś nowszego czy dać sobie spokój bo na tym ampli nic lepiej już nie zagra.Pokój w którym oglądam TV i słucham muzy ma 15m2. Muzyka jaka u mnie najczęściej brzmi to rock i jego wszelkie odmiany.W kinie zaś brakuje mi basu a więc chyba i suba mi potrzeba ale też nie wiem jaki wybrać do takiego metrażu. Dziś słuchałem w firmie STX ich kolumn podłogowych którymi ostatnio się ludzie podniecają i napisze że trochę średnio mi one u nich grały.No ale tam całkiem inne pomieszczenie oraz i inny sprzęt który je napędzał.Grały może nawet dobrze ale ja się nie podnieciłem nimi na tyle że uznałem że są dużo lepsze od tych Sony i muszę je mieć.Poza tym jednak z braku miejsca wolałbym jakieś kolumny podstawkowe/monitory,chociaż jak coś zagra mi w uchu to będę szukał miejsca na większe.Polecicie mi jakieś modele jakie mam odsłuchać ?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Pewnie że jest sens wymieniać .W przypadku amplitunera świetnie się spisze Harman/Kardon

Z uwagi ,że pomieszczenie masz nie duże może warto pomyśleć nad wzmacniaczem i klasycznym stereo ? ,muzyka wtedy zabrzmi fajnie
Kolumny podstawkowe to dobry pomysł ,szczególnie dobry jeżeli by grały w stereo .Tutaj podstawową kwestią jest to ,ile możesz przeznaczyć na nowe kolumny - bo to że obecne głośniki Sony wymagają wymiany jest oczywiste i bezdyskusyjne
 

bird71

New member
Z chęcią bym podłączył jakiś wzmacniacz pod ten ampli tylko czy takie rozwiązanie wchodzi przy tej yamaszce w rachubę,tzn.czy da się ją jakoś sensownie podłączyć aby nie przełączać specjalnie głośników gdy będę chciał grac w kinie.Ale na razie wole się skupić na kolumnach i subie.W oko mi wpadły Taga Platinium B-40 i WHARFEDALE DIAMOND 122 lub 121.
 
Do góry