Nowe fronty i amplituner - ok 4k

mastah32

New member
Witam,

Pare miesiecy temu poszukiwalem suba, po radach na forum wybor padl na Velodyne EQ-MAX12 (z zakupu jestem jak najbardziej zadowolony).

Minelo troche czasu i pora wkoncu odswiezyc swoje kino domowe.

Onkyo TX-SR608, Klipsch F10, C10, B20 - tak to wyglada na dzien dzisiejszy, nie powala, wiem :)

Kolejny krokiem jest wiec zamiana frontow i ewentualnie od razu amplitunera, jesli okazaloby sie ze obecny nie wykorzysta potencjalu frontow.

Cena? Jak w temacie, sub kosztowal mnie 3k, tutaj mysle ze chcialbym utrzymac podobna cene za fronty ale te +1k jestem w stanie dolozyc za cos naprawde dobrego.

Ewentualne nowe apli, z wymagan tylko kompatyb. z Apple, czytalem o Pioneer VSX924

Metraz: mniej wiecej 5 x 4, tylna sciana calkowicie otwarta na ok 2.5-3m ( caly dol domu jest przestrzenia otwarta)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Ja mam pytanko odnośnie suba jak wrażenia po czasie użytkowania, z czym porównywałeś i jak się sprawdza w kinie i w muzyce, czy nadal byś wybrał ten sam? Będę nie długo zmieniał mojego i dlatego pytam a twój sub jest w kręgu mojego zainteresowania. Pozdrawiam.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bipo mój kumpel ma ten model i dwóch znam co mają poprzedni model tego suba( tylko jeden ma 10 a drugi 12) i naprawdę warte grzechu suby ... warto iść do sklepu i posłuchać ...
 

mastah32

New member
Generalnie zaczalem rozwazania od Klipsch SW chyba 115 tylko pod to ze calosc mam Klipsch, ale po licznych pytaniach na forach zostaly mi do wyboru wlasnie Velodyne i Rel R328 (znacznie drozszy, ale wtedy moglem go nowego dostac za 3,6k).
Z klipsch zrezygnowalem bo juz wtedy w planach mialem zmiane frontow, dlatego nie musialem sie przywiazywac do 1 marki.

Gdzies po drodze jeszcze przewijaly sie Paradigm'y, bodajze Seismic i jeszcze jakies jedne, juz nie pamietam.

Co do tego jak gra, w filmach (a do tego mial mi sluzyc) sprawuje sie super, czasami musze go az przykrecac, bo domem trzesie.
W muzyce - mam troche gorsze odczucia, ale tez sam nie wykorzystuje jego potencjalu, bo praktycznie nie slucham plyt, tylko tv i yt ewentualnie. A gorsze odczucia wynikaja stad, ze Sub stoi miedzy naroznikiem a komoda, czyli siedzac prawie go nie widze. Niby bas rozchodzi sie w kazdym kierunku rownomiernie i nie powinno to byc problemem, ale wiem ze jesli stoje naprzeciwko suba do odczucia sa zupelnie inne, niz z boku.

Ale tak jak mowie, to jest kwestia ustawienia go w pokoju + odpowiedniego wykorzystania mozliwosci. W filmach za to, pare razy serce zaczelo bic mocniej ;)
 

mastah32

New member
Witam,

Troche poczytalem ostatnio i w zasadzie zawezam wybor amplitunera miedzy Onkyo828 a Denonem X4100W.

Ktos ma/poleci/odradzi jeden z w/w ? Czy tez rzutem na tasme polecicie cos w granicach 4000.

Wykorzystanie glownie do filmow, muzyka tylko YT i kanaly tv.

Do tej pory mialem Onkyo, znajomy w nizszej cenie do mojego ampli mial Denona, IMO jego sprzet gral lepiej - co prawda nie kosztowal 4000. + za Denonem przemawia tez estetyka

A takze, jakie fronty do powyzszych ampli w podobnej polce cenowej (tutaj jeszcze nie mam rozeznania, a chcialbym wybrac sie niedlugo na odsluchy).
 
Ostatnia edycja:

SebaK1205

New member
Bez reklam
Jeżeli pytasz się TX-NR828 - mam taki model u siebie. Do moich potrzeb i wymagań - idealny wybór. Idealnie napędza Monitor Audio seria BX w kinie domowym. Umożliwia pokazanie, iż ze spokojnych głośników można wyciągnąć dynamiczne brzmienie. Do audio używałem Pure Audio ale jakoś tak nijako. Dlatego zalączam Audyssey i dla mnie jest ok (chociaż po głowie chodzi wzmacniacz stereo).

Moim zdaniem w obecnej chwili można go kupić poniżej 3k - sam płaciłem za niego 8 miesięcy temu troszke ponad 3k

Jak bedziesz miec pytania, chętnie odpowiem
 
Do góry