Nowe fronty do PIONEER vsx924+Pioneer a30

nejmix

New member
Witam wszystkich
Posiadam w/w amplituner z podlaczonym do niego wzmacniaczem stereo. Chce kupic do niego nowe fronty.

Moj budżet to 3k

Pomieszczenie odsluchowe to jakies 35 mkw - salon z aneksem

Muzyka jakiej slucham to przewaznie r&b, hip hop, pop, jazz

Najpierw myslalem o Dali zensor 5, lecz po przestudiowaniu forum wyczytalem, ze beda za male do mojego pomieszczenia. Teraz zastanawiam sie nad kupnem Monitor audio bronze 6 - znalazlem na allegro jakies powystawowki za 3k.

Czy to bedzie dobry wybor?

Pozdrawiam

 

mors111

Active member
Bez reklam
Czy kolumny, ktore polecacie sprawdza sie w tak duzym pomieszczeniu? Zagraja lepiej niz MA ?

czy zagrają lepiej tego nie wiemy dopóki sam nie posłuchasz

pewnie lepsze by były jeszcze większe z basami 2x20cm , ale zależy kto co preferuje , jakość czy moc

35m2 to spore pomieszczenie ( mam podobne , 30m2 +wnęka 10m2 ) i u mnie sprawdzają się kolumny z 1x17cm basem bo mam lepszą kontrolę nad basem , jak ma łupnąć to też konkretnie przypierdzieli , ale akustyka pokoju jest typowo pod kino , basu mam nadmiar , niskiego basu , dzięki podłodze na legarach

do kolumn z basami 2x20cm potrzebował byś już konkretnego pieca , a tym co masz spokojne wysterujesz kolumny z 1-2x17-18cm , tym bardziej że są one dobrej skuteczności
 

nejmix

New member
W tej chwili posiadam stare fronty JAMO s718 z 25 cm basem i dwoma 18 cm srednimi . Skutecznosc tez niemala bo 90 db ale jak to gra w stereo to jest jakies nieporozumienie ;) Jakis czas temu ktos mi doradzil zakup tego pionka a30 ale po podlaczeniu jak dla mnie nic sie nie zmienilo.... Mam nadzieje ze nowe fronty zalatwia sprawe.
 

collider

New member
Bez reklam
Nie patrz tylko na moc, ale tez na skutecznosc glosnikow. Glosnik tez powinien wspolbrzmiec z wzmakiem a nie byc brany na pale ;). Pioneer dobrze wspolgra z takimi glosnikami jak zaoferowane ci Dali lub wlasnie QAcoustics.
 

nejmix

New member
Wlasnie dlatego zeby nie kupowac na pale zalozylem ten temat ;) Dzieki za wszelkie odpowiedzi i na pewno wezme to pod uwage. Nadal jednak nikt nie wypowiedzial sie o tych kolumnach, ktore bralem pod uwage czyli Monitor audio bronze 6. Te sie nie nadaja?
 

nejmix

New member
Piękne te kolumny. Dali lektor jednak dla mnie za drogie. A co myślicie o dali zensor 7? Za male, czy dadzą radę?

Pozdrawiam
 
Piękne te kolumny. Dali lektor jednak dla mnie za drogie. A co myślicie o dali zensor 7? Za male, czy dadzą radę?

Pozdrawiam
Miałem Z7 na pokoju około 35m2. W kinie mogły być co do stereo ani złe ani dobre, mi coś w nich brakowało w muzyce. Za cene Z7 to byś dostał Heco MusicStyle900
Na prawdę nie wiem czy to w czymś pomorze ale jak coś to na słuchawkach proponuje posłuchać.
https://youtu.be/znPKASd-3fo
Lub
https://youtu.be/Sz_ubj3QiPM


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry