Nowe DVD - prośba o pomoc

kelo1

New member
witam !!

Panowie pomocy bo ręce opadają...
Ale po kolei do wczoraj byłem "szczęśliwym" posiadaczem DVD WIWA 128U, niestety po 4 naprawach w czasie gwarancyjnym i po wymianie po raz kolejny lasera i silnika, juz mam dośc tego sprzętu. Sprzęcior nie chce czytać płyt przegrywanych, obraz sie zatrzymuje, zmienia kolory, przeskakuje o po kilka sekund. przed wymianą lasera i silnika było to samo.

filmy nagrywam na płytach sony z najniższą prędkością czyli DVD9 - 2,4x; DVD5 - 4x.
wcześniej juz przezyłem przygodę z dwoma modelami Manty, jakos mile ich nie wspominam.
Prośba jest taka, podsuńcie prosze jakiś model który bez większych problemów bedzie odtwarzał DVD-R; DVD+R; DVD+DL; o Blu-ray narazie nie myslę z racji wysokich cen za płyty.

co do wymagań to DVD moze mieć HDMI lub component a co do dzwieku to najlepiej od razu wyjście na 5,1.

pozdrawiam wszystkich
 

Pielgrzym

New member
Śmiem stwierdzić, że każdy. W chwili obecnej, odtwarzacze DVD są tak tanie, że możesz śmiało zapomnieć o Mantach i Wiwach i kupić coś np. z samsunga czy panasonica.

Do niedawna miałem PHILIPS DVP1033.
Odtwarzał wszystko a cena.... obecnie można go kupić z 100zł - 150 zł

Ps. Tylko pomyśl czy się opłata kupować DVD, skoro za niewiele większe pieniądze, możesz już kupić odtwarzacz Blu-Ray.
Nawet, jeśli nie zamierzasz kupować na razie płyt Blu...
 
Ostatnia edycja:

gustavo

New member
dokładnie tak samo uwazam jak przedmowca- w tej chwili odtwarzacze dvd mozna kupic za niewiele ponad 100zl i nie musi to byc manta czy wiwa. ja osobisice zamowilem sobie odtwarzacz blue-ray LG bd660 (tansza wersje bd550 mozna nabyc ok 600zl taniej) za 383zl- czyta wszystko co sie da, nawet pliki .mkv, posiada dostęp do DLNA, zlacze ethernet i hdmi rzecz jasna- w tej cenie nawet sie dlugo nie zastanawialem, tym bardziej ze jeszcze z rok i plyty blue ray sadze ze beda sporo tansze, a zawsze to inwestycja na dluzej niz zwykle dvd, ale twoj wybor.
 

kelo1

New member
dzięki za odpowiedzi, moze to faktycznie jest dobra myśl żeby kupić od razu BR, zastanawiam się tylko czy jest jakas różnica w odtwarzaniu DVD na BR?? gdzień tu na forum czytałem ze najlepiej z tym radzą sobie Panasy mozecie to potwierdzic ewentualnie podrzucić jakis sprawdzony model??
dodam że bedzie to podłączone do TX-P42X20E oczywiście kablem HDMI.
myślałem o tańszych modelach typu DB60; DB 75
lub z LG 350; 550, lub Philips BDP2500; BDP 2800; BDP3000.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Panowie tak chciałem się spytać jak jest z markowymi DVD, BD tzn Onkyo, Denon itp. Słyszałem że te najtańsze Manty, Samsungi, Panasonic czytają wszystko a markowe są wybredne? Ja osobiście miałem przykład z DVD Yamaha gdzie czytała mi tylko nagrane DVD + a już DVD - nie. U kumpla na DVD Marantz tną się nagrywane filmy. Czy teraz ten problem występuje w nowych sprzętach?
 

gustavo

New member
dzięki za odpowiedzi, moze to faktycznie jest dobra myśl żeby kupić od razu BR, zastanawiam się tylko czy jest jakas różnica w odtwarzaniu DVD na BR?? gdzień tu na forum czytałem ze najlepiej z tym radzą sobie Panasy mozecie to potwierdzic ewentualnie podrzucić jakis sprawdzony model??
dodam że bedzie to podłączone do TX-P42X20E oczywiście kablem HDMI.
myślałem o tańszych modelach typu DB60; DB 75
lub z LG 350; 550, lub Philips BDP2500; BDP 2800; BDP3000.

sa odtwarzacze ktore maja funkcje interpolacji (upscallingu) nagran na DVD do 1080p (czyli full hd), tak wiec poprawiana jest jakosc automatycznie przez odtwarzacz. Nie wiem jak to jest z Panasami, ale wiem ze NIE bierz lg 550, bo jest sporo ubozszy od 660, czyta mniej formatow, ma problemy z odtwarzaniem polskich znakow w napisach. Na forum jest test odtwarzacza BD660- mozesz sobie poczytac, ale generlanie oplaca sie! Czyta wiele formatow w tym .mkv, odtwarza plyty z dyskow zewnetrznych podpietych pod usb odtwarzacza, ma funkcje DLNA i 3D, tak wiec jest to bardzo przyszlosciowy sprzet i warto dolozyc te pare zloty, zeby miec mozliwosc odtwarzania wszystkiego co sie ma pod reka bez zadnych zawieszek itp. Ale oczywiscie twoj wybor:)
 

gustavo

New member
Panowie tak chciałem się spytać jak jest z markowymi DVD, BD tzn Onkyo, Denon itp. Słyszałem że te najtańsze Manty, Samsungi, Panasonic czytają wszystko a markowe są wybredne? Ja osobiście miałem przykład z DVD Yamaha gdzie czytała mi tylko nagrane DVD + a już DVD - nie. U kumpla na DVD Marantz tną się nagrywane filmy. Czy teraz ten problem występuje w nowych sprzętach?

Faktycznie jest to dziwne, ale niestety (a moze stety:) ) tak jest. Gdy bylem na odsluchu kina mialem film nagrany w formacie .mkv i niestety ani blue-ray onkyo ani denona nie odczytuje tego formatu, a ceny tych odtwarzaczy to okolo 1000zl, wiec zainwestowalem...600zl mniej i za 400 mam lg bd660, ktory czyta wszystko, a nawet wiecej. Jesli nie zalezy ci na chwaleniu sie ze masz jakis caly markowy zestaw, to lepiej zlozyc go z roznych elementow, ale zeby to spelnialo swoja role (bo troche by byla lipa miec ampli i blue-raya powiedzmy Harmana, a kolega przychodzi z filmem i swoja manta za 90zl zeby go odtworzyc:mrgreen: )
 

kelo1

New member
bo troche by byla lipa miec ampli i blue-raya powiedzmy Harmana, a kolega przychodzi z filmem i swoja manta za 90zl zeby go odtworzyc:mrgreen: )

święta prawda, właśnie o to mi chodzi. dlatego do tej pory miałem sprzęty typu manta ; wiwa. mam bardzo dużo filmów na DVD częśc z nich jest na DVD5 lub DVD9, i dlatego szukam sprzętu który będzie to otwierał na 100%. o dvix-ów raczej nie uzywam, wolę poczekąc na DVD i ogladac film w dobrej jakości, o 3D tez nie myslałem z racji ze moje przekonanie to takie że jak 3D to tylko w kinie.

dlatego pytanie czy możecie podpowiedzieć model zbliżony mozliwościami do LG 660, ale bez 3D (mysle że szkoda kasy na ten bajer)
Podstawą u mnie i priorytemem jest czytanie DVD+R; DVD-R; DVD+DL, no ewentualnie DVD+RW z dobrym tzw upscallingu tak jak to ładnie nazywacie.
dodatkowo mógłby czytać .mkv (nie mam jeszcze filmu w tym formacie, ale cóż to za problem załatwić).
Sorry jak trochę przynudzam, ale w sumie sprzet sie nie kupuje na jeden miesiąc.
 

gustavo

New member
spoko, ja tez szukalem kina i przynudzalem ale dzieki pomocy znalazlem fajny sprzet, wiec mam nadzieje ze rowniez tobie pomoge:)
wracajac do tematu sprawdz model PHILIPS BDP3100/12 - naprawde udany model, ma te bajery ktore LG oprocz 3D i DLNA, czyta wszystko co potrzebujesz, rowniez divxy, interpoluje nagrania i jest tanszy sporo od LG, wiec moze ten model cie zainteresuje?
 

kelo1

New member
Model Philipsa 3100 wygląda na ok w euro rtv agd mozna go kupić za 299 zł, czyli nie jest żle, przy okazji znalazłem odtwarzacz Samsung D5300 - cena 336 zł - czyli cena jest ok. dodatkowo samsung czyta .mkv, obsługuje wifi, tylko jakoś nie moge nigdzie doczytac jak u samsunga jest z tym upcsalingiem czy jakoś tak, może ktoś ma wieści jak jest w rzeczywistości?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja mam DVD Samsung HD - 860. Czyta Divix, upscaluje do 1080p, ma wyjście HDMI, nie wiem czy czyta mkv. Nie wiem czy go dostaniesz bo ja już go mam parę latek.
 

kelo1

New member
troche nie padsuje do tematu, ale sprawa zaczyna ewoluować, pomysłu na zakup nowego DVD, przeszło w pomysł na zakup kina domowego z BR.

z racji ograniczonych mozliwości finansowych na te chwilę moge zakupy zrobic w sklepie rtv euro agd. Z zestawów tam proponowanych ogólnie wybrałem:
Samsung - HT-C5550; HT-D4550 ; LG - HB954PB ; Philips - HTS5590/12
głównie będą na tym oglądane filmy DVD; pewnie z czasem bly ray.
Czy może ktoś cos podpowiedziec na ten temat ?? byłbym wdzięczny.



 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Miałem przyjemność oglądać bd660LG, tak ten odtwarzacz poprawia widocznie obraz z dvd jeśli masz panel fullHD, dużo lepiej filmy wyglądają niż z ps3 które normalnie używam. Obraz jest bardziej zarysowany, ma lepszy kontrast. Testowałem na tym 2 warstwowe DVD i czyta bez problemu a w dodatku ma BR. Taki odtwarzacz plus dobra plazma i jest nowa jakość z płyt DVD.
 
Do góry