Nowe amplitunery Onkyo

Fatman_1

New member
Bez reklam
Zobaczyłem dziś nowe amplitunery Onkyo
TX-SR 505 - cena 1699 pln
TX-SR 605 - cena 599 Euro
Tx-SR 805 - nie znam ceny yet.

Wypasione jest to nieźle. HDMI w standardzie 1.3a czyli pełna obsługa blu ray i tego drugiego standardu ;-)
Korekcja akustyki pomieszczenia Audyssey 2EQ. O reszcie - zobaczcie testy TX-SR 505 - TX-SR 605 na areadvd.de.
Linki do testów:
http://www.areadvd.de/hardware/2007/onkyo_tx_sr605e_1.shtml
http://www.areadvd.de/hardware/2007/onkyo_tx_sr505e.shtml

Ciekawe czy kaszana z podłączeniem "n" się powtórzy (jak w 674) czy nie. Piszcie jak będziecie coś wiedzieć.

Pozdro dla wszystkich
 
Ostatnia edycja:

Serdello

New member
No przydalyby sie informacje o nowej 605. Interesuje mnie jaka bedzie cena w polsce tego cacka, bo przeliczajac 590 euro na zlotowki nie wydaje sie bardzo drogie, ale ile drozsze od 604 ciekawe :)
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Oficjalna cena to 2499. Jest juz na stronie dystrybutora, ale już się spiknąłem z jednym wiarygodnym gościem, który sprzedaje na Allegro. Cena 1890 pln.
 

Zonk

New member
a o:
TX-SR875
TX-NR905

ktoś coś więcej słyszał ? :)

875 jakoś teraz powinno się pojawiać .. bo 905 to chyba dopiero w sierpniu o ile dobrze pamiętam
 

AndrzejIgor

New member
Fatman_1 napisał:
Oficjalna cena to 2499. Jest juz na stronie dystrybutora, ale już się spiknąłem z jednym wiarygodnym gościem, który sprzedaje na Allegro. Cena 1890 pln.

Masz na myśli apsika ?

Na stronie dystrubutora (EIC) 605 nie dostrzegam.
 

tades

New member
onkyo 605

ciekawy jestem kiedy 605 będzie miał backninja i w jakich zestawach kina domowego za około 5 tys.
 

AndrzejIgor

New member
blackninja napisał:
Po kiego grzmota szukacie tego na allegro, ceny będa te same, w Polsce gwarancja 3 lata i z głowy.

Ja na allegro sprzętu nie szukam do kupienia, ale jest to dla mnie pewnym wskaźnikiem kiedy pojawia się to samo u polskich oficjalnych dystrybutorów.

Trzymam za słowo że będą takie same ceny ;)
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Niezły wypas ten Onkyo 875. HDMI 4/1. Ho, ho...
No i... 23 kg wagi. Piękny.
[...]the first inclusion of Reon-VX HQV processing in an A/V receiver[...]

Zobaczcie zresztą oficjalny press-release Onkyo:
http://www.gspr.com/onkyo/thxavr07.html

The TX-SR805, TX-SR875 and TX-NR905 receivers will all feature a new dual push-pull amplifier configuration, coupled with a three-stage inverted Darlington circuit and top-of-the-line Burr-Brown DACs for outstanding efficiency and high current with very low distortion.

i najważniejsze:

The Onkyo TX-SR805 will be shipping in May at a suggested retail price of $1099. The TX-SR875 will be available in June at a suggested retail price of $1699. The THX Select2 Certified TX-SR705 will be available in July at a suggested retail price of $899. The TX-NR905 will be available in August at a suggested retail price of $2099.

A tu są wszystkie manuale i cennik niemiecki.
http://www.gardi.de/onkyo_umfrage_line-up_2007.htm
 
Ostatnia edycja:

LagreN

New member
Onkyo 605 ma byc dostepne w prywatnym imporcie ..... na allegro w cenie ponizej 1900zl (oby) juz prawdopodbnie we wtorek/środa.
 

tades

New member
Dręczy mnie tylko pytanie czy przy tak niskich cenach została zachowana jakość poprzedników, bo na czymś musieli oszczędzić.
 

serr

New member
niekoniecznie
może koncepcją zysku jest zasypanie rynku (Ford T) co przy ilości może spowodować po pierwsze prognozowane zyski a po drugie zdominowanie konkurencji co będzie możliwe przez dość krótki czas - za pół roku denon,yamaha,pionek a nawet sony wypuszczę ample z dolnej półki z zestawem nowych dekoderów i rządkiem hdmi
 

AreckiW

New member
czy skalują do 1080p ?

Fatman_1 napisał:
Niezły wypas ten Onkyo 875. HDMI 4/1. Ho, ho...
No i... 23 kg wagi. Piękny.
The TX-SR805, TX-SR875 and TX-NR905 receivers will all feature a new dual push-pull amplifier configuration, coupled with a three-stage inverted Darlington circuit and top-of-the-line Burr-Brown DACs for outstanding efficiency and high current with very low distortion.

wiemy już, że w/w trzy nowe amplitunery Onkyo mają niezły wypas:
certyfikat THX Ultra 2,
deinterlacer DCDi Faroudja,
dekodują DTS HD Master Audio, Dolby True HD,
dźwigają kolumny 4 Ohmowe (bardzo istotne, np. dla głośników JAMO),
mają łącza HDMI w rozszerzonym formacie 1,3a,

ale czy skalują sygnał video do 1080p ? (do 1080i na pewno).
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
AreckiW napisał:
ale czy skalują sygnał video do 1080p ? (do 1080i na pewno).

Z opisu wynika, że skalują.
Wiem już od jednego z polskich (tym razem) dystrybutorów, że 705 i 805 będą w kraju na przełomie lipca i sierpnia.

W Niemczech:
705 - 749 Euro
805 - 999 Euro
... też czekają na koniec lipca.
 

blady52

New member
Onkyo AV 604 a biamping

ponieważ wielu z Was dośc precyzyjnie wypowiada się o AV Onkyo, to moze uzyskam wsparcie.
Czy jest możliwe wykorzystanie Onkyo AV 604 do biampingu, jeżeli tak to pewnie przez surround back. Tylko nie wiem jak to zaprogramowac.
Mam niestety kabelki z 4 końcówkami każdy i narazie nie stac mnie na zakup sprzetu do stereo i chciałbym wykorzystac te kable do Onkyo. Podobno trzeba ustawic surroundy jako fronty, jak to zrobic to nie wiem, a głośniki mam chyba nienajgorsze Dali suite
 
Do góry