Nowe amplitunery Onkyo, i nie tylko :/

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli rzeczywiście, jedyny „patent” na nowe modele to tylko ich „odchudzanie” to faktycznie, nie ma co kupować nowych urządzeń. Jeżeli już myślimy o wymianie, to należy czekać na urządzenia które wniosą coś zupełnie nowego, czego jeszcze nie było, tak jak ma to miejsce w przypadku Atmosa, DTS:X czy Auro. Oczywiście, jeśli komuś to potrzebne. Jeśli nie, to lepiej pozostać przy starych, sprawdzonych konstrukcjach.
 

JerzykWu

New member
Jeżeli rzeczywiście, jedyny „patent” na nowe modele to tylko ich „odchudzanie” to faktycznie, nie ma co kupować nowych urządzeń. Jeżeli już myślimy o wymianie, to należy czekać na urządzenia które wniosą coś zupełnie nowego, czego jeszcze nie było, tak jak ma to miejsce w przypadku Atmosa, DTS:X czy Auro. Oczywiście, jeśli komuś to potrzebne. Jeśli nie, to lepiej pozostać przy starych, sprawdzonych konstrukcjach.

To znaczy się ...generalnie masz rację. Nawet nie wiem, czy DTS X. Atmos i Auro pchany na siłę do amplitunerów ma jakąkolwiek przyszłość. Bo póki co: u polskich operatorów tv czy to kablowych czy satelitarnych króluje dźwięk stereo.... taka prawda. Tak samo z obrazem.... najbardziej popularnym standardem to - w moim odczuciu - 570p, a reklamy tv to UHD.....
No ale są ludziska co chcą mieć wszystko naj.......

Ja nadal w temacie wyboru ampli nadal jestem "głupi"....... ale najbardziej skłaniam się ku Onkyo TX-RZ ...... rozkminiam tylko który model. No chyba że się coś trafi ekstra. :?:
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Tak czy inaczej Kolego, co byś nie kupił z najnowszych urządzeń, to i tak Atmosa masz pewnego.
 

JerzykWu

New member
Tak czy inaczej Kolego, co byś nie kupił z najnowszych urządzeń, to i tak Atmosa masz pewnego.

Zdaję sobie z tego sprawę....... a propos: czy głośniki do atmosa stawiane na frontach rzeczywiście dają efekty odbijając dźwięk od sufitu czy to tylko taka ściema?

Moim głównym powodem zmiany apmli jest brak funkcji internetowych no i już pewne wyeksploatowanie się sprzętu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To znaczy się ...generalnie masz rację. Nawet nie wiem, czy DTS X. Atmos i Auro pchany na siłę do amplitunerów ma jakąkolwiek przyszłość. Bo póki co: u polskich operatorów tv czy to kablowych czy satelitarnych króluje dźwięk stereo.... taka prawda. Tak samo z obrazem.... najbardziej popularnym standardem to - w moim odczuciu - 570p, a reklamy tv to UHD.....
No ale są ludziska co chcą mieć wszystko naj.......

Zapomniałeś chyba, że posiadając na pokładzie ww. ficzery w postaci Atmosa/DtsX masz możliwość upmixu do sufitowych z dowolnego sygnału.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Wszystkie formaty z głośnikami sufitowymi, to naprawdę fajna zabawa. Rozwiązanie z głośnikami nadstawkowymi, odbijającymi dźwięk od sufitu, można sobie darować. Co do funkcji internetowych, to raczej nie brakuje ich, w dzisiejszych amplitunerach.

Widzę, że ponowny zakup to raczej będzie Onkyo. Jeśli już, to niech Kolega celuje w RZ-900. Ma go mój kolega. Brzmi on bardzo dobrze i to w stereo. I piszę to zupełnie szczerze. Nie jestem fanem Onkyo i ta firma mnie nie interesuje. Ale co do brzmienia, to ten model zrobił na mnie ogromnie pozytywne wrażenie.
 

JerzykWu

New member
Widzę, że ponowny zakup to raczej będzie Onkyo. Jeśli już, to niech Kolega celuje w RZ-900. Ma go mój kolega. Brzmi on bardzo dobrze i to w stereo. I piszę to zupełnie szczerze. Nie jestem fanem Onkyo i ta firma mnie nie interesuje. Ale co do brzmienia, to ten model zrobił na mnie ogromnie pozytywne wrażenie.

No chciałbym, ale przekroczy znacząco mój budżet...... 800-tka też dobrze sprawuje się w stereo.... nie tak jak 900-tka, ale jest to - wg tych testów co w necie można znaleźć - akceptowalny poziom jakości.
A chcę też odtwarzacz CD kupić, tak więc siła rzeczy.....
 

szarywilk

New member
Jako użytkownik rz-800 mogę go polecić, przed zakupem byłem zdecydowany na yamahe 1050 - ale ze względu na subiektywne odczucia - w połączeniu z dali zensor 7 nie do zaakceptowania.
Aktualnie chodzi już pół roku i 70 % robi za kino domowe 30 muzyka - i powiem że poza brakiem sleeptimera z pilota bo zdarza mi się zasnąć :) to wszystko ok. w salonie odsłuchiwałem też rz-900 i mój ułomny słuch nie wychwycił różnicy wartej wyższej ceny. Tak czy inaczej radzę posłuchać przed zakupem - ja się cieszę że nie kupiłem przez neta yamahy na podstawie opinii... bo każdy lubi w dźwięku co innego ...
 

JerzykWu

New member
No i stało się........ dziś zaczyna się nowe. Na razie ogarniam co i jak.....ale jest zacnie. :)
 

Attachments

  • DSCN0051 (2).JPG
    DSCN0051 (2).JPG
    879,8 KB · Wyś: 49

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jerzyk nie przejmuj się niech piszą co chcą - wygląd to kwestia gustu :) na pewno będziesz zadowolony z tego amplitunera.. byłem w tamtym tygodniu w sklepie i gościu testował na Transformersach w systemie 7.1 z kolumnami MA GX 200 - dawał radę - mi się podobało..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
nie

Przyznam, że kawał kloca jest......a kształt i design mi się bardzo podoba......ciężki i masywny. Przez górne kratki wentylacyjne widać trafo i te dwa kondensatory w metalowej obudowie. Trafo ma jakieś 15 cm szerokości.

Dlatego ten amplituner sobie z wieloma kolumnami poradzi i do tego z 4 omowymi .. a na głośniki tak jak napisałeś - powoli i na nie przyjdzie czas..,
 
Ostatnia edycja:
Do góry