Nowe amplitunery Denon/ Marantz

Witam.
Czy ktoś już "stawiał obok" Marantz SR5010 a Denon AVR-X3200W???
Jeden i drugi jest w systemie (7.2), Dolby ATMOS itp. Wizualnie od razu widać różnicę ale...no właśnie ale który jest lepszy????
Cenowo aż tak się nie różnią, wizualnie hmmm....kwestia gustu, Marantz z "bulajem" a klasyczny Denon z wyświetlaczem.
Posiadam zestaw głośników Dali 2xZensor7/1xVokal/4x1Zensor plus subwofer Dali E9F, nie będę się rozpisywał o głośnikach, po prostu mam po okazyjnej cenie.
Mieszkam w bloku, pokój do odsłuchu 35m2 troszke w literke "L"
Amplituner Av ma służyć do muzyki jak i kina domowego 50/50, tv,radio, ps4 itp, czyli do wszystkiego.
Generalnie Zensor 1 będą stały na standach wys(90cm) w polu (4x2metry) w odłegłośni od frontów około (4-5metrów) a subwofer tak jakby za plecami a nie z frontami.
No i teraz hmmm....czy Marantz SR5010 czy Denon AVR-X3200W?????
Czy ktoś coś mógłby powiedzieć co lepiej zakupić.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Jeśli chodzi o Marantza to gwarantuje muzykalność od najtańszego modelu w górę.
Jeśli chodzi o Denona to słuchałem (nawet u siebie w domu) X4200 i gra bardzo dobrze. Nawet z wyższą dynamiką od Marantza. Ale niższych modeli nie testowałem

Funkcjonalność mają niemal identyczną - identyczne menu jest na pewno - i mniej funkcjonalne w stosunku do konkurencji. Ale to od strony KD tylko. Od strony stereo jest wszystko na 100%.
 
Dziekuje za pomoc i odpowiedz
Zakupiłem Denona AVR-X3200W, niewiem jak Marantz ale ten Denon to petarda, jedyny mankament myślałem, ze ma już w sobie wszytko, a ma prawie wszystko, filmów z USB nie widzi a szkoda :(
 

Henry

Active member
Bez reklam
Dziekuje za pomoc i odpowiedz
Zakupiłem Denona AVR-X3200W, niewiem jak Marantz ale ten Denon to petarda, jedyny mankament myślałem, ze ma już w sobie wszytko, a ma prawie wszystko, filmów z USB nie widzi a szkoda :(
Bo amplitunery są do audio do kompletnego systemu audio-video potrzebny jest jeszcze odtwarzacz, kup Szajsunga za kilka stówek (3-4) i na początek będzie git ;)
 

artiz_

New member
Bez reklam
Ja kupiłem denonka avr 2200. Odsluchiwałem 3200 i roznicy wielkiej nie zauwazyłem,dlatego zostalem przy modelu nizszym. Mam go juz jakis czas i jestem b. Zadowolony.fajnie gra w kinie a i w stereo gra na całkiem fajnym poziomie.jedynie czego nie ma nizszy model to pre out na wzmacniacz.Ale dowiedziałem sie ze to nie problem bo mozna wykonac dzielnik napiecia i bez przeszkod mozna podłączyć wzmacniacz na fronty.
Pozatym fajnie działa na nim tidal przez bluetoth pokazuje nawet nazwe utworow na tv.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego ASUS_T00G przy użyciu Tapatalka
 

woytaski

New member
Bez reklam
Dziekuje za pomoc i odpowiedz
Zakupiłem Denona AVR-X3200W, niewiem jak Marantz ale ten Denon to petarda, jedyny mankament myślałem, ze ma już w sobie wszytko, a ma prawie wszystko, filmów z USB nie widzi a szkoda :(
I co w tym dziwnego? Amplituner ma dekodować dźwięk a nie obraz.
Podepnij nośnik USB do TV, ampli zepnij z TV kablem HDMI (ARC) i voila! Odtworzysz filmy z USB.
 

artiz_

New member
Bez reklam
A ja polecam raspberry pi 2 z zainstalowanym openelckiem.włacza sie w 8 sek. I odtwarza dts i dolby dogital plus

Wysłane z mojego ASUS_T00G przy użyciu Tapatalka
 

artiz_

New member
Bez reklam
Ja mam raspberry 2
A co tam chcesz konfigurowac?
Kopiujesz system na karte pamieci wkładasz malinki i masz kombajn multimedialny

Wysłane z mojego ASUS_T00G przy użyciu Tapatalka
 

pawlop

New member
Mam takie pytanie czy ktoś mógłby napisać jak wygląda różnica w dźwięku zwłaszcza w stereo Marantza SR 5010 do SR 5007, bo po trzech naprawach gdy kolejny raz wysłałem SR 5007 do serwisu (dzięki ci Marantzu za przedłużoną 3 letnią gwarancję :-D) zadzwonił pan i poinformował mnie że nie będą go już naprawiać i wymienią na aktualny model SR 5010 z gwarancją od dnia wymiany. Chciałem dopłacić do serii 6 ale ponieważ oddawałem bezpośrednio do serwisu nie ma takiej możliwości. Nie wiem tylko czy w nowszym jest na tyle lepiej (nie jestem audiofilem ale słyszę różnice w dźwięku) że warto go zostawić czy może wystawić na sprzedaż i kupić serię 6?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na Twoim miejscu nie pakowałbym się już bliżniaczy model "6", tylko sprzedał SR5010 i z buta brał SR7009, lub SR7010.
To idealna okazja na taki "deal".
Natomiast jeżeli już pytasz o różnice toru stereo pomiędzy SR5007 i SR5010, to naturalnie jest na plus. To samo tyczy się modelu SR6010.
Wklejałem kiedyś recenzje porównawczą, a czy Ty ją wychwycisz, to już sam musisz ocenić.
 
Ostatnia edycja:

pawlop

New member
Oczywiście wszystko by zależało za ile się znajdzie ale raczej na serię 7 mogę nie uzbierać kasy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dozbieraj do SR7009, dużo Ci nie trzeba.
Taka wymiana będzie miała spory sens, ew. zostaw SR5010.
Nie do końca jestem przekonany do wymiany SR5010 na SR6010 - biorąc pod uwagę zabawę ze sprzedażą i również konieczność dopłaty.
Jak już chcesz przeprowadzać takie zabiegi, to szukaj dobrych ofert na "7".
 

lobos

New member
Bez reklam
Armanig radzi dobrze i szczerze. Jak dostaniesz nówkę 5010 to pogoń od razu i zobaczysz, że różnica do serii 7xxx nie będzie aż tak duża ;-)
 

pawlop

New member
No zobaczymy, ale wracając do głównej części pytania jak z różnicą pomiędzy SR 5007 a SR 5010?
 

MKa11

New member
Ja zmieniałem serię 5 na 6, wielkiej różnicy nie odczułem. Raczej napisz, czego oczekujesz od nowego ampa.
 

lobos

New member
Bez reklam
Wiadomo, że nowszy lepszy, ale te najnowsze są drogie co by tu nie pisać.
Model SR7009 jest rewelacyjny i obsługuje Atmos a kosztuje na poziomie SR5010 ;-)
Tylko pytanie czy trafisz jeszcze na nówkę SR7009?
Raczej ciężko to widzę...
 

MKa11

New member
Bez przesady, nowego 5010 nie puści za więcej niż 3,3K, a za te pieniądze to jest 7008 i to używany.
 
Do góry