Nowa seria J6200 a H6400

fantomasz69

New member
Witam. Najwyższy model FHD Samsunga w tym roku to J6200, czy ktoś już się orientuje jak ten model ma się w stosunku do ubiegłorocznego H6400? Interesuje mnie najbardziej jakie zastosowane zostały matryce w rozmiarach 48-50", i jaki generują obraz. Z suchych informacji producenta wynika że nie posiadają 3D, co mi w ogóle nie przeszkadza jeśli jakość obrazu będzie porównywalna do H6400. Z nowych rozwiązań w specyfikacji widnieje Micro Damming Pro.
 

Piotr1234

New member
Byłem zdecydowany na Samsunga h6400, ale chyba warto poczekać na recenzje nowego modelu. Proszę o informację na temat możliwości korzystania w tym modelu z flasha (filmy ze stron typu cda.pl) i oczywiście jakości obrazu.
 
Przeglądałem nową serię w markecie, a dokładnie jakiś model JS9xxx. Flasha w przeglądarce na pewno BRAK. Czy Smart jest taki intuicyjny i szybszy od H6640? Nie potwierdziłbym. Youtube ta sama poglądowo aplikacja w JS i H, nawet dłużej uruchamiała się w JS. Nie mogłem znaleźć np. TVN Player, iSing.

Osobiście seria na rok 2015 nie zaskoczyła mnie niczym nowym. W mojej serii H czyli 6, jest 3D i okulary. Fakt nie ma 4K lub zakrzywionego ekranu, Lecz skąd brać materiał 4K i czy widać róóżnice w jakości przy 48 calach? Czy ekran zakrzywiony przy 48 calach zdaje egzamin.

Mój model ue48H6640 jest teraz o 500 zł tańszy, niż zakupowałem w maju 2014 r.
 

Piotr1234

New member
Na polskiej stronie Samsunga najwyższym modelem jest J6200 Smart LED. Ciekawe, czy wkrótce pojawią się inne modele?
 

fantomasz69

New member
No ciekawy jestem tego testu J6200, a w szczególności ilu Hz będą matryce, i ogólnie jaki będą generować obraz. Skoro zrezygnowali z 3D to mam nadzieję że skupili się na tym co najważniejsze czyli jakości obrazu FHD.
 

kris615

Member
Panowie, Flash wychodzi z użycia. Właśnie się dowiedziałem, że najnowsza aktualizacja Chrome (42) w ogóle nie udostępnia Flasha, Javy i Silverlight. Już wcześniej pojawiła się nowa technologia HTML5, która to wszystko obsługuje. Google tym posunięciem chce wymusić modyfikację serwisów internetowych. Nie jestem informatykiem więc może ktoś obeznany z tematem wypowie się na ten temat bo jestem zainteresowany kupnem TV z serii "J" i chciałbym tak jak inni żeby serwisy filmowe dobrze się sprawowały.
Pozdrawiam
 
Chrome 42 obsługuje Flash i inne pluginy, moze byc tylko domyslnie wyłączony. Nalezy w ustawieniach zaawansowanych zmienić flagę NPAPI na włącz. Wszystkie wtyczki wtedy działają. Tylko i wyłącznie id serwisów zależy czy stosują Flash czy Html5. Na razie większość serwisów tym bardziej te a'la wideo udostępniajace stosują Flash.
 

kris615

Member
Właśnie, na razie. Stare pluginy i tak odejdą tylko kiedy? Jak długo serwisom zajmie przestawienie się na HTML5?
 
Test HTML5

Sprawdzałem na swoim H6640 i na jakimś JS test HTML5 ze strony:
https://html5test.com/

Należy ten test zrobić na odbiornikach - nie wybierać przykładowych porównań bo takie są dla naszych TV i są nieracjonalne.
Różnic dostrzegalnych nie zauważyłem.

"Stare pluginy i tak odejdą tylko kiedy?" - sądzę, że prędzej nasze TV zestarzeją się :)
 

mafia35

New member
Bez reklam
No ciekawy jestem tego testu J6200, a w szczególności ilu Hz będą matryce, i ogólnie jaki będą generować obraz. Skoro zrezygnowali z 3D to mam nadzieję że skupili się na tym co najważniejsze czyli jakości obrazu FHD.

Możesz się rozczarować. Zrezygnowali z 3D, ponieważ ten model ma matrycę 60Hz...
Brak pełnego Motion Plus.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Sytuacja jest dosyć jasna: w przypadku "mainstreamowych" modeli Samsunga, parametry obrazu pogorszyły się w tegorocznych modelach i nawet UHD nie uratuje im sytuacji. To jest chyba strzał w stopę, ale na szczęście mnie to nie dotyczy, gdyż i tak nie miałem w planie kupować TV od Samsunga.
 

fantomasz69

New member
Pojawiające się informacje o tegorocznych modelach FHD i to nie tylko od Samsunga, utwierdzają mnie w przekonaniu że nic lepszego w dziedzinie jakości obrazu nie ma co się spodziewać w porównaniu do modeli 2014. Oczywiście mam na myśli odbiorniki w tym samym przedziale cenowym, choć tak na prawdę tegoroczne modele są o wiele droższe oferując w zamian pewnie tylko lepszy...smart.
 

Galvin1978

New member
Mam pytanie czy ktoś wie jaki pilot jest dodawany do serii J6200. Na stronie Samsunga znalazłem zapiskę że jest to standardowy pilot TM1240A. Czyli było by to uwstecznienie względem modelu H6400. A szkoda. Chyba że będą jeszcze jakieś wyższe modele z pilotem Smart Control.
 

farba

New member
Google całkowicie wyeliminuje stare pluginy od 45. wersji Chrome. Być może to przyspieszy wdrażanie HTML5?
Nie przyspieszy, ponieważ inne przeglądarki bezproblemowo obsłuchują Flasha, Silverlight itd. Obsługują i będą obsługiwać.
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
J6200 to następca h6200 z jednym pilotem i bez obsługi smart view 2.0
 
Ostatnia edycja:
Do góry