Nowa seria 8 (8404H)

Waldorff

Member
Niestety trzeba przyznać, że prym w odtwarzanie "wszystkiego" w dziedzinie telewizorów wiedzie Samsung i nie wiem czy aktualizacje tu pomogą, oby... Co do nakładania napisów to myślę, że to poroniony pomysł i już szybciej po prostu podłączyć TV do kompa i tam odtworzyć byle jakim playerem. Zbędna strata czasu...
 
Ostatnia edycja:

annddy

New member
Myślę ,że telewizor ma tyle możliwości ,że ze wszystkim można sobie poradzić!
Najwazniejsze są parametry techniczne obrazu i dżwięku.Te są b.dobre.
Internet w telewizorze to też nie byle jaki gadżet.
Który inny(nie myślę o innych philipsach) ma takiego lub podobnego neta?:?:
 

Waldorff

Member
Dla mnie akurat nie ma to prawie zupełnie znaczenia, najważniejsze, że zdjęcia można szybko na TV pokazać i to naprawdę w niezłej jakości. Nawet jakiś stare zdjęcia z badziewnej komórki wyglądają świetnie, nie mogłem się nadziwić. Już całkiem nie widzę problemu jeśli tak jak wspominałem, ktoś ma do TV podpiętego kompa..... Obraz jest ok do tego Ambilight i jest nieźle:) Co do netu w TV nie korzystałem, ale już parę osób pisało, że jest o wiele lepiej rozwiązany niż u konkurencji.
 

pc131

New member
Właśnie wczoraj zauważyłem po lewej stronie ekranu na swoim 47PLF8404 coś takiego jak clouding (jaśniejszy obszar na ekranie), ale nie jest to na tyle straszne i widoczne raczej tylko w ciemnych momentach (zauważyłem to jak leciały napisy końcowe) - abym reklamował TV. Przynajmniej na ten czas.

Też tak macie?
 

Waldorff

Member
Prawie na każdym LCD znajdziesz taki efekt, tak że nie ma się czym przejmować. W jednych mniej, w drugich bardziej, ale będzie to widoczne. No chyba, że mówimy o nowszych sprzętach z podświetleniem ledowym, gdzie gdzie jest "local dimming", wtedy sprawa już będzie wyglądała trochę inaczej, ale i przedział cenowy też inny. Coś za coś.
 

Kot_Sylwester

New member
Witam

Na avforums.com znalazłem info, że ponoć w ostatniej wersji oprogramowania (026.070) poprawiono jakość obrazu - zniekształcenia wokół szybko poruszających się przedmiotów/osób mają być znacznie mniejsze. W pliku readme nie ma nic na ten temat.
Czy ktoś ma już może zainstalowane to oprogramowanie i może potwierdzić/zaprzeczyć?
 

heniek122

New member
aktualizacja oprogramowania...

Najnowsza aktualizacja wprowadza następujące zmiany:

poprawiono kompatybilności i połączenia z zewnętrznymi urządzeniami
poprzez złącze HDMI, poprawiono błędy modułu CAM, zlikwidowany został
błąd resetowania ustawień użytkownika podczas instalacji/aktualizacji
kanałów, poprawiony błąd samoistnego wyłączania się TV po 2
godzinach - taką dostałem odpowiedż od serwisu PHILIPSA. Po wgraniu żadnych zmian nie zauważyłem, mój 42lcd 8404H dalej ma kłopoty z połączeniem z dvd DENON1740 po HDMI.....
 

tomek242

New member
Najnowsza aktualizacja wprowadza następujące zmiany:

poprawiono kompatybilności i połączenia z zewnętrznymi urządzeniami
poprzez złącze HDMI, poprawiono błędy modułu CAM, zlikwidowany został
błąd resetowania ustawień użytkownika podczas instalacji/aktualizacji
kanałów, poprawiony błąd samoistnego wyłączania się TV po 2
godzinach - taką dostałem odpowiedż od serwisu PHILIPSA. Po wgraniu żadnych zmian nie zauważyłem, mój 42lcd 8404H dalej ma kłopoty z połączeniem z dvd DENON1740 po HDMI.....
Wszystkie informacje na temat aktualizacji są zawsze w pliku readme, cała historia od pierwszej aktualizacji, od strony 4:
Download - 32PFL8404H/12
 
Ostatnia edycja:

whydack

New member
Kupiłem wkońcu ten telewizor w rozmiarze 32''. Już nie chciało mi się czekać na te nowsze wersje na rok 2010. Narazie można powiedzieć, że raczej ok, obrazu nie mam jeszcze idealnego ale jeszcze żadnych ustawień nie ruszałem. Zastanawia mnie tylko jedno, dlaczego nie wykrywa mi sygnału przez kabel hdmi 1,5m z odtwarzacza dvd LG i z dekodera "n-ki". Do obydwu podpiąłem się przez złącze Euro i na tych kablach normalnie odbiera. Przez kable HDMI nie mam żadnego sygnału na telewizorze z dekodera jak i odtwarzacza. Kabelki nowe kupione, nie używane. Nie pamiętam jaki producent kabli ale cena za 1 szt. 29zł i mają przy obu wtyczkach te filtry antyprzepięciowe. Widziałem kable, które tego nie mają. Nastawiam się, że kable nie są wadliwe i że to brak aktywacji jakiejś opcji z mojej strony chociaż wydawało mi się, że obraz powienien być już po samym podłączeniu. Jak wrócę z roboty to będę dalej sprawdzał top wszystko. Narazier od zakupu czasu miałem tyle ile miałem.
PS
Pierwszy raz mam coś podłączone przy pomocy hdmi i nie mam pojęcia co ma wpływ na brak przesyłu/odbioru sygnału przez to.
 

whydack

New member
Dokładnie. Tak mi powiedziano w sobote w punkcie gdzie kupowałem kable. W turbodekoderze z "n" jest przycisk którym to przestawiłem.. Nie umiem natomiast puścić obrazu z odtwarzacza dvd z kina domowego przez kabel hdmi i nie umiem na dzien dzisiejszy zrobić tak, aby puścić dźwięk na kino domowe jak oglądam cokolwiek z "n-ki". Gdy puszczam film dvd z kina domowego to dźwięk na kinie domowym gra. Ale żeby leciało coś z cyfrowej i żeby dźwięk był na głośnikach kina domowego to nie potrafię zrobić. Ale dojdę do tego chyba.
 
Ostatnia edycja:

Waldorff

Member
A ja mam pytanie odnośnie tego czy u Was po włączeniu np. NBOXa po HDMI telewizor sam przełącza się na ten kanał gdzie "idzie" sygnał z "n"? Bo u mnie muszę ręcznie wrzucać HDMI1... W starym TV wystarczyło, że włączyłem np. Bellwooda a TV sam przełączał się na sygnał z niego... W NBOXie mam ustawione na 1080 i HDMI tak że to powinno grać.....
 

wandb

New member
Witam

Wczoraj stałem się posiadaczem 32PFL8404. Ambilight naprawdę zachwyca. Właśnie oglądam Van Helsing (-:

Jako, że mnie świerzbi by wszystkiego spróbować i wszystko poustawiać chciałbym zapytać jak mógłbym uzyskać program Polsatu i TV4 w przewodniku. Póki co przeglądanie tej bardzoooo długiej listy nie przyniosło rezultatów i nie mogę dopasować programu tvtv do tych dwóch stacji.

Czy możecie coś podpowiedzieć?
 

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
ano mamy update firmware... ale coś nie działa - nie chce się instalować. Co ciekawe wcześniej zawsze było po 2 pliki a teraz tylko 1.
 

heniek122

New member
Nowe oprogramowanie...

Serwis Philipsa po miesięcznej korespondencji obiecywał że usunie niedociągnięcia w serii 8404 takie jak : przełączanie się telewizora z funkcji internetu w trakcie korzystania np. you tube na funkcje oglądania tv, funkcja epg w ogóle nie działa tak jak opisuje instrukcja zawarta w tych lcd,- też miała być poprawiona ,a to że lcd raz wykrywa sprzęt po hdmi ,a raz nie to już tragedia -muszę wyłączać pilotem lcd i zał. żeby wykrył dvd Denona 1704. Dwa nowe softy które się pojawiły - jeden w lutym i ten z 29 marca u mnie nic nie poprawiły choć serwis ciągle prosił o wyrozumiałość że oni poprawią wady w następnym oprogramowaniu.Sprzedali nam towar niezgodny z umową w zubożonej wersji ,skasowali za funkcje których brak .Wygląd lcd super, obraz świetny ,ale co do opisanych wad to Firma Philips powinna zrekompensować braki funkcji za które zapłaciliśmy....
 
Do góry