Nowa seria 8 (8404H)

monnet73

New member
Witam,kolege;http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=47348&page=2
To moze mi powiesz jaka jest matryca np.w philipsie
37"pfl9604,dla ulatwienia podaje kod(168)i ilu jest bitowa?

161 która podałeś to matryca AUO HW02V9, pewnie 8-bitowa, ale pewności nie mam. Od pewnego czasu, jest dostępna również rev.2 tych telewizorów (jak również 37PFL8404) i można dostać taki telewizor z matryca 189 (ja taki dostałem). To też jest AUO, tylko jakaś nowsza: T370HW03.

pozdr
monnet
 

RHJG

New member
Bez reklam
matryce

Witam,tylko widzisz zaden producent tak nie miesza w matrycach jak Philips.kod 168,189 jest do tego samego TV,widocznie co partia to philips sobie zmienia matryce, a ludziska chca wiedziec co maja?proponuje kazdemu przed kupnem nie tylko philipsa,popatrzec na etykietke z tylu TV,lub z boku tak jak w samsungu.
 

Przemek0601

New member
Philips 37 PFL 8404 H ... Dobry wybór ?

Zamówiłem telewizor w internecie ale przesyłka opóźnia się więc moge jeszcze zmienić zdanie.
I zastanawiam sie czy to dobry wybór bo ten telewizor ma funkcje ambilightz której i tak nie bede mogł teraz korzystać a za nia płace .... więc myśle nad kupnem innego telewizora w tej cenie ( ok, 3000 zł )



Pomyślec nad nowym telewizorem czy zostac przy tym ?


Dodam może trochę informacji:

Jakie masz warunki - 4x5m
Preferowana wielkość matrycy - 37"
Preferowane marki – PHILIPS, SONY, TOSHIBA, PANASONIC
Preferowana technologia – LCD
Jaki sygnał
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku - 1 osoba na wprost 2 pod małym katem
Jaka odległość od ekranu – od 1 do 2 m
Jakie urządzenia do podłączenia – głównie DVD
Jaka klasa cenowa - max 3200 PLN
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy - raczej w dzień
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – jak przez okno zaświeci słońce (z prawej strony TV ) to trzeba zasuwać żaluzje, bo raczej niewiele wtedy widać
Ile osób zasiada przed telewizorem – 2-3
Jaki masz ulubiony program – różnie (m.in. film, przyroda, krajobrazy)
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła – ze światłem
Ma stać czy wisieć – stać
Czego oczekujesz od telewizora - Dobrej jakości obrazy przy niskiej jakości sygnału.
Czy ma być HD Ready czy Full HD - raczej Full HD
 
Ostatnia edycja:

Kot_Sylwester

New member
30cm może być. Oświetli Ci większą powierzchnie ale mniej intensywnie. Żółty, niezbyt intensywny kolor ściany - też powinno być dobrze.

Potwierdzam - u mnie telewizor stoi na szafce RTV na tle jasnożółtej ściany i afekt amibilightu jest OK. Sugerowałbym jednak trochę mniejszy odstęp od ściany np 20 cm. W sumie to kwestia gustu - jak włączysz telewizor i poprzesuwasz go to sam znajdziesz najlepsze dla siebie ustawienie.
 

morpion

New member
Jak seria 8 radzi sobie z EPG w DVB-T ??

Właśnie włączono w DVB-T EPG . Pierwsze osoby z TV Philips serii 5 zgłaszają ,że nie działają pełne opisy programów a na innym sprzęcie są na 7 dni do przodu.To nie tylko tych tv problem ,ale podobno seria 8 jest lepsza .
Jak to wygląda w praktyce na Waszych TV ??
 

browarek

New member
autoformat i usb

Wie ktoś może jak zmienić format filmu z usb ,tak żeby nie rozciągał obrazu na pełny ekran przy filmach panoramicznych,bo przy odtwarzaniu z usb nie są aktywne ustawienia formatu.
 

jaskol

New member
Philips bedzie OK

Zamówiłem telewizor w internecie ale przesyłka opóźnia się więc moge jeszcze zmienić zdanie.
I zastanawiam sie czy to dobry wybór bo ten telewizor ma funkcje ambilightz której i tak nie bede mogł teraz korzystać a za nia płace .... więc myśle nad kupnem innego telewizora w tej cenie ( ok, 3000 zł )


Czego oczekujesz od telewizora - Dobrej jakości obrazy przy niskiej jakości sygnału.

Myslę, ze bedziesz zadowolony z tego Tv. Bardzo dobrze skaluje sygnał SD.
Natomiast pamietaj, ze kazdy LCD wymaga dostarczenia dobrego sygnału.
 

PiotrM_

New member
Ktoś pisał o uruchomieniu przewodnika programowego.
Czy u Was to działa?
U mnie, po naciśnięciu przycisku GUIDE nic się nie dzieje.
 

macieqh

New member
Filmy 1280x720 przez pendriva

Witam jako ze nie dzialaja filmy w formatach .mov i .mkv postanowilem poszukac w innych formatach i znalazlem chociazby 5 odcinków NatGeo: Czysta Nauka w rozdzielczosci 1280x720 w formacie MP4 i musze przyznac ze oglada sie to rewelacyjnie z pendriva (1GB odcinek, zdanych przycinek i oczywiscie znacznie ostrzej niz w standardowej rozdziałce - uzywam pendriva Kingston DataTraveler 2). Rowniez znalazlem Battle Raporty z gry Starcraft2 w tej samej rozdzielczosci w formatach .avi i .mp4 i rowniez wyglada to bardzo dobrze. Takze znalazlem fil GI Joe (1280x720 .avi) niestety linki padly..
Dlaczego to pisze, ano dlatego iz jesli ktos trafi na jakies ciekawe dokumenty czy filmy w rozdzialce 1280x720 i formatach avi lub mp4 to bylbym wdzieczny za podeslanie linkow, sam rowniez poszukuje i moge informowac zainteresowane osoby. Linki na rapidshare czy na czymkolwiek innym. Problemem moze byc limit 2 GB w dluzszych filmach ale z podzieleniem filmu na dwie czesci chyba nie powinno byc wiekszego problemu. Pozdrawiam i jak cos prosze pisac na macieqh@interia.pl
 

annddy

New member
Witam!
Mam zamier w najbliższym czasie zakupić telewizor Philips 32PFL8404H/12.
Napiszcie jak działa w telewizorze funkcja Net TV( szybkośc i portale) ,oraz jaki jest potrzebny router.Posiadam internet i tv z UPC.
 

rodrigaz

New member
automatyczna regulacja głosności

Ktoś tutaj pisał iż po HDMI tv nie skaluje mu w N'ce.
Mi skaluje poprawnie (turbo recorder 500GB). Mam porównanie do skalowania w SD ponieważ jestem w trakcie wypowiedzenia z MM analogowej (gniazdo antenowe) - tutaj skalowanie było prawie natychmiastowe, w N'ce trzeba poczekać w zależności od kanału ok.5-10s i nie można mieć w tym czasie wyświetlonych żadnych opcji na ekranie, np. podczas robienia głośniej/ciszej z pilota N'ki obraz skaluje się do oryginału, po chwili jednak działa skalowanie w tv i jest podobnie jak w SD po antenówce.

SW w tv to Q5481-0.26.26.0 z 30.10.2009
SW w recorderze - najnowszy zaktualizowany 17.12.2009

Dodam iż skalowanie występuje zarówno dla programów 4:3 bez czarnych pasów góra/dół + czarne pasy prawa/lewa strona jak i dla programów 16:9, gdzie czarne pasy występują z każdej strony. Przetestowałem to przed chwilą na kanałach Kids Co, Disney XD, Da Vinci L., Jetix Play, HBO Comedy, Discovery Historia, Discovery Ch., Discovery World, TCM, Movies24 i na sam koniec Rebel TV, którą b.polecam ze względu na fajną muzę - antyMTV.

Mam za to nieodparte wrażenie iż natomiast nie działa poprawnie aut.regulacja głośności - w TV mam ustawione głośniki telewizyjne i surround na off, w turborecorderze Dolby Digital na wył. - słychać wyraźnie różnicę w poziomie na różnych kanałach. W przyszłym roku planuję zakup amplitunera, może wtedy coś sie poprawi, dodam tylko iż w przypadku MM po antenówce automatyczna regulacja głośności działała wyśmienicie.

Pzdr

Cholefcia z tą głośnościa mam to samo czy wł czy wył działa tak samo. Może mozna nadrobić korektą głosności? Czy te dwie funkcje maja ze soba jakiś alians czy sa absolutnie autonomiczne?
 

VJay

New member
Świeży właściciel 32PFL8404 i problemy :(

Witam kolegów.
Trafiłem tutaj ponieważ śledziłem temat szukając jakiegoś TV/monitora i zawężając wybór do Samsung LE32B650 i Philips 32PFL8404 wybrałem Philipsa.

Podpięte mam w tej chwili do tego TV tuner satelitarny HD i komputer, oba przez HDMI. Występuje u mnie takie coś że obraz w komputerze po kilku/kilkunastu minutach znika, tv się wyłącza na moment jest na zielono obraz a potem wskakuje pulpit ale cały na różowo, coś jakby negatyw kolorów tyle że na różowo. Przełączenie źródła na inne i ponownie na komputer niweluje tą przypadłość. Myślałem że to kable, zamieniałem między sobą ale nic to nie zmieniło. Na tunerze nic takiego się nie dzieje. Nie będę podpinał komputera przez RGB bo nie po to mam HDMI żeby z niego nie korzystać, ale chyba nie będzie to takie proste.
Korzystam ze zintegrowanej grafiki na płycie Gigabyte GA-MA78GM-S2H - Radeon 3200. Zainstalowane najnowsze CCC. Spotkał się ktoś już z czymś takim ?? Dodatkowo napiszę że posiadam matrycę o oznaczeniu 221 jakakolwiek to jest :) W telewizorze najnowsze oprogramowanie Q5481-0.26.66.0 TV543 30.10.2009 12.56.17
 

kris1975kris

New member
Philips 8404 - PROBLEM!!!

Witam ma Philipsa LCD 32PFL8404 i mam takie pytanko. Na ekranie podczas wyświetlania jakiegoś programu np: na około twarzy ludzkiej pojawia się nie wyraźny obraz tzn. jakby taki rozmyty, to samo miałem w Philipsie poprzednim ale CRT. Sygnał to "N" wcześniej w starym tv miałem "ASTER" i było to samo. Mam podejrzenia że jest coś nie tak z tymi Philipsami, jakby elektronika nie nadążała nad obróbką obrazu :( Co radzicie, czy spotkaliście się już kiedyś z takim problemem, pozdrawiam :)
 

jery--

New member
Bez reklam
Spróbuj metodą prób i błędów wyłączać, lub dać na minimum poszczególne "polepszacze" obrazu. Któryś, któreś z nich mogą być przyczyną powstawania artefaktów.

Pozdrawiam
 

Mutii

New member
Pytanie o wieszak do telewizora.

Witam.

Przymierzam się do kupna tego tv w wersji 47 cali i mam pytanko jaki wieszak do niego najlepiej zastosować... zauważyłem ze ten telewizor ma wszystkie we/wy ma z lewej strony patrząc od tyłu telewizora stąd moja obawa ze konstrukcja niektórych wieszaków może przysłaniać gniazda.
Moi rodzice mają też Philipsa 42PF9830 z 2006 roku a w nim wszystkie we/wy są wyprowadzone do dołu także żadne wtyczki nie wystają i wszystko jest elegancko uporządkowane.
Także jeśli ma ktoś jakiś sprawdzony wieszak do tego TV to prosiłbym o jakieś namiary.

Mam też nadzieje że jakość obrazu na 8404 będzie porównywalna z tą jaka jest na 4-letnim 9830.

Pozdrawiam
 

boggy

New member
Dopiszę tutaj, bo też zastanawiam się nad Philipsem, tylko że modelem 32PFL7404. Mam pytanie do użytkowników modelu 7404 o wypowiedź jak wygląda sytuacja w tych Philipsach z wszystkimi niepokojącymi dźwiękami wydobywającymi się z tego telewizorka (buczenie, brzęczenie, piszczenie) Zastanawiam się nad wymianą mojej buczącej Toshiby na ten model i chciałbym wiedzieć czy warto się na to zdecydować, żeby mi wreszcie nic nie buczało przy oglądaniu :)
 
Do góry