Nowa seria 8 (8404H)

mwkrk

New member
42pfl8404

Witam i prosze o pomoc.Tv 42 pfl8404 zostawilem zalaczony i wyszedlem z domu.Po ok 1 godz wrocilem i byl wylaczony.Nie dal sie zalaczyc ponownie-nie reaguje na pilota a dioda czerwona na tv nie swieci.Po wyjeciu wtyczki z kontaktu i ponownym wlozeniu mrugnela biala dioda pare razy i tv nie zalaczyl sie.Pozdrawiam wszystkich i prosze o rade.
 

PiotrM_

New member
mwkrk napisał:
Witam i prosze o pomoc.Tv 42 pfl8404 zostawilem zalaczony i wyszedlem z domu.Po ok 1 godz wrocilem i byl wylaczony.Nie dal sie zalaczyc ponownie-nie reaguje na pilota a dioda czerwona na tv nie swieci.Po wyjeciu wtyczki z kontaktu i ponownym wlozeniu mrugnela biala dioda pare razy i tv nie zalaczyl sie.Pozdrawiam wszystkich i prosze o rade.

Najpierw proponuję dłuższy reset (wyjąć wtyczkę z gniazdka na kilka minut) i podłączyć ponownie. Jeśli to nie pomoże, sprawdziłbym baterie w pilocie.
 

natkan84

New member
Mam pytanie odnośnie odtwarzanych formatów plików wideo.
Mianowicie zaraz po zakupie tego telewizora zacząłem ściągać klipy w jakości hd. Niestety jak się okazało nie wszystkie chce telewizor odtworzyć poprzez usb. Czy istnieje możliwość zainstalowania sterowników żeby wszystko działało i jeśli tak to w jaki sposób.


Z góry dziękuje za pomoc - to mój pierwszy lcd i nie orientuje się specjalnie.
 

PiotrM_

New member
Znany jest problem z formatem WMV9. W tym formacie odtwarzają się tylko filmy o niskiej rozdzielczości.
Problemy są też z niektórymi materiałami MPEG-2.
Również pliki o rozmiarze powyżej 2GB mogą się nieodtwarzać.

Nie wiem czy powyższe da się rozwiązać oprogramowaniem. W każdym razie na razie taki soft chyba się jeszcze nei ukazał (fajnie jakby napisał ktoś kto ma aktualny soft)
 

kiliq

New member
przy polaczeniu dvi - hdmi (pc z tv) mam nieaktywne opcje 100hz i natural motion, czy ktos wie jak ustawic sygnal z pc zeby pojawily sie jako aktywne?
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Witam,w tym modelu Philipsa jest matryca firmy LG.
181 32 LC320WUF-SBN1 LGPH 32PFL7404,32PFL8404,32PFL9604,a przetwornik to inna bajka,pozdr.

Nie rozumiem co tu jest do sprostowania,to że ma matrycę LG to dla mnie nie jest żadną nowiną,a pamiętaj iż matryca bez dobrej elektroniki wspomagającej jest niczym,a Philips 8404 posiada 14-bitowy przetwornik z bardzo dobrym procesorem color buster.

Natomiast modele od 9604 wzwyż posiadają jeszcze wyższy przetwornik bo aż 17-bitowy.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Cd.

Nie rozumiem co tu jest do sprostowania,to że ma matrycę LG to dla mnie nie jest żadną nowiną,a pamiętaj iż matryca bez dobrej elektroniki wspomagającej jest niczym,a Philips 8404 posiada 14-bitowy przetwornik z bardzo dobrym procesorem color buster.

Natomiast modele od 9604 wzwyż posiadają jeszcze wyższy przetwornik bo aż 17-bitowy.
Witam,to kolego,ze mylisz matryce z procesorem obrazu.kod 181, to kod panelu LG,to znaczy,ze w tych wymienionych modelach jest taka sama matryca LG.
A np.w modelu 9704 philipsa jest matryca Sharpa.i tylko tyle.
 

RHJG

New member
Bez reklam
nowe panele

Witam,tak naprawde to wszyscy czekaja na nowe panele Sharpa UV2A,pisal juz o tym kolega Kiki,maja byc w nowych modelach Sony i mysle,ze w Philipsach tez beda i okaza sie lepsze od X gen.Sharpa.Jestem tego pewien.
 

RHJG

New member
Bez reklam
procesor

Natomiast modele od 9604 wzwyż posiadają jeszcze wyższy przetwornik bo aż 17-bitowy
Ale nie najlepszy,sa inne TV(innych firm) gdzie sa lepsze!
 

RHJG

New member
Bez reklam
Cd...

Witam,kolege;http://www.hdtv.com.pl/forum/showthr...t=47348&page=2
A pod tym linkiem masz trochę więcej informacji o tym ilu bitowe matryce stosuje Philips w swoich telewizorach.
pod tym linkiem nic takiego nie ma,nic o matrycach;
To moze mi powiesz jaka jest matryca np.w philipsie
37"pfl9604,dla ulatwienia podaje kod(168)i ilu jest bitowa?
Philipsy to dobre TV,w Niemczech najlepsze,dlatego model 9704 dostal nagr.EISA,mimo swoich malych wad.Wszystkie TV roznych firm maja wady i zalety.Nie ma idealnego TV i mam nadzieje,ze nie bedzie.Sercem TV jest matryca,mozgiem procesor obrazu i dzwieku i to sie powinno przede wszystkim brac pod uwage przy kupnie.pozdr.
 
Ostatnia edycja:

remg

New member
Witam,
chcialbym spytac posiadaczy tego tv, czy efekt ambilight jest rowniez widoczny jesli odbiornik stoi na podstawce w pewnej odleglosci od sciany np 30cm? czy tez powinien byc zawieszony na scianie?
Czy na scianie o innym kolorze np zolta, ten efekt wyglada sensownie czy musi byc biala?

pozdrawiam
remg
 

jery--

New member
Bez reklam
30cm może być. Oświetli Ci większą powierzchnie ale mniej intensywnie. Żółty, niezbyt intensywny kolor ściany - też powinno być dobrze.

Pozdrawiam
 
Do góry