Nowa seria 8 (8404H)

PiotrM_

New member
cezarro napisał:
1. Co jakiś czas obraz na 0,5 sekundy znika ( dzieje się tak najczęsciej dwa razy pod rząd)
2. Po tym jak obraz znika, jak się pojawia to kolor jest różowy:/

Dodam jeszcze, ze po zmianie koloru wyłącznenie telewizora na chwile powoduje powrót do normalności, więc chyba sterowniki odpadają:/ Sam nie wiem jestem w kropce i nie wiem co mam z tym fantem zrobić.

Czy dobrze się domyślam, że chodzi o połączenie z komputerem VGA - VGA ? Na jakiej rozdzielczości? 1920x1080 ?

Sadząc po opisie stawiałbym na wadliwy przewód, lub luźno siedzący w któryms z gniazd, pierwsze co bym zrobił - spróbował z innym przewodem.

Co do zmiany koloru na różowawy - mam coś podobnego, gdy "puszczam" na TV rozdzielczość 1920x1080 przez VGA. Dzieje się tak zaraz po włączeniu sygnału, jednak po pewnej (czasem dłuższej) chwili obraz sam "dochodzi" do normy, czyli do prawidłowych kolorów.
 

tekwoj

New member
Witam, mam pytanko, może banalne,- gdzie zmieniacie kraj do wyszukania kanałów cyfrowych. Jedyne opcje związane z karajami to znalazłem w ustawieniu języka, a kraju nie mogę znaleźć. Z góry dzięki za odp..
 

cezarro

New member
PiotrM_ napisał:
Czy dobrze się domyślam, że chodzi o połączenie z komputerem VGA - VGA ? Na jakiej rozdzielczości? 1920x1080 ?

Sadząc po opisie stawiałbym na wadliwy przewód, lub luźno siedzący w któryms z gniazd, pierwsze co bym zrobił - spróbował z innym przewodem.

Co do zmiany koloru na różowawy - mam coś podobnego, gdy "puszczam" na TV rozdzielczość 1920x1080 przez VGA. Dzieje się tak zaraz po włączeniu sygnału, jednak po pewnej (czasem dłuższej) chwili obraz sam "dochodzi" do normy, czyli do prawidłowych kolorów.
Komputer podłączony po kablu hdmi, postaram się znaleść jakiś inny kabel i wtedy zobaczę, ale szczerze to wątpie. Może coś w ustawieniach trzeba pozmieniać???

Opcje zmiany kraju wyszukiwania kanałów są w opcjach wyszukiwania kanałów :)
 

luigi

New member
@nesca06
Nie stać mnie aby zmieniać tv co 2 lata, oczekiwałem czegoś lepszego a Tobie gratuluję zadowalania się bylejakością i niewygórowanymi wymaganiami.
Co innego gdyby tv kosztował 2,5 tyś to złego słowa bym nie powiedział.
 

jaskol

New member
Do niezadowolonego

Nie lubię dyskusji o gustach,
ale 8404 według mnie i innych zadowolonych uzytkowników -patrz FORUM i http://www.ceneo.pl/2390938
jest telewizorem conajmniej dobrym.
Nie jest najtanszy, ale oferuje bardzo dobre skalowanie sygnału SD, naturalne kolory, elegancki design oraz kilka przydatnych funkcji (takze Ambilight).
Dlatego dziwi mnie stwierdzenie i porownanie z "... bylejakością i niewygórowanymi wymaganiami."

Zgadzam się, z http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2009/07/29/Philips-42PFL8404-42in-LCD-TV/p3
do ideału troche brakuje, podobnie jak telewizorom 2 razy drozszym !

LCD Philips 42PFL8404 :D
 
Ostatnia edycja:

luigi

New member
Ten test tylko potwierdza moje wcześniejsze wypowiedzi, ponad przeciętny design i funkcje...nic poza tym. Gdyby nie ambilight i dobre skalowanie SD oraz przyzwyczajenie do marki to nie wiem czy w ogóle zwróciłbym uwagę na ten telewizor.
Zawsze trzeba się kierować własnymi wrażeniami i przed zakupem każdy towar samemu przetestować...nawet gdyby miał po 5 gwiazdek na ceneo :D w każdej sponsorowanej opinii.
 

Jubson

New member
8404 a 8654

witam serdecznie, mam pytanie:

czym różni się philips 42 pfl 8404 od 42 pfl 8654 ??

chodzi mi oczywiście o parametry techniczne, dodatki, itp

jeżeli chodzi o cenę to 42 pfl 8654 jest do jutra w gazetce MediaM za 3680, natomiast 8404 mogę nabyć za 4100

z góry dziękuje z odpowiedź
 

Waldorff

Member
Witam. Przymierzam się do zakupu TV do domu, głównie korzystać będą z niego rodzice. Dom się rozbudował i stary TV CRT trafi do sypialni a na jego miejsce ma stanąć nowszy. Mój wybór padł na Philipsa 42PFL8404. Telewizor używany miałby być dość intensywnie, odległość od TV około 3-4 metry no i główny punkt programu-na razie jako sygnał służyć będzie analogowy sygnał z kablówki, z czasem myślę, że będzie "N" lub "C+" (jeszcze nie wiem, co lepsze). I moje pytanie brzmi czy będzie to dobry wybór? Czytając to forum i nie tylko tu, opinie które znalazłem tylko utwierdziły mnie w tym wyborze, poza kolegą Luigi'm, który namiętnie :D rozpisuje się jakim to niewypałem był zakup tego TV i przez to i mnie zaczęła nachodzić niepewność co do tego wyboru.... Co robić, pozostać przy tym Philipsie czy może uderzyć w Samsunga, którego to dziś oglądałem, dość tani zresztą model LE40B550. Całkiem ciekawy telewizor i bardzo przystępny cenowo, dodatkowo dostępny od ręki, czego nie można powiedzieć o 8404. Dodatkowo od sprzedawcy ze sklepu z pewnej "pomarańczowej" sieci usłyszałem dziwną informację, która mam nadzieję jest chyba żartem, że podobno Philips wycofuję się zupełnie z produkcji telewizorów i przerzuca się całkiem na AGD. Nie wiem, może sprzedawca był zmęczony czy coś....:)).
Ponawiam więc pytanie, co robić: poczekać na 8404 czy może skierować się w stronę Samsunga?
 

PiotrM_

New member
Osobiście doradzałbym 37" z tej odległości. Ale jest to moja bardzo subiektywna rada, bardzo niepopularna na tym forum.
Jeśli TV byłby wykorzystywany do pracy z komputerem, lub głównie do oglądania filmów z Blue Ray, 42" byłyby więcej niż wskazane.
Jednak jeśli ma to być TV do audycji telewizyjnych, obraz może wyglądać kiepsko z tej odległości przy tej przekątnej. Szczególnie z analogowej kablówki. Nawet z platform cyfrowych na kanałach HD nie będzie słodko, bo z reguły tylko udają sygnał HD, skalując byle jakie materiały do wysokiej rozdzielczości.
Sam posiadam 37" i gorąco polecam ten TV ze względu na jakość obrazu, kolory i ambilight. Oglądam cyfrowe kanały naziemne z odległości 3,5m i każdy cal więcej nie przyslużyłby się jakości obrazu.
 

leptoptelis

New member
37' ?

Ja też oglądam z 3-4 metrów. Zanim kupiłem żona mówiła, że będzie za duży. Uważała, że 37' to max. Teraz żałuje, że większego nie kupiliśmy. Dla odległości 3-4 metry kupno mniejszego niż 42' to będzie niedosyt.
 

luigi

New member
Kolejna wada

Ostatnio telewizor zupełnie nie radzi sobie z przesuwającymi się napisami np. na Tvn Warszawa, co ok. 2-5 min. wpadają w denerwujące drgania.
Nie wiem od czego to zależy bo niekiedy jest całkiem dobrze :?::?::?: może ktoś wie jaki parametr ust. obrazu jest za to odpowiedzialny(w/g mojej wstępnej jednak błędnej teorii drgania były tylko gdy kanał był nadawany w formacie 4:3).
Zawsze sie tak dzieje gdy obraz jest w formacie 4:3 i gdy nastąpi autodopasowanie, najlepiej drganie/rozmycie można zauważyc na Tvp Info i Superstacji.
Właściwie oprócz sportu oglądam programy tematyczne tvn'u więc napisy są dla mnie sprawą priorytetową.
 

PiotrM_

New member
luigi napisał:
Ostatnio telewizor zupełnie nie radzi sobie z przesuwającymi się napisami np. na Tvn Warszawa, co ok. 2-5 min. wpadają w denerwujące drgania.
Nie wiem od czego to zależy bo niekiedy jest całkiem dobrze :?::?::?: może ktoś wie jaki parametr ust. obrazu jest za to odpowiedzialny

Problemy z płynnością obrazu obserwuję u siebie jedynie przez kilka sekund, jednorazowo po każdym przełączeniu kanału (tak jakby tv w pierwszej chwili nie wyrabiał się z kreowaniem pośrednich klatek). Ma to jednak marginalne znaczenie, gdyż trwa tak króko, że zupełnie już tego nie zauważam w codziennym użytkowaniu.

Patrzę teraz dłuższą chwilę na tvp Info, na napisy u dołu ekranu i wszystko jest miodzio.

Odpowiedzialnym za płynność napisów jest ustawienie:
Obraz - Pixel Precise HD - HD Natural Motion
u mnie jest na maksimum i nie mam problemów z płynnością napisów.
 

tomaszek25

New member
Tak z ciekawości, czy podczas oglądania tv śweci się Wam dioda na dole telewizora? Mam ten model w dwóch egzemplarzach i w jednym się świeci a w drugim nie.
 

m82

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tomaszek - sprawdź czy masz włączoną funkcję ustawiania automatycznego ustawiania ostrości w zależności od oświetlenia, nie pamiętam jak to się dokładnie nazywa.

chimba - efekt teatru jest, ale nie na wszystkich kanałach a po pewnym czasie się tego nie zauważa, przynajmniej ja tak mam :)
 

Kot_Sylwester

New member
Tak i tak czyli jest efekt teatru i jednocześnie jestem zadowolony
Dlaczego zadowolony? Odpowiada mi jakość obrazu, sposób obsługi i wygląd - trzeba przyznać, że design ma Philips na wysokim poziomie i telewizor ładnie wygląda na stoliku. Najbardziej jednak podoba mi się.... Ambilight. Proszę się nie śmiać - mam ten telewizor od 2 tygodni a jak mam oglądać coś na innym sprzęcie to jakoś tak łyso bez tej kolorowej otoczki....Czy to jest jakaś choroba? :?
 

PiotrM_

New member
tomaszek25 napisał:
Tak z ciekawości, czy podczas oglądania tv śweci się Wam dioda na dole telewizora? Mam ten model w dwóch egzemplarzach i w jednym się świeci a w drugim nie.

Odpowiedzialne za świecenie tej diody lub nie, jest ustawienie:
Instalacja >> Preferencje >> LightGuide.


tomaszek25 napisał:
Mam pytanie do uzytkownikow 8404. Czy na tym telewizorze zauwazalny jest efekt teatru i czy jestescie zadowoleni z tego telewizorka??

Jest zauważalny i jestem z tego bardzo zadowolony :) ale jest to moje subiektywne wrażenie. Tak naprawdę uważam, że wybór jest jedynie między teatrem a drgającym obrazem. Tzw. teatr jest uważam bliżej naturalności niż obraz, do którego przyzwyczailiśmy się latami (czyli 24 lub 25 klatek na sekundę) i to ten drugi jest moim zdaniem nienaturalny. Tyle moich subiektywnych wrażeń. Jeśli ktoś nie lubi "teatru" może go całkowicie wyłączyć.
Ogólnie jestem zadowolony z TV, choć są pewne aspekty które dokuczają (odsyłam do moich wcześniejszych postów). W skrócie: nie jestem zadowolony z dźwięku tego TV i to zarówno z wbudowanych głośników, jak i z dźwięu posłanego na zewnętrzny wzmacniacz. Ogólnie jednak obraz jest bardzo dobry i to jest najważniejsze.
 

Waldorff

Member
PiotrM_ napisał:
Ogólnie jestem zadowolony z TV, choć są pewne aspekty które dokuczają (odsyłam do moich wcześniejszych postów). W skrócie: nie jestem zadowolony z dźwięku tego TV i to zarówno z wbudowanych głośników, jak i z dźwięu posłanego na zewnętrzny wzmacniacz. Ogólnie jednak obraz jest bardzo dobry i to jest najważniejsze.
Jeśli nie jesteś zadowolony z dźwięku jaki generuje ten TV to nie wiem co powiedziałbyś o jego jakości w produktach Samsunga lub Sony:D Z tego co wiem, tam dopiero jest nędza... Jeśli mógłbyś to może jednak przypomniałbyś jakie to aspekty dokuczają Ci w tym TV chociaż pokrótce, bo ciężko to znaleźć, byłbym wdzięczny:D
Zamówiłem ten TV, chociaż wiadomo jak jest z realizacją tych zamówień, ale okaże się w praniu.
 

PiotrM_

New member
Waldorff napisał:
Jeśli nie jesteś zadowolony z dźwięku jaki generuje ten TV to nie wiem co powiedziałbyś o jego jakości w produktach Samsunga lub Sony:D Z tego co wiem, tam dopiero jest nędza....

o ile po głośnikach i tak nie spodziewałem niczego dobrego, o tyle zaskoczył mnie dziwnie ukształtowany sygnał na wyjściu Audio (RCA). Jest dziwnie stłumiony i nie mogę go dopasować regulatorami barwy we wzmacniaczu. Winę wzmacniacza odrzucam, bo z innych źródeł dźwięk jest ok.

Waldorff napisał:
Jeśli mógłbyś to może jednak przypomniałbyś jakie to aspekty dokuczają Ci w tym TV chociaż pokrótce.

Nie są to jakieś wielkie sprawy, w przeciwnym razie nie polecałbym go innym, ale jednak sprawy drobne i drobniejsze:
- długi czas startu (od włączenia do ujrzenia obrazu)
- długi czas przełączania kanałów cyfrowych (DVB-T)
- brak możliwości sterowania głośnością na wyjściu audio za pomocą pilota od TV
- brak obsługi niektórych deklarowanych formatów filmowych przez USB (np. WMV9 odtwarza się tylko w rozdzielczosci SD, nie idą materiały 720p i wyżej)
- Tv potrafi zawiesić się przy próbie odtworzenia nieobsługiwanego pliku przez USB (rzadko).
- niektóre opcje są wg mnie zbyt głęboko "zaszyte" w menu

Jednak wszystkie wymienione aspekty zostają przyćmione jakością obrazu, która wg mnie powala. Kolory są po porstu bajeczne - żywe, intensywne, a przy tym bardzo naturalne - bez przebarwień - szary jest szary, biały jest biały. Ambilight dodatkowo osładza całą sprawę. Kanały SD (a takie oglądam) z 3,5m wyglądają prawie jak HD :) (zależy jeszcze od jakości audycji od nadawcy). Gdybym miał wybierać raz jeszcze, kupiłbym go ponownie.
 

Waldorff

Member
Dzięki za odpowiedź. Mam nadzieję, że jak odpalę go w domu to nie będę tak narzekał jak kolega Luigi :D:D i że będę od niego bardziej zadowolony, a konkretniej moi rodzice:) Jedno jest pewne, technologia LCD zawsze będzie technologią LCD ze wszystkimi swoimi zaletami i wadami, więc też nie ma się co dziwić, że rozciągając standardowy PAL-owski sygnał, chyba 720*576 linii do formatu FullHD muszą pojawić się defekty. Tak samo też ma się porównywanie 8404 do telewizorów 3-4-krotnie droższych-zawsze będą pod jakimś względem lepsze, a to czerń, a to czas reakcji będzie dawał się we znaki...Grzebiąc we wszystkich tych danych ciężko w końcu coś wybrać. I dlatego wybrałem ten właśnie model, mam nadzieję, że będzie to dobry wybór:D
 
Do góry