Nowa seria 8 (8404H)

marcin9913

New member
Mam TV 42PFL7404 i zauważyłem podczas oglądania takie coś że lepsza ostrość ma osoba która znajduje sie bliżej niż ta osoba na dalszym planie. Też tak macie?

Jak macie ustawione poszczególne funkcje poprawiające jakość???
 

kacperhq

New member
artsaulo:
opcja scena była juz opisywana na forum, opis jak jej używac znajduje się też w changelog-u.
Tak na szybkiego;przeglądasz zjęcia/na wybranym zdjęciu przyciskach przycisk Options/dajesz ustaw jako scene. Od tej pory zamiast motyla możesz cieszyć się zdjęciem wybranym przez siebie. Ot taka ramka cyfrowa. Pa 42pfl9664 przy odpowiednio ustawionych parametrach zjada 90W-110W (wyłączony czójnik światła w dzień/ włączony w nocy)
 

vasyndrom

New member
PiotrM_ napisał:
U mnie "uniformity" wygląda tak jak na obrazku poniżej.
Robiąc zdjęcie w całkowitej ciemności z podniesioną czułością nie wygląda to najlepiej, ale przyznam że przez miesiąc oglądania nawet przez chwilę nie zwróciłem na to uwagi. Może jakieś zdjęcie dla porównania?

Moje warunki: ISO=200, F=4, t=2s. Plansza na źródle USB, przy braku podłączonego urządzenia. Kontrast=100, Jasność=50.
z gory sorki za tak pozny odzew, dzisiaj jak wroce do domu to zrobie fotke porownawcza niemniej na pierwszy rzut oka podswietlenie matrycy wyglada u mnie podobnie z tym ze jasniejsze pasy u gory ekranu sa bardziej przesuniete do srodka.
 

Mariusz_i_Goska

New member
Tak patrzę na programy tv i widzę, jak to nazwać, ślady przy szybkim przesuwie kamery. Np. kant szafy, przesuw kamery, kilka kantów szafy itp. Fakt trzeba się wpatrzyć ale... Co prawda inni nie pokazują się z lepszej strony. Chyba, że wyższy model. 9664 ?
 

leptoptelis

New member
marcin9913 napisał:
Mam TV 42PFL7404 i zauważyłem podczas oglądania takie coś że lepsza ostrość ma osoba która znajduje sie bliżej niż ta osoba na dalszym planie. Też tak macie?

Jak macie ustawione poszczególne funkcje poprawiające jakość???


A słyszałeś kiedyś o takim pojęciu jak głębia ostrości?

Toć to od obiektywu kamery, którą było kręcone i użytej przysłony zależy, a nie od telewizora.;)
 

Markko

New member
Widzę że niektórzy są strasznie przewrażliwieni na punkcie jakości obrazu. Ludzie, nie spinajcie się tak. Nie doszukujcie sie nie wiadomo czego w obrazie. Bez przesady. Przy kineskopach też się tak spinaliście? Widzę że magia przesadzonej niedoskonałości LCD działa.
 

leptoptelis

New member
No właśnie

Markko napisał:
Widzę że niektórzy są strasznie przewrażliwieni na punkcie jakości obrazu. Ludzie, nie spinajcie się tak. Nie doszukujcie sie nie wiadomo czego w obrazie. Bez przesady. Przy kineskopach też się tak spinaliście? Widzę że magia przesadzonej niedoskonałości LCD działa.

100 % racji.


Miesiącz czy dwa jeden z drugim jakiejś niedoskonałości nie widział. Ale jak tylko przeczytał na forum, że coś jest, to od razu zaczęło mu to przeszkadzać. :mrgreen:
 

m82

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam zupełnie odwrotnie, im dłużej oglądam tym mniej dostrzegam "niedoskonałości" obrazu, np. wczoraj oglądając "Ja Robot" na platformie CP (sygnał SD) wydawało mi się że obraz jest idealny :) może był? ;)
 

PiotrM_

New member
m82 napisał:
Ja mam zupełnie odwrotnie, im dłużej oglądam tym mniej dostrzegam "niedoskonałości" obrazu, np. wczoraj oglądając "Ja Robot" na platformie CP (sygnał SD) wydawało mi się że obraz jest idealny :) może był? ;)

Również oglądałem ten film wczoraj (tylko przez chwilę) na "POLSACIE", z tym że poprzez DVB-T i u mnie też obraz był nadzwyczaj dobry. W ogóle zauważam coraz bardziej różnice jakościowe już nie tylko między konkretnymi kanałami, ale wręcz pomiędzy poszczególnymi audycjami na tym samym kanale. Wiele zależy od tego, jak nadaje w danym momencie nadawca (jakośc materiału źródłowego , bitrate itp). Dlatego czasem mówiąc "SD", nie zawsze wszyscy mają to samo na myśli. Dobrej jakości SD na moim 37" po porstu powala - innym razem widać "kaszankę", gdy obraz jest zbyt mocno skompresowany. Ten film wczoraj nadawany był wyjątkowo "dobrze".
 

leptoptelis

New member
wszystko zależy od sygnału

To fakt. Niektóre stacje nadają lepiej a niektóre gorzej. HBO nawet w SD wygląda rewelacyjne, a jak się włączy HBO HD to już jest rewelwcja. Najsłabszzej jakości chyba są stacje dziecięce. I to też zależy od audycji. Jedna jest w miarę dobra inna bardzo dobra a następna zupełnie skaflowana.
 

luigi

New member
Stwierdzam po miesiącu użytkowania, że telewizor jest przeciętny...być może wina leży po stronie zbyt dużego ekranu, jakbym wziął 37' to może byłby obraz lepszy z 3 metrów. Powiem, krótko na czym się zawiodłem:
- ambilight - jakoś w przeciwieństwie do większości osób, które się do tego przekonały-mi on jest całkowicie obojętny, oczywiście włączam go wieczorem ale szału nie robi
- net tv - porażka na całej linii - bardzo wolno to chodzi już lepiej od razu podłączyć laptopa i jest 100x lepiej
-cena nie adekwatna do jakości (lepiej kupić plazmę Panas S10 za 2799 lub Samsunga B650 za 3199).
Jak to mówią Polak mądry po szkodzie...i to się zawsze sprawdza :(
Jedyna zaleta tego LCD to świetna czerń i to że ładnie wygląda na ścianie, naprawdę co do tego nie ma godnego rywala ale czy o to w tym wszystkim chodzi?
Obraz nawet w HD nie powala na kolana, przez złącze hdmi kanały SD wyglądają słabo, obraz z DVD taki sobie ...ot zwykły przeciętny telewizor.
Do tej pory nie mogę na nim ustawić kolorów, jesli na jednym kanale jest idealnie to na innym są przesycone i wpadają w czerń, jest za słaba regulacja a mam już ustawione na 60 (mogli to lepiej wyskalować jak w starszych modelach)
Sport na kanałach HD wygląda ładnie ...ale co z tego jak większość czasu oglądamy np.kiepski TVN.
Porażka jednym słowem... czy też macie prawy górny róg ekranu wyraźnie bardziej podświetlony na czarnym tle???
Nie rozumiem co poniektórych osób, które pieją z zachwytu nad tym modelem. Za tą cenę oczekiwałem czegoś lepszego, ale Philips widać, że się skoncentrował teraz tylko na reklamie a te nagrody które otrzymuje są grubymi nićmi szyte.
 

PiotrM_

New member
Mam wrażenie, jakbym czytał o jakimś innym modelu.
Mamy skrajnie przeciwne wrażenia.
Być może po części ma to źródło w tym, iż nasze panele posiadają różne przekątne - a co za tym idzie możliwe, że wykonane są w innej technologii.

luigi napisał:
Jedyna zaleta tego LCD to świetna czerń i to że ładnie wygląda na ścianie, naprawdę co do tego nie ma godnego rywala

Właśnie czerń, jeśli już, pozostawia sporo do życzenia - obraz jest słabo mleczny zamiast być czarny. Jedyny plus tej czerni, to że nie jest fioletowa, granatowa, zielona, czy jakakolwiek inna, tylko po prostu szara, czyli neutralna barwnie.
Wygląd to już sprawa bardzo subiektywna - ale również tu się nie zgadzamy - mnie sią akurat nie podobają zaokrąglone kanty, tyle że uznałem to za mniej istotne od reszty cech.

luigi napisał:
Obraz nawet w HD nie powala na kolana, przez złącze hdmi kanały SD wyglądają słabo, obraz z DVD taki sobie ...ot zwykły przeciętny telewizor.


Może za wysokie postawiłeś mu wymagania? Twój opis sugeruje, że spodziewałeś się jakiegoś cudu. Obraz z DVD to przewaznie nadal SD, więc nie będzie idealny. Oprócz określeń HD i SD, ważne tez jaka jest jakość tych materiałów, które podajesz, jak są skompresowane.

luigi napisał:
Sport na kanałach HD wygląda ładnie ...ale co z tego jak większość czasu oglądamy np.kiepski TVN.


Czyli coś jednak wygląda ładnie? To może to jednak nie wina TV? Zastanowiłbym się, czy aby napewno winisz słusznie TV, zamiast źródło sygnału, który mu zapodajesz.

luigi napisał:
Do tej pory nie mogę na nim ustawić kolorów, jesli na jednym kanale jest idealnie to na innym są przesycone i wpadają w czerń, jest za słaba


To tylko potwierdza moje przypuszczenia, że coś nie tak u Ciebie z sygnałem źródłowym, skąd czerpiesz sygnał?
To co od razu mnie ucieszyło w tym TV, to że nie musiałem nic ruszać w kolorach - od razu pasowało mi ustawienie fabryczne. Żaden z kolorów nie leci w żadną stronę a biel jest po prostu biała.
 

luigi

New member
Nie wykluczam, że coś być może jest niekompatybilne, obraz HD mam doprowadzony z dreamboxa. Powgrywane są najnowsze sterowniki ale to nic daje.
Nie będę przecież wracał do epoki kamienia łupanego i podłączał sygnału SD przez eurozłącze skoro każdy sprzęt posiada już wyjście hdmi aczkolwiek zdaję sobie sprawę że obraz SD mógłby deczko się poprawić.
Widzisz czyli mamy różne oczekiwania odnośnie obrazu i inaczej to odbieramy.
Ja uznałem czerń za dużą zaletę, często oglądam obraz na plaźmie i nie widzę
różnicy. Wiedziałem doskonale co kupuję a kierowałem się również pochlebnymi opiniami użytkowników i dobrą opinią jaką sobie od lat wyrobiłem o marce Philips.
Teraz wychodzi na jaw że jednak warto robić takie prezentacje jakie oferuje kiki...bo gdzie dwóch Polaków tam trzy różne zdania i zupełnie nie należy się sugerować, że ktoś uważa że dany tv ma świetny obraz.
Dla mnie obraz jest kiepski, odrzuciłem plazmę tylko ze wzgledu słabej ostrości, którą miał mieć ów model 8404H Philipsa o wiele lepszą.
Może za rok się przyzwyczaję ale na razie mam lekki niedosyt.
 

luigi

New member
@PiotrM
pies może być pogrzebany w tym, że posiadasz tv 37-calowy i nie widzisz tej niedoskonałości obrazu na kanałach SD, którą ja dostrzegam na 42'
Obraz u ciebie wydaje się ładny gdy u mnie również przy 3 m od ekranu jest już tylko przeciętny, podejrzewam że posiadacze 32' ekrany powiedzą że SD z tej odległości wygląda u nich cudownie :)
 

llenart

New member
"Nie będę przecież wracał do epoki kamienia łupanego i podłączał sygnału SD przez eurozłącze skoro każdy sprzęt posiada już wyjście hdmi aczkolwiek zdaję sobie sprawę że obraz SD mógłby deczko się poprawić."

Nie wiem czy to twój pierwszy TV Philipsa. Ale ja miałem okazje pracować na sklepie i testowałem różne rozwiazania związane z podłączeniem. I przy TV LCD Philipsa idealnym podłączeniem był komponet. Dlaczego ? Philips dużo lepiej skaluje obraz SD do HD niż nawet dobrej klasy DVD bądz nawet BluRay(Odtwarzanie zwykłych płyt DVD). Często klienci narzekali na kiepską jakość obrazu przy DVD a podłączając komponent zyskiwali bardzo pozytywny efekt. Ale jest to kłopotliwe podłączenie wymagające wykorzystania osobnych kabli do dzwięku i obrazu.
Oleole.pl
 

Mariusz_i_Goska

New member
luigi napisał:
Nie wykluczam, że coś być może jest niekompatybilne, obraz HD mam doprowadzony z dreamboxa. Powgrywane są najnowsze sterowniki ale to nic daje.
Nie będę przecież wracał do epoki kamienia łupanego i podłączał sygnału SD przez eurozłącze skoro każdy sprzęt posiada już wyjście hdmi aczkolwiek zdaję sobie sprawę że obraz SD mógłby deczko się poprawić.
Widzisz czyli mamy różne oczekiwania odnośnie obrazu i inaczej to odbieramy.
Ja uznałem czerń za dużą zaletę, często oglądam obraz na plaźmie i nie widzę
różnicy. Wiedziałem doskonale co kupuję a kierowałem się również pochlebnymi opiniami użytkowników i dobrą opinią jaką sobie od lat wyrobiłem o marce Philips.
Teraz wychodzi na jaw że jednak warto robić takie prezentacje jakie oferuje kiki...bo gdzie dwóch Polaków tam trzy różne zdania i zupełnie nie należy się sugerować, że ktoś uważa że dany tv ma świetny obraz.
Dla mnie obraz jest kiepski, odrzuciłem plazmę tylko ze wzgledu słabej ostrości, którą miał mieć ów model 8404H Philipsa o wiele lepszą.
Może za rok się przyzwyczaję ale na razie mam lekki niedosyt.
Luigi. Zgadzam się z twoją wersją oceny Philipsa 8404. Nie kupiłbym go do salonu. Kupiłem jako monitor pod komputer (mieści mi się pod wiszącą szafką) i poza inputlagiem sprawuje się naprawdę dobrze (zresztą bez dopalaczy nie ma nawet inputlaga). Ambilight wieczorem i naprawdę mniej męczą się oczy. Jednak jako telewizor ... trudno nie narzekam. Zgadzam się z tobą - prezentacje, kiki, dopiero w domu widać. Być może dla nas radość za parę lat dopiero przy OLED-ach (obiecują sobie wszyscy:p). U mnie salon dalej pusty (tzn. z CRT)
 

cezarro

New member
Witam serdecznie wszystkich użytkowników, jest to mój pierwszy post wiec będe się starał:)
Nie przedłużając chciałbym opisać mój problem z moim tv o przekątnej 32 cale. Otóż robi on jako podstawowy monitor, lecz jak na razie nie spełnia moich oczekiwań z dwóch powodów:
1. Co jakiś czas obraz na 0,5 sekundy znika ( dzieje się tak najczęsciej dwa razy pod rząd)
2. Po tym jak obraz znika, jak się pojawia to kolor jest różowy:/

Dodam jeszcze, ze po zmianie koloru wyłącznenie telewizora na chwile powoduje powrót do normalności, więc chyba sterowniki odpadają:/ Sam nie wiem jestem w kropce i nie wiem co mam z tym fantem zrobić. Telewizor posiadam od tygodnia i nawet nie wiem jak się upgrejduje softa ale wszystko w swoim czasie:)

Będe na prawde wdzęczny za wszelkie sugestie co to mojego problemu jak i optymalnych ustawień do TV
Pozdrawiam serdecznie
Czarek
 

nesca06

New member
A ja proponuje Luigiemu jakąś kobiete to mu się wzrok

wyostrzy. Napisał już na tym forum 71 postów . A to szary za szary , a to że jak stoi na głowie to z 3m widzi do góry nogami.To jest tylko TV, cały czas wychodzą modele ,które mają coś lepszego ,nowocześniejszego, a i tak wiekszość nowości nie jest wykorzystywana bo z tego co wiem ,to jeszcze w żadnej TV na świcie nie puszczono obrazu w FULL hd. Pozostaje nam BLU-RAY żeby oceniać jakość i możliwości TV . A sygnał z anten i jakość odbioru lepiej nie oceniać, bo każdy wie że oprócz ustawienia anteny,miejsa na transporterze , możliwości technicznych nadawców ,jakości nagrania programu ,pogody,itp..zależy czy cokolwiek widać. A i tak uważam że przy tym postępie cywilizacyjnym to za pare lat TV będziemy wymieniać jak komórki 2-3 lata i na śmietnk żeby nadożyć za za tymi wszystkimi nowościami. Luigi zostaw ten telewizor w spokoju kobietki na żywo są dużo lepsze nawet niż 3D , i nie przejmuj się swoim małym rozmiarem. Pozdrawiam
 
Do góry