Nowa seria 8 (8404H)

PiotrM_

New member
macieqh napisał:
Moze mi to ktos wytlumaczyc jak to jest ze 40 PFL-8404 ma MPEG-4 ale jest on "niedostepny w Polsce"? Caly dzien rozkminialem i nie wiem, troche to nedzne bo w sklepie jak sie pytalem: Ma tuner MPEG-4? Ma! No ale wlasnie tak jakby nie mial skoro lapie mi tylko kanaly w analogu, a starszy LCD Easy Touch bez problemu łapie w cyfrowej jakości i nie musze mowic jaka jest roznica odbioru. Jakie rozwiazanie problemu? czy kupować ten cały 'moduł dekodujący' (niewiadomo czy działa z tym philem i co pozniej w razie w z HD) czy co robic. W uaktualnieniach softu do tego telewizora znalazlem jeden ciekawy upgrade a mianowicie:
To include DVB-T MPEG4 feature for country, Slovenia.
Czyli co da sie softowo odblokować/uruchomić (czy jak to nazwać) ten tuner w kraju w ktorym wczesniej nie byl dostepny?
Jesli ktos ma pojecie o tym temacie to prosze o odpowiedz, pewnie wiele osob zyje sobie w nieswiadomosci ze ich nowy drogi telewizor tak naprawde nie ma tunera i jak w przyszlosci pojawia sie kanaly cyfrowe naziemne HD to bedzie LIPTON.



Mój Phil zainstalował poprawnie kanały cyfrowe w MPEG-4 z anteny dachowej przy pierwszym włączeniu - 7 kanałów. Wszędzie gdzie TV pytał o kraj, wybierałem Polskę.
 

kacperhq

New member
macieqh:
wałkowałem sprawe DVB-T/DVB-C z servisem philipsem i powiedzieli ze do puki oficjalnie nie włączą DVB-T to niema co liczyć zeby uruchomili, co do DVB-C nie wypowiedzieli sie wcale.
Ja wszedłem w menu servisowe i dalem DVB-T i DVB-C zeby było niezależne od kraju i dzieki temu w mojej kablówce moge cieszyć sie TV cyfrową

rafi.c1:
Tez mi sie ta sztuczka udała ale po jakimś czasie wróciło do "normy" czyli znów nie działa hie hie hie
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Test 8404

Ten post skierowany jest głownie do KIKI-ego. Juz jakiś czas temu KIKI obiecał testy tego modelu, Podobno juz był prawie gotowy ?!

Co się stało z tym testem ? Będzie czy nie ?

Pytam, gdyż praktycznie poza "wypasionym" 9704 nie ma testu żadnego, tańszego modelu telewizorów PHILIPS-a począwszy od 7404, poprzez 8404 a skończywszy na 9664.

Jest oczywiście dużo różnych informacji od uzytkowników lecz test to test. Zawsze można przeczytać jak wypada porównanie danego modelu do modeli innych producentów, np. do SONY Z5500/W5500 , SHARP LE700, TOSHIBA ZV635, JVC DV1, gdzie lepsze skalowanie, czerń, kąty odwzorowanie barw itd.

Pozdrawiam
 

rafi.c1

New member
kacperhq napisał:
macieqh:
wałkowałem sprawe DVB-T/DVB-C z servisem philipsem i powiedzieli ze do puki oficjalnie nie włączą DVB-T to niema co liczyć zeby uruchomili, co do DVB-C nie wypowiedzieli sie wcale.
Ja wszedłem w menu servisowe i dalem DVB-T i DVB-C zeby było niezależne od kraju i dzieki temu w mojej kablówce moge cieszyć sie TV cyfrową

rafi.c1:
Tez mi sie ta sztuczka udała ale po jakimś czasie wróciło do "normy" czyli znów nie działa hie hie hie

kacperhq:
Masz rację. dzisiaj stało się dokładnie to co mówisz. Ale ja znów zrobiłem trick z "undefined channell" i nazwy wróciły. Oczywiście to tak nie powinno działać, ale lepszy rydz...
przy okazji jak można wejść do menu serwisowego i jak sprawdzić ile godzin już grał?
pozdrawiam
 

kacperhq

New member
0 6 2 5 9 6 I+
dostajesz wtedy info ze wejscie w tryb serwisowy grozi utrata gwarancji
masz tam operatonal hour i operadional display hour jedno z nich jest czasem dzialania ale które to ci nie powiem, stawiał bym ma display hour
 

Mariusz_i_Goska

New member
kacperhq napisał:
macieqh:
wałkowałem sprawe DVB-T/DVB-C z servisem philipsem i powiedzieli ze do puki oficjalnie nie włączą DVB-T to niema co liczyć zeby uruchomili, co do DVB-C nie wypowiedzieli sie wcale.
Ja wszedłem w menu servisowe i dalem DVB-T i DVB-C zeby było niezależne od kraju i dzieki temu w mojej kablówce moge cieszyć sie TV cyfrową

rafi.c1:
Tez mi sie ta sztuczka udała ale po jakimś czasie wróciło do "normy" czyli znów nie działa hie hie hie

Jak wszedłeś w menu serwisowe ? Myślałem, że kanały cyfrowe mogą być tylko po dekoderze z kablówki. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Z anteny zewnętrznej od razu znalazło mi 3 radiowe i 7 tv programów cyfrowych.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
kacperhq napisał:
macieqh:
wałkowałem sprawe DVB-T/DVB-C z servisem philipsem i powiedzieli ze do puki oficjalnie nie włączą DVB-T to niema co liczyć zeby uruchomili, co do DVB-C nie wypowiedzieli sie wcale.
Ja wszedłem w menu servisowe i dalem DVB-T i DVB-C zeby było niezależne od kraju i dzieki temu w mojej kablówce moge cieszyć sie TV cyfrową

rafi.c1:
Tez mi sie ta sztuczka udała ale po jakimś czasie wróciło do "normy" czyli znów nie działa hie hie hie

Żeby działało DVB-C i można było odbierać swoja kablówkę bez dekodera trzeba nastawić kraj Norwegia i wszystko będzie działać,jeżeli chodzi o DVB-T to nie próbowałem,ale na Norwegii też powinno zadziałać.
 

m82

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam, stałem się szczęśliwym posiadaczem 8404 :)

Mam takie pytanie, czy da się jakoś skrócić dostęp do opcji "Wyłącznika czasowego"? Wchodzenie w menu, funkcje itp. jest troszkę upierdliwe :) (takie przyzwyczajenie ze starego telewizora).
 

macieqh

New member
Niestety u mnie nawet na "Norwegia" nie łapie cyfrowych chociaz jest juz postep bo mam do wyboru Antena/Kabel, czego nie było gdy szukałem przez "Polska" i "Czechy"

Kusi mnie wejscie w menu servisowe ale troche strach z tym "gwarancja zostanie anulowana" :/ Nawet jak sie pozniej zepsuje jakas glupia niezalezna od tego rzecz moze byc lipa?

Wysyłam mejla do Philipsa aby cos zrobili z tym reklamowanym w sklepach Tunerem DVB-T MPEG-4 bo w Polsce już wiele osób by z tego skorzystało. Moze jak ich zaleje fala krytyki od uzytkownikow markowych TV cos ruszy w tej sprawie.
 
Ostatnia edycja:

marianin

New member
Szkoda, że u mnie (Dolny Śląsk) nie nadają DVB-T chętnie bym sprawdził na ile jest możliwe wykorzystanie w tej chwili tunera z MPEG4. Coś nie chce mi się wierzyć, że macie takie problemy z "łapaniem" tych kanałów. Nawet na tym forum czytałem, że są tu posiadacze Philipsów, którzy bez problemów odbierają DVB-T z MPEG4. Ja w tej chwili mam w menu instalacyjnym zakładkę, że DVB-T jest testowe - cokolwiek by to oznaczało, to jednak jest.
W Norwegii mają już wyłączoną tv analogową i niemożliwym jest aby po ustawieniu w instalacji kraju: Norwegia, nie złapać kanałów MPEG4. Bo inaczej ten tv nie miał by racji bytu na tamtejszym rynku.
 

macieqh

New member
marianin naprawde uwazasz zenie majac problemow z łapaniem kanalow cyfrowej telewizji naziemnej zglaszal bym tu swoj problem?;)
Na innym odbiorniku moge odbierac, na Philu nie.
W Polsce opcja DVB-T jest utrudniona, jak wczesniej pisalem w uaktualnieniach softu do 8404 mozna znalezc informacjie o udostepnieniu DVB-T dla Slowenii, wiec w czym problem zeby zrobic to tez w Polsce?
Moze czekaja az w calej Polsce bedzie dostepna cyfrowa TV naziemna.
 

PiotrM_

New member
Przypominam, że UKE przesunęło termin komercyjnego wprowadzenia w Polsce naziemnej TV cyfrowej, przedłużając jednoczesnie pozwolenie na emisję testową.
Zatem wciąż jest to emisja testowa.
Nie zmienia to faktu, że w żadnym momencie jak do tej pory nie miałem problemów z odbiorem tego typu emisji w Warszawie.

P.S. pytanie do osób dobierających DVB-T w MPEG-4: czy udało Wam się uruchomić przewodnik programowy (za pomocą przycisku GUIDE na pilocie). U mnie naciśnięcie tego przycisku nie wywołuje żadnej reakcji.
 

Mariusz_i_Goska

New member
vienna1980 napisał:
Żeby działało DVB-C i można było odbierać swoja kablówkę bez dekodera trzeba nastawić kraj Norwegia i wszystko będzie działać,jeżeli chodzi o DVB-T to nie próbowałem,ale na Norwegii też powinno zadziałać.
I stało się. Przy instalce kanałów ustawiłem na Norwegię i kanały cyfrowe pokazały się:-o. Oczywiście te zablokowane poza guide obrazu nie pokazały. Niestety radio milczy:?, mimo że znalazło kilkanaście kanałów. Dzięki.
 

marianin

New member
macieqh napisał:
marianin naprawde uwazasz zenie majac problemow z łapaniem kanalow cyfrowej telewizji naziemnej zglaszal bym tu swoj problem?;)

Nie.. no oczywiście, wierzę Ci ! :) Ale może to kwestia dopasowania układu antena - tuner. Czytałem gdzieś, że różnie z tym bywa tzn nie jest tak, jak w analogu, że im mocniejszy sygnał tym lepiej. Z tego co pamiętam to na stronach firmy "Dipol" można coś ciekawego poczytać na ten temat. Mam nadzieję, że uda Ci się złapać te kanały :)
Powiem śmieszną rzecz, ja z zakupem TV (Phila), czekałem aż wyposażą te TV
w tuner MPEG4. Choć programy w mojej okolicy nie są jeszcze tak nadawane.
Strasznie głupio bym się czuł, gdyby zaczęli nadawać te programy, a mój TV z tunerem MPEG4 ich nie odbiera :-/
 

kacperhq

New member
vienna1980:
tyle to wiem działa tez na niemcy i holandia, kwesta w tym ze wtedy niema polskich znaków w telegazecie jak dobrze pamietam, NET Tv ustawione na inny kraj itp, dlatego lepiej mi było przestawić w menu serwisowym

Mariusz i goska:
Jeśli operator TV kablowej nie paruje karty z dekoderem to mozna kupic moduł CAM i dekodować wszystko w TV, mój na szczęście jeszcze nie paruje a dodatkowo nadaje nawet kilka kanałów bez kodowania.

PiotrM_:
Przycisk Giude działa zarówno w trybie nadawcy jak i w trybie IEPG ale jest troche problemów z tym przy najnowszym sofcie
 

PiotrM_

New member
kacperhq napisał:
Przycisk Giude działa zarówno w trybie nadawcy jak i w trybie IEPG ale jest troche problemów z tym przy najnowszym sofcie

Czy mógłbys to wyjasnić? nie bardzo rozumiem....co oznacza tryb nadawcy i tryb IEPG? Oglądając program nadawany cyfrowo (DVB-T), spodziewałem się po naciśnięciu przycisku GUIDE wyświetlenia sie informacji o programie...tymczasem zero reakcji, czy to normalne?
 

kacperhq

New member
PiotrM_ napisał:
Czy mógłbys to wyjasnić? nie bardzo rozumiem....co oznacza tryb nadawcy i tryb IEPG? Oglądając program nadawany cyfrowo (DVB-T), spodziewałem się po naciśnięciu przycisku GUIDE wyświetlenia sie informacji o programie...tymczasem zero reakcji, czy to normalne?

Tryb nadawcy to wtedy gdy EPG idzie donas razem z sygnałem TV działa gdy TV odbiera DVB-T/DVB-C. W trybie IP-EPG (sorry prędzej za literówke) dane o programach ida do nas po sieci ze stronki www.tvtv.nl, parowanie z kanałami na podstawie ich nazw, tryb ten działa datkowo przy sygnale analogowym.
Przyczyną nie funkcjonowania przycisku "Guide" może być wgrany najnowszy firmware. Jak podasz więcej danych to postaram sie pomóc, podaj:
-firmware
-jaki sygnal czy dvbt czy analog
-czy jest podpiety do sieci
 
Do góry