Nowa seria 8 (8404H)

skoro juz tak dywagujemy... musi pozostac, ze obraz jest jak dla mnie bardzo dobry w SD... kwestia tylko, ze ogladajac z 1m-2m jest diametralna roznica niz z 3m-4m... i to jest problem!
Obraz wyswietlany przez 8404 jest bardzo dobry... tylko chce i kilku innych usersow zwrocic uwage, ze wbrew pozorom nie mozna kierowac sie zasada "jak najwiekszy, bo sie przyzwyczaisz" :)
 

marckura

New member
8404 vs 9664

witam,

zastanawiałem się nad zakupem modelu PFL 9664 ale natrafiłem na ten wątek o 8404 - i zaczałem się zastanawiać co wybrać.

w związku z tym pytanie - jakie są różnice między tymi dwoma modelami (seriami)? czy za różnicą w cenie idzie również różnica w jakości?

przy okazji - odległość kanapy od telewizora to ok 4 m. na początku rozważałem 42', ale teraz zastanawiam się czy nie lepszy będzie 47'?

pzdr
mk
 

tomaszek25

New member
Witam, od 5 dniu posiadam 8404h i mam kilka pytań.
  1. Dlaczego po podłączeniu hdmi z dekaderem hd-nagrywarka upc(philips) mam dźwięk mono? Dzień wcześniej podłączając taki sam tv u teściów pod kablówkę analogową był dźwięk stereo.
  2. Czy ktoś z Was ma sprawdzone ustawienia tv i dekodera?
  3. Dlaczego dźwięk nie nadąża za obrazem (jest tak na niektórych kanałach sd)?
Z góry dziękuję za pomoc :)
 

rafi.c1

New member
problem po wgraniu softu

JuiCe napisał:
Hej

Przed chwilą zaktualizowałem sotware swojego 42PFL8404h i....

czy mi się wydaje czy podbito rozdzielczość ikonek i napisów w menu?

Jako kraj mam ustawioną Szwajcarię - do NET TV doszła miedzy innymi picassa!

NET TV uruchamia się jakby szybciej.

Czy to tylko subiektywne wrażenia - czy u Wy też zauważacie jakieś zmiany?


EDIT: Doszło też Dailymotion.
Właśnie wgrałem ten soft i mam problem. Przy przełączaniu kanałów zniknęła nazwa, a pojawiło się słowo undefined. gdy wywołam programy przyciskiem ok, wszystkie nazwy są. Czy może ktoś wie jak przywrócić nazwy podczas przełączania kanałów?
pozdrawiam.
 

kacperhq

New member
JuiCe: aktualizacja nie ma wpływu na zawartość NET TV

rafi.c1: umnie tez sa problemy z nowym softem, dodatkowo resetuje sie TV po wejsciu na onet.pl, czasami wiesza się obraz, kłopoty z IP EPG. po kontakcie z servisem stwierdzam iz pracuja tam nie kompetentne osoby i jada na standardowych odpowiedziach.

Mój mail:

"Dzień dobry, po zmianie oproframowania na najnowsze 0.26.58.5 kompilacja datowana na 20.09.2009 [...] przestało działać IPEPG (brak reakcji po wciśnięciu przycisku) - nie wyświetlaja sie nazwy kanałów - obraz z anteny się zawiesza [...]"

a oto odpowiedz:

"Szanowny Panie,
Dziękujemy za kontakt z firmą Philips.
Prosimy o ponowną aktualizację oprogramowania, gdyż funkcja ta została poprawiona. Nowe oprogramowanie datowane na 25.09.2009 posiada poprawkę do tej funkcji."

super tylko ze oprogramowanie z 25.09.2009 ( data umieszczenia na serwerze) to jest właśnie kompilacja z 20.09.2009 która spowodowała problemy.
 

kivlov

New member
Witam, to mój pierwszy post na tym forum, ale nie ukrywam, że od dłuższego czasu przeszukuje różne tematy tej kopalni wiedzy.
Zastanawiam się czy zakupić telewizor Philips 32PFL8404H czy może poczekać na nowego Sharpa, albo kopić coś innego. Nie ukrywam, że philips to mój kandydat nr. 1.
Telewizor ma być używany głownie jako monitor. Będę go użytkował z odległości ok 2 metrów (ma być powieszony na ścianie). Nie wykonuję żadnych prac graficznych na komputerze, ma on mi służyć głownie do wyświetlania stron WWW, oglądania filmów oraz czasami do gier (dynamiczne - czy nie będzie smużenia?). Będę na niego patrzał na wprost, oświetleniem nie ma co się przejmować, gdyż mam żaluzje.
Pytanie brzmi czy kupić ten właśnie model, czy może jakiś inny jest bardziej atrakcyjny. Nie ukrywam, że nie śpieszy mi się z zakupem mogę poczekać nawet do świąt wyczekując jakiejś promocji. Co radzicie?

 

luigi

New member
Markko napisał:
Luigi, to ja nie wiem jaki Ty masz sygnał. U mnie właśnie TVN jest jednym z najlepiej odbierających kanałów. Zresztą wszystkie bardzo dobrze odbierają. Mam analogową UPC i jestem bardzo zadowolony.

Na każdym 32 calowym tv kanały SD wygladają b. ładnie a philips dodatkowo z tego słynie. Ja tylko stwierdzam fakt że na 42 widac juz wszelkie niedoskonałości i nie polecam tego tv do ogladania tylko kanałów SD dodatkowo poniżej 3 m. od telewizora.
Do kanałów HD nie mam zastrzeżeń mam ich ponad 10 ale obraz na kolana nie rzuca jak to pisze co drugi user. Jak ktos zaczyna swoją przygodę z lcd to może mu tak się wydawać. Ja siedzę w HD juz od 3 lat i widze tylko dobry obraz zarówno w Hd jak i Sd myślę że tv jest przereklamowany a cena za wysoka po 2 tyg. użytkowania.
 

marcin9913

New member
Mam głośniku LOGITECH X-530 5+1 które używałem do kompa.

Czy da sie je podłączyc do telewizora 8404?

Dodam że w komplecie z głośnikami jest taka przejścówka z jednej strony wchodzą 3 wtyczki od głośników a z drugiej wychodzi dwa wejścia cinch które trzebaby podłączyc do TV.

Ma ktoś z tym doświadczenie???

Czy wszytskie głośniki i sub będzie chodził????
 

vasyndrom

New member
szybkie pytanko panowie. czy aby sie cieszyc opcja 24p true/real cinema na brd z ps3 musze wlaczac opcje pixelplus hd czy wystarczy ustawic by ps3 odtwarzalo tak blu ray'e?

do kolegi wyzej

wystarczy ze te kable rca bialy i czerowny podlaczysz do odpowiednich gniazd oznaczonych tak samo. masz w instrukcj jak to zrobic.
 

marianin

New member
vasyndrom napisał:
szybkie pytanko panowie. czy aby sie cieszyc opcja 24p true/real cinema na brd z ps3 musze wlaczac opcje pixelplus hd czy wystarczy ustawic by ps3 odtwarzalo tak blu ray'e?

Pixelplus nie mia nic do gadania w tym temacie. Ustawień musisz dokonać w PS3. Ja w swoim BR mam ustawione na 24p-kiedy dostępne, a TV ma to tylko przyjąć. Akurat pfl8404 przyjmuje :)
 

vasyndrom

New member
marianin napisał:
Pixelplus nie mia nic do gadania w tym temacie. Ustawień musisz dokonać w PS3. Ja w swoim BR mam ustawione na 24p-kiedy dostępne, a TV ma to tylko przyjąć. Akurat pfl8404 przyjmuje :)

dzieki za szybka odp/ jedna rzecz mnie tylko irytuje w tym tv ... nie wiadomo z jaka czestotliwoscia jest odswiezany ekran przy podawanym sygnale no ale jakos to przeboleje ;D
 

marcin9913

New member
vasyndrom napisał:
do kolegi wyzej

wystarczy ze te kable rca bialy i czerowny podlaczysz do odpowiednich gniazd oznaczonych tak samo. masz w instrukcj jak to zrobic.

Ale wszystkie 5 głośników będzie mi działało + subwofer???
Masz tak może u siebie? Lub ktoś może ma tak podłączone głośniki?
 

vasyndrom

New member
swego czasu mialem tak podlaczone logi x-540 tylko tam byla opcja matrix i dzwiek szedl na wszystkie glosniki. z tego co wiem x-530 takiej opcji nie posiadaja tak wiec dzwiek bedzie tylko 2.1 no chyba ze jakos inaczej ta sprawe rozwiazesz.
 

macieqh

New member
Moze mi to ktos wytlumaczyc jak to jest ze 40 PFL-8404 ma MPEG-4 ale jest on "niedostepny w Polsce"? Caly dzien rozkminialem i nie wiem, troche to nedzne bo w sklepie jak sie pytalem: Ma tuner MPEG-4? Ma! No ale wlasnie tak jakby nie mial skoro lapie mi tylko kanaly w analogu, a starszy LCD Easy Touch bez problemu łapie w cyfrowej jakości i nie musze mowic jaka jest roznica odbioru. Jakie rozwiazanie problemu? czy kupować ten cały 'moduł dekodujący' (niewiadomo czy działa z tym philem i co pozniej w razie w z HD) czy co robic. W uaktualnieniach softu do tego telewizora znalazlem jeden ciekawy upgrade a mianowicie:
To include DVB-T MPEG4 feature for country, Slovenia.
Czyli co da sie softowo odblokować/uruchomić (czy jak to nazwać) ten tuner w kraju w ktorym wczesniej nie byl dostepny?
Jesli ktos ma pojecie o tym temacie to prosze o odpowiedz, pewnie wiele osob zyje sobie w nieswiadomosci ze ich nowy drogi telewizor tak naprawde nie ma tunera i jak w przyszlosci pojawia sie kanaly cyfrowe naziemne HD to bedzie LIPTON.


 

rafi.c1

New member
kacperhq napisał:
JuiCe: aktualizacja nie ma wpływu na zawartość NET TV

rafi.c1: umnie tez sa problemy z nowym softem, dodatkowo resetuje sie TV po wejsciu na onet.pl, czasami wiesza się obraz, kłopoty z IP EPG. po kontakcie z servisem stwierdzam iz pracuja tam nie kompetentne osoby i jada na standardowych odpowiedziach.

Mój mail:

"Dzień dobry, po zmianie oproframowania na najnowsze 0.26.58.5 kompilacja datowana na 20.09.2009 [...] przestało działać IPEPG (brak reakcji po wciśnięciu przycisku) - nie wyświetlaja sie nazwy kanałów - obraz z anteny się zawiesza [...]"

a oto odpowiedz:

"Szanowny Panie,
Dziękujemy za kontakt z firmą Philips.
Prosimy o ponowną aktualizację oprogramowania, gdyż funkcja ta została poprawiona. Nowe oprogramowanie datowane na 25.09.2009 posiada poprawkę do tej funkcji."

super tylko ze oprogramowanie z 25.09.2009 ( data umieszczenia na serwerze) to jest właśnie kompilacja z 20.09.2009 która spowodowała problemy.


cześć kacperhq. Po twojej odpowiedzi odpuściłem temat i pogodziłem się z brakiem nazw podczas przełączania kanałów. Aż tu wczoraj nagle nazwy pojawiły się !!! Co zrobiłem innego to przełączyłem na kanał bez programu tv. Na dole ekranu pojawił sie komunikat, że program niezainstalowany, a w górnej części oczywiście UNDEFINED. Po powrocie na normalne kanały nagle nazwy pojawiły się.
nie wiem czy to przypadek czy nie ale moja żonka jest teraz zadowolona (i ja też:rolleyes:).
pozdro.
 

kivlov

New member
marcin 9913, będą działały wszystkie głośniki tyle, że musisz kupić przejściówka z 2 cinchów na 1 cincha i chyba dalej nie trzeba tłumaczyć:)
 

mangushd

New member
z tego co kojaze tv ma 2 wyjscia dzwięku. jedno to stereo na chinchach a 2gie to cyfrowe na drucie. pierwsze ci nie da dzwieku 5.1 (chyba ze pro logic ale to przez dekoder) a 2gie wymaga dekodera sygnalu cyfrowego.

ktos pytal o niebieska tablice philips podczas uruchamiania tv. da sie ja wylaczyc w service menu aczkolwiek nie wiem czy to przyspieszy zaladowanie softu telewizora.
 
Ostatnia edycja:
Do góry