Nowa seria 8 (8404H)

leptoptelis

New member
Aktualizacja nie zawsze poprawia

U mnie po aktualizacji nie tylko nie zauważyłem żadniej zmiany na plus ale pojawił się u mnie poważny problem.

Telewizor przestał odbierać sygnał po HDMI z odtwarzacza DVD Denona. Prowdopodobnie chodzi o jakąś niekompatybilność kluczy HDCP. Na razie koresponduję z serwisem. Oni zwrócili się z tym do producenta oprogramowania i na razie czekam.
I raczej na pewno problem tkwi w kompatybilności kluczy bo deno podłączony do każdego innego starszego TV przesyła poprawnie, a każdy inny odtwarzacz podłączony do tego TV też poprawnie przesyła sygnał po HDMI (w tym krzakowaty Bellwood i blu-ray Philipsa też).

Więc jeśli używacie odtwadzacza Denona DVD 1740 to z aktualizacją raczej się wstrzymajcie.
Ja aktualizowałem w zasdzie tylko dlatego, że liczyłem na to że zniknie problem z gniazdem słuchawkowym, które nie wyłącza automatycznie głośników po podlączeniu słuchawek, o czym już ktoś pisał na forum.

Poza tym sama aktualizacja przebiega całkiem sprawnie i prawie bez udziału użytkownika.

Jak się mój problem rozwiąże to coś napiszę.
 

rafi.c1

New member
znikające kanały w 8404

Witam serdecznie!!
Po przeczytaniu info n.t. tego tv odważyłem się, zakupiłem 42pfl8404 i pojawił się problem. Wczoraj wystartowałem wyszukiwanie programów, poustawiałem w kolejności i było wszystko cacy:) . Dzisiaj rano chciałem pokazać żonce jak działa tv i... ZONK. wszystkie programy znikły i muszę programować wszystko od nowa:cry: . Są to programy SD z telewizji kablowej osiedlowej, ale to chyba nie ma żadnego znaczenia. Czy macie jakiś pomysł co mogło się stać. A może ja czegoś nie zrobiłem i przez noc programy zniknęły...
jeśli macie jakiś pomysł to proszę o pomoc.
 

marianin

New member
rafi.c1 napisał:
Witam serdecznie!!
Po przeczytaniu info n.t. tego tv odważyłem się, zakupiłem 42pfl8404 i pojawił się problem. Wczoraj wystartowałem wyszukiwanie programów, poustawiałem w kolejności i było wszystko cacy:) . Dzisiaj rano chciałem pokazać żonce jak działa tv i... ZONK. wszystkie programy znikły i muszę programować wszystko od nowa:cry: . Są to programy SD z telewizji kablowej osiedlowej, ale to chyba nie ma żadnego znaczenia. Czy macie jakiś pomysł co mogło się stać. A może ja czegoś nie zrobiłem i przez noc programy zniknęły...
jeśli macie jakiś pomysł to proszę o pomoc.

Nie jestem pewien, czy to to, ale jest coś takiego aktualizacja kanałów. Ja mam to wyłączone. Pamiętam, że w telewizorach poprzedniej generacji były z tym problemy.
 
mialem podobne objawy! co prawda dotyczylo to tylko 5 kanalow naziemnych a nie kablowki, ale wystapil ten blad! u mnie, nie pamietam szczegolow, ale powodem byla zabawa i testowanie tv... bodajze po netTV mnie sie taki objaw pojawil! wylaczenie tv, ponowna instalacja kanalow i wszystko smiga, ale z netTV nie juz wiecej korzystalem!
 

JuiCe

New member
Hej

Przed chwilą zaktualizowałem sotware swojego 42PFL8404h i....

czy mi się wydaje czy podbito rozdzielczość ikonek i napisów w menu?

Jako kraj mam ustawioną Szwajcarię - do NET TV doszła miedzy innymi picassa!

NET TV uruchamia się jakby szybciej.

Czy to tylko subiektywne wrażenia - czy u Wy też zauważacie jakieś zmiany?

Soft z tej strony

EDIT: Doszło też Dailymotion.
 
Ostatnia edycja:

rafi.c1

New member
marianin napisał:
Nie jestem pewien, czy to to, ale jest coś takiego aktualizacja kanałów. Ja mam to wyłączone. Pamiętam, że w telewizorach poprzedniej generacji były z tym problemy.

Dzięki marianin!!! Faktycznie miałem ten komunikat włączony. Zrobiłem jak mowiłeś i (odpukać w niemalowane), dzisiaj bylo wszystko o.k.
Jeszcze tylko pytanko techniczne do wszystkich.
Czy tak musi być, że programy włączają się po obejrzeniu planszy PHILIPSa (trwa to jakieś 7 sek.). Czy można to jakoś wyłączyć?
Dzięki jeszcze raz i dozo..
 

Markko

New member
Nie można tego wyłączyć. Chodzi o to że TV musi mieć czas na załadowanie systemu. Na ten czas pojawia sie plansza. Szybciej na pewno nie da się uruchamiać TV, jesli o to Ci chodzi.
 

rafi.c1

New member
Markko napisał:
Nie można tego wyłączyć. Chodzi o to że TV musi mieć czas na załadowanie systemu. Na ten czas pojawia sie plansza. Szybciej na pewno nie da się uruchamiać TV, jesli o to Ci chodzi.

Oczywiście to jest to. Dzięki za odpowiedz.
A teraz ciekawostka.
Mój poprzedni tv to był również Philips. Stary CRT działa już 10 lat i jest ciągle o.k. Coo jest w tym ciekawego? Fakt że pilot od starego modelu również działa i uruchamia wszystkie opcje z nowego ( TXT, menu ustawienia, zmiana wielkości, wywołanie instrukcji żółtym itd). Żonie oczywiście nie mówię (narazie;) ), bo wiadomo - kto ma pilota ten rządzi:krol: , a po co mi "rząd mniejszościowy":D. Nara
 

luigi

New member
falujace loga stacji

Jakie macie ustawienia na swoich 8404 w pixel precision HD bo już ustawiłem wszelkie kombinacje i mam fatalny obraz cyfry po kablu hdmi.
Jedynie b.dobrze jest na kanałach HD ale te wyglądają rewelacyjnie na każdym tv.
Całkowicie odwołuje wszystko co dobrego napisałem o tym lcd.
Trzy główne zastrzeżenia:
-pływajace loga stacji- trzęsą niczym galareta i wszelkie paski na kanałach informacyjnych normalnie byłem w szoku :( jak to wygląda fatalnie.
-Do tego postrzępione litery na krawędziach pod kątem ostrym (efekt piły). Obok plazma Panasa i wszystko wygładzone idealnie a logo nawet nie dygnie cena o połowę niższa-koszmar normalnie.
-Trzeci minus tu wolna praca net tv- jest to niedopracowane i nieczyta mi płynnie filmów avi z pendriva. Troche sie jednak żałuję bo poleciałem na ambilight, to samo miał samsung b650 i był o 1tyś. tańszy.
Teraz niech to bedzie przestrogą dla wszystkich, nie jest to wcale takie fajne ten cały ambilight (i mimo wszystko lepiej to działa jak jest z 4 stron) jeśli nie ma się z tyłu białej ściany.
Pozdrawiam i czekam na pomoc w ustawieniach aby tak nie drgały loga np. tvp :confused:. Wiem że ma wysokie wymagania ale takich cyrków na innych tv nie zauważyłem.
 

Markko

New member
Falujące loga? nie mam czegoś takiego.
Postrzępione litery? Również czegoś takiego nie stwierdziłem.

Co do klatkujących .avi to się zgadza. Mam to samo. Chociaż.... dziś zrobiłem update firmware i poraz pierwszy poprawili szybkość menu. Nie jest idelanie, ale jest lepiej. Może wydajność .avi też się poprawiła. Jeszcze nie sprawdzałem.

Przy tym update pojawił się dziwny problem. Zamiast tego ekranu pokazującego postęp update miałem czarny ekran. Nie wiedziałem o co chodzi. Bałem się wyłączyć TV. Zostawiłem TV na 5 min, tak na wszelki wypadek. Wyłączyłem, sam się włączył i okazało się że mam nowe firmware. Nie wiem co się stało, ale TV na szczęście działa :)
 

PiotrM_

New member
luigi napisał:
nieczyta mi płynnie filmów avi z pendriva.

prawdopodobnie są to filmy w formacie XVid - faktycznie są z tym problemy, co ciekawe im mniejszy rozmiar klatki tym bardziej film się zacina - tak jakby nie wyrabiał się skalować w górę.
Na Xvidzie 1280x720 przycinania praktycznie nie ma.
Za to DivXy w dowolnym rozmiarze "idą" bardzo płynnie.

luigi napisał:
Teraz niech to bedzie przestrogą dla wszystkich, nie jest to wcale takie fajne ten cały ambilight (i mimo wszystko lepiej to działa jak jest z 4 stron) jeśli nie ma się z tyłu białej ściany.

jak się zapłaci więcej to ma się z 4 stron. Ja mam z tyłu pomarańczową ścianę i jestem zadowolony. Domyślam się, że z ciemnogranatową byłoby znacznie gorzej.

Odnośnie pracy na HDMI nie jestem w stanie nic na razie powiedzieć.
 

binio1

New member
Mam zamiar nabyć ten tv głównie pod xbox/ps3 wiec nasuwa się pytanie jak z input lag? w tej serii czy spełni swoje zadanie jako monitor? jeżeli chodzi o sygnał to upc analog. Proszę o jakieś opinie w tej sprawie
 

binio1

New member
Dzięki za szybką odpowiedź.
Mam jeszcze jedno małe pytanko.
Będę siedział od tego tv 2,5 metra po przekątnej do 3,20 na wprost.
Sprzedawca proponował mi wersje 32" jako optymalną, ja jednak twierdzę że to zbyt mały tv jak na gry. No i teraz mam dylemat bo 37" obrałem sobie jako optymalny a w sklepie znalazłem 42" w ciekawej promocyjnej cenie i nie wiem czy to czasem nie za duży ekran na tak mały pokój zważywszy na to że mam kablówkę analogową no z opcją wykupienia karty ci to jest do załatwienia.
Nie chcę pogrążać rodziny w rozpaczy przy oglądaniu programów tv. I jednoczesnym narażeniu się na niełaskę że znowu coś kupiłem na wyrost ehh.
 

jaskol

New member
binio1 napisał:
Będę siedział od tego tv 2,5 metra po przekątnej do 3,20 na wprost.
... że mam kablówkę analogową

Jezeli bedziesz ogladał tv analogową to myslę ze 37 cali to max.
Ja mam 42 cale i z 3 metrow super ogląda się programy HD ;)
 
co do przycinania... moze byc jak napisano powyzej, aczkowliek na serialach typu: teraz albo nigdy, czas honoru... nie ma zadnych zaciec, ale nie wiem co to za rozszerzenia czy Xvid czy Divx!

Co do odleglosci.... wychodzilem z zalozenia, ze czym wieksza tym lepsza, bo sie czlek przyzwyczai! i tak jest, ale w przypadku slabych sygnalow... naziemna czy niekiedy SD... poweim szczerze, ze zamienilbym teraz 42 calowego na 37 calowy... ale akurat w moim przypadku sytuacja dotyczy sypialni!
 

luigi

New member
Problem falowania wyeliminowany :D po prostu tuner cyfrowy był ustawiony na częstotliwość 60Hz a to widocznie nie podobało się 8404h...poprzedni tv nie miał z tym żadnego problemu. Przestawienie tunera w tryb 50Hz pomogło:p
Ponawiam pytanie czy możecie mi podać Wasze ustawienia parametrów do oglądania cyfry po hdmi?
Mam kolejne pytanie jak ustawić na kompie serwer aby móc oglądać nagrania, zdjęcia itp. po lanie na Philipsie???

Odnośnie oglądania kanałów SD z 3m to niestety tez uważam że to porażka, nie ma żadnego kanału który wygladałby w miare ładnie przy tej odległości, najgorzej mnie denerwuje że zwykły tvn odbiera najgorzej z całej grupy iti. Dobrze ze chociaż tvn 24 odbiera znośnie. Co do skalowania to uważam że wbrew temu co napisał kiki tv skaluje prawie perfekcyjnie o wiele lepiej niz plazmy Panasonica.
 

Markko

New member
Luigi, to ja nie wiem jaki Ty masz sygnał. U mnie właśnie TVN jest jednym z najlepiej odbierających kanałów. Zresztą wszystkie bardzo dobrze odbierają. Mam analogową UPC i jestem bardzo zadowolony.
 
Do góry