Nowa seria 8 (8404H)

PiotrM_

New member
PiotrM_ napisał:
Tak. poszedł trailer 1280x688

Bogatszy o nowe doświadczenia, mogę napisać w temacie USB:
- trailer 1280x688, który odtwarza się płynnie i bezproblemowo to XviD 23,980fps,
pozostałe XviDy które posiadam - w różnych rozmiarach, m.in.:
624x336@23,976fps
608x320@23,976fps
640x352@25fps
704x384@25fps
odtwarzają się tak, jakby miały 10-15fps, dodatkowo lekko przycinając się co jakiś czas. Wszystko to przeważnie bez problemów z dźwiękiem.
Stosunkowo najlepiej odtwarzał się materiał 704x384@25fps.
Po przekonwertowaniu dwóch przykładowych z przycinających się XviDów do DivX 6, wszystko odtwarzało się płynnie i bezproblemowo
- potwierdziło się podejrzenie, że nie odtwarzają się pliki większe niż 2GB
- niemożliwy był odczyt pliku MPEG-2 o parametrach 1280x720@60fps (19051kbps)
- materiał 1920x1080 MPEG-2 ( 30fps ) 30 000kbps - klatki poprawne, ostre, ale film zacina się mocno.
Po przekonwertowaniu do DiVx 6 z takim samym bitrate, wszystko pięknie bez zacięć.
- "nie widzi" plików mkv

Wszystkie testy z dysku NTFS 2,5"

Szkoda, że nie czyta napisów :|
 

jaskol

New member
odtwarza AVCHD

PiotrM_ napisał:
Bogatszy o nowe doświadczenia, mogę napisać w temacie USB:
- trailer 1280x688, który odtwarza się płynnie i bezproblemowo to XviD 23,980fps, pozostałe ... odtwarzają się tak, jakby miały 10-15fps,
Po przekonwertowaniu do DiVx 6 z takim samym bitrate, wszystko pięknie bez zacięć.
- "nie widzi" plików mkv

Ja wczoraj w MM sprawdzałem Philipsa pod katem wyswietlania filmów AVCHD (kompresja MPEG-4 AVC/H.264) z kamery i aparatu Sony.
Filmy w FullHD wyswietlane są płynnie - powiem rewelacyjnie.

W porownaniu do Samsunga 40b651 obraz wyrazniejszy,
a na zdjeciach kolory były bardziej naturalne w Philipsie.
 

PiotrM_

New member
jaskol napisał:
W porownaniu do Samsunga 40b651 obraz wyrazniejszy,
a na zdjeciach kolory były bardziej naturalne w Philipsie.

Potwierdzam, kolory to mocna strona Philipsa. Na ustawieniach standardowych, kolory soczyste i "nie lecą" w żadną ze stron. Istnieje możliwość indywidualnej regulacji kolorów, ale nawet jej nie dotykałem - nie było potrzeby.
 
Zastanawialem sie miedzy Sony W5500, Sharpem DH77 i wlasnie Philipsem 8404 i wybor padl na Phila! Czy zaluje? Nie mam porownania, ale jestem zadowolony z tego sprzetu! Moim zdaniem gra o niebo lepiej niz Panas PV80, ktorego mam obok w pokoju! Przewazyla taka ciekawostka jak Ambilight... a ze TV do sypialni... to jak znalazl ta funkcja sie sprawdza! Bardzo fajny TV... nastepny KURO, bo 9704 jednak zbyt drogi :)
 

R.E.D.

New member
ja rowniez zastanawiam sie jak wypada w porownaniu do sony w-serii
reasumujac czy mozna wywietlic podglad obrazu tv podczas przegladania kompa przez hdmi? ten ambilight to w serii 8 jest podswietlaniem tylko bokow czy rowniez gory?:confused:
 

muszyna2

New member
Bawiłem się dziś tym tv. Powiem tak sygnał z demo hd super, sygnał cyfrowy naziemny(w Krakowie) bardzo fajny, kolory super. Niestety nie było obok sonego w5500 a między tymi modelami wybieram. Co nie spodobało mi się to nie wiem czy to kwestia ustawień (ale takie mi się podobały) to że obraz na jakimś serialu na tvn był strasznie teatralny. Nie podoba mi się to w ogóle. A i jeszcze co zauważyłem to co jakiś czas napisy które leciały przez ekran przycinały się. Nie wiem od czego to mogło zależeć. Ogólnie tv piękny jeden z najładniejszych na rynku ale muszę jeszcze pobawić się tym tv a w szczególności porównać go z w5500. Nie chciałbym oglądając np. gwiezdne wojny czuć się jakbym oglądał dynastię :)
 

PiotrM_

New member
R.E.D. napisał:
ten ambilight to w serii 8 jest podswietlaniem tylko bokow czy rowniez gory?:confused:

tylko boków.

muszyna2 napisał:
Co nie spodobało mi się to nie wiem czy to kwestia ustawień (ale takie mi się podobały) to że obraz na jakimś serialu na tvn był strasznie teatralny. Nie podoba mi się to w ogóle.

Można to całkowicie dezaktywować, wyłaczając funkcję HD Natural Motion. Mi osobiście efekt ten podoba się coraz bardziej.

muszyna2 napisał:
A i jeszcze co zauważyłem to co jakiś czas napisy które leciały przez ekran przycinały się

na jakim źródle? z TV nigdy nie zauważyłem takiego efektu.
 

marianin

New member
PiotrM_ napisał:
cutD

W temacie dźwięku, odkryłem jeszcze jedną nedogodność - otóż wyprowadzając dźwięk do innego urządzenia, czy to wyjściem RCA, czy słuchawkowym (jack) , nie jestem w stanie kontrolować poziomu głośności za pomocą pilota. Trochę mnie dziwi takie rozwiązanie, czy to jest powszechne teraz w TV(?). W najlepszym przypadku musimy posługiwać się dodatkowym pilotem od wzmacniacza (o ile mamy strowanie pilotem).
Wyjście słuchawkowe oczywiście jest regulowane z poziomu menu, ale zaszyte głęboko i bardzo niewygodne, a przy odłączeniu wbudowanych głośników regulacja głośności na pilocie staje się bezużyteczna.
Jedyne wyjście, którego nie testowałem to SPDIF (nie mam wzmacniacza z takim wejściem). Czy masz może możliwość sprawdzenia, czy wyjście to regulowane jest za pomocą pilota?
Jaki może być jeszcze inny sposób wyprowadzenia dźwięku z tego TV na wzmacniacz, tak by poziom głośności był regulowany przez pilota od TV?
O ile w przypadku RCA jest to zupełnie poprawne o tyle z jack'iem słuchawkowym też jestem zaskoczony. Normalnie powinno być tak, że po wpięciu jack'a dzwięk z głośników powinien zostać automatycznie wyłączony a głośność powinno sie regulować pilotem w słuchawkach tak samo jak w głośnikach. A tu klapa - dźwięk się nie wyłącza! Nie wiem co może być motywem takiego rozwiązania? Niestety nie mam tez możliwości sprawdzenia SPDIF :-(
Mnie jednak co innego przeszkadza mianowicie gniazdo USB. Mój pen nie jest specjalnie gruby (Sandisc cruzer) a jednak bez użycia odrobiny siły, nie da rady go wpiąć, bo przeszkadza obudowa i pen wchodzi lekko krzywo. Trzeba się zaopatrzyć w jakiś bardzo cienki pendrive.
 

PiotrM_

New member
marianin napisał:
Trzeba się zaopatrzyć w jakiś bardzo cienki pendrive.

albo krótką przedłużkę (krótki kabel USB z jednej strony gniazdo - z drugiej wtyk) - pen wtedy będzie musiał zwisać.

Co do dźwięku, to rzeczywiście porażka :(
 

PiotrM_

New member
Odnośnie Ambilight: coraz barrziej mi się podoba, właściwie jak się go wyłączy, to robi się jakoś tak nieprzyjemnie - rację mieli Ci, którzy mówili że to uzależnia. :-D
Nie bardzo rozumiem tylko rozwiązania o nazwie LoungeLight. Wg instrukcji pozwala na stałe podświetlenie Ambilight w trybie gotowości (Stand By). Mamy dzięki temu coś w rodzaju lampki o przyjemnym świetle, nawet gdy TV nie emituje obrazu. Wszystko byłoby fajnie, tylko że wraz z podświetleniem tyłu, pali się również podświetlenie panela (widać szary ekran). Nie jest to zbyt energooszczędne rozwiązanie, na dodatek skraca żywotność lamp.
 
Ostatnia edycja:

muszyna2

New member
Czy Ambilight daje efekt gdy tv jest powieszony na ścianie czy tez jest to widoczne w momencie kiedy tv postawiony jest na stoliku oddalonego od ściany?
 

marek-irl

New member
Witam.
Moze ktos z Was podlanczal juz ten TV z PC i Windows 7 ?
Polonczylem telewizor lablem LAN z routerem, Net-TV dziala swietnie ale nie moge sobie poradzic z przegladaniem zasobow PC, raz juz nawet widzial kompa ale nic nie mozna bylo otworzyc nawet jednego zdjecia :(.
Nie mam zielonego pojecia jak to wszystko skonfigurowac, mam wprawdzie pdf-a z instrukcja ale tam jest tylko WMP11 a w Windows 7 jest juz 12 i nie moge tego skumac.
Moze cos podpowiecie.

Pozdrawiam.
 

PiotrM_

New member
Ja natomiast zastanawiam się nad bezprzewodowym podłączeniem tego Philipsa do Internetu. Pomysł polega na zestawieniu dwóch routerów: jednego pracującego jako AP, drugiego w trybie AP Client. Ten drugi podłączony kablem do telewizora. Czy to ma szanse zadziałać?
Może ktoś zastanawiał się nad tym lub próbował takiego podłączenia?.
Byłbym wdzięczny za sugestie.
 

marianin

New member
PiotrM_ napisał:
Ja natomiast zastanawiam się nad bezprzewodowym podłączeniem tego Philipsa do Internetu. Pomysł polega na zestawieniu dwóch routerów: jednego pracującego jako AP, drugiego w trybie AP Client. Ten drugi podłączony kablem do telewizora. Czy to ma szanse zadziałać?
Może ktoś zastanawiał się nad tym lub próbował takiego podłączenia?.
Byłbym wdzięczny za sugestie.

Akurat wczoraj właśnie rozmawiałem z panem, z polskiego oddziału D-Link (mam router DI-524 - bardzo dobry :))) on powiedział mi to samo, że po stronie TV musi być podpięty Acces Point (czyli nie koniecznie router) ale koniecznie w trybie AP Client. Z drugiej strony - dowolny router WiFi. Problem, że takie AP z tym trybem (AP Client) są dość drogie - choć nie wiem czemu.
D-Link ma 2 modele DWL-2100AP i DAP-1160 znalazłem jeszcze coś z firmy TP-Link WA501G. Mam nadzieję, że uda mi się wyrwać coś tanio na Allegro
i wtedy wezmę się za podłączanie.

Jeszcze jedno: okazuje się, że nie wszystkie urządzenia sieciowe wspierają te same (wszystkie) metody szyfrowania więc trzeba sparować ze sobą dwa co obsługują jedną i tę sama metodę i jeszcze nie gryzie się to z systemem - różnie z tym bywa (u mnie z win XP mogę używać tylko 64 bitowy WEP)
 
Ostatnia edycja:

marianin

New member
marek-irl napisał:
Witam.
Moze ktos z Was podlanczal juz ten TV z PC i Windows 7 ?
Polonczylem telewizor lablem LAN z routerem, Net-TV dziala swietnie ale nie moge sobie poradzic z przegladaniem zasobow PC, raz juz nawet widzial kompa ale nic nie mozna bylo otworzyc nawet jednego zdjecia :(.
Nie mam zielonego pojecia jak to wszystko skonfigurowac, mam wprawdzie pdf-a z instrukcja ale tam jest tylko WMP11 a w Windows 7 jest juz 12 i nie moge tego skumac.
Moze cos podpowiecie.

Pozdrawiam.

Cześć właśnie podłączyłem ale pod Win Xp i nie za pomocą WMP11 a Nero MediaHome ściągniętym w wersji trial ze strony Nero. Instalacja jest dziecinnie prosta. Długo jednak trwa indeksowanie plików, które mają byc widoczne przez TV. Nero samo wykryło TV. Trzeba tylko zwrócić uwagę aby po zainstalowaniu i indeksacji plików uruchamiać najpierw TV a później program - serwer.
ps w wersji trial obejrzysz zdjęcia i wysłuchasz plików MP3 ale nie zobaczysz filmów:-(

BTW
do PiotraM tak się zastanawiam czy bawić się w to WiFi bo łącząc TV przez kabel połaczenie jest bardzo wolne.

Jeszcze pytanie:
Czy Wam też tak ciężko chodzą przyciski na pilocie, zwłaszcza tzw "kółko" ?
 

artsaulo

New member
witam
w czwartek (po przetestowaniu w ciągu 2 tygodni 3 egzemplarzy Samsunga 40b650 i jednego Sony 40w5500) odebrałem swojego Philipsa 37 cali.
Jestem bardzo zadowolony, tylko mam jedno pytanko.
Mam stary dekoder CP (echostar 606) podłączony przez Scart i widać delikatne drgania obrazu. Szczególnie jak obraz jest nieruchomy i wyświetlane są pionowe linie. Obraz z dvd po scarcie bez zarzutu. Czy macie podobne spostrzeżenia?
pozdrawiam
 

marek-irl

New member
Witam.
Za rada odpalilem Nero Media Home 4, mam pelna wersje i wszystko poszlo swietnie i dosc prosto, przynajmniej na poczatku. Bez problemu TV odtwaza wszystkie filmy jekie sprawdzalem, poza mkv oczywiscie. Problem pojawil sie po jakims czasie, TV raz widzi serwer a raz nie, raz nawet w polowie filmu - stop i serwer zniknol ! Teraz jak wlanczam "przegladaj PC" to szuka serwera i nie znajduje. Na razie brak pomyslow, utknolem :(

Kolejna sprawa, pewnie to proste ale jakos nie dla mnie :)
W tej chwili ma do kompa podpiety monitor i tv, tv przez DIV-HDMI. Jak wlanczam np. film w .mkv to robie to na monitorze i przeciagam myszka na tv i to rozwiazanie nawet mi pasuje, zastanawiam sie jednak jak to zrobic z grami aby mozna bylo grac na tv ?

Pozwole sobie na jeszcze jedno pytanie, w ustawieniach obrazu - pixel precise HD, czasami niektore ustawienia sa nie podswietlone i nie moge ich zmienic, nie mam pojecia dlaczego.

Pozdrawiam.
 
Do góry