Nowa seria 8 (8404H)

marianin

New member
Witam Mam zamiar kupić sobie ten TV. może mi ktoś odpowiedzieć co to są, te srebrne paski pod ekranem i z czego są one zrobione?
pozdrawiam
 

jaskol

New member
marianin napisał:
Witam Mam zamiar kupić sobie ten TV. może mi ktoś odpowiedzieć co to są, te srebrne paski pod ekranem i z czego są one zrobione?
Ogladem w MM - te srebrne paski pod ekranem to maskownica głośników,
wygląd mają metalizowany, ale nie jestem pewien z czego są zrobione.

Ale całość wygląda rewelacyjnie, podobny jest do zeszłorocznego modelu 9703.
Jakosc wykonania tez wysoka, a obraz dla mnie super.
Podobno Kiki ma niedługo testowac 2-3 modele Philipsa.
 

nesca06

New member
Witam

Mam pytanie jak się pobierze ze stronu Philipsa nowe oprogramowanie w języku angielskim do modelu 8404h i wgra w telewizor to wtedy menu w telewizorze zostanie po polsku czy zmieni się na angielski?
 

leptoptelis

New member
marunia1212 napisał:
A jak jest z powerem?.....Raz w specyfikacji jest 205W, raz 260W!.......trochę sporo........ponoć Samsungi (linia 7,8) biorą ok 100w.
A sprawa ethernetu? Czy to jest jakaś wybrana "usługa"z aktualizowanych portali Philipsa,.....czy też w miarę pełny dostęp do netu?
Może potencjalnie firmware dało by się "przerobić" na swoje potrzeby(kanały RSS,własne adresy portali...itp..)?
Pozdrawiam

Pobór energii zależny jest od tego czy włączysz ambilight, czy nie. Może stąd te rozbieżności.

A jeśli chodzi o NetTV to proszę oto opinia jednej z użytkowniczek zamieszczona na stronach komputronika:

"Po prostu bezkonkurencyjny. Malo kto wie co to jest Net TV. Na przekor wielu opiniom, ze jest to tylko serwis specjalnie przygotowany pod ten telewizor, informuje, ze mozna normalnie przegladac wszystkie strony wlacznie z poczta :)) Lidia 2009-08-11 15:33:05"
 

mangushd

New member
Witam wszystkich.

Mam ten tv i jestem z niego wielce zadowolony...aż do wczoraj. Może czegoś nie rozumiem i możecie mi pomóc. Zainstalowałem nowy soft, który pare spraw związanych głównie z multimediami poprawił ale zato spiepszył autoformatowanie obrazu na wejsciu HDMI.

Mam dekoder hd do kablówki cyfrowej podłączony przez HDMI. Wiadomo ze wiekszość stacji tv nadaje w formacie 4:3. Tv swietnie obcinał czarne pasy i obraz był ładnie dopasowywany do wymiarów ekranu. Teraz juz tego nie robi. Owszem na wbudowanym tunerze analogowym opcja dziala wysmienicie. Nawet jak podlacze dekoder poprzez component, ale dlaczego prze hdmi przestalo to działać?

pisałem do philipsa polska. Odesłali mnie do serwisu autoryzowanego w radomiu. Czekam na odpowiedz czy jest mozliwosc wrzucenia starej wersji softu.
 

wojmol

New member
@mangushd
Dostałeś odpowiedź z serwisu w sprawie softu do 8404H?
Mam taki sam problem i nie wiem co z tym fantem zrobić:???:

Pozdrw Wojtek
 

marianin

New member
Cześć

Właśnie powiesiłem u siebie 47pfl8404 i zaczynam się bawić ;-).
Znalazł może ktoś w sieci jakieś ustawienia tego TV po kalibracji?
Co prawda ja ze swoich jestem b. zadowolony ale... lepsze jest wrogiem dobrego :)
BTW
czy wam też tak ciężko chodzą przyciski te pod "kółkiem" ?

Pozdrawiam
 

mangushd

New member
odpisali mi z centrum serwisowego:

Niestety producent nie przewidział możliwości aktualizacji oprogramowania
wstecz. Starsze oprogramowanie nie jest widziane przez odbiornik. Jedynie co
możemy zrobić to poinformować producenta o zaistniałej sytuacji. Proszę o
informację z jakim urządzeniem odbiornik współpracuje: model, nr seryjny.
Proszę o podanie wersji oprogramowania jaka była pierwotnie zainstalowana w
telewizorze oraz tą, która jest zainstalowana aktualnie.
..........

Zostało mi ustawić dekoder na zoom i czekac albo to poprawią w nowym sofcie albo wszystkie interesujace mnie stacje zmienia format nadawania na 16:9 ;>
 

wojmol

New member
Jednak skaluje sygnał z hdmi, nie wiem jak to działa ale w moim przypadku gdy używam tunera N, skalowanie działa:eek:
Teraz zostało jeszcze do rozgryzienia jak przeglądać pliki w komputerze za pomocą tego TV oraz z pozoru błacha sprawa jak przypisać nazwy do programów odbieranych z anteny?
 
Ostatnia edycja:

nesca06

New member
Witam

Mam prośbę . Chciałem podłączyć telewizor 8404 bezprzewodowo do internetu wiem żę trzeba do tego dokupić router, ale nie mam pojecia jaki żeby pasował i czy musi być razem karta wifi usb philipsa czy może to być dowolna firma . Może jakieś konkretne propozycie routerów . Z góry dziękuje i pozdrawiam.
 

rogi111

New member
wyświetlanie napisów

a jak z wyświetlaniem napisów polskich. w media i euro powiedziano mi, że nie czyta polskich napisów. Czy to prawda? Choc jestem zdecydowany na ten TV i po porównaniach danych technicznych, rozmowach ze sprzedawcami oraz po porównaniu obrazów w SD odrzucam Sharpa 42dh77. Obraz analogowy (a ten przeważa) jest lepszy w 8404.
 

Markko

New member
Było już parę razy w tym wątku. Ten TV napisów nie czyta. Może za jakiś czas się to zmieni. Oprogramowanie jest regularnie (raz na miesiąc) poprawiane.
 

leptoptelis

New member
Nie wiem czy czytaliście instrukcję od telewizora i od dekodera. Obrazu doprowadzonego na wejście HDMI w telewizor nie skaluje. Z zalożenia jest już przeskalowamy przez urządzenie wejściowe. Musicie to poustawiać na dekoderze. Ja chyba wypróbowałem wszystkie możliwe ustawienia dekodera zanim osiągnąłem porządany efekt. W dekoderze ustawiłem obraz 16:9 i opcję dopasuj czy rozciągnij albo coś takiego, Jak się ustawi zoom to kaszanka wychodzi.
 

mangushd

New member
leptoptelis. nie czytalem instrukcji ale co to ma do rzeczy jesli przed aktualizacja oprogramowania tv skalowal(autodopasowywanie) sygnal z dekodera po hdmi a po aktualizacji softu juz tego nie robi.
 
Ostatnia edycja:

jaskol

New member
nesca06 napisał:
Mam prośbę . Chciałem podłączyć telewizor 8404 bezprzewodowo do internetu wiem żę trzeba do tego dokupić router, ale nie mam pojecia jaki żeby pasował i czy musi być razem karta wifi usb philipsa ...

Znalazłem info o karcie Wi-Fi USB model SNU 5600.
Niektórzy korzystają z niej w PC, natomiast nie wiem jak w TV.
Do karty jest oprogramowanie na CD

Na allegro karta kosztuje około 50 zł - mozesz sprobowac - powodzenia
 

leptoptelis

New member
jaskol napisał:
Znalazłem info o karcie Wi-Fi USB model SNU 5600.
Niektórzy korzystają z niej w PC, natomiast nie wiem jak w TV.
Do karty jest oprogramowanie na CD

Na allegro karta kosztuje około 50 zł - mozesz sprobowac - powodzenia

tylko jak sobie wyobrażasz instalację sterowników karty z CD w pamięci telewizora? To nie PC-t. Można jedynie mieć nadzieję, że sprzęt sam prawidłowo rozpozna kartę i nie będzie potrzebował dodatkowego oprogramowania do jej obsługi.


cena tej już od 28zł więc można zaryzykować, albo spytać w serwisie Philipsa.
 
Ostatnia edycja:
Do góry