Nowa seria 8 (8404H)

dune2

New member
Bez reklam
A ja ponawiam pytanie czy wie ktos lub ma mozliwosc porownania tego nowego Pixel Precise HD ze starszym Pixel Plus 3 lub Perfect Pixel HD.
Uwazam ze jest to najwazniejsza cecha tych nowych Philipsow bo w stosunku do starszych braci sa podejrzanie tanie.Zwlaszcza ze te nowe modele jak 8404 maja ten tajemniczy Precise a takze nowe modele ale z wyzszej polki ciagle Perfect.Zniknelo Pixel Plus 3 stad moja watpliwosc czy Precise to jego odpowiednik czy poprostu Philips zaoszczedzil i dal cos slabszego od 3ki....
 

robo55

New member
No I Kupiłem Lcd Philipsa - Spostrzeżenia Przeciętnego Domownika Ponieważ wilokrotnie korzystałem z tego forum czytając wypowiedzi, testy itp. wydaje mi się, że też jestem coś winien i może też ktoś skorzysta.

Najpierw warunki:
pokój 6,5 x3,5 (telewizor na dłuższej ścianie)
okno balkonowe z żaluzją porządną
sygnał - cyfra na na tunerze gosatu i polsat cyfrowy
oglądam raczej wieczorami chociaż od 17 praktycznie zawsze włączony tv
odległość - od fotela 2 metry od kanały 3 metry
oglądamy - tvny (wiadomości itp.), sport i filmy.
mało gram
Dotychczas w miejscu oglądania plazma samsunga 42 cale c7h.

A teraz historia zakupu i moje spostrzeżenia.
Długo trwała u mnie decyzja odnośnie zakupu nowego tv. Oczywiście jak zwykle wpływ miały pieniądze, ale i wyrzuty czy to nie przypadkiem zbytek, przecież jeden tv 3 lata temu kupiony stoi. Przeważyła choroba- leżąc w czasie grypy w sypialni nie miałem tv i na co patrzeć. Powiedziałem stop plazma powedruje do sypialni (tym bardziej, że tam raczej zawsze będzie ciemno), a trzeba kupić coś nowego. No i tu zaczął sie problem plazma czy lcd. Wydaje mi się, że już wszystko na temat obu technologii przeczytałem, a czasami nawet mądrowałem się. I tu pierwsza moja uwaga (błąd) - nie stoi w domu w miejscu gdzie ma stać to znaczy, że g....wiesz. No ale do rzeczy ponieważ brak było funduszy oczywiście padło na raty. Praktycznie rzecz biorąc po pierwszym oglądaniu w saturnie (tam w miarę mogłem spokojnie wszystko oblukać) przepadły wszystkie błyszczące plazmy panasonica ostała się jedynie G10. 46 cali jednak za drogie więc zostało teoretycznie 42 cale bądź model PZ85, którego nie umiałem znaleźć lub S10. Jeśli chodzi o lcd zadecydowałem na sharpa dh77 lub toshibe ewentualnie sony. Tosh. odpadła od razu jak poczytałem o słynnej kresce i przebojach właścicilei z serwisem. Sony fajny , ale modele, które dla mnie były ok. były po prostu za drogie (chciałem jesli lcd to 100hz). Główkowałem , oglądałem i tak w kółko pytając jedynie żony czy 42 cale to nie za mało - odpowiedx żony to złudzenie. Koniec końców zbliżały ostatnie dni urlopu - powziąłem decyzję teraz albo nigdy. Patrzę wiec w euro sklepie - jest mój sharp i panas s10. Czytam dodatkowo test kikiego (sharp)oraz opinie ludzi i dostaje doła. Telewizor fajnie gra, ale.......awarii i niepochlebnych opinii od groma (wczesniej tak zrezygnowałem z x2 - słynny różowy kolor). Patrze dalej a jeszcze fajniejsza cena 46 cali dh77 i na koniec moim oczom ukazały się philipsy, które zawsze były bardzo drogie. Patrzę, patrze i moim oczom ukazuje się model 8404 42 cale. Specyfikacja mi pasuje, cena 4900 tyle co sharp. Plazma zeszła na bok w tym momencie (to był bład 2). Rano przemyślałem sprawe wchodze jeszcze raz do sklepu euro patrze cena tego philipsa 4200. Mówie sobie na to czekałem biore. O 12 miałem troche czasu wiec zasiadam wygodnie,łapie za mysz zamwaiam a mój telewizor juz kosztuje 4600 bez złotówki. Nic to zamawiam. Wczoraj nadchodzi tv. I........teraz wrażenia i moje uwagi powiedzmy przeciętnego użytkownika.

1. Jeśli Kiki mówi, że najlepiej zobaczyć w domu TO MA ŚWIĘTĄ RACJĘ. Nic innego nie odda takich własnie wrażen jak postawienie obok siebie u siebie w domu 4 modeli i zobaczenie, który nalepiej gra. 250 zł za przywóz i sprawdzenie, ktoś powie dużo, a ja powiem, że nie wyobrażam sobie teraz zakupu tv wiekszego niż 37 cali bez takiej przymiarki jeśli miałbym wydać wiecej niż 4 tysiące złotych. No ale mądry Polak.....Jeśli ktoś myśli, że w sklepie podłaczy sygnał analogowy i bedzie wszystko widział no to powiem tylko, że mało widzi. I nie chodzi tutaj o puszczane sygnały bo te pokzaowe to wiadomo po co są puszczane.........W szczególności dotyczy to lcdeków.
2. Kupiłem postawiłem i .............i.......mały. Plzma samsunga 42 cale ale z szeroką nieodbijającą ramką ten praktycznie bez ramki. Żona do czasu włączenia mówi zmień na większy.
3. Włączamy - ustawiamy z asystentem obraz i zaczyna dawać tak po oczach, że pojawiają mi się łezki. Powrót do asystenta wszystko w drugą stonę i jest w miarę oki. Przekątna większa odpada bez dwóch zdań no chyba, że chce się widzieć kaszanę i być ślepy.
4. Uwagi odnośnie Philipsa 8404 -
a) kształt i cały wygląd + materiały bardzo dobre.
b) obraz - teatr, ale jak tak lubie oglądać więc dla mnie oki. Po wyłączeniu nature mniejszy teatr ale nadal teatr. Obraz ostry dający dużą satysfakcję.....ale ale co to pojawiają sie pierwsze ciemne sceny i nic nie widać. Na pomoc przychodzi tutaj rozjaśnienie obrazu, ale coś kosztem czegoś obraz wtedy traci inne walory. Uwaga co do czerni. Nigdy nie byłem jakimś tam wielkim zwolennikiem tego rodzaju problemów, ale ważne jest aby na ciemnych powierzchniach widać coś było. Na tym philipsie jest z tym słabo, ale widziałem też sharpa dh 77 42 cale - grał jakiś koncert i było jeszcze gorzej. Ta właśnie wada powoduje, że mam duże rozterki czy to dobrze , że wybrałem lcd. Wcześniej nigdy tego nie widziałem w sklepie - czemu bo zawsze jakoś było tak, że nie pokazywali czarnych scen.......Zobaczyłem i już wiem dlaczego niektórzy tak bardzo pytają się o czarny kolor.........(gdybym wziął prezentacje.......dalej nie kończe). Ogólnie obraz dużo lepszy niż na moim samsungu, ale te czernie powodują, że postawiłbym na remis....Czy tego jednak oczekuje się od nowego modelu po trzech latach........Jedyne co mogę powiedzieć to piłka na serio nie smuży jak leci, a na plaźmie samsunga trochę tak. Czasy się jednak zmieniają. Obraz hd oczywiście to rewelacja. Obraz SD w zależności od stacji np. tvny b. dobrze. Skalowanie na dobrym poziomie.
c) dźwięk - olbrzymi plus. Od mojej plazmy samsunga gra 100 razy lepiej. Czyściutko, mocne basy. Na reklamach ścisza dźwięk. Dźwięk jest pełny, nie plastikowy i bardzo dobrze słyszalny. Oczywiście nie można do kina porównywać.....
d) wejścia wyjścia - bez komentarzy jest wszystko brakuje tylko wifi :) Moim zdaniem wszystko dobrze rozmieszczone.
e)ambilight - śmaiłem się z tego, a potem dopiero szukałem czemu nie świeci mi z góry. Okazało się że to ambi 1, Spectra 2 świeci też tylko z 2 stron jednak w różnych odcieniach po każdej stronie, a dopiero ambi 3 świeci z góry. Dla mnie naprawde super sprawa, a o jakiś lampkach choinkowych nie ludzie głupot nie piszą.......
f)pilot- solidny, troche dziwne rozmieszczenie ale nie za duży i dobrze w dłoni leży.

Wklejam co dałem na głównym forum. I jeszcze 2 rzeczy - co do wersji procka to chyba jakiś znawca musiałby się wypowiedzieć......natomiast co do rwania obrazu nic takiego nie ma!!! mecze nawet na sc canal + bardzo dobrze oglądane............żużel, baket i tenis wszystko oki

Telewizor oceniałem naprawde krytycznie i to nie przypadek, że wybrałem philipsa...:)
 

dune2

New member
Bez reklam
Dzieki za mini recenzje.Mozesz napisac jak z kątami ? bo ogladalem ten TV w mediamarkt i wydawalo mi sie ze ma bardzo slabe kąty a jakie jest Twoje zdanie w porownaniu np. do samsunga b650 ?
 

rudy

New member
Też jestem zainteresowany tym telewizorem,ale jeśli chodzi o kąty to tutaj samsung i sony wygrywają.Obraz na wprost i pod niewielkim kątem naprawdę bardzo dobry.Dobre odwzorowanie kolorów,wspaniała ostrość i głębia.Z tego philips słynie,ale już przy patrzeniu z boku lub z góry obraz się rozmywa,dostaje takiej niebieskiej poświaty,jest ciemniejszy jakby za mgłą.Obserwowałem to samo w kilku sklepach.Dotyczyło to modeli 5604,7404 i 8404.Być może w grę wchodzą ustawienia tv,ale we wszystkich sklepach było tak samo.Pozdrawiam.
 

robo55

New member
dune2 napisał:
Dzieki za mini recenzje.Mozesz napisac jak z kątami ? bo ogladalem ten TV w mediamarkt i wydawalo mi sie ze ma bardzo slabe kąty a jakie jest Twoje zdanie w porownaniu np. do samsunga b650 ?

Hmmm. to jest właśnie to chciałbym go porównać do normalnego sygnału na b650, ale nigdzie tego samsunga nie chcą mi w takim właśnie sygnale puścić bo zawsze coś...........Co do kątów samego phila - naprawde nie jest źle nie gorzej niż kilka soniaków lub sharp dh 77 - to sam sprawdzałem. Z tych tv, które oglądałem w sklepach to właśnie kupiłbym tego bo ma najlepszy obraz. Oczywiście patrze do granicy 5 tys. złotych za 42 cale.
Inna sprawa że mysle go jednak wymienić bo chciałbym wiekszy 46 cali - zostały mi jeszcze 2 dni zastanowienia. 47 cali tego modelu jeszcze nie ma wiec zastanawiam sie nad samsungiem b 650..........
 

rudy

New member
3. Włączamy - ustawiamy z asystentem obraz i zaczyna dawać tak po oczach, że pojawiają mi się łezki. Powrót do asystenta wszystko w drugą stonę i jest w miarę oki. Przekątna większa odpada bez dwóch zdań no chyba, że chce się widzieć kaszanę i być ślepy. robo55,jak to jest z tą przekątną.Raz piszesz,że większa odpada i kaszana,dwa posty dalej ,że przydałby się większy.Któremu postowi zawierzyć.Pozdrawiam.
 

robo55

New member
rudy napisał:
3. Włączamy - ustawiamy z asystentem obraz i zaczyna dawać tak po oczach, że pojawiają mi się łezki. Powrót do asystenta wszystko w drugą stonę i jest w miarę oki. Przekątna większa odpada bez dwóch zdań no chyba, że chce się widzieć kaszanę i być ślepy. robo55,jak to jest z tą przekątną.Raz piszesz,że większa odpada i kaszana,dwa posty dalej ,że przydałby się większy.Któremu postowi zawierzyć.Pozdrawiam.

No tak trochę namieszałem, więc muszę wytłumaczyć..............Kandydatem to wymiany tym najpoważniejszym jest plazma panasonica i tu trochę zmienia się sytuacja (czemu większa matryca nie muszę tłumaczyć)...........Drugim lcdek samsunga i tu potrzebne jest tłumaczenie - po 4 dniach oglądania po prostu przyzwyczaiłem się i nie jest już tak strasznie z tą ostrością, za to gorzej z wielkością........Samą krótką recenzję pisałem po 1 dniu oglądania. A do samsunga przyciąga mnie tylko to, że czarny ponoć jest całkiem niezły (widać wiecej szczegółów niż na sharpie ponoć tak pisał Tynio) + to, że ten model jest do nabycia w euro w wersji 46 cali. Gdyby był taki phil brałbym phila.........
 

rudy

New member
A dlaczego w Euro?Chyba ,że na raty ,to rozumiem.W Euro,można go sobie obejrzeć,posprawdzać ustawienia,a kupić w necie.Zawsze zostanie parę stówek i jak się nie będzie podobał,można go oddać bez podawania przyczyny w ciągu dziesięciu dni.A może sony 46W5500 w necie,za cenę samsunga w Euro?Sam zastanawiam,się nad którymś z tych dwóch tv,tyle że w rozmiarze 40"(za mały budżet na większy)Philips 42"8404 odpadł z powodów, o których pisałem powyżej.
 

robo55

New member
rudy napisał:
A dlaczego w Euro?Chyba ,że na raty ,to rozumiem.W Euro,można go sobie obejrzeć,posprawdzać ustawienia,a kupić w necie.Zawsze zostanie parę stówek i jak się nie będzie podobał,można go oddać bez podawania przyczyny w ciągu dziesięciu dni.A może sony 46W5500 w necie,za cenę samsunga w Euro?Sam zastanawiam,się nad którymś z tych dwóch tv,tyle że w rozmiarze 40"(za mały budżet na większy)Philips 42"8404 odpadł z powodów, o których pisałem powyżej.


oczywiście raty......w innym wypadku nawet bym się nie zastanawiał.......:) Gdybym miał tą kasę (w euro 6600) stał by u mnie dokładnie sony w5500...
 

dune2

New member
Bez reklam
robo55 napisał:
oczywiście raty......w innym wypadku nawet bym się nie zastanawiał.......:) Gdybym miał tą kasę (w euro 6600) stał by u mnie dokładnie sony w5500...

A niby czemu ? widzialem W5500 w wielu sklepach i moim zdaniem ma gorszy odbior niz b650 a juz na pewno nie warty doplacenia biorac pod uwage funkcje multimedialne samsunga.
Ale wracajac do temtu philipsa to nie sadzicie ze starsza seria miala lepsze katy?Wydaje mi sie ze mimo nizszego kontrastu modele z pixel plus 3 mialy lepszy odbior i katy.
 

Markko

New member
Witam

Kupiłem wczoraj model 7404. Jest to to samo co 8404 tylko bez ambiligt i NET TV. Jeśli chodzi o filmy z USB to jest słabo. DiVX HD i mkv nie odtwarza. Normalne divx'y odtwarza, ale najczęściej jest problem z płynnością. Po prostu co jakiś czas liczba klatek spada. Tak jakby TV nie wyrabiał. Może to poprawią w nowszym sofcie. Napisów nie czyta. Ogólnie ta funkcja to bida z nędzą. Nie można w trybie USB zmieniać żadnych ustawień! Nawet nie pokazuje się pasek głośności. Co najważniejsze nie można zmieniać formatu obrazu. Ustawienia obrazu ten tryb bierze chyba z ustawień osobistych TV, bo w osobistych wyłączyłem 100hz to po przełączniu na USB też było wyłączone. Całe menu TV jak na mój gust chodzi za wolno. Liczę że to wszystko zostanie poprawione.

Funkcja HD natural motion 100hz to dla mnie jakaś pomyłka. Obraz jest nienaturalny. Tak jakby dziwnie przyspieszony. Odrazu to wyłączyłem we wszystkich trybach. To 100Hz to jakaś totalna lipa. Chcą nam wmówić że tak to powinno wyglądać? Ze to takie "naturalne"? Czysty marketing i wyciąganie kasy.

Edit

Potestowałem jeszcze troche i wychodzi na to że natrafiłem na wybitnie nieodpowiedni film na którym widać bardzo ta sławną teatralność (przyspieszenie) Dr House na TVP2 o 20.00. Sprawdzcie sobie Ci którzy macie już ten TV. Dla mnie słabo to wygląda. Na innych kanałach nie jest tak źle. Hd natural motion sporo poprawia ostrość obrazu.
 
Ostatnia edycja:

dune2

New member
Bez reklam
A jak z jego katami ? bo z tego co widzialem w sklepie to sa slabe w porownaniu z konkurencja i tu bez znaczenia czy z Sony czy Samsungiem ale moze to tylko takie wrazenie ?

mialem wrazenie ze jak stane bokiem to wszystko ciemnieje i bardzo mi sie ten efekt nie podoba.
 

Markko

New member
Kąty faktycznie rewelacyjne nie są, ale mi to jakoś specjalnie nie przeszkadza. Podstawka jest obrotowa, więc łatwo można sobie telewizor przestawić pod odpowiednim kątem.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego TV. Obraz z UPC jest świetny. Skalowanie tez super. Opcja czytania divx to chyba dodana pod przymusem. Ja nie jestem w stanie z tego korzystać. Przynajmniej na dzień dzisiejszy. Mam nadzieję że coś z tym zrobią bo liczyłem na ta funkcję. Odstawił bym wtedy DVD.


Napisałem do Philipsa o problemach z odtwarzaniem filmów z USB.

Odpowiedź:

"W odpowiedzi na Pana e-mail informujemy, że wersja odtwarzacza filmów zastosowana w tym telewizorze jest wersją bardzo ograniczoną, ponieważ jest on tylko funkcją dodatkową. W późniejszym czasie powinny pojawić sie aktualizacje oprogramowania poprawiające jego działanie."

Jest nadzieja :)
 
Ostatnia edycja:

jaskol

New member
Markko napisał:
Kupiłem wczoraj model 7404. Jest to to samo co 8404 tylko bez ambiligt i NET TV. Jeśli chodzi o filmy z USB to jest słabo. DiVX HD i mkv nie odtwarza.

Ja zastanawiam się nad 8404.
Czy w instrukcji są okreslone formaty jakie TV powinien obsługiwac z USB.

A może musi byc zachowana struktura katalogów i plików - tak jest w przypadku kart SD dla nowych TV Panasonic
 

Markko

New member
W instrukcji jest napisane: odtwarzane formaty - MP3, LPCM, Zdjęcia w formacie JPEG, MPEG1, MPEG2, H.264/MPEG-4 AVC

Divx HD w ogóle mi nie ruszył. Czarny ekran, plik był widoczny bo miał oczywiście rozrzeżenie .avi, mkv w ogóle nie był widoczny.

Chciałem też dodać że przy ustawionym HD natural motion 100Hz występuje input lag. Sprawdzałem na podstawie Gran Turismo. W innych grach pewno jest to jeszcze bardziej odczuwalne. W trybie "GRA" HD natural motion 100Hz jest wyłączone, czyli producent zdaje sobie sprawę że jest input lag. Zresztą po tym jak dowiedziałem się na czym polega działanie tych 100Hz w LCD nie wyobrażam sobie żeby żadnych opóźnień nie było. Przy tego typu obróbce obrazu muszą być, mniejszcze, czy większe. No chyba że w środku TV siedzi procesor CELL. Szkoda że o tym wszystkim dowiedziałem się po kupnie TV. Nie spinał bym się tak na to "100Hz". Cóż, trudno się mówi.
 

akdark

New member
42pfl8654h??

A czym różni się model 42PFL8654H od 42PFL8404H/12??? Ze znalezionej dokumentacji wynika, że niczym poza numerkiem. Poza tym nie ma go na stronie internetowej Philipsa i prawie nie jest dostępny w Polsce.
 

Markko

New member
a to ciekawe, bo u mnie nawet przy odbiorze telewizji jest input lag. I to przy wyłączonym HD natural motion. Ustawiłem TV obok CRT Panasonica i Philips wyświetlał sygnał z zauważalnym opóźnieniem. Na starym LCD Philips tego nie miałem. Mogę nakręcić filmik i wrzucić na youtube.
 

JuiCe

New member
Markko napisał:
a to ciekawe, bo u mnie nawet przy odbiorze telewizji jest input lag. I to przy wyłączonym HD natural motion. Ustawiłem TV obok CRT Panasonica i Philips wyświetlał sygnał z zauważalnym opóźnieniem. Na starym LCD Philips tego nie miałem. Mogę nakręcić filmik i wrzucić na youtube.

Wiem o co Ci chodzi. Gdy oglądasz Philipsa w sklepie w porównaniu z innymi TV to wydaje się, że obraz odtwarzany jest z pewnym opóźnieniem. Mam jednak wrażenie, że jest to jakieś złudzenie optyczne. Stań przed ścianą TV w MM i skoncentruj wzrok na jednym - obraz wyświetlany na TV obok będzie wydawał się "szybszy" - tak mi się przynajmniej wydaje.
 
Do góry