Nowa seria 8 (8404H)

guzie

New member
42pfl8404h/12

mam od 2 dni ten tv, czekał na odbiór osobisty w sklepie internetowym od 21.05, kupiłem za 4049zł. przyszedł podobno z węgier. dokładnie miesiąc wcześniej nabyłem model 42PFL7403D ale zwróciłem go -problem był z pilotem, który nie reagował na przyciski(jak się potem okazało po lekturze tego forum był to powszechnie znany w tych modelach mankament- "syndrom czeski":)
mój pech zamienił się w szczęście (!!!) ponieważ za tę samą cenę mam teraz dodatki:
-ambilight, myślałem że to tylko rodzaj lamki -zbędny dodatek, czytałem nawet, że ktoś zastosował lampki choinkowe dla imitacji tego efektu, hehe
po kilku minutach oglądania telewizji z tą funkcją nie mam ochoty nigdy więcej patrzeć bez niej i czekam na wieczór, najlepiej widoczne i efektowne przy koncertach, ponieważ miganie świateł na scenie rozszerza się na miganie tego podświetlenia(także odpowiednia zmiana kolorów) i w efekcie rozszerzenia perspektywy obrazu. super!
-nowa stylistyka, 42PFL8404 w porównaniu z 7403 jest mniejszy, oczywiście przekatna ekranu 107cm zostaje, odchudzona została ramka z 5cm do 2,5cm. dla mnie pozytyw, bo przy ambilight zaciera się granica, obraz "wychodzi poza telewizor", głośniki w starszym modelu były umieszczone w 2miejscach z tyłu, w nowym są w dolnym pasie ramy prawie zupełnie niewidoczne, nie widze różnicy w brzmieniu (7403 -15W, 8404 -10W),
-ładniejszy funkcyjny pilot,
-doskonałe nowoczesne menu z komputerowym wzornictwem nieporównywalne z poprzednim modelem,
-mpeg4,
-pixel plus, i inne kórych też nie rozwaliłem jeszcze.
nie rozpisując się w skali od 1 do 10 model 7403 prezentował się na 7, 8404 na 9. obraz z anteny na patyku(nie zdążyłem nic innego zainstalować) prezentuje sie tak samo poprawnie natomiast z dvd mam wrażenie, że w 8404 trochę lepiej.
:)
 
guzie napisał:
mam od 2 dni ten tv, czekał na odbiór osobisty w sklepie internetowym od 21.05, kupiłem za 4049zł. przyszedł podobno z węgier. dokładnie miesiąc wcześniej nabyłem model 42PFL7403D ale zwróciłem go -problem był z pilotem, który nie reagował na przyciski(jak się potem okazało po lekturze tego forum był to powszechnie znany w tych modelach mankament- "syndrom czeski":)
mój pech zamienił się w szczęście (!!!) ponieważ za tę samą cenę mam teraz dodatki:
-ambilight, myślałem że to tylko rodzaj lamki -zbędny dodatek, czytałem nawet, że ktoś zastosował lampki choinkowe dla imitacji tego efektu, hehe
po kilku minutach oglądania telewizji z tą funkcją nie mam ochoty nigdy więcej patrzeć bez niej i czekam na wieczór, najlepiej widoczne i efektowne przy koncertach, ponieważ miganie świateł na scenie rozszerza się na miganie tego podświetlenia(także odpowiednia zmiana kolorów) i w efekcie rozszerzenia perspektywy obrazu. super!
-nowa stylistyka, 42PFL8404 w porównaniu z 7403 jest mniejszy, oczywiście przekatna ekranu 107cm zostaje, odchudzona została ramka z 5cm do 2,5cm. dla mnie pozytyw, bo przy ambilight zaciera się granica, obraz "wychodzi poza telewizor", głośniki w starszym modelu były umieszczone w 2miejscach z tyłu, w nowym są w dolnym pasie ramy prawie zupełnie niewidoczne, nie widze różnicy w brzmieniu (7403 -15W, 8404 -10W),
-ładniejszy funkcyjny pilot,
-doskonałe nowoczesne menu z komputerowym wzornictwem nieporównywalne z poprzednim modelem,
-mpeg4,
-pixel plus, i inne kórych też nie rozwaliłem jeszcze.
nie rozpisując się w skali od 1 do 10 model 7403 prezentował się na 7, 8404 na 9. obraz z anteny na patyku(nie zdążyłem nic innego zainstalować) prezentuje sie tak samo poprawnie natomiast z dvd mam wrażenie, że w 8404 trochę lepiej.
:)
Witam,
Mógłbyś coś powiedzieć na temat czerni. czy można ją porównać do sony w5500, jest lepsza, gorsza. Jak jest czerń w nocy przy zgaszonym świetle, jest faktycznie czarna czy raczej szara..


Dzieki
 

leptoptelis

New member
Czerń

Thomas1000 a co ty się tak tej czerni czepiłeś. Czarny ekran masz zamiar cały czas oglądać? Ja tam wolę coś w kolorach. Czerń w LCD-ku nigdy nie będzie czarna, co wynika z konstrukcji ekranu. Jak ci lampa świeci za matrycą to choćbyś się wsciekł to czarne nie będzie. Większe znaczenia ma chyba kontrast, bo to dzięki miemu masz wrażenie czerni, WRAŻENIE przypominam. Jak wyświetlasz z rzutnika na białej ścianie to litery ci się wydają czarne czy może rzutnik świeci czarnym światłem.

Nie wiem jak wygląda nocą czerń w w5500, ale dla mnie mój 8404h odpowiada.
 
leptoptelis napisał:
Thomas1000 a co ty się tak tej czerni czepiłeś. Czarny ekran masz zamiar cały czas oglądać? Ja tam wolę coś w kolorach. Czerń w LCD-ku nigdy nie będzie czarna, co wynika z konstrukcji ekranu. Jak ci lampa świeci za matrycą to choćbyś się wsciekł to czarne nie będzie. Większe znaczenia ma chyba kontrast, bo to dzięki miemu masz wrażenie czerni, WRAŻENIE przypominam. Jak wyświetlasz z rzutnika na białej ścianie to litery ci się wydają czarne czy może rzutnik świeci czarnym światłem.

Nie wiem jak wygląda nocą czerń w w5500, ale dla mnie mój 8404h odpowiada.
witam ,
Nie, że się uczepiłem, ale nie chciałbym wieczorem oglądać szarych kolorów tam gdzie ma być wyraźnie czarny. :( Do tej pory starsze modele (seria 7) philipsow które widziałem w sklepie nie zachwyciły mnie :(
Obecnie posiadam CRT panasonic 32px30 acuity i chcę go zmienić ale nie chciałbym się rozczarować ewentualnym zakupem.
na tą chwilę wybieram pomiędzy JVC DV1bu a właśnie tym philipsem.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Jump

New member
guzie napisał:
mam od 2 dni ten tv, czekał na odbiór osobisty w sklepie internetowym od 21.05, kupiłem za 4049zł. przyszedł podobno z węgier. ...
:)
Cześć, czy testowałeś funkcję NET TV ?
 

JuiCe

New member
guzie napisał:
mam od 2 dni ten tv, czekał na odbiór osobisty w sklepie internetowym od 21.05, kupiłem za 4049zł. przyszedł podobno z węgier. dokładnie miesiąc wcześniej nabyłem model 42PFL7403D ale zwróciłem go -problem był z pilotem, który nie reagował na przyciski(jak się potem okazało po lekturze tego forum był to powszechnie znany w tych modelach mankament- "syndrom czeski":)
mój pech zamienił się w szczęście (!!!) ponieważ za tę samą cenę mam teraz dodatki:
-ambilight, myślałem że to tylko rodzaj lamki -zbędny dodatek, czytałem nawet, że ktoś zastosował lampki choinkowe dla imitacji tego efektu, hehe
po kilku minutach oglądania telewizji z tą funkcją nie mam ochoty nigdy więcej patrzeć bez niej i czekam na wieczór, najlepiej widoczne i efektowne przy koncertach, ponieważ miganie świateł na scenie rozszerza się na miganie tego podświetlenia(także odpowiednia zmiana kolorów) i w efekcie rozszerzenia perspektywy obrazu. super!
-nowa stylistyka, 42PFL8404 w porównaniu z 7403 jest mniejszy, oczywiście przekatna ekranu 107cm zostaje, odchudzona została ramka z 5cm do 2,5cm. dla mnie pozytyw, bo przy ambilight zaciera się granica, obraz "wychodzi poza telewizor", głośniki w starszym modelu były umieszczone w 2miejscach z tyłu, w nowym są w dolnym pasie ramy prawie zupełnie niewidoczne, nie widze różnicy w brzmieniu (7403 -15W, 8404 -10W),
-ładniejszy funkcyjny pilot,
-doskonałe nowoczesne menu z komputerowym wzornictwem nieporównywalne z poprzednim modelem,
-mpeg4,
-pixel plus, i inne kórych też nie rozwaliłem jeszcze.
nie rozpisując się w skali od 1 do 10 model 7403 prezentował się na 7, 8404 na 9. obraz z anteny na patyku(nie zdążyłem nic innego zainstalować) prezentuje sie tak samo poprawnie natomiast z dvd mam wrażenie, że w 8404 trochę lepiej.
:)

Jak na razie nie odpowiadasz na pytania... czyli TV się spodobał i nie masz czasu na zaglądanie na forum :) Jeżeli jednak byś miał czas to czy mógłbyś proszę powiedzieć czy działa odtwarzanie plików MKV oraz czy wczytywane są napisy z SRT przy odtwarzaniu divxow?

Byłem dzisiaj w sklepie gdzie wisiał 9604 - nie wczytał napisów, a mkv w ogóle nie zobaczył.

Czy przy próbie odtwarzania divxa na Twoim modelu ekran staje się czarny na 5 sekund, a dopiero potem rusza odtwarzanie?

Czy przewijanie avi jest skokowe? W modelu, który testowałem po wciśnięciu przewijania do przodu suwak skoczył o 10 sekund, następnie o minutę, a obraz nie był aktualizowany, aż do momentu gdzy wcisnąłem play - tzn. nie ma płynnego przewijania :( Czy u Ciebie też tak jest?
 

MacGege

New member
O ile dobrze pamiętam specyfikację tych modeli to producent ani słowem nie wspominał o odtwarzaniu MKV przez USB, więc raczej nie ma takiej możliwości ...
 

JuiCe

New member
MacGege napisał:
O ile dobrze pamiętam specyfikację tych modeli to producent ani słowem nie wspominał o odtwarzaniu MKV przez USB, więc raczej nie ma takiej możliwości ...

Hmmm - w takim razie szala przechyla się w stronę B650. Nie oglądam namiętnie filmów w formacie MKV ale chciałbym by telewizor posłuży mi długo i miał jak największą kompatebilność z różnymi formatami.

Na korzyść Philipsa przemawia oczywiście Ambilight i.... walory estetyczne oraz... pilot (nigdy nie sądziełem, że to powiem/napiszę).

TV ma stać w pokoju, podłączony do routera z dyskiem. Chciałbym uniknąć ciągłego podłączanie komputera do TV. Po kupnie rzutnika (kwesta 12-24 miesiecy) ma zostać przeniesony do sypialni i tam być podłączony przez LAN (Wifi jeżeli wezmę jednak, któryś z modeli 9xxx).

W sklepach w okolicy mam dosyć ograniczone możliwości podłączenia omawianych modeli równegle obok siebie więc po prostu biegam ze stickiem USB i testowymi fotkami/mp3/filmikami.

Jak wygląda sprawa opóźnień przy graniu? Czy orientujecie się może jak wypadają 8xxx/9xxx w porównaniu z B650 w tej kwestii?

Czy warto dopłacać za 200 Hz w modelu 9664? Niestety nie mam możliwości obejżenia go w sklepie (jest tylko Z4500 z 200 Hz).

Z góry dziękuję za odpowiedź.

EDIT: Jeżeli chodzi o oglądanie zdjęć to na testowanym philipsie bardziej mi się podobały niż na samsungu. I nie chodzi tu o konfigurację kolorów/kontrastu/jasności - staram się brać na to poprawkę - po prostu jakoś tak... ostrzej.
 
Ostatnia edycja:

MacGege

New member
No własnie wszystko to kwestia potrzeb i gustu. Mnie osobiście Samsung nie przekonuje, nie wiem dlaczego, tak po prostu jest, a TV ma służyć do oglądania DVD, Bluray'a i eNki. W tej chwili mam do czynienia z Philipsem i powiem szczerze, gdybym miał teraz zmieniać TV to pierwsze kroki kieruje w strone TV tej marki i modeli 8404 lub 9664, kwestia różnicy w cenie.

Inna sprawa to ambilight, to naprawdę świetna rzecz i chyba ciężko by mi było się z tą funkcjonalnością rozstać :))).

Co do oglądania innych formatów to cichy niewielki komputerek typu Mac Mini + router z wifi w klasie N a do niego podłączone dyski HDD z plikami filmowymi i muzycznymi, załatwia dostęp bez kabli. Do tego wszystkim można sterować pilotem.

Udanych wyborów ..
 

MacGege

New member
Tylko dwa tygodnie !!! :), Ja swój pierwszy lcd wybieralem pol roku. Po czym zmieniłem na inny po następnych 4 miesiącach. Tak więc wszystko przed Toba jeszcze ;-)
 

JuiCe

New member
MacGege napisał:
Tylko dwa tygodnie !!! :), Ja swój pierwszy lcd wybieralem pol roku. Po czym zmieniłem na inny po następnych 4 miesiącach. Tak więc wszystko przed Toba jeszcze ;-)

Wiem, że niektórzy własnie tak robią - wymieniają model jeżeli nie spełnia ich oczekiwań. Jak to wygląda w praktyce? Masz zaufany sklep gdzie możesz bez problemu wymienić sprzęt bez dopłat? Czy jest to sklep internetowy czy "normalny"?
 

MacGege

New member
Ja tak nie zamierzałem robić, bo nie mam żadnego znajomego w sklepie. Kupiłem Toshibę myślałem ze będzie ok. i generalnie była tylko po ok. 2 miesiącach okazało się że mógł być większy :),. Trafił się kupiec wiec sprzedałem nie tracąc zbyt dużo i moim zamiarem była znowu Toshiba, ale natknąłem się na Philipsa, dołożyłem więcej niż zamierzałem i to był strzał w 10. Rozmiar, obraz , ambilight ....
Pewnie nastęony będzie jeszcze większy i mam nadzieję że trafię w jakąś udaną serię Philipsa:).
Kupuj największy na jaki Ci stać, jednak teoria że ekran prawie nigdy nie jest za duży w jakiejś części się sprawdza. Po przesiadce z crt , jest pierwszy szok, że duży ekran itp , później się przyzwyczajasz i dochodzisz do wniosku że mogłoby być kilka cali więcej.
Jeżeli chcesz kupić 37 cali , kup 42 , na pewno nie będziesz żałował
 

JuiCe

New member
MacGege napisał:
Jeżeli chcesz kupić 37 cali , kup 42 , na pewno nie będziesz żałował

Oczywiście, że chcę kupić 42 ale... (zadziwiające, że ten argument pojawia sie tak często) żona uważa, że 37 to max! Telewizor ma pójść za rok, dwa do sypialni - a tam jest dosyć mało miejsca więc 37 wydaje się być dobrym kompromisem.
 

dune2

New member
Bez reklam
Czy moze mi ktos wyjasnic co to za twor ten Pixel Precise HD?
Czy w praktyce jest to cos podobnego do Pixel Plus 3 ? Pytam bo widze ze nowe modele te drozsze zostaly przy Perfect a do tych tanszych laduja ten Precise i wydaje mi sie to podejrzane czy nie bedzie to gorsze od 3ki.
 

tomdvd

New member
dune2 napisał:
Czy moze mi ktos wyjasnic co to za twor ten Pixel Precise HD?
Czy w praktyce jest to cos podobnego do Pixel Plus 3 ? Pytam bo widze ze nowe modele te drozsze zostaly przy Perfect a do tych tanszych laduja ten Precise i wydaje mi sie to podejrzane czy nie bedzie to gorsze od 3ki.
Hmm, co to jest to chyba niky nie wie, ale ja wole 42" 9664 niż 47" 8404 a cena byłaby podobna. Czekam na chociaż 1 test 9664 i nigdzie nie moge znaleźć. Osobiscie uważam że warto dołożyc troche i kupic perfect pixel hd z wszystkimi jego perfect motion , 200 hz niz ten procek precise. Do tego 9664 jest wireless:)
 

dune2

New member
Bez reklam
tomdvd napisał:
Hmm, co to jest to chyba niky nie wie, ale ja wole 42" 9664 niż 47" 8404 a cena byłaby podobna. Czekam na chociaż 1 test 9664 i nigdzie nie moge znaleźć. Osobiscie uważam że warto dołożyc troche i kupic perfect pixel hd z wszystkimi jego perfect motion , 200 hz niz ten procek precise. Do tego 9664 jest wireless:)

No coz chce kupic na raty zero wiec mam mocno ograniczony wybor sklepow a 9664 42 calowy to prawie 7 tys.Dlatego zastanawiam sie nad 42 calowym 8404 bo to niecale 5 tys i nie chodzi nawet o to ze nie stac mnie na drozszy ale stwierdzilem ze to nieekonomicznie dawac wiecej niz 5 tys za TV.
Tak czy siak zanim kupie chce wiedziec ze ten Pixel Precise HD to odpowiednik Pixel Plus 3 bo jak gorszy to oplacaja sie starsze modele ja tam MPEG4 czy bajerow jak NET.TV czy DLNA nie potrzebuje dla mnie podstawa to dobry odbior i kąty oczywiscie w granicach mozliwosci LCD.
 

kacperhq

New member
tomdvd testów 42pfl9664h jeszcze nie ma bo nie trafił on jeszcze do sklepów, dopiero w piatek ma byc w magazynach. Mam go zamówione i wysyłka ma być w poniedziałek. Jak bede go miał to może cos napisze ale pewnie nie wiele bo to moje pierwsze LCD i niema z czym porównywać
 

leptoptelis

New member
kacperhq napisał:
tomdvd testów 42pfl9664h jeszcze nie ma bo nie trafił on jeszcze do sklepów, dopiero w piatek ma byc w magazynach. Mam go zamówione i wysyłka ma być w poniedziałek.


NIe wierzyłbym tak w zapewnienia sprzedawców co do terminów dostaw. Przerabiałem to przez ostatni miesiąc.
 

kacperhq

New member
leptoptelis napisał:
NIe wierzyłbym tak w zapewnienia sprzedawców co do terminów dostaw. Przerabiałem to przez ostatni miesiąc.


hehehehe wiem, wiem. mam do czynienia z takimi handlowcami na codzień.
dlatego negocjowalem z nimi brak przedplaty i dostawe za pobraniem, a w między czasie szukam innego dostawcy.
 
Do góry