Nowa seria 8 (8404H)

starymada

New member
Witam, mam pytanie odnosnie nowej serii 8000, a konkretnie modelu PFL42 8404/H.
Dzwonilem do Philips Polska i dowiedzialem sie, ze trafia do sprzedazy na przelomie kwietnia i maja. Stad moje pytanie do specjalistow - jak widzicie ten model w stosunku do PFL42 9703/D, glownie pod wzgledem jakosci obrazu. Nie wiem jaka bedzie cena 8404, wiec trudno powiedziec czy warto czekac, na pewno plusem jest obecnosc tunera MPEG4 w nowym modelu. Pozdrawiam
 

leptoptelis

New member
Może być rewelacyjny, zwłaszcza, że cena jest atrakcyjna. Na stronach Philipsa można pobrać już pdf-y z parametrami. Cena za 42 calowy 4399zł to naprawdę bajka. Oprócz dobrych parametrów matrycy, tunera MPEG4 i ambilight-u ma jesce wszystkie multimedialne gadżety z DLNA, ethernetem i innymi bajerami, podobnie jak to ma miejsce w Samsungu B650, tyle że samsungi mi się nie podobają jeśli chodzi i z wyglądu i zbyt często odwiedzają serwisy. A jeśli ktoś ma zamiar kupować w sklepach internetowych to raczej trzeba celować w coś co raczej nie powinno potrzebować serwisu, a przynajmniej ryzyko jego szukanie będzie ogranicczone do minimum. Ja już prawie byłem zdecydowany na Sharpa DH77 ale ciągle szukałem Philipsa, który by miał przynajmniej tuner w standardzie H.264. I już prawie zrezygnowałem a tu niepodzianka. :)
 

crimson1

New member
"leptoptelis" - skąd czerpiesz wiedzę o cenie tego Phila? Jeśli to prawda, to szlag trafi wszystkich, którzy dopiero co zakupili 9603D. Nie dośc że kosztuje dobre 1,5tyś złotych więcej, to nie ma tunera DVBT Mpeg-4. Reszta - w zasadzie - bardzo podobna. Choć ten 8403 ma już nowe standardy dodatków: Pixel Precise HD zamiast Pixel Plus, oraz to co wspomniałeś w swojej wypowiedzi; dojście do netu i kompa poprzez DLNA, ethernet itd.

Sam chciałem kupić "na dniach" 9603 a tu taka informacja. Dziękuję za tą wiadomość i ponownie proszę o namiar na stronkę z cenami...
Pozdrawiam!
 

starymada

New member
Ale jak wrzucisz w porownywarke 8404 z 9703/9603 to jednak roznica w parametrach obrazu jest na korzysc serii 9000 (np. szerszy gamut kolorow, lepsze 'ulepszacze'). Nie wiem czy Philips nie poszedl tez po oszczednosci w czasach kryzysu i pod przykrywka kilku bajerow nie oszczedzil na obrazie i wykonaniu - tak jak to ma miejsce w przypadku Sony - poczytajcie sobie jak np W5500 jest slabo zrobione i gra duzo gorzej od W4500 (powrot do 8 bitowej matrycy zamiast 10 bitowej, duzo plastiku, gorsze swietlowki). Tak wiec ja bym uwazal, kto wie czy seria 9000 nie byla najlepszym sprzetem fila i teraz czeka nas okres oszczednosci...

Tez sie upieralem przy LCD z dekoderem DVB-T/MPEG4, ale wydaje mi sie ze to staje sie zbyteczne (np. Cyfra+ zaczyna oferowac odbior tego sygnalu przez swoj dekoder!). Czekam na jakies testy tego 8404
 

leptoptelis

New member
8404h

z rzeszowskiego salonu RTV Nautilus2. prowadzą sprzedaż internetową.
Sprzęt z polskich kanałów dystrybucji.



Właśnie go zamówiłem i czekam na realizację :)

Nie wiem dokładnie kiedy go będę miał, bo fizycznie jeszcze go nie ma na sklepie ale czekam teraz na wiadomość ze sklepu.
 

leptoptelis

New member
Chyba tak 37" za tyle co piszesz Sonart, ale 42" kosztuje 4399zł.

A jeśli już mowa o polityce cenowej w dobie kryzysu to za podobną cenę można kupić sharpa DH77 i nieco taniej samsunga B650. Jeśli producent, czy dystrybutorzy ustwiliby zbyt wysoki pułap cenowy to zostaną z towarem na półkach, a nie wiem czy ich na to stać. Więc nie upatrywałbym tu specjalnych oszczędności na jakości produktów. Na tym można jeszcze więcej stracić. Ja jak dotąd na sprzęcie Philipsa się nie zawiodłem, bo miełem i mam różne urządzenia tej firmy, choć akurat nie LCD-ka. Myślę, że cena jest dobrze skalkulowana. Gdyby była wyższa, wybrałbym co innego.
 
Ostatnia edycja:

leptoptelis

New member
Zgadzam się Starymanda, jeśli porównasz parametry to seria 8000 ma słabsze od serii 9000 i temu chyba ta numeracja służy. Ale możesz też porównać i nowe telewizory serii 9604H i 9603H z 8404H, mają lepsze matryce, głośniki dźwięk, polepszacze obrazu i dźwięku i za to kosztują około 1500zł drożej. Choć osobiście wątpię czy jesteś w stanie odróżnić czy matryca 4 biliony czy 2250 bilionów kolorów. Cała steganografia stoi na tym , że bezwładność ludzkiego oka jest na tyle duża, że nie jest ono w stanie odróżnić pewnych niusasów i można bezkarnie podmieniać nawet kilka najmłodszych bitów. Tym sposobem w średniej wielkości pliku graficznym można zakodować np. całą Iliadę i Odyseję Homera albo dzieła Mickiewicza. I różnice w barwach dla ludzkiego oka pomiędzy obydwoma plikami będą niedostrzegalne. To tyle jeśli chodzi o zachwyt nad coraz większą liczbą wyświetlanych kolorów przez nowe matryce. A czy ktoś potrafi dostrzec różnicę pomiędzy tą która ma czas odpowiedzi 3ms a tą która ma 2ms to też szczerze wątpię. ;)

Aha 9604H odtwarza prawie wszystkie formaty audio i wideo. i ma wbudowane wifi (czego nie ma konkurencja w swoich flagowych produktach)
 
Ostatnia edycja:

crimson1

New member
leptoptelis - wypada poprosić Cię tylko o test Twojego 8404H, jak tylko go dostaniesz. Możemy liczyć na jakieś pierwsze wrażenia po odpaleniu? :-D
 

crimson1

New member
Dzięki z góry :).

BTW, pytałem w tym Nautilusie kiedy spodziewają się tego modelu na półkach, oto odpowiedź:
"Wszystkie tv z końcówką 04H będą dostępne od maja."

 

Loster

New member
Hejka.
I jak z dostawa tego cudenka :D ?
Sam rowniez jestem ciekaw jak sie sprawuje ten model. Mile widziane jakies fotki :) Pozdrawiam
 

OYAMA

New member
Różnica 7404 a 8404

Przeglądałem parametry obu modeli i to co zauważyłem to brak ambilight w przypadku 7404. Czy to jedyna różnica ? I druga kwestia - na stronie Philipsa nie ma tych modeli z matryca 47 cali. Nie wiecie czy będą produkowane ?
 

cannibalos

New member
8404 posiada dodatkowo NetTv i jeśli wierzyć sklepom internetowym będzie również 47" (cena ok 6500)

źródło:
tnij . org/ddj1

tnij . org/ddj2
 

bystry01

New member
Witam wszystkich zainteresowanych tym TV Właśnie go zamówiłem, jak będę go miał podzielę się wrażeniami!:D
 

bmb

New member
w topmarket.pl przez chwile byl za 3 879 zl :D wiec go łyknąłem
dzis dzwonili ze bedzie pod koniec miesiaca dostawa :(
 

MacGege

New member
model 8404 ma być dostępny od 19 maja w rozmiarach 32, 37 oraz 42 cale . Cena ok. 4 tys brutto. Czekamy na opinie pierwszych użytkowników.
 

leptoptelis

New member
8404H także w 47"

na pewno będą 47 calowe bo jest ten rozmiar wymieniony w instrukcji obsługi. Ja na swojego 42 calowego czekam już prawie miesiąc, tyle ,że sklep już dwa razy zmieniłem, bo od jednych przez trzy tygodnie słyszałem, że ma być "na dniach", drudzy to powiedzieli mi, że najpierw trzeba złożyć zamówienie to oni wtedy sprawdzą dostępność, w trzecim podali mi konkretny termin dostawy bez ściemy, że "na dniach". No to czekam. Żona wsciekła bo telewizora jak nie było tak dalej nie ma. Ja też, bo kupno czegoś u polskiego dydtrybutora to masakra jakaś jest. Każdy ma prawie w cenniku, ale fizycznie to żaden i jak zapytać o konkretny termin to się zaczyna robienie ludzi w wała.
 

bystry01

New member
Witam! Dziś otrzymałem potwierdzenie, że mój 37 calowy zostanie dziś wysłany! Czyli wychodzi na to że mieliście rację ten model jest dostępny u dystrybutora od 20 maja! Tak więc czekam!:)
 
Do góry