Normy Samsunga dot. wypalonych pikseli

robaczniki

New member
W mojej plazmie ps50a756 wypalił się piksel. Świeci przez cały czas na czerwono i widać go nawet z kilku metrów. Czytałem, że na środku ekranu nie może być żaden "zdechlak". Od ilu cm liczą środek? Wypalił mi się jakieś 10,5cm od lewej i 17,5cm od dołu. Przy wycieczce do serwisu mógłbym dorzucić poziome, jaśniejsze pasy i buczącą elektronikę przy jasnych scenach. Przyjmą taki przypadek, czy powiedzą, że to jest normalne?
 

zoll

New member
Witam robaczniki , ja mam 50A 656 od 18 marca i w instrukcji Samsung napisał : "Uszkodzone komórki - Telewizor plazmowy wyposażony jest w ekran zawierający od 1 230 000 (jakość SD) do 3 150 000 (jakość HD) pikseli , do wytworzenia których wymagane jest zastosowanie zaawansowanych technologii. Mimo tego na ekranie może występować kilka jasnych lub ciemnych pikseli. Nie maja one negatywnego wpływu na działanie urządzenia."
I jak z tego by wynikało , to najlepiej zadzwonić na info i dowiedzieć się jak to u nich wygląda...ale piszesz jeszcze o tych pasach,więc szansa na wymianę panela pewnie jest.
Pozdrawiam.
Ja odpukać....zero problemów:)
 

msmyla

New member
Wypalony pixel

Witam,

mam podobny problem: dostałem we wtorek nowiutkiego samsung PS50B450 i wczoraj (środa) zauważyłem, że na środku ekranu - mam na myśli po prostu idealnie na środku, akurat w tym miejscu, na które się cały czas patrzy, tak jakby ktoś linijką odmierzył - dead pixel - świeci się cały czas nie wiem czy to czarny czy fioletowy. W każdym razie gdyby to było gdzieś z boku w dwuletnim telewizorze, to pół biedy. Ale to jest nowiutki telewizor, a pixel przeszkadza i to bardzo i jest bardzo widoczny z takiej odległości, z jakiej oglądam telewizję - ok. 3,7m.

Co mogę teraz zrobić? Z telewizorem się obchodzę jak z jajcem. Wszystko wg instrukcji i ani trochę go nie forsowałem. Pierwsze co to kontrast, jasność, kolor itp. w dół, żeby się mógł nowy telewizor 'dotrzeć', a tu taki numer. Po prostu za chwilę szału dostanę.

Odnośnie zdjęcia, to było robione na telefonie - w rzeczywistości ta plama jest fioletowa/czarna (?) jak smoła
 

Attachments

  • 23-04-09_1618.jpg
    23-04-09_1618.jpg
    257,2 KB · Wyś: 1857
Ostatnia edycja:

ivf

New member
jakiś dziwny ten piksel.. to na pewno nie jest plama? ;)
włącz jakąś lepszą jednokolorową planszę. w menu są zapewne dostępne (są przynajmniej: jednolity kolor biały i jednolity niebieski)
 

msmyla

New member
Nie, nie, to nie jest plama...

tylko zdjęcie słabej jakości :D

sprawdziłem to i to jest 'stuck pixel' - świeci się cały czas na fioletowo. Czyli mu się nie zdechło, no ale mimo wszystko, jest irytujący... mam nadzieję, że da się to jakoś naprawić :S
 

ivf

New member
gdzieś tu ktoś kiedyś pisał o próbie wzbudzenia takiego nie_martwego piksela, może znajdziesz. ja tylko wiem, że znajomemu jak taki piksel zapala się na czerwono to pstryka w niego palcem i jest ok, ale on ma lcd, nie plazmę ;/
 

timonek

Member
Bez reklam
Dla meni to ien wyglada jak piksel bo jest jakies okragle piksele dobrze jest zobaczyc pod lupa wtedy jest wiekszy i mozna doklandie zobaczyc czy to piksel czy moze jakas plamk aw tym miejscu z jak bliska sie przygladales i czy uzywales np. lupy czy to tak dobrze oczami widac, i ciekawe ze widzisz tak amly piksel z takiej sporej odleglosci.
 

msmyla

New member
To JEST stuck pixel. Tylko zdjęcie do kitu. Świeci na fioletowo/różowo i koniec. A jak się ustawi kontrast, podświetlenie i kolor dość wysoko, to np. przy narciarstwie alpejskim (wszędzie biały śnieg:D ) nie trzeba mieć lupy, żeby z 3,5m przeszkadzał. I tak nikt u mnie w domu tego nie widzi oprócz mnie, ale dla mnie to jest problem, bo (jeszcze;) ) mam bardzo dobry wzrok). No nic, jutro zadzwonię do Samsunga, ale mam jeszcze takie pytanie

chcę naprawić ten pixel używając jscreenfix, ale jak podłączam kompa do telewizora, to mam czarno-biały obraz. Nie wiem, czemu :confused: Czy przyczyną może być to, że laptop ma wyjście s-video 7-pin, a kabel mam 4-pin?
 

ivf

New member
kabel jest ok. komputer źle wykrył TV i załączył zły sygnał. spróbuj w ustawieniach karty graficznej poszukać opcji dotyczących sposobu podłączenia z TV. powinno być wybrane złącze S-video, sygnał w standardzie pal-B. ewentualnie jakiś tryb auto
 

zarley1

New member
Samsung-Swietne sprzęty

Kupujcie więcej Samsungów to będziecie zadowoleni :D
Ja mojego sprzedałem za pół ceny i jestem najszczęśliwszym człowieiem na świecie.Niech teraz kto inny męczy się z buczeniem i innymi przypadłościami.
Samsunga lcd zastąpił Sharp gdzie poza brakiem tych przypadlości sam obraz jest o wiele lepszy.

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Samsungów :)

P.S. Kolega z pracy tez na plzme samsunga i wypalony piksel i strzelającą obudowę.Serwis przyjechał zabrał sprawdził i odwióz .Nie widzą problemu wszystkie normy spełnione.Podobnie było z moim lcd.
 

msmyla

New member
No nic podzwonię, poszukam, zobaczę, jak będzie. Ja kupiłem telewizor na góra 3 lata, bo tak szybko się wszystko zmienia. Za 3 lata będą laserowe TV, za 3 lata może będzie TV 3d. Dlatego nie wybierałem droższych TV (teraz). Bo kupisz teraz telewizor za 10000zł, a za dwa lata będą się z ciebie śmiali, że masz taki archaiczny telewizor:D :D :D

Także mi to tam w sumie zwisa, nawet mógłbym się kłócić, żeby mi wymienili TV, ale to będzie gra niewarta świeczki - wysyłka - 50" plazma nie jest gabarytów książki - poza tym, już na pierwszej stronie w instrukcji jest napisane, że to nie wpływa na 'jakość odbioru', wg norm samsunga jeśli są na środku to trzeba mieć 4 stuck pixele czy jakoś tak; a oprócz mnie w rodzinie nikt się stuck pixelem nie przejmuje ;)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
zarley1 napisał:
Kupujcie więcej Samsungów to będziecie zadowoleni :D
Ja mojego sprzedałem za pół ceny i jestem najszczęśliwszym człowieiem na świecie.Niech teraz kto inny męczy się z buczeniem i innymi przypadłościami.
Samsunga lcd zastąpił Sharp gdzie poza brakiem tych przypadlości sam obraz jest o wiele lepszy.

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Samsungów :)

P.S. Kolega z pracy tez na plzme samsunga i wypalony piksel i strzelającą obudowę.Serwis przyjechał zabrał sprawdził i odwióz .Nie widzą problemu wszystkie normy spełnione.Podobnie było z moim lcd.

no wlasnie, dlatego wybralem Sony przyjechali zabrali wymienili,milo i przyjemnie zero problemow, ale to jak sprawdze i TV pochodzi miesiac to bede pewny.

jednak nie cos jest z panelem, czyzby nie wymienili a wpisali wymiane, bede dociekal, ale juz jestem zly
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
laserowe TV, kto Ci to powiedzial, wiesz jak one dzialaja itd,
laserowe juz sa od dawno i malo prawdopodobne ze beda w naszych domach za duzo przestrzeni potrzeuja
 

msmyla

New member
No cóż, Mitsubishi wprowadziło niedawno w USA 65" LaserVue TV (L65-A90). Jakość obrazu (kolory, ostrość itd.) - nie do pobicia. Pioneery Kuro się mogą co najwyżej schować. Pobór mocy - 135W (TV 65"). Głębokość - 25cm. Szczerze, to bardziej mi zależy na rewelacyjnej jakości obrazu niż na gabarytach. Telewizor oczywiście FullHD, 3d. Teraz kosztuje 7000$, ale spadek ceny to kwestia czasu. Pamiętam jak parę lat temu wystawili plazmę Pioneera za 40tys. wszystkim oczy z orbit wychodziły. A teraz? Kupisz 42" plazmę za 2000zł.
 
Do góry