NOONTEC MovieHome V8S

ziomek00

New member
Witam, co myślicie o tym odtwarzaczu HDDNOONTEC MovieHome V8S?
jest wart kupna? podoba mi się to że ma wyświetlacz :smile:


Główne cechy produktu:


Ekran LCD 1.7" Umożliwiający łatwą nawigację bez potrzeby włączania TV.
Obsługa sygnału wideo do 1080p
Procesor Realtek 1073 DD+ 400MHz
Obsługa HDD 3.5" SATA (opcjonalnie wewnętrzny HDD do 2TB)
Format HDD- FAT32 lub NTFS


Zewnętrzne połączenia:

2 x USB Host (np. CD ROM / DVD ROM / Portable HDD / USB storage)
Czytnik kart z obsługą SD/SDHC

Obsługa wideo:
H.264, MKV, WMV9, MOV, RM/RMVB, TS and HD Divx do 1920 x 1080p

TV System
PAL, NTSC, Auto

Sieć
LAN RJ45 10/100M lub bezprzewodowo Wi-Fi 802.11N (USB dongle - opcja za dopłatą)

Protokoły sieciowe
uPnP oraz Samba klient,
Samba server ( uruchamiany poprzez menu)
Kodeki wideo:
H.264, MKV, WMV9, MPEG 1/2/4, HD Divx , Xvid, FLV, RM/RMVB

Kontenery:
mkv, ts, m2ts, mts, tp, trp, wmv, Ifo, iso, vob, dat, avi, mpg, mp4, mov, rm, rmvb, divx, xvid, flv

Kodeki audio:

MP3, WMA, WAV, OGG, AAC, LPCM, FLAC, AC3

Kontenery:
WAV [.wav, .pcm], ADIF, ADTS [.aac], M4A [.m4a], OGG [.ogg], ASF/WMA [.asf, .wma], FLAC [.flac]

Foto
- JPG, JPEG, BMP, PNG, GIF

Napisy
sub, smi, ssa, srt, idx + sub
obsługa polskich napisów CP1250 a UTF-8
wybór kodowania, koloru,wielkości i pozycji napisów
Wyjścia Audio/Wideo
HDMI1.3 (digital video and audio signals)
Composite wideo cinch
Cyfrowe wyjście SPDIF (5.1Ch Dolby Digital)
Stereo audio output (Audio R/L),

I / O porty
USB2.0 Host (for connecting external CD ROM / DVD ROM / Portable HDD / USB storage / USB WIFI)
USB3.0 Slave to transfer Media from PC
10/100Mbps Ethernet port (Media Transfer and Sharing across network

Torrent klient
Wbudowany Bit torrent klient ( uruchamiany w menu)

Manager plików:
HDD Format,Kopiowanie, Kasowanie, Zmaian nazwy, Przenoszenie - pilotem

Zasilanie:
Universal AC 100 ~ 230V 50Hz ~ 60Hz, DC Power DC 12V 3A






 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Stara konstrukcja na Realteku 1073 C+ (obecny standard to 1185, powoli 1186), uatrakcyjniona przez wyświetlacz i USB 3.0. Biorąc pod uwagę cenę - zakup nieracjonalny.
 

ziomek00

New member
Stara konstrukcja na Realteku 1073 C+ (obecny standard to 1185, powoli 1186), uatrakcyjniona przez wyświetlacz i USB 3.0. Biorąc pod uwagę cenę - zakup nieracjonalny.

Tez tak myślałem, aczkolwiek wolałem się zapytać. :smile:
Ten wyświetlacz fajna sprawa. :D

A jaki byście polecili 400zł?
dysk 3,5 cala
 
Ostatnia edycja:

yogi1976

New member
Kirek50 :> Z wątku o Himedia wnioskuję że jesteś posiadaczem owego playerka i dlatego go polecasz.
Ja jestem na etapie poszukiwania kombajnu do wszystkiego i im dłużej czytam o tych odtwarzaczach tym mniej mi sie podoba wybieranie spośród nich bo co rusz to kazdy nowy ma coś czego nie ma tamten itd... BTW. W Polsce nie ma przedstawiciela HiMedia - sprowadzany z CHRL tudzież z UK co więc z serwisem? Czy taki sprzęt sie wogóle psuje? Firmware - z tego co czytam to Himedia co jakiś czas (czyt. czesto) aktualizuje i jak się to ma do sprzętu? w sensie czy czesta zmiana softu czegoś tam w koncu nie spartoli.
W końcu co polecasz biorąc pod uwagę powyższe? Nowego Fergusona ; nowego Asusa ,; nowego Himedia ? NOONTEC MovieHome V8S nie biore pod uwagę bo jest oparty na starym procku jak wyżej wspomniano. well.....
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Psuje się jak każdy współczesny sprzęt RTV - czyli min. 30% sprzętów ulegnie awari jeszcze na gwarancji więc kupowanie sprzętu, który nie jest w PL sprzedawany mija się z celem i może spowodować tylko wysokie koszty. Bo to mało u nas tego typu sprzętów jest w oficjalnej sprzedaży?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Psuje się jak każdy współczesny sprzęt RTV - czyli min. 30% sprzętów ulegnie awari jeszcze na gwarancji więc kupowanie sprzętu, który nie jest w PL sprzedawany mija się z celem i może spowodować tylko wysokie koszty. Bo to mało u nas tego typu sprzętów jest w oficjalnej sprzedaży?

Totalna nieprawda. Współczesny sprzęt RTV praktycznie się nie psuje - tak wynika z mojego doświadczenia.
Mogę powiedzieć, iż jestem "gadżeciarzem hobbystą", w ciągu ostatnich kilku lat "przerobiłem" chyba siedem playerów HD, obecnie dysponuję czterema :)), to daje razem 11), po jednym dla domownikw i jednym do celów eksperymentalnych. To tylko plyery, a są przecież jeszcze telewizory, notebooki, netbooki, tablet itp. itd. Tylko telewizory - przede wszystkim z uwagi na gabaryty i koszty transportu - kupowałem w Polsce. Pozostały sprzęt był kupowany w innych krajach i naprawdę zaoszczędziłem na tym duuuużo kasy. W ciągu ostatnich kilku lat miałem tylko jeden przypadek awarii - player kupiony w Hongkongu nie działał, gdy go dostałem. Odesłałem, dostałem nowy i zwrot kosztów przesyłki.
To obecnie reguła, sporo osób z tego forum, kupujących sprzęt na Dalekim Wschodzie, może to potwierdzić - gwarancje są honorowane w pełni, kontakt jest miły i szybki, nikt nie miał problemu z wymianą playerów, niektórzy nawet dostali nowsze technologicznie i droższe egzemplarze.
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Kirek50 :> Z wątku o Himedia wnioskuję że jesteś posiadaczem owego playerka i dlatego go polecasz.

Rzekłeś. To kolejny player z tej firmy w moim posiadaniu i mogę go z czystym sumieniem każdemu polecić.

Ja jestem na etapie poszukiwania kombajnu do wszystkiego

Trudne zadanie. Rozumiem, że gdy piszesz "kombajn" masz na myśli również nagrywanie. Jeżeli tak to warto poczekać, bo niedługo pojawią się playery-nagrywarki oparte na nowych chipsetach Realteka, na razie są tylko na poprzedniej generacji 1283.

Himedia co jakiś czas (czyt. czesto) aktualizuje i jak się to ma do sprzętu? w sensie czy czesta zmiana softu czegoś tam w koncu nie spartoli.

Wręcz przeciwnie! Są jedyną znaną mi firmą, która poważnie bierze uwagi użytkowników i każdy nowy fw to efekt ich uwag i życzeń, w efekcie po kilku miesiącach każdy nowy sprzęt ma prawie perfekcyjny firmware. Tak było np. w przypadku HiMedia HD300. Warto poczytać (z Google Translatorem) chińskie forum.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Totalna nieprawda. Współczesny sprzęt RTV praktycznie się nie psuje - tak wynika z mojego doświadczenia.

No to ja mam wprost przeciwne doświadczenia. DVD Manta 3x na gwarancji naprawiane, Mbox TP01 po 2 m-cach wylądował w serwisie, HDD 60 GB w kompie padł po 4 latach, ekarnik LCD w aparacie zdechł po 4 latach, przez rok wymieniłem 2x nbox z nki, router padł po niespełna 3 latach, laptop dell (służbowy) po roku umarła bateria, a przez 3 lata miał 2x wymienianą płytę główną bo "te typy tak mają", MP3 umarła po 2 latach.
Śmieci produkują z założeniem, że 20% czy 30% padnie na gwarancji i ujmują to w kosztach, a polski importer sprowadza powiedzmy 1000 szt jakiegoś sprzętu i dostaje do tego 200 gratis na gwarancyjne wymiany.
Ostatni dobry sprzęt to pod koniec lat 90-tych ub.wieku produkowali, a Ty najwyraźniej masz szczęście.
 

ong

New member
Ostatni dobry sprzęt to pod koniec lat 90-tych ub.wieku produkowali, a Ty najwyraźniej masz szczęście.

No to takich mających szczęście jest więcej...
Z tym że zapominasz tu o czynniku ludzkim... ja zawsze zanim coś kupię najpierw zbieram wszystkie informację jakie się tylko da... Jak coś ma opinię "szmelcu" nie biorę

A też jestem gadżeciarzem i trochę tej elektroniki użytkowej mam... może nie tyle co Kirek ale jednak...

Player'y różnej maści mam od 10 lat... i wymieniam bo pojawiają się nowe stare oddając komuś...
A do niedawna były to urządzenia z wbudowanym napędem optycznym co w oczywisty sposób wpływa na "niezawodność".

Teraz też jestem posiadaczem HD600A... zamówiłem w Hong Kongu i nie żałuję bo zaoszczędziłem sporo kasy.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
No to ja mam wprost przeciwne doświadczenia. DVD Manta 3x na gwarancji naprawiane, Mbox TP01 po 2 m-cach wylądował w serwisie

Sam rzekłeś - Manta.
Choć w przypadku wielu urządzeń elektroniki użytkowej nazwa "producenta" to obecnie jedynie "kalkomania z brandem", bo w środku te same układy, to jednak dobre i renomowane marki, które decydują się firmować konkretny produkt, przeprowadzają bardzo ostrą kontrolę techniczną. Np. mająca świetną renomę w krajach b. ZSRR firma IconBit, która ma w swoim portfolio kilkanaście naprawdę dobrych playerów HD i nie tylko, ma swoich ludzi w w chińskiej "dolinie krzemowej" w Shenzen, którzy nadzorują produkcję płyt głównych do playerów, a resztę robią u siebie. Podobnie robiła Traxdata, to samo jest w przypadku "kukurydzy" i Sybase, Dune, DVico, firma HP zleciła to samo firmie LG przy produkcji HP Media Player MP200. Firma briteView (też playery HD) współpracuje wyłącznie z firmą Zinwell, która ma ugruntowaną markę... Przykłady można mnożyć. Poza tym w przypadku dalekowschodniego rynku są marki, które bardzo dbają o renomę: HiMedia, Asus, Acer, Mede8er, Viewsonic i kilka innych...

Oczywiście każdy sprzęt może się zepsuć, ale odrobina wiedzy podejściu do jakości się przydaje, bo zmniejsza prawdopodobieństwo awarii po zakupie konkretnego urządzenia.

Stosuję zasadę stawiania na renomę i jak dotychczas - odpukać - nie zawiodłem się.
 
Do góry