No nie zgadniecie. Szukam telewizor :)

wesolyyyy

New member
Cześć wszystkim.
Szukam telewizora głównie pod gry, ale zamierzam oglądać na nim filmy. Telewizji jako takiej nie oglądam wcale od wielu lat, a jedyna rzecz do jakiej będzie podłączony to komputer.
Koniecznie musi mieć montaż na ścianie, Myślę o wielkości no minimum 75", najlepiej ponad 80", max 86". Minimum 4K, 8K teoretycznie bez sensu. Do TV pociągnięty mam w ścianie światłowodowy kabel HDMI 2.1. Budżet... Ciężko określić. Nie chciałbym wydać więcej niż 12k, ale mogę nieco naciągnąć budżet.

Główny problem to technologie. Kompletnie się w nich zgubiłem. Każdy producent nazywa je inaczej, podobnie brzmiące technologie różnych producentów są,,, całkowicie różne. Myślałem oczywiście o OLED, ale poza budżetem, słyszałem że lubi się utrwalić obraz. Jeżeli tak, to całkowicie odpada z zawodów.
Fajnie brzmi MiniLED (chodzi mi o technologię gdzie podświetlenie jest podzielone na wiele stref, przez co ledowy panel ma całkiem sensowne czernie). Czarów z "quantum dot" i ich wariacji nie rozumiem nadal.
Chyba tyle. Także przede wszystkim rozmiar i cena, ważny jest niski input lag. Kontrast byłby sporą zaletą. Ah, przy telewizorze 4K przydałoby się mieć te 120Hz odświeżania.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz extra modele :
  • Philips 86 za 11.999 zł z pełnym pakietem, z montażem.
  • LG 86 mini Led Qned 913 za 12.999
  • LG 86 Nano 813 za 11.499 zł z pakietem
  • Samsung 85QN 85A za 11.999 zł

  • LG 77 C22 za 13.499 zł z pakietem
  • LG 77 B23 za 11.999 zł z pakietem
 

wesolyyyy

New member
Cześć loco, tak liczyłem że Cię tu spotkam :)
Ogólnie propozycje fajne, ceny rówież, tylko nadal nie potrafię wybrać między technologiami. MiniLEDa ładnie zaznaczyłeś (potwierdź proszę że to jest ten najwyzszy poziom podziału podświetlenia, bo byłbym zainteresowny). Reszty technologii nie rozumiem, i nie wiem czym to się różni w kwestii jakości obrazu.
Te LG 77" odrzucam, skoro są 86 dostępne.
Także doradź co byłoby najlepsze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sam określiłeś to najlepiej.
Mini led ma ponad 1000 stref podświetlenia.
To duża rożnicy w dokładności podświetlenie matrycy.
To świetny model i masz go dodatkowo z pakietem., z montażem.
 
Ostatnia edycja:

wesolyyyy

New member
86QNED913PA. Żebym nie zgubił.
VESA 600x400 czyli na mój uchwyt pasuje.
HDMI 2.1 które faktycznie nim jest a nie tylko z nazwy. Dla mnie super.
Montażu nie potrzebuję bo uchwyt mam własny, także tylko przykręcić szyny i zamontować na uchwycie. A ten cały pakiet to co to?
 

wesolyyyy

New member
Nie znalazłem go u Ciebie w sklepie, także podejrzewam że nie wszystko masz wystawione.
Zapraszam w takim razie na PW, ustalimy co i jak.

EDIT:
Pytanie mam. W specyfikacji podano, że obsługuje standard VESA 600x400. Wiedziałem, że chcę telewizor tej wielkości, także zawczasu zamontowałem uchwyt o ten:
Więc teoretycznie powinien pasować, ale na stronie LG w opiniach widzę, że podobno pasuje do niego tylko fabryczny uchwyt który jest w opcji. Problem w tym, że na ścianie z TV mam pianki akustyczne i urządzenie musi być od ściany odsunięte na minimum 5cm (grubość pianek), a w praktyce pewnie i z 10 żeby wentylacja była. Także jak to jest z tym uchwytem, będzie pasował? W załączniku schemat rozstawu otworów w uchwycie.
 

Attachments

  • Bez tytułu.png
    Bez tytułu.png
    367,6 KB · Wyś: 17
Ostatnia edycja:

wesolyyyy

New member
Dobra, to czekam na informację.
Druga sprawa jest taka, że mój plan wydatków przekonał mnie, by zakup telewizora przełożyć tak na za 2 tygodnie. Także jeszcze tu wrócę :)
 

wesolyyyy

New member
86QNED913PA, czyż nie o tym rozmawiamy?
Chyba że prócz propozycji z postu 2 masz kolejne propozycje ;)
Ale ten miniled to raczej dokladnie ta technologia, w którą muszę iść przy moich zastosowaniach.
 

wesolyyyy

New member
Telewizor dojechał, ale ja jeszcze nie dojechałem :) Także za tydzień się odezwę co i jak.
Co ciekawe dostawca powiedział, że uchwyt który mam niebardzo nadaje się do tego TV, że jest za słaby. Na początku olałem, ale potem sprawdziłem specyfikację i faktycznie "do 60kg". Także zamówiłem taki do 100kg. Ale skubany miał oko.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz wszystko sprawdzone.
Uchwyt prawidłowy jest mega ważny - były już przypadki , że klient zaoszczędził na uchwycie 50 zł, ale telewizor za 25.000 zł spadł
i nie nadawał się do grania.
 

wesolyyyy

New member
Dobra, wróciłem.
Wielka i ciężka krowa. Uchwyt zmieniony, wszystko podłączone. Działa super, opóźnienie na tyle niskie, że w gry gra się przyjemnie, chociaż do dynamicznych FPSów się nie nada. Kolory super, wszystko śmiga.
Jedyną uwagę mam do trybów obrazu. Nie umiem ich używać :) Tryb gry włącza od razu całe podświetlenie przez co obraz jest szary, inne są już ok.
Ah, najważniejsze. Sama technologia miniled jest całkiem spoko. cudów nie ma, do OLEDa dużo mu brakuje, ale działa to przyjemnie. Także polecam tego pana wyżej. Prawdopodobnie wujek będzie planował zmieniać TV na nowy, i znając jego zaczynał będzie od 86" OLEDa, z kończył na możliwościach swojej ściany w salonie, to podrzucę mu to miejsce.
 

wesolyyyy

New member
Ciekawostka - podłączenie z PC kablem HDMI 2.1. VRR działa, niby wszystko ok, ale ani nie mogę w Windowsie włączyć HDR dla tego ekranu, ani zmienić głębi kolorów na 10 bit zamiast 8 bit, a format pikseli mam YCBCR 4:2:0 zamiast 4:4:4. Co jest nie tak?
 
Do góry