No i zdecydowałem się

Meloman69

New member
Bez reklam
No bo HD750 kosztuje w Anglii 6 tysiaków i waży jednak 10 kg.
A w tej cenie można już pomału szukać okazji za HT380.
Poza tym nie wiem czy bolączka IDLA wciąż nie jest najsłabszy kontrast ANSI.
Z kolei TW5000 ma świetny natywny kontrast on/off (5000:1) i to zmierzony przy jasności ponad 600 lumenów (po kalibracji do punktu D65!).
Od 2 grudnia oferowany za zachodnią granicą.
Opcje:
- sprzedają TW2000, dokładam do TW5000 i śledzę ofety w internecie,
- za wymianą kupuję w Cinematicu,
- za wymianą kupuję w Maximedia.
TW1000 wymieniałem u Pana Gratkowskiego, więc mam nadzieję, że i teraz się uda. Do Maximedia wysłałem zapytanie. Czekam.
Ktoś zna niemiecki i może przetłumaczyć kluczowe pozycje?
http://www.beamer-discount.de/beamer/epson/ehtw5000-p-23518.html
Ktoś tutaj kupował? Jak wygląda sprawa przy płatnością kartą kredytową Visa?
 

ludwickik

Member
Meloman, fajnie że wymieniasz. Ale nie lepiej coś na Dark Chip 4. Myślę że skok jakościowy będzie znacznie większy. Ja jak wymienię to albo poczekam jeszcze co najmniej generację, albo dwie, ewentualnie na DC4. Inaczej różnice w obrazie będą małe bo to prawie te same panele i nowsze filtry i deko lepsze nastawy, no i nowy marketing....
 

timonek

Member
Bez reklam
Witam dolacze sie do rozmowy jak widze to kazdy tutaj preferuje inne firmy ale to nie o tym dokladnie chcialem pisac, kolega tu napisal ze zamowil mitsubishi i w ziwazku z tym chcialem poruszyc temat bo czytalem ze podobno wszystkie nawet najwyzsze modele tegop producenta maja panele d6 a nie d7 wiec beda gorsze od tw 2000 a epson w nowych ma panele d7 wiec chcialem sie zapytac czy ktos moglby potwierdzic ta wiadomosc ze wszystkei nowe modele mitsubishi maja panele d6 nawet te z najwyzszej polki.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
>>timonek
Zajrzyj na mój nowy wątek oraz na projectorreviews, cine4home lub projectorcentral.
Nowe tanie Mitsu mają niestety D6 co widać w pomierzonych parametrach.
 

Marl

New member
Tak, są na D6. Ale chyba dużo wyciśnięto z tych paneli. Zresztą dlatego HC5500 kosztuje tyle ile kosztuje, czyli jest jednym z najtańszych projektorów.
 

timonek

Member
Bez reklam
To troche dziwne ze nie wykorzystuja nowszych d7 jezeli sa lepsze wiadomo ze sa tansze mitsubishi ale sadze ze nawet na d7 mitsubishi bylby tanszy od epsona a tu taj mamy wszystkie nowe modele na starych panelach moze i staraja sie cos wycisnac z tego d6 ale nowe modele powinny isc do przodu z jakoscia a nie zatrzymywac sie w miejscu.
 

Marl

New member
Coś gdzieś czytałem, ze próbowali z D7 ale efekty były gorsze niż z D6, więc zostali przy tych panelach. Być może bardziej dopracowana elektronika z panelami D6 daje lepsze efekty niż nie dopracowana z D7.
 
Do góry