Nka i sterowanie pilotem

nolimit

New member
Witam

Mam podloaczony box kalbelm HDMI do TV samsung LE32R81b i chce sterowac tylko pilotem od nki a nie pilotem od nki przelaczac kanaly a sciszac pilotem od samsunga... Jak to zrobic?

idzie tak zrobic zeby wszystko obslugiwac jednym pilotem od nki?
 

korniewicz

New member
nolimit napisał:
Witam

Mam podloaczony box kalbelm HDMI do TV samsung LE32R81b i chce sterowac tylko pilotem od nki a nie pilotem od nki przelaczac kanaly a sciszac pilotem od samsunga... Jak to zrobic?

idzie tak zrobic zeby wszystko obslugiwac jednym pilotem od nki?

Nie, nie można. Pilot od NKi nie mozna zaprogramowac do pracy z innymi urzadzeniami.
 

autorus

New member
nolimit napisał:
Powaznie? To troche 'smieszne'. Czyli musze miec przy sobie zawsze 2 piloty?

Można, wystarczy przejść w tryb dvi, podłaczyć dzwięk dodatkowym kablem i bedziesz sterował dzwiekiem z nbox :)

Autorus
 

nolimit

New member
Dodatkowym kablem czyli jakim?

Bo teraz robie tak ze wlaczam tryb HDMI i moge sterowac pilotem od nki tylko nie moge strerowac dzwiekiem. Czyli jaki kabel mam gdzie podlaczyc zeby mozna bylo robic wszystko pilotem od Nki
 

fiaam

New member
Przełącz nboxa w tryb DVI i połącz go z telewizorem kablem cinch. W nboxie audio out, a w telewizorze wejscie dzwięku powinno być w okolicy wejscia component ( 3 kable video + 2 audio)
 
Ostatnia edycja:

nolimit

New member
Ok dzieki panowie.

jak bym mial czytac instrukcje do wszystkiego to by mi zycia nie starczylo ;) Dobrze ze jest forum heh.


No dobra zrobilem boxa na DVI podlaczylem chincze od boxa do TV i nie ma glosu...

Kabel jest dobry bo podlaczylem boxa pod wieze i leci normalnie glos i moge przyciszac pilotem od nki. Wiec nie wiem czemu nie ma glosu na TV jak podlaczam tv do boxa...
 

reQ

New member
nolimit napisał:
Ok dzieki panowie.

jak bym mial czytac instrukcje do wszystkiego to by mi zycia nie starczylo ;) Dobrze ze jest forum heh.


No dobra zrobilem boxa na DVI podlaczylem chincze od boxa do TV i nie ma glosu...

Kabel jest dobry bo podlaczylem boxa pod wieze i leci normalnie glos i moge przyciszac pilotem od nki. Wiec nie wiem czemu nie ma glosu na TV jak podlaczam tv do boxa...

Pewnie telewizor "oczekuje" dźwięku z gniazda HDMI. Chyba jednak bedziesz musiał zajrzeć do instrukcji telewizora, żeby poczytać czy to wogóle sie da. Intrukcje nie gryzą :) masz spis treści. Poszukaj pod podłączanie urządzeń zewnętrznych.
 

nolimit

New member
Jak podlaczam do wiezy to nawet dziala jak mam nboxa na HDMI ustawionego. tylko wybieram w TV wylaczenie wew glosnikow i podglosniam sobie pilotem od nki.


No nic poczytam instrukcje czemu nie moge uzyskac dzwieku jak podlaczam chincze do TV...
 

parafka

New member
W moim philipsie 5322 po włączeniu wejścia hdmi nic na we.audio np. w scart.1 nie podam.
Ponieważ głośniki w tv to lipa a nie chciałem kupować do tego super audio zatem kupiłem komputerowe głośniki 2.0 Creative T-10 i jest super.
Pilot z n-ki odżył i przemówił.
:eek:k:
 

pawek

New member
A moze wybrales zle wescie audio wyczytalem w instukcji ze trzeba uzyc tego obok hdmi 2 dla polaczenia dvi.
 

nolimit

New member
Sprawdzalem we wszystkich wyjsciach i nigdzie nie ma glosu. Jeszcze cos pokombinuje i moze sie uda a jak nie to dam sobie spokoj. Najwyzej bede ciagnal glos przez wieze...
 

apples

New member
Taki sam dekoder ma Multimedia.
Musisz połączyć dodatkowo kablem optycznym i bedzie OK, przy przełączeniu na DVI.

Numer wejścia przecież nie ma żadnego znaczenia. Podepnij sobie nawet w nr.4;)
 
Ostatnia edycja:

nolimit

New member
HDMI mam podlaczone pod zlacze nr 1 a te chincze pod 2. Sproboje to zmienic i zobacze.


Polaczyc kablem optycznym czyli co gdzie wlozyc zeby dzialalo? Chyba nie mam takiego kabla bede musial kupic wtedy
 
Do góry