Nka dlaczego wykrywa na wejście 720p

Bartos81

Member
Bez reklam
Witam, może ktoś uświadomi laika dlaczego po podłączeniu dekodera eNki do tv po HDMI (jakiś za 40zł) na tv pisze wejście 720p a nie 1080 skoro tv jest FullHD, instrukcja eNki mówi coś że najlepszy sygnał jest po HDMi na rozdzielczości 1080 a mi wykrywa max 720p, od czego to zależy? czyżby może od konwertera? (pisze na nim hd ready)
czasza 85cm
sila sygn 90
jakośc sygnału 76-78


Jak możecie to uswiadomcie mnie dlaczego jest tak a nie inaczej.
Całe życie mieszkam na wsi więc nie mam wokoło mnie znawców takich jacy goszcza na tym forum


pozdrawiam.
 

Bartos81

Member
Bez reklam
Dzieki Ci Mój Panie :krol: :eek:k: , a wczesniej jak go wciskałem to wyswietlał tylko dvi(nie wiem skąd i czemu, oraz hdmi, a nic nie było o ropzdzielczości.

jeszcze raz dzieki.


A jak możesz to napisz(cie) czy kabel HDMi firmy BELKINcoś jest wart? bo właśnie taki mam.
 

przemowroc

New member
Jest ok szkoda tylko że wydałeś aż 40zeta ja mam taki za 14 złotych 2metry i też śmiga( złącze hdmi służy do przekazu cyfrowego, 0,1-jeżeli jest obraz i dzwięk to kabel nawet za 500zł nie poprawi jakości obrazu-są tacy że widzą różnicę ale dla mnie to tylko siła sugestii). Inaczej jest w przypadku złącza komponent. Tutaj jakość kabla ma dużo większe znaczenie , szczególnie p0rzy sporych odległościach.
 

acton777

New member
Bez reklam
royalmichael napisał:
A czy to 1080p Ci coś dało skoro nie ma kanałów w fullHD?
Royal nie graj mi na nerwach :twisted:
Najpierw zaśmiecasz forum idiotycznymi pytaniami o Nkę, którą zamawiasz od miesiąca, a teraz zgrywasz znawcę :hmm:
J-B chciał wiedzieć jak włączyć 1080 i teraz wie!!!
 
Ostatnia edycja:

royalmichael

New member
Hmm lol? Weź zastanów się co piszesz. Chciałem tylko wiedzieć czy to 1080p mu coś daje skoro nie ma kanałów w FullHD i się dowiedziałem.

Nke będę zamawiał ile mi się podoba i to nie twoj binzes. dla mnie te pytania ktore zadalem nie są idiotyczne bo jestem zielony w tych sprawach a chyba po to jest forum żeby sie dowiedzieć?:hmm: jesli spamuje forum to zglos to do admina:twisted: a jak ci gram na nerwach to przecież nie musisz czytać moich postów. proszę bardzo: ustawienia - zakładka 'różne' - 'Przyjaciele / Lista ignorowanych' - 'Lista ignorowanych' - wpisz 'royalmichael' i uaktualnij liste:twisted:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

acton777

New member
Bez reklam
1. Jak jesteś takim znawcą forum, to powinieneś wiedzeć, ze nie cytuje się poprzedniego posta!! Ignora chętnie bym załączył, ale jesteś w tylu miejscach, ze czytanie to forum byłoby bez sensu jakbym co drugi post miał wyłączony...
Nie jestem kablem, swoje sprawy załatwiam sam nie przez adminów :twisted:
2. Pytania są idiotyczne, bo zadajesz je po kilka razy, chociaz dawno dostałeś juz odpowiedz
 

Bartos81

Member
Bez reklam
dobra Panowie nie kłóćcie się, chciałem sie dowiedzieć i się dowiedziałem, ale to nie powód by zaczynać kłótnie. Mówie wprost że całe życie mieszkam na wsi (czego sie nie wstydze) w otoczeniu małych miast gdzie takie nowości wolniej docierają. Jesteście inteligentni duzo wiecie więc czemu mam nie spytać (kto pyta nie błądzi).

A tak wogóle to czy naprawdę eNka (i inne platformy) nie maja choćby jednego kanału w rozdzielczości FullHD? :roll:
 

acton777

New member
Bez reklam
o ile się nie mylę to na całym świecie nie ma kanału fullHD :( ostatnio o uszy mi się obiło, ze któryś azjatycki kraj coś kombinuje w tym kierunku, ale pewności nie mam :cool:
 

royalmichael

New member
acton777 napisał:
1. Jak jesteś takim znawcą forum, to powinieneś wiedzeć, ze nie cytuje się poprzedniego posta!! Ignora chętnie bym załączył, ale jesteś w tylu miejscach, ze czytanie to forum byłoby bez sensu jakbym co drugi post miał wyłączony...
Nie jestem kablem, swoje sprawy załatwiam sam nie przez adminów :twisted:
2. Pytania są idiotyczne, bo zadajesz je po kilka razy, chociaz dawno dostałeś juz odpowiedz

A ty dalej z tym znawcą, o co ci biega?
Tamten post jak i ten zacytowałem, żeby podkreślić dany zwrot.
Taaak w tylu miejscach jestem i tyle postów piszę że się nie da mnie nie spotkać.. zaledwie 78 postów, odzywałem się w max 3 tematach...
 

Bartos81

Member
Bez reklam
Apropos waszej kłótni, dlaczego na forum eNki pisza że wszystkie kanały HD nadawane są w rozdzielczości 1080i? więc jednak sa w FullHD

CYTAT
W jakim standardzie nadaje Telewizja Nowej Generacji N? 1080i czy 720p?

Programy HD nadawane są w rozdzielczości 1080i (poza testem programu TVN HD, który nadawanym systemie 720p)
 
Do góry