Niskobudżetowy MONITOR LCD z dedykacją 50/50 komputer i PS3

Bluntoholik

New member
Witam Serdecznie,

Od paru dni zastanawiam się, porównuje poszczególne monitory budżetowe do 900 zł, zamierzam kupić PS3 slim w przeciągu paru tygodni i ma on także służyć właśnie dla tej platformy. Szukając podobnych tematów nic podobnego i w niedalekiej przyszłości nie znalazłem, a wiadomo że ceny się zmieniają jak w kalejdoskopie.

Natomiast temat chce potraktować jako poradnik dla ludzi szukających mając ograniczony budżet, także przedstawiam profil takiego klienta:

- nie obchodzi go marka, nie będzie się tym chwalił ani żalił swoim znajomym, nie jest snobem itd... sam się nie oszukuje że za takie pieniądze dostanie nie wiadomo co, jego wymagania są proste, ma to działać tak i z kompem jak i z PS3 slim, wygląd zewnętrzny go w ogóle nie obchodzi.

wymagania co do monitora:

- 16:9
- HDMI
- Full HD
- 22'' - 24 "

______________________________

moje odczucie po paru godzinach spędzonych przed kompem w poszukiwaniu monitora:

- BENQ - chyba najtańsze na rynku żaden mój znajomy nie ma, kuszą ceną, jak jest na prawdę:

- Samsung - są droższe nie wiem czy pewniejsze i lepsze dokładając po kilkaset złoty patrząc na profil klienta

- hp - podobnie jak samsung


a więc tak monitory które mi wpadły w oko (nie mam możliwości wklejenia linków):

- Samsung SyncMaster SM2494HS - 24" od 848 zł

-
HP Pavilion 2309m - 23" od 844 zł

-
BenQ G2420HD - 24'' od 710 zł

-
HP Pavilion 2309v - 23" od 703 zł

-
BenQ E2400HD - 24" od 917 zł


także jak biorąc pod uwagę cenowo, najtańszy jest benq a najdroższy hp, różnice w jednym calu to chyba mało zauważalne i ten szczegół mnie zbytnio nie obchodzi.

Teraz pytanie czy któś się spotkał z tymi monitorami i czy coś może napisać na temat ich czy innych moniotorów, ale prosiłbym o zachowanie profilu klienta. Tak dyskusja na pewno by wielu osobom pomogła gdyż tak jak ja nie znam się całkowicie w tym temacie jedyne co mogę zrobić to otworzyć ceneo... i poszperać to nie mój fach.


Bardzo bym prosił wszystkich zainteresoawnych jak i tych którzy mogą wypowiedzieć się w temacie technicznym.

Dziękuje bardzo i serdecznie wszystkich pozdrawiam,

Miłego dnia
Bluntoholik


 

darkmajin

Member
Bez reklam
na dziendobry juz sie pochwaliles ze masz nowiotkiego slima :D,
po co ci full hd przy monitorze 22"-24" róznice widac 40-50" a nie przy takim mikrusie,+ na ps3 jest mało gier 1080p,

marka tez cie nie obchodzi a no nameów tam nie widać,

- po 1sze , kontrast (byle nie dynamiczny :D) , i czas reakcji co by ci nie smuzyło, najlepiej wybrać, iść do jakiegos media markt zobaczyć na żywo i kupic gdzie taniej :)
 

Bluntoholik

New member
znaczy jeszcze nie mam tego nowiutkiego slima:)

ale to na dniach będzie, już wybrałem sobie gdzie kupie, wybrałem psx extrem e-sklep, i w przyszłym tygodniu chce zamknąć temat PS3 jak i monitora, kuszą ceną te Benq, czy ktoś może coś powiedzieć na temat np. - BenQ G2420HD.

Wczoraj akurat go widziałem w media markcie robił dobre wrażenia ale hp i samsung również:))

pozdrawiam i licze na rozwinięcie tematu
 

Bluntoholik

New member
wybór padł na HP Pavilion 2309m - 23" za 850 zł w NEO24.pl, wczoraj go oglądałem w sklepie dla idiotów którzy przepłacają 250 zł za niego i jest bardzo przyjemny jak na tą sumke.

W przyszłym tygodniu będę miał PS3 to zdam relacje, ale widzę że mimo wszystko mało ludzi ma obecnie taki problem jak ja.

Pozdrawiam
 

Redundantor

New member
A ja napiszę Ci, że jak masz zamiar wydać 850 pln na monitor, do którego jeszcze za kilkadziesiąt złotych dokupisz przejściówki, kable itp., to już chyba lepiej poczekać miesiąc dołożyć 100 i kupić jakiś tańszy TV 26-32'. Nie musi być super markowy, ale te no namy robione są przecież z podzespołów markowych. Pooglądaj allego itp.

Na 100% będziesz bardziej zadowolony, a wcale nie wydasz więcej.
 

BOBY70

New member
Cóż wszystkie wymienione przez Ciebie monitory są na matrycy TN,
ja na Twoim miejscu pokusiłbym się o zwiększenie budżetu i rozważył:
SAMSUNG F2380
DELL 2209WA

miłego oglądania
 

Ogr

New member
Bez reklam
Redundantor napisał:
A ja napiszę Ci, że jak masz zamiar wydać 850 pln na monitor, do którego jeszcze za kilkadziesiąt złotych dokupisz przejściówki, kable itp., to już chyba lepiej poczekać miesiąc dołożyć 100 i kupić jakiś tańszy TV 26-32'. Nie musi być super markowy, ale te no namy robione są przecież z podzespołów markowych. Pooglądaj allego itp.

Na 100% będziesz bardziej zadowolony, a wcale nie wydasz więcej.
Dokładnie kupic tv sa takie promocje że za 1200 zł kupi 32 cale :D
 

domin74

New member
BOBY70 napisał:
Cóż wszystkie wymienione przez Ciebie monitory są na matrycy TN,
ja na Twoim miejscu pokusiłbym się o zwiększenie budżetu i rozważył:
SAMSUNG F2380
DELL 2209WA

miłego oglądania

Taaa. Tylko gdzie w nich widzisz hdmi? :hmm:
 

maciuch2

Member
ja kupiłem lg w2261v, jest full hd, ma dvi, hdmi, kompa mam po dvi, do hdmi podpinam na zmiane ps3 i telewizje n. obraz naprawde spoko. kupowałem go typowo do kompa ale okazało sie że jako tv sprawdza sie naprawde dobrze, cena na alledrogo to jakies 700pln. aha i ma fajny bajer, z tyłu ma wejście minijack na słuchawki/ ewentualnie jakieś aktywne głośniczki, po podłączeniu moich akg gra głośno jak sam szatan. pozdrawiam
 

mroziek

New member
Ja bym się pokusił o Samung 2333HD TV czarny. Jest następca T240HD który posiadam i który posiada też PEEK (ma go podpiętego do konsoli cały czas). Monitor rózni się tylko propocjami ekrany z 16:10 na 16:9. Posiada 2 HDMI, MPEG4, świetny analogowy tuner TV i kilka trybów pracy na których granie na PS3 wygląda znakomicie. Olej BENQ! nie rób siary, co sprzedam ten monitor ten ktoś wraca z problemem maks do tygodnia.
 

Bluntoholik

New member
a więc do mojego
HP Pavilion 2309m - 23"

monitor jak najbardziej jest godny polecenia, wczoraj pierwszy raz odpaliłem ps3 na nim gierki jakie grałem:

GT5
Batman

nie bawiłem się jeszcze w żadne ustawienie bo nie mogłem się oderwać od gierek, i tutaj mogę jedynie porównać do tv znajomych gdzie grywałem na tv 42" 36" 21" i tutaj mogę powiedzieć że wypada to bardzo dobrze, nie oczekiwałem czegoś nadzwyczaj fajnego po waszych opiniach a tutaj monitor nie odskakuje w moim przekonaniu od tv


cena jest jak najbardziej w porządku i szczerze polecam
 
Do góry