Niskobudżetowy 32" do salonu

tomasir

New member
Przede wszystkim chciałem wszystkim na początku powitać, bo to mój pierwszy post na tym forum.

Szukamy z żoną niedrogiego 32 " do salonu:
- odległość ~3 m
- kąt widzenia niewielki
- kolor koniecznie czarny matowy (nie kręcą nas błyszczące plastiki)
- kwota do ~2500
- do oglądania cyfrowy polsat + dvd + normalne wideo

Przeczytałem wątki na tym forum, jak i kilkadziesiąt już na samych forach dotyczących poszczególnych modeli i wybrałem następujące do porównania (ceny zasięgnąłem na szybko z ceneo - więc niekoniecznie muszą być "realne"):

- TOSHIBA 32A3000PG cena od 2000
- Panasonic TX-32LE7P cena od 2100
- JVC LT-32A80 cena od 2100
- Sharp LC-32SA1E cena od 2200
- Sharp LC32WD1E cena od 2500

I teraz tak - nie ukrywam, iż czynnik finansowy ma dla nas dość duże znaczenie. Sharpa za 2500 podałem dodatkowo, by się upewnić czy warto dopłacić te ~300 zł do tego modelu w stosunku do poprzednika. Całkiem dobre opinie z tych tańszych modeli miały wszystkie - więc będę zobowiązany za wszelkie dodatkowe informacje (również subiektywne).

Z góry dziękuję i pozdrawiam
tomasir
 

ouzo

New member
Toshiba 32 C3500 albo Sharp 32WD1E.
Toshiba ma bardzo intuicyjne menu, ale niestety ma dość błyszczącą ramkę wokół matrycy. Sharp - ten model należy do najbardziej udanych i w ciemno można go polecić.
 

tomasir

New member
ouzo napisał:
Toshiba 32 C3500 albo Sharp 32WD1E.
A jaka jest przewaga tych wymienionych przez Ciebie w stosunku do tańszych wskazanych w 1 poście?

Ponadto poszukałem jeszcze dokładniej i już prawdziwy mentlik mam.

Na chwilę obecną pojawiło mi się dwóch faworytów w rozsądnej cenie:

- wspomniany sharp 32WD1E
- JVC LT-32G80

Sporo poczytałem też, że choćby toshiba R3500 jest lepsza ale to już wydatek kolejnych 400 zł czego chciałbym uniknąć.

Jeśli ktoś pomoże dokonać wyboru będę zobowiązany
 
Ostatnia edycja:

helper

New member
LC32WD1E ma w swojej klasie cenowej dwie wyróżniające go cechy:
- system niwelujący drganie obrazu przy zakłóceniach z sygnału analogowego (bardzo przydatny szczególnie przy sygnale z kablówki, ale nie tylko)
- system OPC - dopasowujący jasność obrazu do natężenia światła w pomieszczeniu - extra sprawa, jeśli zmienia się nasłonecznienie pokoju albo gdy oglądamy tv przy zapalonym lub zgaszonym świetle

Pozdro
 

tomasir

New member
kiki napisał:
Z tych co wymieniłeć to Toshiba 32 R 3500 jest w zupełnie innej klasie:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19475
sprawdź

Dlatego jak powyżej napisałem - zdaję sobie sprawę, iż to zdecydowanie lepszy sprzęt i nie jestem skłonny dopłacać do niego.

Czy mógłbyś wyrazić opinie na temat tych przedstawionych w 1 poście? Szczególnie chodzi mi o te z najniższej półki cenowej.

ps. Dobrze znalazłem iż w Sharpie LC32WD1E obudowa czarna błyszczy, jak za przeproszeniem psu jaja? Bo wolelibyśmy z żoną jednak coś w bardziej stonowanej obudowie o ile tylko to możliwe.
 

tomasir

New member
helper napisał:
LC32WD1E ma w swojej klasie cenowej dwie wyróżniające go cechy:
- system niwelujący drganie obrazu przy zakłóceniach z sygnału analogowego (bardzo przydatny szczególnie przy sygnale z kablówki, ale nie tylko)
- system OPC - dopasowujący jasność obrazu do natężenia światła w pomieszczeniu - extra sprawa, jeśli zmienia się nasłonecznienie pokoju albo gdy oglądamy tv przy zapalonym lub zgaszonym świetle

Pozdro
Bardzo dziękuję za tą odpowiedź. Jak dotychczas to mój faworyt. Chciałbym jednak usłyszeć również opinie o tych tańszych rozwiązaniach. Nie jestem bowiem żadnym eksportem w dziedzinie filmów czy też po prostu maniakiem - stąd być może również tańsze telewizory spełnią nasze wymagania.
 

wader11

New member
a może plazma

sam rozgladalem sie za LCD . Jednak po obejrzeniu smuzen , slabych kątów w LCD zdecydowalem sie na PLAZME. Za 2600 spokojnie kupisz 37 cali , za 3000 mozna miec przyzwoite 42 cale. Mowie o plazmach 42 cale np. Philips 5332 w Makro za niecale 3100 , panasonic PV7 za 2900. I mozna zapomaniec o wypalaniu jak nie ogladasz non stop TVP albo TVN24 . Sam zdecydowalem sie na plazme . Co prawda te modele to niska półka - nie to co guru KIKI (szacunek za posty na forum ) poleca ale na prawde obraz SD na plazmach lepszy ,filmy lepsze :) a w obrazie HD niewielkie roznice . Oczywiscie fullHD mozna - jednak moze za kilka lat :). Pozdrawiam
 
Do góry