niskobudżetowe 5.0

pawmel

New member
Witam

dorosłem wreszcie do decyzji zakupu kolumn, do tej pory miałem same głośniczki.
Niestety budżet na początek to ok. 1000 plnów.

Jakie kolumny 5.0 są warte uwagi w tym niezawysokim ;-) przedziale cenowym?
(przednie podłogowe, tylne wiszące)

Nie wymagam od kolumn wysokiej klasy, ale nie chcę też kupić pierdziołków.

Pomieszczenie ok. 25 m2,

zastosowanie głównie do kina i trochę rocka z radia
Amplitunera nie mam jeszcze, na razie chcę podpiąć do odtwarzacza DVD - Panasonic SC-HT335

Na początek rozważam takie:
- Jamo S426
- KODA AV-710
 

pawmel

New member
A gdzie w Krakowie można odsłuchać kolumny JAMO?

Chciałbym się nausznie przekonać, że warto dołożyć do JAMO s506 w stosunku do s426.
 

pawmel

New member
Z 200zł więcej i masz Jamo s506 lub QQ 5000, które wydają się lepszym wyborem niż te co wymieniłeś.

Coraz bardziej skłaniam się do Quadral Quintas 5000, daruje sobie najtańszy wybór.
Byłem wczoraj na odsłuchu, jak dla mnie - laika grają dobrze. Sprzedawca przekonywał mnie, że są lepsze od droższych jamo s606.
Co o tym sądzicie?

Porównując ich suche parametry wydaje się że ma racje:

QQ 5000:
moc 240W
pasmo przenoszenia: 28 Hz - 22 kHz

s606
moc 210
pasmo przenoszenia: 42 Hz - 20 kHz
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wydaje mi sie że w muzyce lepiej się sprawdzą QQ niż Jamo s606, no i łatwiejsze są do ustawienia. Co do danych tech. producentów to nie ma co patrzeć bo są przesadzone np. pasmo przenoszenia QQ to 28Hz-22Khz. Wątpię aby budżetowe kolumny zeszły do 28 Hz gdzie sporo większe i droższe konstrukcje tak nisko nie schodzą, ba nawet duża liczba subwooferów też tak nie zejdzie. Np. moje Roth Oli 30 mają w specyfikacji 45Hz a jak testowałem to zejdą nawet z tego co pamiętam do 35 czy 38Hz, tylko już przy znacznym spadku Db i podejrzewam że producenci podając te zakresy też na tym bazują tylko już nie podają przy jakim spadku głośności. Jamo są dobre w kinie ale jak już pisałem w muzyce mnie drażniły. Do twojego pomieszczenia lepsze by były QQ 6000 ale już są sporo droższe.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pawmel

New member
szukam, czytam, słucham i dalej nic nie wiem.

dlatego prośba do Was o mały ranking poniższych kolumn plus ew. uwagi.

QUDRAL QUINTAS 5000
Taga Harmony Azure F-80
Jamo S 606
TAGA TAV 606
 

pawmel

New member
Temat zamknięty, wybrałem w końcu 5.1:
TAGA TAV 606 v3 + Koda Sw-850 v.2
Znalazłem zestaw tańszy od 5.0 QQ5000
Dziękuje wszystkim za rady i propozycje cenowe ;)
 

piotrly

New member
Podobnie zastanawiam się nad zestawem kolumn Jamo S 506 lub QUDRAL QUINTAS 5000. Do tego najprawdopodobniej Denon 1612. Mój pokój ma 25m2 ale jest to połączenie salonu z kuchnią więc rozmieszczenie sprzętu nie będzie symetryczne względem pomieszczenia. Czy w moim przypadku też można przyjąć że Jamo będą trochę lepszym wyborem niż QQ? Chodzi mi głównie o filmy (mam projektor), muzyki słucham rzadko. Mam również problem z rozmieszczeniem tylnych głośników (duże okno) - czy mogą one być rozmieszczone niesymetrycznie względem kanapy natomiast automatyczna kalibracja ustawi właściwy poziom dźwięku na nich? Link do rozkładu pokoju: dropbox.com/s/334vznzwqz3l9ee/kolumny.jpg
 

piotrly

New member
pomieszczenie jest może i duże, ale nie całe musi być dobrze nagłośnione - wystarczy że będzie ta część w której jest salon - czyli około 14m2.
Mógłbym ewentualnie pomyśleć o Jamo S 606 ale jedna z kolumn przednich byłaby trochę wciśnięta między meble, czego jak czytałem przy tych kolumnach nie powinno się robić.
 

piotrly

New member
dzięki ogromnej pomocy użytkownika rybka1975 zdecydowałem się na zestaw Denon 1912 + Quadral Quintas 5000. pozdrawiam i dziękuję wszystkim którzy dzielą się swoją wiedzą z takimi amatorami jak ja.
 
Do góry