Niskie tony w Denon 1611

billikostnic

New member
Witam
Posiadam zestaw Denon 1611 + Monitor Audio M6,M2,MC, 65% muzyka 35% filmy (ps to był lepszy wybór jak Jamo 606?). Problem jest taki, że czasem głośniki na filmie potrafią zejść ładnie nisko, a potem jak włączam inne nagranie to już jest kiepsko. Wiem że rozwiązaniem najlepszym było by kupno suba, ale mam pokój 20m^2 i już mało miejsca pozostało.
Czy można ustawić gdzieś na ampli, żeby schodził niżej?

Pozdrawiam
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Skoro piszesz, że go przy jednym filmie schodzą nisko, a przy innym nie, to jest raczej wina sygnału jaki podajesz, a nie kolumn czy amplitunera... mówiąc krótko, podajesz kiepski sygnał (jakość dźwięku) to i kolumny grają kiepsko ...
 

djhiq

New member
Kolego poczytaj moje posty na forum odnośnie uszkodzonego AVR 255. Co sie okazało. Że to ja sobie za dużo wyobrażam od ampli dla kina. Jeżeli chcesz niski bas musisz kupić suba. Podepnij te kolumny pod dowolnego wzmaka stereo i podepnij ten sam sygnał. Zobaczysz jaka jest różnica w przenoszeniu niskich tonów. Mój wniosek z całej zabawy - zestawy dla kina nie nadają się do słuchania muzyki. Owszem posłuchasz ale nigdy nie będziesz miał takich wrażeń jak przy zestawie stereo wykorzystując te same kolumny
 

billikostnic

New member
Tak, to znam. Jeszcze można zmienić dynamikę dźwięku (day, night itp.). Czyli to głównie wina amplitunera (powinien być stereo)?

PS
Czy jest możliwość podłączenia do zestawy 2 ampli (tylko do M6)? Czy były by różnica w dźwięku po zakupie Denona DRA-500AE? Kabelki jakich używam to audionova moonwalk.
 
Ostatnia edycja:
Do góry